|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 13:25:53   
koka i po
mi ko JNA oficiri user posted image .
odgojila sam jedno dijete..odgajam drugo.
prvo mi je cesto znalo reci da je bolje da sam mu samar opalila nego zabranila treninge,a drugom je gorih onih pet minuta sjedenja na stolici i zabrana gledanja crtanih nego prevaspitavanje "Mirkom".
ja nisam savrsena,nisu ni oni....ali jedno znam da ni u kom trenutku nisam pozalila sto praktikujem ovaj vid kazne.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:10:15   
Rabi
Ja njemu nisam uskratila ljubav, vec sam tim nekim sitnicama npr. da spavamo bukvalno zajedno....kako da kazem, uskratila muuser posted image  Nismo spavali pod istim jorganom, sto on jako voli! Vec smo spavali odvojeno, u istoj sobi samo odvojeno...a ne da spava u drugoj sobi...to ja ne bih mogla sebi oprostiti!
I kod nas ne pali ovo uskracivanje igrackeuser posted image
On svoje pa svoje...Ne znam, vise nisam pametna...jednostavno, strah me da je ne povrijedi! I ne napravi neki belajuser posted image  Jer fkt  nekad pretjera! Jednom je toliko gurnuo, da je ona BUKVALNO LETILA i na kraju spucala glavom u veliki traktor...imala je veliku modricu ispod okauser posted image  
ovo sam uradila neki dan, i od tada je nije jos ni jednom gurnuo....ne znam jesam li sta postiglauser posted image
Mozda sam i pogrijesila,mozda i nisam... ko zna...ali ja trazim nacin da ga samo privolim da se malo ljepse i njeznije ophodi prema svojoj mladjoj sestriuser posted image    

samo da dodam, svjesna sam da je samo ljubomora i nista drugo...ali pitanje i upitnik, kako i sta uraditi da je vise ne gurauser posted image

< Poruku je uredio Rabi -- 30.1.2012 14:12:57 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:16:38   
bananica
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Bananice, ti treba da održiš razgovor sa nanom, i onda sa kćerkom. Jednostrana komunikacija sa bližnjim nije dovoljna.
Vjerujem da će biti od nane rečenica:ma hajde nije to toliko važno", ali ti zajedno sa mužem treba da insistiraš da se takve rečenice ne treba da čuju u ustima djevojčice.
I onda obavi razgovor (opet zajedno sa mužem) sa kćerkom i da ukoliko čuje ponovo od nane, treba da nani kaže da to nije lijepo i da nije lijepo da takvo nešto curice kažu.

Djevojčice treba prvo da su pametne i tek onda da su lijepe. user posted image



pricali smo mi i s njom, al vidim da ne pije vode, glavno objasnjenje je da joj je to uzrecicauser posted image i da ona u tome nista lose ne vidiuser posted image
jos mi je rekla, sad cu ja nju staru uciti lijepom ponasanju tako da sam odlucila nikada joj vise to ne spomenuti jer moze dovesti i do vecih problema

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:17:55   
Rabi
IZVORNA PORUKA: koka i po

mi ko JNA oficiri user posted image .
odgojila sam jedno dijete..odgajam drugo.
prvo mi je cesto znalo reci da je bolje da sam mu samar opalila nego zabranila treninge,a drugom je gorih onih pet minuta sjedenja na stolici i zabrana gledanja crtanih nego prevaspitavanje "Mirkom".
ja nisam savrsena,nisu ni oni....ali jedno znam da ni u kom trenutku nisam pozalila sto praktikujem ovaj vid kazne.


Mozda ja nisam do sad zabranila ''pravu'' stvar, igracku....Mozda sam mu uskratila nesto sto njemu ne znaci puno u datom trenutku...mada je u zadnje vrijeme stvarno dobar masAllah, osim sto sve cesce gura Ajsicuuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:19:50   
veeseelaa
Mama i tata uvijek vole svoje dijete, i dijete uvijek voli mamu i tatu, ali ponašanje je to koje nije lijepo i koje treba da bude predmet kazne.


naravno, al ona meni to kaže kad joj zabranim nešto a ne ja njoj



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:20:58   
bananica
IZVORNA PORUKA: Rabi

bananice jesam li skontala dobro? Tvoja svegi govori tvojij D. da je glupacauser posted image
Pa mislim da bih je ja u top stavila i poslala na Mars...
Umjesto da djetetu podize samopouzdanje, ona joj jos podapinjeuser posted image  
Cuj glupacouser posted image  Eto nek je ona pametnicauser posted image



uh da ne pisem sta bih jauser posted image

al eto, uzrecica jojuser posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:23:18   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Bananice, ti treba da održiš razgovor sa nanom, i onda sa kćerkom. Jednostrana komunikacija sa bližnjim nije dovoljna.
Vjerujem da će biti od nane rečenica:ma hajde nije to toliko važno", ali ti zajedno sa mužem treba da insistiraš da se takve rečenice ne treba da čuju u ustima djevojčice.
I onda obavi razgovor (opet zajedno sa mužem) sa kćerkom i da ukoliko čuje ponovo od nane, treba da nani kaže da to nije lijepo i da nije lijepo da takvo nešto curice kažu.

Djevojčice treba prvo da su pametne i tek onda da su lijepe. user posted image



pricali smo mi i s njom, al vidim da ne pije vode, glavno objasnjenje je da joj je to uzrecicauser posted image i da ona u tome nista lose ne vidiuser posted image
jos mi je rekla, sad cu ja nju staru uciti lijepom ponasanju tako da sam odlucila nikada joj vise to ne spomenuti jer moze dovesti i do vecih problema



zato je zakon dijete upisati u vrtić
nijedna nana ne da si reći ništa



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:25:57   
bananica
zato je zakon dijete upisati u vrtić
nijedna nana ne da si reći ništa




user posted image




(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:28:10   
veeseelaa
svaka mama masla kad kaže da nana sve devera oko djeteta kako joj kći/snaha kaže
O ne, imaju one svoj fazon, e sad neke su tolerantnije pa poslušaju a neke nema šanse
Moja mama ima neke svoje fazone, il joj popušta, il joj "ne može ništa" a kad ja predložim kako će
Ma kaže pusti ti mene hahahah
A sveki ona opet ima svoju filozofiju, ja sam za nju prebrižna, preosjetljiva i sve pre pre
Al eto moja malena ide u vrtić


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:30:34   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zato je zakon dijete upisati u vrtić
nijedna nana ne da si reći ništa



Kikicina nana/majka rado prima savjete/prijedloge, ali i dobronamjerne kritike. Ali i kikicina mama i tata isto tako.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:31:47   
veeseelaa
ja u biti da sam nana ne bi tolerisala da mi neko pametuje kako ću mu čuvati dijete
na kraju krajeva čuvanje je moja dobra volja, sve pođem od sebeuser posted image

izuzev o sigurnosnim mjerama, naravno


< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.1.2012 14:34:26 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:32:30   
veeseelaa
Ali i kikicina mama i tata isto tako.user posted image


pa da ako tražite savjet, ako ne smiješno je da vam ga iko daje u vezi odgoja vašeg djeteta

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.1.2012 14:34:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:36:39   
snijeg
Nije svaka nana ista, kao što ni svako dijete nije isto.
Lično, za mene je smiješno očekivati od nane da odgaja dijete - to je posao roditelja. Nana treba da brine jel dijete gladno, žedno, prikladno obučeno, zaštićeno od padova i udaraca, da izvede dijete na čist vazduh i prilagodi mu ishranu. Za jednu nanu je to i suviše obaveza.
Problem je u nama što mi uvijek više očekujemo od nana i teta u obrazovnim ustanovama nego što to sami činimo.
Hajd se sad zapitajte koliko vremena istinski provodite sa svojim djetetom, koliko na forumu, fb-u, pred TV-om i sličnim (ličnim) aktivnostima. Da ne pričam o nervozi koja je prisutna u svima nama, o teškim vremenima i materijalno i psihološki i moralno. Djeca su prije bila drugačija - istina! Roditelji su takođe bili drugačiji i to je jedna velika istina. Napisala sam jednom na ovom forumu pa su mi izbrisali post svjetlosnom brzinom, a ja ću ponoviti - bezobrazno je pričati o odgoju, a dijete nam 22 sati kod nekoga ili u dubokom snu dok smo mi negdje opravdano ili ne opravdano.
Sve prethodno se odnosi i na mene, ali ja ću iskreno pa me sad linčujte user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:37:20   
Rabi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ali i kikicina mama i tata isto tako.user posted image


pa da ako tražite savjet, ako ne smiješno je da vam ga iko daje u vezi odgoja vašeg djeteta


a zar ima zlonamjernih savjeta, pogotovo od nana i dedauser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:42:36   
bananica
Nije svaka nana ista, kao što ni svako dijete nije isto.
Lično, za mene je smiješno očekivati od nane da odgaja dijete - to je posao roditelja. Nana treba da brine jel dijete gladno, žedno, prikladno obučeno, zaštićeno od padova i udaraca, da izvede dijete na čist vazduh i prilagodi mu ishranu. Za jednu nanu je to i suviše obaveza



ja licno ne ocekujem od nje da mi odgaja dijete niti bih to ikada u zivotu pozeljela

ja OCEKUJEM da konacno prestane govoriti ruzne rijeci i uciti dijete "pjesmice" od kojih vam se krv ledi, bar se toliko moze postovati

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:43:18   
veeseelaa
pa vjerujem da nijedan savjet nije zlonamjeran, al svako zna šta je najbolje za njegovo dijete
Bez da me lično pita smatram nekulturnim da ulijećem
A nane i dede, oni su priča za sebe
Što je ružiš? zašto joj ne daš čokoladu? zašto mora ići spavati? zašto ne spava? itd
U po frke se uključe u "priču"
Njihove upadice nisu zlonamjerne ali pojedinim i ne kontam svrhu




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:44:08   
veeseelaa
ja OCEKUJEM da konacno prestane govoriti ruzne rijeci i uciti dijete "pjesmice" od kojih vam se krv ledi, bar se toliko moze postovati


svakako al šta da se radi ako ona to neće??? nema druge nego dijete odvojiti od cjelodnevnog čuvanja


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:47:34   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja OCEKUJEM da konacno prestane govoriti ruzne rijeci i uciti dijete "pjesmice" od kojih vam se krv ledi, bar se toliko moze postovati


svakako al šta da se radi ako ona to neće??? nema druge nego dijete odvojiti od cjelodnevnog čuvanja



bas takouser posted image


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 14:48:42   
veeseelaa
bezobrazno je pričati o odgoju, a dijete nam 22 sati kod nekoga ili u dubokom snu dok smo mi negdje opravdano ili ne opravdano.
Sve prethodno se odnosi i na mene, ali ja ću iskreno pa me sad linčujte user posted image


ma neće te niko linčovati user posted image
za druge ne znam al znam da kad je malena samnom ja baš i nemam vremena kuckati na fb i na RR, to činim uglavnom kad sam na poslu il kad malena zzzz
i ne znam kome je to dijete 22 sata kod nekoga???
naravno da trebamo i mi mame živjeti, raditi, ići u kupovini, kod frizera, na kaficu i sl a ne možemo tamo vodit dijete i to je ok, sasvim
Jer kad bi samo kuča-posao ja bi umrla, a tad bi joj bila baš ni od kakve koristi
Naravno da od vrtića očekujem da je nauče lijepim stvarima, koje ja nadograđujem, podržavam i sl kad sam s njom
Mislim da se svak trudi provesti maximlano vrijeme sa svojim djetetom, ko to ne bi??? al jednostavno moraš se i sebi posvetiti, svom mužu, roditeljima, prijateljima, naravno nakon što zadovoljiš potrebe djeteta





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:06:57   
Blue rose RR
Ja imam tu sreću (hvala Bogu dragom) da moje dijete i čuva i odgaja njena majka/nana.
I ista je pristala da to tako bude. Možda smo mi naopaki, ali smo se dogovorili da će isto biti pod punom "paskom" onih koje je budu čuvali, kada je riječ o njenom odgoju.
I ja i mm provedemo sa njom izuetno malo vremena, jer oboje radimo, međutim za vikend to pokušavamo da maksimalno nadomirimo.
I za sada nam ide dobro.
I kikici, i majki/nani, i mami i tati.





_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:13:46   
bananica
moju cuva moja mama i svekrva one dane kad mama radi, prezadovoljna sam ja ostalim stvarim osim tih svekrvinih ispada(koje nece ili ne moze  kod sebe promijeniti)
moje dijete nije gladno, zedno, prljavo, ne nedostaje joj igra, .... ma sve je za 5+,njoj posvecuju maximalno tih 7 sati, ali te rijeci, koje ona govori, to mi je problem, kad bi to izbacila iz upotrebe ja bih bila na konjuuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:14:21   
veeseelaa
međutim za vikend to pokušavamo da maksimalno nadomirimo.
I za sada nam ide dobro.


tako i ja sama
al šta da se radi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:20:01   
Rabi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa vjerujem da nijedan savjet nije zlonamjeran, al svako zna šta je najbolje za njegovo dijete
Bez da me lično pita smatram nekulturnim da ulijećem
A nane i dede, oni su priča za sebe
to je ružiš? zašto joj ne daš čokoladu? zašto mora ići spavati? zašto ne spava? itd
U po frke se uključe u "priču"
Njihove upadice nisu zlonamjerne ali pojedinim i ne kontam svrhu





Nisam mislila na tebe, vec na BR jer je ona rekla ''''dobronamjerne'''' kritike/savjete...PA se zapitah, ima li zlonamjernih uopceuser posted image  A posebno od nasih roditelja!

< Poruku je uredio Rabi -- 30.1.2012 15:21:00 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:21:11   
veeseelaa
ma i ja sam njoj odgovorila user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.1.2012 15:22:37   
veeseelaa
ma sve je za 5+,njoj posvecuju maximalno tih 7 sati, ali te rijeci, koje ona govori, to mi je problem, kad bi to izbacila iz upotrebe ja bih bila na konju


ma nigdje nije idealno, ti stalno govori svekrvi nemoj joj govoriti i valjda će skontati da ne treba

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *