|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:46:30   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Naprimjer: ja ne dozvoljavam psovanje mom djetetu, kada se desi da se meni omakne, ja sjednem pored nje i izvinem joj se i kazem da sam pogrijesila, pa nastojim to ne raditi vise. Takodjer kada se desi to mom muzu zamolim ga da joj se izvine, prvo mu je bilo smijesno - kasnije je skontao zasto


isto

Što se tiče druge djece, kad uvidim da je dijete neodgojeno nastojim da se moje dijete nikako više s tim djetetom ne druži
Možda sam rigorozna al šta da se radi
Djeca zaista upijaju

Neki dan smo bili u igraonici Bambi, ja ostavila malenu samu i ne prodje malo ona plače, traži me
Kaže tamo djeca psuju i govore ružne riječi
I ona se sama ne osjeća dobro s takvom djecom
Moram reći da se radilo o dječacima
Prosto mi nije jasno šta je sa roditeljima istih??? Bože sačuvaj



Slazem se user posted image i potpisujem!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:46:34   
mamabb

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kad uvidim da je dijete neodgojeno nastojim da se moje dijete nikako više s tim djetetom ne druži


moja malena se u vrtiću druži sa jednom curicom koja kad priča histeriše i maše rukama djeci ispred lica
O kako me to nervira, nemate pojma
Moja malena nekada se isto ponaša jer je vidjela od nje
Ja joj stalno govorim da je to ružno, mahati rukama nekom ispred očiju i glasno pričati, histerično, da će druga djeca misliti da hoće da se tuče itd
Ona onda bud ok koji dan i zatim ponavlja te geste od drugarice iz vrtića
Došla sam u iskušenje da zamolim tete da ih nekako razdvoje, obzirom da ima mogućnosti za to
Šta vi mislite o tome?


Ma daj, vesela, ne budi smješna, zbog toga razdvajati dijete, kad bude veća i sama će znati da je ružno a do tad joj ti objašnjavaj. SDutra ćeš tražiti da ti odvoje dijete zato što neko tamo dijete, lupam, preglasno se smije pa bože i tvoja će.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:48:42   
veeseelaa
ma znaaaam al znaš kad te nešto pravo nervira user posted image
naravno ni moja curica nije savršena al svak misli na svoje dijete
Nisam ni mislila to ofirno uraditi, kao reći nemojte ih sastavljati, nego nekako u stilu da bolje funkcionira sa nekom drugom djecom i slično ....
možda griješim, al znate kako je ružno kad trogodišnjak skoro pa hoće da ti izbije oko dok ti priča nešto


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:50:35   
Lulu_08
vesela ja imam tu situaciju zbog 2/3 djecice koju su valjda ranije cuvale nane pa djeca pricaju uzasno, naglasak, pogresan izgovor i galame. U poslednjih par mjeseci i moja L. nekada tako govori, pogotovo kada je u drustvu drugara iz vrtica. Grozno, jezim se. Kod kuce joj govorim da ne valja i da normalno govori, a napolju, sta cu, moram postati svjesna da sada i drugi imaju uticaj na nju, ne vise samo ja.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:52:26   
mamabb

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma znaaaam al znaš kad te nešto pravo nervira user posted image
naravno ni moja curica nije savršena al svak misli na svoje dijete
Nisam ni mislila to ofirno uraditi, kao reći nemojte ih sastavljati, nego nekako u stilu da bolje funkcionira sa nekom drugom djecom i slično ....
možda griješim, al znate kako je ružno kad trogodišnjak skoro pa hoće da ti izbije oko dok ti priča nešto



Proći će, ona vidi od nje, ali ako tako kupi sve, vjerovatno se super slažu u svemu ostalom, ja prvo ne bih joj uskraćivala drugaricu koju voli a sve ostalo bih pokušala ispraviti pa nek ona onda od tvoje djevočice pokupi lijepo ponašanje.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:54:43   
veeseelaa
inače dobar broj roditelja djece iz vrtića mi stalno govori da mole tete da se njihova djeca druže sa mojoj Ajšom odnosno po mogućnosti da provode što više vremena s njom, čak nas i kući zovu da im dodjemo user posted image navodno govore da utiče na njih da budu spretnija i samostalnija i zamislite poslušnija user posted image user posted image juh rekoh da je kući vidite user posted image
ova moja ima dva lica user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:56:48   
mamabb
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

inače dobar broj roditelja djece iz vrtića mi stalno govori da mole tete da se njihova djeca druže sa mojoj Ajšom odnosno po mogućnosti da provode što više vremena s njom, čak nas i kući zovu da im dodjemo user posted image navodno govore da utiče na njih da budu spretnija i samostalnija i zamislite poslušnija user posted image user posted image juh rekoh da je kući vidite user posted image
ova moja ima dva lica user posted image user posted image user posted image





Isto i kod nas. Tete kroz šalu govor da bi je voljele zadržati u grupi, u martu prelazi u drugu, zato što povoljno utiče na ostalu djecu user posted image
Recimo manjoj djeci, zavrne rukave i pomae im oprati rukice da se ne pokvase user posted image


< Poruku je uredio mamabb -- 30.1.2012 10:57:56 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:57:23   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma znaaaam al znaš kad te nešto pravo nervira user posted image
naravno ni moja curica nije savršena al svak misli na svoje dijete
Nisam ni mislila to ofirno uraditi, kao reći nemojte ih sastavljati, nego nekako u stilu da bolje funkcionira sa nekom drugom djecom i slično ....
možda griješim, al znate kako je ružno kad trogodišnjak skoro pa hoće da ti izbije oko dok ti priča nešto



Proći će, ona vidi od nje, ali ako tako kupi sve, vjerovatno se super slažu u svemu ostalom, ja prvo ne bih joj uskraćivala drugaricu koju voli a sve ostalo bih pokušala ispraviti pa nek ona onda od tvoje djevočice pokupi lijepo ponašanje.



ja bila jednom kad joj se ta malena unese u facu i poče da se dere, strašno, majke mi, tobe jarabi ne djeluje normalno..... obzirom da sam ja bila tu Ajša joj reče nemoj se derati, to je ružno, neću ti biti više drugarica user posted image al Boga mi da ja nisam bila tu ko zna na šta bi to izašlo
Stvarno ružno, ako me razumijete

Ko bi rekao da se bakćem s tim user posted image al zante kad vam je nešto neprirodno, ma nenormalno skroz



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 10:59:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

inače dobar broj roditelja djece iz vrtića mi stalno govori da mole tete da se njihova djeca druže sa mojoj Ajšom odnosno po mogućnosti da provode što više vremena s njom, čak nas i kući zovu da im dodjemo user posted image navodno govore da utiče na njih da budu spretnija i samostalnija i zamislite poslušnija user posted image user posted image juh rekoh da je kući vidite user posted image
ova moja ima dva lica user posted image user posted image user posted image





Isto i kod nas. Tete kroz šalu govor da bi je voljele zadržati u grupi, u martu prelazi u drugu, zato što povoljno utiče na ostalu djecu user posted image



super draga moja
ja kad kažem tetama da me malena nije kući nešto slušala njima upitnici iznad glave, vele s njom nikakvih problema nemaju, pa kako to tako nije mi jasno? kući zna zaista biti vragolasta
Sinoć je kod moje mame uzela svoju čizmu i napunila je vodom user posted image morala sam joj staviti kesu na noge pa obuti čizme do kuće
Uh strašno sam se naljutila




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:00:25   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: Djana


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Naprimjer: ja ne dozvoljavam psovanje mom djetetu, kada se desi da se meni omakne, ja sjednem pored nje i izvinem joj se i kazem da sam pogrijesila, pa nastojim to ne raditi vise. Takodjer kada se desi to mom muzu zamolim ga da joj se izvine, prvo mu je bilo smijesno - kasnije je skontao zasto


isto

Što se tiče druge djece, kad uvidim da je dijete neodgojeno nastojim da se moje dijete nikako više s tim djetetom ne druži
Možda sam rigorozna al šta da se radi
Djeca zaista upijaju

Neki dan smo bili u igraonici Bambi, ja ostavila malenu samu i ne prodje malo ona plače, traži me
Kaže tamo djeca psuju i govore ružne riječi
I ona se sama ne osjeća dobro s takvom djecom
Moram reći da se radilo o dječacima
Prosto mi nije jasno šta je sa roditeljima istih??? Bože sačuvaj




Slazem se user posted image i potpisujem!



Veselaa nisi u pravu, nije riječ da li je dječak ili djevojčica, nego upravo kako roditelji odgajaju, i ja kad lanem izvinem se, i on zna da to ne valja i ne psuje, kada mm lane on ga naruži i kaže nemoj baba psovati (prije je bilo "nemoj soviti")user posted image A kod moje jetrve troje djece :dva muška i curica, vjeruj ona lane ko kočijaš, i ja i nju naružim ako je moj E tu i kažem joj kako to ne valja, kako je ružno..A sina joj nisam čula da je psovao još je stariji od curice user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:02:34   
veeseelaa
Veselaa nisi u pravu,


šta nisam uz pravuuser posted image user posted image da je ružno psovati???? pa realno ne sjećam se kad sam čula da neka curica psuje, vjerujem da su dječaci skloniji i tuči a i psovkama
Jer neki roditelji misle da je to muški, osobito očevi user posted image
sad naravno ima iznimki uvijek al u većini je izgleda tako......
bar ja ne srećem curice koje psuju


< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.1.2012 11:03:44 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:07:05   
lepetetka
I ni je je ne bih odvajala od te djevojčice, jer dijete treba da vidi i ružno i da zna da se tako ne treba ponašati, ja kada god vidim neko ružno ponašanje kod druge djece ja pokažem E, vidiš kako je ružno što ono dijete galami, kako ono vrišti, kako se ono dere, kako ono psuje, pljuje, ti ne treba tako da radiš jer vidiš da je to jaaaaako, jaaaako ružno...
A i vezano za djevojčicu- možda dijete ima oštećen sluh pa galami, možda ne čuje dobro, nije lijepo govoriti da je kao nenormalno-moje mišljenje,..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:09:07   
lepetetka
Eto ja sam srela curicu koja psuje, a njen brat rođeni ne psuje....( i mislila sam na to da nisi u pravu A ne na ono da je "ružno psovati", ne izvrći mi riječi, molim te)

< Poruku je uredio lepetetka -- 30.1.2012 11:14:50 >


_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:13:35   
lepetetka
I ja sam sigurno više puta lanula u životu od svog brata, isti nas roditelji odgajali, on bio dobrica, mirnica, a ja šer da nemože biti veći, verala se po drveću, skakala sa šupe-htjela da poletim user posted image , hodala po snijegu kod nane u sandalama user posted image , kvarila tehniku, svašta nešta, a on od malena bio pravi mali čojek..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:15:11   
Emica_sa
Vesela ja sam psovala ko mala sve zivo,cak me imaju snimljenu na kasetu kako psujem i govorim kako je nena cicija i neda para,i sama sam prestala tako da je to nigdje veze,sve bude i prodeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:19:00   
veeseelaa
A i vezano za djevojčicu- možda dijete ima oštećen sluh pa galami, možda ne čuje dobro, nije lijepo govoriti da je kao nenormalno-moje mišljenje,..


user posted image ponašanje je nenormalno, neprihvatljivo
nema oštećen sluh, hB
I ja to napisah ovdje, ne pričam okolo a ni po vrtiću za Boga

Lepetetka obično su dječaci oni koji su skloniji tuči, svadji, psovki itd
To je tak i u vrtićima, i u školi a i kasnije
Pa nije moje mišljenje, to je opće poznato al ajd
Ne znam što te to tako spuca





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:28:27   
lepetetka
Ma nije me spucalo uopće, imam i jedno i drugo hB dragom, i isto ih odgajam, i vjeruj da mi se sin na toboganu sklanjao od curice koja ga je gurala i psovala, i tjerala sa tobogana, to je njen rejon,... on se sklonio u stranu i čekao da ona ode da nastavi sa igrom.... Kod hotela mu curica uzela loptu i neće da se igra, nego je uzela da mu je ne da user posted image , da je ona nosa user posted image Znači ne treba generalizovati ništa...
Možda su dječaci skloniji tuči, ali su curice grebanju, ujedanju, čupanju za kosu , guranju itd....svako na svoj način user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:31:26   
veeseelaa
ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:40:09   
veeseelaa
Kristina: "Ja, na žalost, stalno psujem. To mi je dio svakodnevice. Slažem se, nije baš najbolje okružje za odgoj djece. Zato je moj muž nabavio kutiju i rekao djeci da mama svaki put kad nešto opsuje, mora staviti 5 kuna u kutiju. Klincima je to postala misija. Za razliku od njihovih prijatelja koji znaju nešto izvaliti pa se onda smiju tome, moji baš ne pokazuju potrebu za psovanjem. Oni radije čekaju da ja nešto kažem, pa da spreme dodatnih 5 kuna u kutiju i sanjare o tome što će si kupiti s tim novcima."

Svaka taktika vjerojatno ima neke svoje prednosti i mane. Kako god bilo, vrlo je vjerojatno da ćete s vremenom čuti i svog klinca da je nešto opsovao.

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:47:34   
*pcelica*
Sto se psovanja tice Ajla nije imala tu fazu da psuje da histerise, dok je sa ovom mladjom ta faza se bas oduzila. Doduse sad je puno manje nego ranije. Prije joj je rijec mars imala mjesto u svakoj recenici, a psovanje majke cascenje g...ma i cascenje sa glupaco i tako to morala je izreci bar dva put u toku dana. Mislim strasno. Neko joj da poklon ona zahvaljuje i govori mars. Sve moguce taktike sam isprobala. Od ignorisanja preko razgovora kako je to ruzno da ucjenjivanja user posted image ali dok ona sama nije prestala nista nije pomagalo.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:50:40   
veeseelaa
kad uopće djeca počinju psovati???
mislim mogu li smatrati da smo to preskočili, obzirom na je malenoj 3 godine i da ide u vrtić user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:57:25   
Rabi
Ja ovo nisam ni pokusavala objasniti vec napravila ogradicu koju nije mogla otvoriti. Kad god bi probala ja joj govorila ne-ne i et'' to je to. Sada ogradica stoji otvorena ali dobro proslo je dosta vremena vec.

Djana od cega ste napravili ogradicu? I mi planiramo isto vec danima, samo nikako da skontamo nesto prakticnouser posted image  A vise mi je na vrh glave otvranja ladica, raspremanje istih, diranje sporeta, ako ja odem u kuhinju, eto i nje odmah da vristi i place sto je ne podignem da ona fino razgleda sta ja to radimuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 11:57:52   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kad uopće djeca počinju psovati???
mislim mogu li smatrati da smo to preskočili, obzirom na je malenoj 3 godine i da ide u vrtić user posted image



moja nije psovala sve dok je prije 4 mjeseca ne pocese nene cuvatiuser posted image user posted image , eto dijete sa skoro 5 godina poce govoriti ruzne rijeci
glavna furka joj je reci, a jesi glupacauser posted image i kako sad ja njoj to da izbijem iz glaveuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:00:36   
Lulu_08
Kupila "Lindam" metalnu ogradicu koja se po sirini moze adaptirati na prolaz. Obzirom da je nama kuhinja "uvucena" nama je ogradica dosla kao vrata. Super stvar, jer stvarno u tim godinicama je lakse sprijeciti nego lijeciti. A postepeno ostavljanjem otvorenih vrata uci se dijete samo sta smije a sta ne.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 12:01:33   
Rabi
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja S. dva puta nije htjela obuci jaknu, iz samo njoj znanog razloga, pa je u vrtić išla u džemperu, a vani -7.



user posted image

stvarno? i sta si s tim postigla?

fakat, zelim znati user posted image






i mene interesuje user posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *