|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:03:06   
Blue rose RR
Aaa tako znači
hmm...  djeca su prave spužve, fascinantno koliko brzo upijaju čak i one situacije kojima mi i ne pridajemo pažnju, jer su nam obično ustaljene - ali kad ih čujemo/vidimo/doživimo od djeteta - onda fakat shvatimo koliko moramo da pazimo na svoje ponašanje i govor.

Znači maleni će biti pravi mali pravnik :)

A što se tiče naše priče - ona u njegovom uzrastu itekako "pali". Pokušaj da na takve njegove opaske ostaneš iznenađena, i to mu pokažeš izrazom tužnog lica. Djeca suosjećaju sa našim emocijama puno više negoli mi nekada sami.
Daj mu do znanja (i vizuelno i verblano) da pojam "otići od kuće" (pa neka je to samo kod nane i dede), je strašan pojam - jer mama i tata/babo mogu biti puuuno tužni i nesretni i njih će "srce da boli" (ovaj termin koristi moja kikica :) ).
Tako da shvati da određene radnje i rečenice nisu samo: "ja ću ih izreći, ali me niko neće shvatiti ozbijlno".


Voljela bih kad i ako naredni put tvoj mališan kaže ovako nešto ti pokušaš mu objasniti, pa dan preneseš njegovu reakciju.
Sretno u svakom slučaju.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:14:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Prvo više mi nikad ne bi upali o TV.
Drugo -  šta to on gleda pa sa 4. godine zna za tužbe? user posted image
Treće - mislim da si ipak trebala malo više posvetiti vremena i objasniti mu da se od kuće ne može otići ...



Ko kaže da ne može?
Moja je otišla, jednom, više nikad nije pomenula da bi išla, ali prije toga je stalno govorila da će preseliti ako nije po njenom. user posted image
Evo gore sam pisala o svom iskustvu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:14:34   
emma.L
Ma svi se mi posvećujemo djeci onoliko koliko oni to traže. Neka djeca su u stanju sama se igrati satima ili gledati crtani, a neka zahtijevaju 24 sata interakcije i pažnje.

Starija curica je ovaj ekstremni primjer na kraju, a mislim da će maleni biti o sebi i svom brašnu user posted image . Hvala Bogu!

Evo sad sam je spremila u krevet na odmaranje i fino u nekih 7 minuta objasnila zašto treba odmarati i da treba leći i šutiti jer će tako lakše zaspati da joj se mozak i noge odmore da može biti još pametnija i još se više igrati da se ne umori. Bla bla bla user posted image . Ona će kaže sjediti. Onda ja opet objasnim da se sjedenjem ne odmara, da tako ne može zaspati a upravo to želimo i fino, smireno i drugi put. Svo to vrijeme ovaj maleni plače jer i njega trebam staviti na spavanje. Onda će vode. Ok, dobije vode i gleda me preko čaše i cijedi, cijedi, cijedi, da što duže budem s njom u sobi i da se ne posvetim njemu iako plače. Što je i razumljivo jer je i njoj samo 3 i pol godine i mala je još. I na kraju kad je pođem poleći i ušuškati, ona sjedne i kaže: Neću spavati, evo sjedit ću u kazni. user posted image
Te ja opet kako je ne želim kažnjavati, kako budem tužna i opet bla bla bla, 100 puta ispričano.

I kad je večeras pucnem jer bratu pregleda grlo olovkom, ili ga bode u rukicu da mu izvadi krv (a 100 puta je objašnjeno da se to s njim ne smije raditi), netko će reći da joj se ne posvećujem dovoljno i da sam ja isfrustrirana mama user posted image .

Opet ponavljam, lako je ljudima sa djecom koja su po prirodi prilagodljivija.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:16:16   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Prvo više mi nikad ne bi upali o TV.
Drugo -  šta to on gleda pa sa 4. godine zna za tužbe? user posted image
Treće - mislim da si ipak trebala malo više posvetiti vremena i objasniti mu da se od kuće ne može otići ...



Ko kaže da ne može?
Moja je otišla, jednom, više nikad nije pomenula da bi išla, ali prije toga je stalno govorila da će preseliti ako nije po njenom. user posted image
Evo gore sam pisala o svom iskustvu.


Vezala sam se za gledanje TV-a i pojma "tužbe" :)

Doduše i moja zna većinu "pojmova" iz moje struke :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:23:06   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: minja_

E to smo mi primijenili na sistem zabrana i nagrada. Počeli smo sa 7-8 mjeseci, kad je krenula puzati i približavati se utičnicama. Mali milion puta smo stali kraj utičnice i najblazim mogucim tonom rekli nece, nece i odmakli je od uticnice i onda je pomazili i pohvalili. I milion i prvi put se primakla uticnici i zamahnula prsticem, kao ne, ne i odmaknula se. I ne prilazi uticnicama, ne dira saksije, ne prevrce kafu i solje i tanjire sa stola.


Kako sam se slatko nasmijala.
Naime, ovako sam i ja govorila kad sam bila majka jedne ( JEDNE ) djevojčice. Istina, ja nisam morala stati milion puta kraj utičnice, saksije sa cvijećem, ona je brzo prihvatila da je to nešto što se ne dira.
A ja bila ponosna na svoj način odgoja, bez kazni, pucketanja po peleni, razumnosti.
I onda je došlo kćerka broj dva ( DVA ) koja mi je dokazala da to što kćerka broj jedan je brzo " shvatala " i " prihvatala " gdje su granice nema veze sa mojim smirenim " ne ne ne ne ", nego sa karatkerom prvorodjene kćeri.
Kod drugorodjene, ne ne ne ne ne....ni tri miliona puta nije upalilo ako je zamislila da će se umiti u wc šolji.

IZVORNA PORUKA: minja_

A da treba imati živaca, bogami, treba. Zato uvijek i sebe konstantno analiziram, zbog čega odašiljem lošu energiju i gubim strpljenje, dijete redovno nema veze s tim.


O da.....treba živaca i živaca......ali evo, kako je napunila četiri godine sve više shvata da kad za nešto kažem NE, onda je to za njeno dobro.

Ja sam apsolutno protiv da se djeci za sve govori: Ne smiješ, ne možeš, ne, ne diraj....
Uvijek pokušavam da govorim afirmativno, upravo da bi shvatile kada kažem Ne, da je to Ne.
I slažem se apsolutno sa ovim što si rekla: ako je jednom bilo NE; uvijek je NE.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:24:57   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ma svi se mi posvećujemo djeci onoliko koliko oni to traže. Neka djeca su u stanju sama se igrati satima ili gledati crtani, a neka zahtijevaju 24 sata interakcije i pažnje.   


Gdje rastu ovakva djeca???

Uvijek se pitam gdje su ta djeca koja kao bebe spavaju po 20 sati?
Koja utonu u san čim startujete auto?
Koja spavaju po čitav dan na plaži u kolicima?


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:29:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Moj T je nekoliko puta kada nije po njegovom , prijetio da ce otici od kuce, a ja isto kazem haj odmah, a on ce mami ja tebe volim. ...Nedavno sam ga ruzila, a on ce meni: Mama ja imam pravo ...., ma kazem ja njemu kakvo pravo, nes ga imat do 18 u ovoj drzavi, a on ce e vala hocu da znas inace cu te tuziti.-Posljedic gledanja tv


Prvo više mi nikad ne bi upali o TV.
Drugo -  šta to on gleda pa sa 4. godine zna za tužbe? user posted image
Treće - mislim da si ipak trebala malo više posvetiti vremena i objasniti mu da se od kuće ne može otići ...





eh šta bi šta ne bi user posted image

svašta nešto djeca čuju i vide, ne može se od svega pobjeći
moja kći npr neki dan gleda reklamu za brijač, neka teta brije noge
a ona sva u čudu kaže mama ovo je za pišu user posted image user posted image ja nisam mogla ostati ozbiljna, smijala sam se 10 min
a tek poslije pokušala nešto objasniti, ma nešto nidje veze, tako da sam joj to izbila iz glave, nadam se hm




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:31:09   
Nedi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: emma.L

Ma svi se mi posvećujemo djeci onoliko koliko oni to traže. Neka djeca su u stanju sama se igrati satima ili gledati crtani, a neka zahtijevaju 24 sata interakcije i pažnje.   


Gdje rastu ovakva djeca???

Uvijek se pitam gdje su ta djeca koja kao bebe spavaju po 20 sati?
Koja utonu u san čim startujete auto?
Koja spavaju po čitav dan na plaži u kolicima
?




Kao beba N je spavao 14-15 sati, zaspao bi cim ga stavimo u AS u auto i spavao dok ne ugasimo auto, i na plazi par sati. Prvo dvoje do 1,5godinu a 3 i sad kad ima 4 godine. Sav je mamuuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:32:21   
hanabanana
Ti sretnice jedna....cccc

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:35:42   
Nedi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ti sretnice jedna....cccc


Ali zato vjerovatno kada drugo dijete rodim vristati ce i za prvo koji do godine dana nije zaplakalo. A i šti bi kad je luda mama samo u njega gledala i cim bi se namrstio da zaplace mama je bila tuuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:37:02   
veeseelaa
ja kad vidim kakva su djeca ja onda skontam da je moja A superiška
spavala je kao beba po cijelu noć, sa 4,5 mjeseca sama držala flašicu, nisam je uspavljivala, ne spava samnom, ima želju za samostalnošću, baš kad zapne mene zove
ne mogu se sjetiti da sam ikada zbog nje bila nenaspavana, umorna i sl ako izuzmemo kad ima temp, što je svakako jako, jako rijetko
Do duše moja A je dojila samo jedan mjesec user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:37:59   
mayra
imam i ja jednog takvog da kucnem u drvo hehehe. Dusa moja, paja, jede malo se poigra i opet paja, evo skoro 6 mjeseci tako :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 637
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:39:52   
Blue rose RR
Kikica je bila po danu predobro dijete:jela, spavala, srala ...ali po noći bi "usrala i šefa i stanicu" i tako do treće godine...
Tek sam tada mogla se naspavati.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:40:09   
Nedi
N kada je bio beba mi smo stvarno lako sa njim ali zato sad...uf....opasan je, kakve samo ideje ima! KAd se sjetim onog bježanja od nene i dolaska meni na posao nije mi dobro.

I da bude u skladu sa temom nije dobio puc-puc poslije togauser posted image

< Poruku je uredio Nedi -- 16.5.2012 15:41:18 >

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 639
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:42:35   
ziki
IZVORNA PORUKA: lepetetka

I ja se upisujem u nestaške 2008. user posted image I moj je prijetio da će otići...i ja mu fino kažem eno ti stvari da ti spakujem u kofer pa ti hajde...A on pa nemogu napolju mraaaak, hehe....Čim im otvorite vrata druga priča user posted image
O i mi smo zimus imali ove prijetnje, fino mu otvorila vrata i rekla da izadje i saceka da mu spakujem stvari. Plac i vriska, necu sad nego kad porastem nismi me razumjela. Svekrva bila tu, mislim da je ona i uzrcinik ovog da je bilo ohrabrivanaj da ce ga ona odvest ako ga mi "diramo", i zamalo se onesvijestila kad je vidjela da sam djetetu otvorila vrata. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 640
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:44:59   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Svekrva bila tu, mislim da je ona i uzrcinik ovog da je bilo ohrabrivanaj da ce ga ona odvest ako ga mi "diramo", i zamalo se onesvijestila kad je vidjela da sam djetetu otvorila vrata. 


Kad bi ovako nešto rekla ili moja ili njegova majka mislim da bi smo ozbiljno "zaratile".
Ja sam ga rodila i ima ja da ga "diram".


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:46:02   
hanabanana
Ma vi ste male maca, moja se sama spakovala, i pride i otišla.

A jutros je vrištala iz sveg glasa:
" Reću vas majkiiiiiiiiiiiiii da me ne slušateeeeeeeee ".....
Pitam kojoj, kaže!
Kako me nije potresla, onda je dodala: A drugoj majci ću te isto reći, ima da te prebije!
To ko biva moja mama.

A razlog: što je morala obući farmerke u vrtić, a ne suknju!

Komšije misle da je zlostavljamo, 100 %.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:47:06   
Blue rose RR
Iskiha ti H. sa S. :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:47:07   
hatepsut
To sto je neko napisao da je razlika od djeta do djeta,cinjenica da jeste.Nekako slusajuci iskustva kako ovdje s foruma,tako i ona oko mene panika me hvala (s obzirom da cekam drugo djete).Prije neki dan moja drugarica kaze sve sto mi nije bila malena (prvo djete) sad je ovaj rauber.Ne zna zasto je to tako..
Moj K. je ko bio dobrica,naravno imao je on svoje "istrazivacke pohode".nije spavao 20h ali je rano isao na spavanje s tim da se rano i budio (tako je ostalo i do danas).Uticnice smo zastitli kad je on propuzao,cvijece sam samo od macke sklanjala user posted image njemu to nije bilo interesantno.Njemu je bilo bitno da ima kutija oko njega,nije bitno jesu li od cipela,soka,keksa i sl.
To da bi da on ide negdje od nas nikad nije ni pomenuo,nije sve po njegovom bilo s obzirom da sam postroga.On je bio jedno vrijeme fascinaran Sarajevom user posted image kad podjemo kolegici on kaze "jesi ponijela sve stvari da se preselimo" user posted image
Nikad nije on vadio iz ormara sta ce da obuce,oblacio je sto mu pripremim.sad je malo drugacije user posted image
Necu reci da nikad nije dobio puc puc,jeste ali da ni trenerka ne osjeti.njemu je gore kad dobije kaznu da ide u sobu i tad da ne znam ti ko dodje i kaze "hajde izidji" nema sanse da je htio izici dok ne dobije potvrdu od mene ili mm,u zavisnosti ko ga u kaznu poslao.
Kao sto sam napisala on je sad "veliki" djecak,jasno zna sta valja ,sta ne valja.Mi smo drugari koji se o svemu dogovaraju,ukljucen je u apsultno sva dogadjanja oko nas.
Kad je neko napisao nije mu bitno sta okolina kaze za djete,istina donekle i nije ja sam djete sebi rodila ali onda neki dan sretnemo stare komsije koji njega znajo kao djecaka od 5g i kaze meni bivsa komsinica "znas sta,svaka vama cast kako ste odgojili djete " i nahvalila ga zena bas.meni to mnogo znaci,jer uspjevam u svojim nakanama da se na prvom mjestu lijepo ponasa ,da zna da postuje starije pa onda sve ostalo ,a ne da mi se desi kad ga neko pomiluje da on tu osobu  "pljune" (ovo se meni desilo kad sam od komsinice djecaka od nekih 4-5g pomilovala i kazala kako je porastao ).istina i nije djete krivo ,njegova mama kaze "ma djete sta zna",ma izvini zna svasta.dovoljno je velik da bi trebao znati ako je pogrijesio da se izvine,pusti danas,pusti sutra...ode to.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 644
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:48:38   
felix
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja kad vidim kakva su djeca ja onda skontam da je moja A superiška
spavala je kao beba po cijelu noć, sa 4,5 mjeseca sama držala flašicu, nisam je uspavljivala, ne spava samnom, ima želju za samostalnošću, baš kad zapne mene zove
ne mogu se sjetiti da sam ikada zbog nje bila nenaspavana, umorna i sl ako izuzmemo kad ima temp, što je svakako jako, jako rijetko
Do duše moja A je dojila samo jedan mjesec user posted image



baš si sretnica , da tako potraje dugo ašja je pametnica user posted image

< Poruku je uredio felix -- 16.5.2012 15:49:02 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 645
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:49:20   
ziki
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: ziki

Svekrva bila tu, mislim da je ona i uzrcinik ovog da je bilo ohrabrivanaj da ce ga ona odvest ako ga mi "diramo", i zamalo se onesvijestila kad je vidjela da sam djetetu otvorila vrata. 


Kad bi ovako nešto rekla ili moja ili njegova majka mislim da bi smo ozbiljno "zaratile".
Ja sam ga rodila i ima ja da ga "diram".

I jesmo postenouser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 646
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:53:41   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Nedi

N kada je bio beba mi smo stvarno lako sa njim ali zato sad...uf....opasan je, kakve samo ideje ima! KAd se sjetim onog bježanja od nene i dolaska meni na posao nije mi dobro.

I da bude u skladu sa temom nije dobio puc-puc poslije togauser posted image


Pa da je dobio puc ,puc drugi put bi negdje drugo pobjegao.djeca su takva.ja sam svog znala natjerati na plac pricom,nije mi to bila namjera nego eto desavalo se kad imamo "ozbiljne" razgovre.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 647
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 15:56:36   
Nedi
KAd malo bolje analiziram njegov odlazak u neku ruku mi je drago da zna da sam ja uvijek tu za njega i da uvijek može mami doći i da će mama pomoći u rješavanju problema ako postoji. Jos uvijek o tome razgovaramo a i jos uvijek sanjam kako mi dijete hoda samo po buducem koridoru 5c

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 648
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 16:05:08   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: emma.L

Ma svi se mi posvećujemo djeci onoliko koliko oni to traže. Neka djeca su u stanju sama se igrati satima ili gledati crtani, a neka zahtijevaju 24 sata interakcije i pažnje.   


Gdje rastu ovakva djeca???

Uvijek se pitam gdje su ta djeca koja kao bebe spavaju po 20 sati?
Koja utonu u san čim startujete auto?
Koja spavaju po čitav dan na plaži u kolicima?






ako nadjes, daj i meni jedno user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 649
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
16.5.2012 16:18:49   
snijeg

IZVORNA PORUKA: mamma mumi
Nedavno sam ga ruzila, a on ce meni: Mama ja imam pravo ...., ma kazem ja njemu kakvo pravo, nes ga imat do 18 u ovoj drzavi, a on ce e vala hocu da znas inace cu te tuziti.-Posljedic gledanja tv



Budi ponosna na svoje dijete. Kakva su vremena došla i kakve ih psihopate vrebaju u kući i van iste trebamo im čitati Povelju o pravima djeteta kao priču za laku noć. I de bona pusti ga, naravno da ima pravo i vidiš koja je pametnica kad zna da tvoje ponašanje prelazi granicu pa ti napominje da je i on samo insan sa pravima, a to što živi u državi gdje se ne poštuje ama baš ništa, a djeca su i roditeljima slab prioritet a kamoli društvu nije njegova krivica....i evo jedan za tvog pametnog mališana user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *