|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:28:21   
Rabi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma i ja sam njoj odgovorila user posted image


user posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:33:40   
Rabi
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: Rabi

bananice jesam li skontala dobro? Tvoja svegi govori tvojij D. da je glupacauser posted image
Pa mislim da bih je ja u top stavila i poslala na Mars...
Umjesto da djetetu podize samopouzdanje, ona joj jos podapinjeuser posted image  
Cuj glupacouser posted image  Eto nek je ona pametnicauser posted image



uh da ne pisem sta bih jauser posted image

al eto, uzrecica jojuser posted image



Oj jes malo nekulturno i nije OK, ali ja bih njoj mozda nekad rekla sta mislis da ti ja sad kazem glupaco(mozda kad nesto pogrijesi ili ne uradi kako treba) ili da joj kazes g..... ako mozesuser posted image   I da joj kazes, ma ja to onako usput!!!
Pa mozda tad skonta da to nije okuser posted image
Mislim nije ok da joj ovako kazes, ali mi je jos gore da ona tvom djetetu tako govori!
Ona u njoj ubija samopouzdanje, nabija osjecaj krivica....ko zna sta jos...mislim lupam, ali nije sigurno dobro!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:34:53   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Rabi

Nisam mislila na tebe, vec na BR jer je ona rekla ''''dobronamjerne'''' kritike/savjete...PA se zapitah, ima li zlonamjernih uopceuser posted image  A posebno od nasih roditelja!


Rabi, Rabi... hajd pročitaj ponovo.
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato je zakon dijete upisati u vrtić
nijedna nana ne da si reći ništa



Kikicina nana/majka rado prima savjete/prijedloge, ali i dobronamjerne kritike. Ali i kikicina mama i tata isto tako.



Ja ne mogu dati mami zlonamjernu kritiku. Mama ne može meni dati istu takvu. Ali svi ostali - mogu.
Iz zavisti.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:39:53   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato je zakon dijete upisati u vrtić
nijedna nana ne da si reći ništa



Kikicina nana/majka rado prima savjete/prijedloge, ali i dobronamjerne kritike. Ali i kikicina mama i tata isto tako.user posted image



Nemoj me zeziti BR user posted image
Pises o nani, dedi, mami, babi/tati...
A od drugih se moze svasta ocekivati!!!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:45:53   
Blue rose RR
Jašta bona, ljudi su užasno zlobni, samo se onako lijepo upakuju u ukrasni papir, još natakare osmijeh - ma milina ih pogledati :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 20:56:58   
veeseelaa
Ja ne mogu dati mami zlonamjernu kritiku. Mama ne može meni dati istu takvu. Ali svi ostali - mogu.
Iz zavisti.


da, valjda, al kak neko može biti zavidan na dijete??? valjda jer ne voli mamuuser posted image tako žalosno, jadno i bijedno
al to nije tema ove emisije


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
31.1.2012 8:35:02   
snijeg
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja ne mogu dati mami zlonamjernu kritiku. Mama ne može meni dati istu takvu. Ali svi ostali - mogu.
Iz zavisti.



S prvim djelom se slažem, ali drugi me pomalo rastuži jer sve češće čujem ovakve primjedbe tipa ljudi su zlobni, zavidni, ljubomorni. Ja tako ne posmatram stvari, tačno je da ima ovakvih ljudi, ali trebamo naučiti napraviti razliku između ne slaganja u mišljenju, drugačijeg pogleda na odgoj/događaj/svijet od našeg i to što neko ne misli/ne radi kao mi ne znači nužno da je zavidan i zloban, prosto je drugačiji. Koliko god smo postali "izopačeno" društvo još uvijek vjerujem da u nama ima više pozitivnog i neshvaćenog nego zlobnog i namjerno usmjernog ka "uništenju" nekoga/nečega.
Činjenica je da npr. kad mi mama kaže: "nije u redu to......" i kad mi to isto kaže djever/svekrva/radni kolega bit će drugačije shvaćeno. U prevodu, do nas je!

Da popravim ovaj OT user posted image Ja uvijek biram teži način odgoja, a to je definitivno odgoj bez batina. Kako to postižem: kaznama, nagradama, zabranama, dosljednošću u svakom pogledu, diplomatijom odraslih, posvećivanjem, razgovorom, strpljenjem, bježanjem van kuće kad dođe žuta minuta.....deveram i hvala Bogu do sad se nisam susrela sa predugim i prečestim agresivnim ispadima, navikom bacanja po podu tržnih centar, vriskom bez razloga... ako to doživim ne znam, možda ću nekad napisati da sam upotrijebila puc- puc po guzi...do tad (što nadam se neće doći) i poučena dosadašnjim iskustvom batina nije rješenje za odgoj, samo pomoć roditeljima da demonstriraju svoju nemoć - sad će te me, ali neka ćete user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 21:50:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svaka mama masla kad kaže da nana sve devera oko djeteta kako joj kći/snaha kaže



Ja nemam običaj da maslam. user posted image
MOja svekrva je čuvala H. skoro tri godine.
Ta žena je nije samo čuvala, hranila i oblačila, nego je i odgajala.
Čitala joj, učila je pjesme.
Poštovala je sve što tražili a što se ticalo ishrane. ( nije solila do 18 mjeseci da ne kažem nešto drugo )
Niti moja mati niti svekrva nikada nisu oponirale mom stavu.
Ako sam rekla: u kaznu!
I ako im je bilo krivo, i ako su mislile da je to nepotrebno, nisu komentarisale.
obje su istog mišljenja u jednom: kad roditelj kazni, niko sa strane se ne miješa i ne pametuje.
Svekar je znao par puta, i ja sam uvijek dijete vratila u kaznu, a njemu otvoreno rekla: Neće izaći jer sam ja tako rekla!

Ja imam divan odnos sa suprugovim, i moj svekar je davno mi dao strašan kompliment kad je rekao: ti si divna majka.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:14:31   
veeseelaa
od kud znaš da je poštovala kad niste bili nazočni? user posted image
mislim podjem od sebe, sutra da čuvam unuče išlo bi mi na živce da mi snaha/zet (osobito oni) pričaju kako ću ga nahraniti, šta mu obući i bla bla bla
ja jednostavno to sebi ne bi dozvolila, rekla bi im djeco moja draga ajte vi lijepo ženu nadjite i nek vam ona po uputama devera a ja vam nisam za takvo što
Neće me niko podstarost učiti kad ću i kako pelenu promijenitiuser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:15:50   
veeseelaa
a i ženu platiš pa opet ne devera oko djetata po uputama skroz, uvijek vrdaju, ma uvijek
Dok si tu sve je ok, čim odeš druga priča user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:18:05   
veeseelaa
Ja imam divan odnos sa suprugovim,


i ja isto


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:23:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od kud znaš da je poštovala kad niste bili nazočni? user posted image
mislim podjem od sebe, sutra da čuvam unuče išlo bi mi na živce da mi snaha/zet (osobito oni) pričaju kako ću ga nahraniti, šta mu obući i bla bla bla
ja jednostavno to sebi ne bi dozvolila, rekla bi im djeco moja draga ajte vi lijepo ženu nadjite i nek vam ona po uputama devera a ja vam nisam za takvo što
Neće me niko podstarost učiti kad ću i kako pelenu promijenitiuser posted image




ja svojoj mami bezuvjetno vrejume...sve do jednom...
onoga trenutka kada bih otkrila da nije poštivala naša pravila tu bi bio kraj čuvanju...to zna i ona i svi oko nas.
Nisam prtjerana u ničemu...pnačin presvlačenja pelen mi nije bitan al mi je bitno da je svaka svaki put oprana...moja djeca sa nanom porvode puno vremena već godinama...one i same znaju sada reći sve što s edešava...znam što jedu, gledaju na Tv, koliko i kako...Mja mama nije izgubila moje povjerenje...niti mislim d aće jer takva je poštuje moga supruga i mene i naš način odgoja djece...da je ikada rekla d aneće i ne može rekla bi nam da neđmo tetu il odemu u vrtiće...
ja sma joj zahvalna na tome...
nemama potrenu ''mlslati'' susret svakoga sa mojom djecom nasamo dokazuje da moja djeca jesu odgojena i u navikama o kojima ja pričam kao pozitivnim a ista ta djeca sz već godinama radnim danom 10 sati s amojom majkomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:25:26   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od kud znaš da je poštovala kad niste bili nazočni? user posted image
mislim podjem od sebe, sutra da čuvam unuče išlo bi mi na živce da mi snaha/zet (osobito oni) pričaju kako ću ga nahraniti, šta mu obući i bla bla bla
ja jednostavno to sebi ne bi dozvolila, rekla bi im djeco moja draga ajte vi lijepo ženu nadjite i nek vam ona po uputama devera a ja vam nisam za takvo što
Neće me niko podstarost učiti kad ću i kako pelenu promijenitiuser posted image





MOja svekrva je jedna žena širokih svetonazora, vrlo obrazovana, i nije joj trebalo objašnjavati zašto dijete ne treba da jede slano do 18 mjeseci, i zašto se ne stavlja na tutu i insistira na pisanju u istu....ona zna kako rade bubrezi, neću joj ja valjda to objašnjavati, ako to neko zna - zna ona.

Isto tako zna zašto dijete ne treba previše jesti slatko.

Ja joj nikad nisam rekla više od onog što sam smatrala nužnim za reći.
Smiješno bi bilo da joj ja govorim: e ovako se guzica pere?
Ili ovako se flašice brišu?
Ali rekla sam joj kako se pravi adaptirano, pokazala joj mjerice.

I jedna je istina: dosta dugo sam bila rahatnija kad H. ostavim s njom, nego sa svojom materom.

Naravno, najbitnije: nisam se ja trpala niti uvaljivala dijete. Ali bi išlo u vrtić da se nije poštovalo moje i muževo.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:33:46   
ziki
IZVORNA PORUKA: hanabanana


niti svekrva nikada nisu oponirale mom stavu.
Ako sam rekla: u kaznu!
I ako im je bilo krivo, i ako su mislile da je to nepotrebno, nisu komentarisale.
obje su istog mišljenja u jednom: kad roditelj kazni, niko sa strane se ne miješa i ne pametuje.



uh ja o ovome mastam da se doticna pocne pridrzavat pravila i prihvati da sam ja svoju djecu rodila i da je moje da ih vaspitam

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:49:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od kud znaš da je poštovala kad niste bili nazočni? user posted image
mislim podjem od sebe, sutra da čuvam unuče išlo bi mi na živce da mi snaha/zet (osobito oni) pričaju kako ću ga nahraniti, šta mu obući i bla bla bla
ja jednostavno to sebi ne bi dozvolila, rekla bi im djeco moja draga ajte vi lijepo ženu nadjite i nek vam ona po uputama devera a ja vam nisam za takvo što
Neće me niko podstarost učiti kad ću i kako pelenu promijenitiuser posted image





MOja svekrva je jedna žena širokih svetonazora, vrlo obrazovana, i nije joj trebalo objašnjavati zašto dijete ne treba da jede slano do 18 mjeseci, i zašto se ne stavlja na tutu i insistira na pisanju u istu....ona zna kako rade bubrezi, neću joj ja valjda to objašnjavati, ako to neko zna - zna ona.

Isto tako zna zašto dijete ne treba previše jesti slatko.

Ja joj nikad nisam rekla više od onog što sam smatrala nužnim za reći.
Smiješno bi bilo da joj ja govorim: e ovako se guzica pere?
Ili ovako se flašice brišu?
Ali rekla sam joj kako se pravi adaptirano, pokazala joj mjerice.

I jedna je istina: dosta dugo sam bila rahatnija kad H. ostavim s njom, nego sa svojom materom.

Naravno, najbitnije: nisam se ja trpala niti uvaljivala dijete. Ali bi išlo u vrtić da se nije poštovalo moje i muževo.


ma ne radi se o obrazovanosti il neobrazovanosti, jednostavno nane imaju neki svoj fazon.... ako ništa popustljive su itd I džaba ti priča da može drugačije
Nisam skontala zašto si dosta rahatnija kad ostaviš dijete sa sveki a ne sa mamom?

nemama potrenu ''mlslati'' susret svakoga sa mojom djecom nasamo dokazuje da moja djeca jesu odgojena i u navikama o kojima ja pričam kao pozitivnim a ista ta djeca sz već godinama radnim danom 10 sati s amojom majkomuser posted image


ovo sad nisam skontala??? pa zašto ne bi bila odgojena? i moja sveki i moja mama bi učile dijete lijepom ponašanju, samo budale to ne bi
ja sam pisala o tome da su nane, većina na svoju ruku.... kao što rekoh ako ništa popustljive su itd


Inače ne kontam ovu prijetnju "ako ne bi nana po mom ne bi je više čuvala"
pa drage žene vama tako paše, čuvati djecu je zamorno i nije neki +, nana bi se možda urahatila, da joj otkažete user posted image
mislim prijetnja mi zvuči kao da bi nanu oštetile a ne upravo sebe... jer vam je to najbolja opcija



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:54:44   
hanabanana
Jednostavno....moja mati je znala omanuti pa uraditi nešto suprotno od onog što sam rekla.
Ali ispotiha, da se ne zna, pa bi mi na kraju opet rekla.
Sveki je čuvala malenu od prvog rodjendana, znala je kako diše.
Moja mama ipak ne živi u Sarajevu.

Činjenica je medjutim i da se mi opustimo sa drugim djetetom.
Sa S. nisam zvala pet puta da pitam jel srala, pisala, jela....s H. jesam. user posted image
I još nešto, ja sam bila protiv da mi čuva djecu.
Upravo zbog raznih priča sa strane bojala sam se kako će to sve izgledati.
Da sam uhvatila da mi se namjero oponira, ne bih djecu vidjele ni jedna osim u mom prisustvu.
Ja sam takva.

S. nije čuvala koliko H.
I to samo zato što je jedan dan rekla i mom čojeku i djeveru: ja ne mogu više!!!
A ja im fino govorila mjesecima: meni odgovara da vaša mater čuva djecu, ali ne kontam kako vama dvojici nije žao matere.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:57:03   
Hanady RR
vesela kada bi čitala ono što je napisano ja ne bih morla ponavljati...
Lijepo sam napisla ''odgojena i u navikama o kojima ja pričam kao pozitivnim '' čime sam rekla odgojena u smislu mojih pravila...
nisma ničim rekla da su nedogojena djeca ali da su moja u okviru onoga što ja smatram iapravnim jer moja majka čuva djecu moju i to poštuje.


dalje...
moja mama je imala priliku da se ''urahati'' što ti kažeš...no nije joj to rahatluk predstavljalo. Meni bi bio rahatluk da mi djeca diu u vrtić jer bi mi bilo bliže da ih vozim svakoga jutra...
Moja djeca idu u 6.20 iz kuće da bi ja i suprug stigli na vrijeme na posao...
moja djeca svakoga dana idu kući nakon zavšrenog radnoga dana jer ne noće kod nane...
moj suprug drinskom vozi žmireći jer smo i jutrom i popodne na toj cesti u najvećoj gužvi već godinama

ali moja mama voli da pazi moju djecu i nju to ispunjava...te smo mi plaćene rezeravcije poklonili JU 'Djeca sarajeva'' za obe djevojčice...

I nana il teta il vrtić...
da ne ispune moja očekivanja kao roditelja prema mojoj djeci bila bi mjenjana..




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:57:21   
veeseelaa
A ja im fino govorila mjesecima: meni odgovara da vaša mater čuva djecu, ali ne kontam kako vama dvojici nije žao matere.


user posted image baš tako




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:57:34   
Visnja RR
I da se vratimo temi user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 22:59:18   
veeseelaa
ali moja mama voli da pazi moju djecu i nju to ispunjava...te smo mi plaćene rezeravcije poklonili JU 'Djeca sarajeva'' za obe djevojčice...


aha, nisam skontala
ti to znači sve zbog svoje mame, jer ona to želi
svaka čast, jer žena je u godinama ipak a djeca su zahtjevna



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 23:06:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali moja mama voli da pazi moju djecu i nju to ispunjava...te smo mi plaćene rezeravcije poklonili JU 'Djeca sarajeva'' za obe djevojčice...


aha, nisam skontala
ti to znači sve zbog svoje mame, jer ona to želi
svaka čast, jer žena je u godinama ipak a djeca su zahtjevna




moja djeca nisu zahtjevna..
komletan ugoćaj kod nane mi smo obezbijedili...ja nosim i doručak i užine...
ja spremam desrete
ospskbljujem ih društvenim igrama i kretaivnim setovima, crtićima i sve onako kako treba za uzrast svake do njih...

a i imam sreću moja majka nije u godinama...
user posted image
mlada jeuser posted image
i poredt oga zdrava jer o njenom zdravlju brinemo mi...moja mama ima hranu, vitamina i sve preprate koji će joj olakšati ulazak u godine obezbijeđene od nas...
redovito podjećuje doktore, ovalja kontole i brinemo o njoj makismlano...ona sama nebi to mogla ni fizički ni finansijki...moj suprug je uglavnom zadužen za ovaj dio posla...
a njene potrebe za socijalizacijom njoj prepuštamo...moja djeca mojoj mami ne uzurpiraju popodne tako d aprati serije, gleda muziku i sve ono što ne gleda pred mojom djecom na Tv akrenu, izlazi obilazi pozorišta, galerije, rpijateljice i one nju...moja mama nije naša kuharica ni sluga niti teta čuvalica...moja mama je dio naše porodice i nana mojim djecojčicama najbolja na svijetuuser posted image

njenu samoću moja djeca poprilično otjeraju...ona su njena pomoć.

I da u skladu sa temom moja majka nikada nije niti jednu od njih pucnula po guzi niti podigla ruku na njihuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 23:26:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Djana


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Djana, uz dužno poštovanje, ovo što je tvoja malena uradila nema veze sa tantrumima.
Tantrumi su nešto sasvim drugo, i stalno se ponavalju.


hanabanana tantrumi po definiciji koju ja poznajem su:

A tantrum is an episode of extreme anger and frustration characterized by crying, screaming, and violent body motions, including throwing things, falling to the floor, and banging one''s head, hands, and feet against the floor.

Iliti "napad" ekstremne ljutine i frustracije kojeg karakterizuje plac, vristanje i nasilni pokreti tijela, sto ukljucuje bacanje stvari, padanje na pod, udaranje glavom, rukama, i nogama od pod.

Izvor:

KLIK

Upravo to sto je po definiciji navedeno je to sto je moja djevojcica uradila, plakala je, vristala, trzala se podom bacila na pod odnosno cestu a dok sam je nosila udarala se rukama i nogama.


Skrušeno priznajem da se kod odgoja nisam vodila, niti se vodim, definicijama...ja se nekako više vodim osjećajem.
Znam šta su tantrumi, ali se to značenje obično koristi kada su ispadi bijesa ponovljena ponašanja, a ne jedan ispad.

Sa drugim dijetetom sam naučila jednu istinu.
Nekada zlata vrijedi ona: Ne može zato sto sam ja tako rekla.
Bez daljeg objasnjavanje.
I zamislite, pali!!!!
Starijoj sam sve objasnjavala do tancine dok mi drugarica nije rekla gdje grijesim.


< Poruku je uredio hanabanana -- 1.2.2012 23:27:43 >

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 23:33:39   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja S. dva puta nije htjela obuci jaknu, iz samo njoj znanog razloga, pa je u vrtić išla u džemperu, a vani -7.



user posted image

stvarno? i sta si s tim postigla?

fakat, zelim znati user posted image






i mene interesuje user posted image


Sad sama donese jaknu, prije nego li je i duksericu navukla.
S. je dijete koje po cijenu svega želi tjerati po svome, za razliku od starije sestre puno je zahtjevnija, i traži više energije.
Nakon što mi je bilo dosta naduravanja, nagovaranja, i objašnjavanja nečeg tako očitog i jasnog i dijetetu od skoro 4 godine, ja sam rekla: ok nećeš jaknu. Uredu. Ali da znaš da se ja neću vratiti po jaknu, a vani je vrlo hladno.

Smrzla se od zgrade do auta. Ali više ne protestuje na svoju štetu.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 23:40:49   
Skvo RR
to me podsjeti neki dan...umce prijeti da ce otici od kuceuser posted image (mislim rano je pocelauser posted image ), i govorim joj ja hajde, eno ti ruksak i hajde...kaze ona sutra cu, kada bude sunce...a ja njoj, hajde odmah..sada ce ti mama donijeti jaknu...i donesem ja, otvorim vrata...a ona meni..ja tebe volim najvise na svijetu i volim nasu kucu...user posted image ...vise ne spominje...garant do puberteta.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
1.2.2012 23:46:16   
hanabanana
MOja bila otišla. I to mladja.
Mora biti da je to do godista, ta 2008 je valjda takva generacija.
I otisla mala, kod majke i dede.
A ja spakujem starije dijete i mami u posavinu.
Zove mala naveče, ja kažem: O, ko se to javio. E da znaš i ja sam otišla od kuće.
Kad čujem neke čudne šumove, u tom muž: majke ti šta si joj rekla, bacila mi je mobitel preko pola sobe.
I dodje mala sutra naveče kući, i tek kad je ušla s mužom u stan, i skontala da mene i H. zaista nema udarila u dreku:
Jojjjjjjj, svi su me ostavili.....svi su otišli od kuće....jojjjjj...
ONda je valjda 6000 puta nazvala da provjeri kad se vraćamo.
Ne spominje više da će negdje ići.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *