|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 17:27:44   
škorpija
joooj ovu temu ne volim, jer jednostvano nisam r oditelj koji može sve rješiti razgovorom, jučer je bio grozna, ništa ne sluša, govori mi marš, udara me, nanu također, a to nikakao ne tolerišem, tako da je dobio batine, onda ga otac tješi, ja sma babaroga, nervira me kad vrišti, a neće da mi kaže u čemu je problem ili ako je išao pet krgova na vozićžu u pionirskoj vrišti kad kažem ne može više, ma nema šanse da mu odvratim pažnju nečim drugim, vrišti, plače, valja se po zemlji, obično ga ostavim i produžim, ali kad vas gleda 50 roditelja teškos edržati svojih principa i na kraju opet dobije batine

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 21:02:49   
mamma mumi
Evo da se javim da prenesem reakciju mog sina na ponovnu njegovu prijetnju da ce otici od kuce. Postupila sam po preporuci Blue Rose da mu kazem da sam tuzna i da ce mi srce puci ako bi on otisao, na sta se moj rauber snuzdio, poceo plakati i ljubi ti me govoreci ma mama ja sam se salio nemoj biti tuzna, nezelim da ti srce pukne.
Mislim da je bolje kada su djeca zivlja u ranom djetinjstvu, jer kad tad moraju soje proci

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 21:23:26   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mayra

imam i ja jednog takvog da kucnem u drvo hehehe. Dusa moja, paja, jede malo se poigra i opet paja, evo skoro 6 mjeseci tako :)

i moja je ovakva bila do 2. godine al me zato sada, ovih zadnjih 5-6 mjeseci slomi!user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 21:29:35   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: mayra

imam i ja jednog takvog da kucnem u drvo hehehe. Dusa moja, paja, jede malo se poigra i opet paja, evo skoro 6 mjeseci tako :)

i moja je ovakva bila do 2. godine al me zato sada, ovih zadnjih 5-6 mjeseci slomi!user posted image


Moj sin nije nikad....uvijek problemi kad treba spavati....i dan danas..tri su mu godine a kad treba spavat krenu rituali...taj bi cijelu noc presjedio,trljao oci,a nebi ga prebacilo da slucajno sam zaspi...user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 21:31:46   
teacher75
ma nije stvar u spavanju nego me inace slomi dok je budna, nista ne slusa, kontrira, kad smo vani bjezi od mene, uhvati je sandrprc. 3-4 puta joj fino kazem da nesto uradi ili da ne radi, a ona po svom i onda planem i vrisnem i udarim je nekad malo al nista ne pali, ni milom ni silomuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 21:34:46   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: teacher75

ma nije stvar u spavanju nego me inace slomi dok je budna, nista ne slusa, kontrira, kad smo vani bjezi od mene, uhvati je sandrprc. 3-4 puta joj fino kazem da nesto uradi ili da ne radi, a ona po svom i onda planem i vrisnem i udarim je nekad malo al nista ne pali, ni milom ni silomuser posted image


Kod mene sve ovo isto...frajer ima svoj stil životauser posted image ...i plus jos nespavanje....user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 22:42:53   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: škorpija

joooj ovu temu ne volim, jer jednostvano nisam r oditelj koji može sve rješiti razgovorom, jučer je bio grozna, ništa ne sluša, govori mi marš, udara me, nanu također, a to nikakao ne tolerišem, tako da je dobio batine, onda ga otac tješi, ja sma babaroga, nervira me kad vrišti, a neće da mi kaže u čemu je problem ili ako je išao pet krgova na vozićžu u pionirskoj vrišti kad kažem ne može više, ma nema šanse da mu odvratim pažnju nečim drugim, vrišti, plače, valja se po zemlji, obično ga ostavim i produžim, ali kad vas gleda 50 roditelja teškos edržati svojih principa i na kraju opet dobije batine


Bas u ovakvim slucajevima jednostavno ne znam sta napraviti.pa ne pali tu razgovor jer kod drugarice imam ovakvog malog nestaska :) njemu kad nesto nije po volji samo s  recimo stola sve pobaca ili podje se baca po podu najgore sebe moze da povredi.Ako ga ti kaznis nebi trebao otac da ga tjesi nego treba i on da je ljut.Kod nas kad je kazna da dodje ne znam ti ko moje djete ne smije da izidje iz sobe !Jednom je moj otac uzeo jaknu i otisao kuci (cini mi se da sam pisala).Muz i ja smo se dogovorili ako je kriv nema da ga jedno grdi ,drugo tjesi.mada mi nekad srce puca ali ne popustam.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
20.5.2012 22:49:02   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hatepsut

IZVORNA PORUKA: škorpija

joooj ovu temu ne volim, jer jednostvano nisam r oditelj koji može sve rješiti razgovorom, jučer je bio grozna, ništa ne sluša, govori mi marš, udara me, nanu također, a to nikakao ne tolerišem, tako da je dobio batine, onda ga otac tješi, ja sma babaroga, nervira me kad vrišti, a neće da mi kaže u čemu je problem ili ako je išao pet krgova na vozićžu u pionirskoj vrišti kad kažem ne može više, ma nema šanse da mu odvratim pažnju nečim drugim, vrišti, plače, valja se po zemlji, obično ga ostavim i produžim, ali kad vas gleda 50 roditelja teškos edržati svojih principa i na kraju opet dobije batine


Bas u ovakvim slucajevima jednostavno ne znam sta napraviti.pa ne pali tu razgovor jer kod drugarice imam ovakvog malog nestaska :) njemu kad nesto nije po volji samo s  recimo stola sve pobaca ili podje se baca po podu najgore sebe moze da povredi.Ako ga ti kaznis nebi trebao otac da ga tjesi nego treba i on da je ljut.Kod nas kad je kazna da dodje ne znam ti ko moje djete ne smije da izidje iz sobe !Jednom je moj otac uzeo jaknu i otisao kuci (cini mi se da sam pisala).Muz i ja smo se dogovorili ako je kriv nema da ga jedno grdi ,drugo tjesi.mada mi nekad srce puca ali ne popustam.



Da da i kod mene je bila slicna situacija. L. je bila jako mala, ali princip je princip. Dosla sam sa posla kuci da bih je nasla sa nenom u igri dok je zid dnevne sobe bio isaran. Kako se to nikada ranije nije desilo zbunjeno sam pitala sta je ovo? Odgovor je bio tipa "eto dok sam ja do kuhinje ona je sarala zid", sto je naravno nemoguce jer jako malo dijete (ispod 2 godine) ne moze tom brzinom tako veliku povrsinu isarati. L. je morala u "kaznu", kazna za njenu dob je tada bila sjediti na stolici i ne smjeti se igrati. Ona je jako vristala dok sam ja sjedila preko puta nje (sve se odvijalo u drugoj sobi, sveki je bila u dnevnoj), i govorila joj da se mora smiriti da je pogrijesila. Nakon par minuta se ona fakat smirila, i rekla u svom bebi jeziku "nuna ne-ne" sto je znacilo da je neposlusna bila. Sveki je "zamalo umrla" od tuge i navodno trebala leksaurine piti da dodje sebi. BUJRUM, rekoh - pij slobodno, bolje ti sada nego ja za 15 godina kada dijete ode stramputicom jer odrasta u svijetu bez pravila! Elem, nemam perfektno dijete, i danas se moraju vrsiti korekcije i disciplinski potezi, ali konsekventnost i istrajnost su kod mene jedini djelotvoreni, znaci popustanja nema. Ko ne moze gledati zna gdje su vrata!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
21.5.2012 15:49:08   
emma.L
I moja svekrva je nedavno demonstrativno napustila stan jer je MM odveo Emu u sobu na smirivanje.
A jednom je mog tatu bukvalno izgurao iz sobe i zatvorio vrata jer je ovaj htio uredovati kod Eminog vremena za spavanje user posted image .
OK, tad sam i ja oplakala jer je predugo trajalo to odgajanje i bilo mi je žao ali zlatno pravilo je da nema suprotstavljanja. Kasnije onda razgovaramo ako nam se činilo da je ovaj drugi pretjerao ili prerano popustio.
Neki dan Ema nije htjela doma od nane i napravila je tati scenu. Danas je opet kod njih ali smo se lijepo dogovorili da će nam nedostajati, da je poželimo i obećala je da neće praviti probleme. Vidjet ćemo popodne koliko dogovor kod moje cure pali user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
21.5.2012 15:58:20   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: škorpija

joooj ovu temu ne volim, jer jednostvano nisam r oditelj koji može sve rješiti razgovorom, jučer je bio grozna, ništa ne sluša, govori mi marš, udara me, nanu također, a to nikakao ne tolerišem, tako da je dobio batine, onda ga otac tješi, ja sma babaroga, nervira me kad vrišti, a neće da mi kaže u čemu je problem ili ako je išao pet krgova na vozićžu u pionirskoj vrišti kad kažem ne može više, ma nema šanse da mu odvratim pažnju nečim drugim, vrišti, plače, valja se po zemlji, obično ga ostavim i produžim, ali kad vas gleda 50 roditelja teškos edržati svojih principa i na kraju opet dobije batine


Mene je moglo gledati i 500, nisam trzala. user posted image

Što se tiče tješenja, moj muž može išaretom reći da pretjerujem, ali nema tješenja kad jedno ruži.
Kad krenemo, dogovorim se. I kažem: ako ne bude poštovanja dogovora, vraćamo se.
Nisam se jednom vratila nakon 10 minuta, skupa sa biciklima.
ALi ako smo se dogovorili, onda je tako.
Ja vratim kući, pa placi majčin sine dokle ti je volja, ali nece biti drugacije.
( jest da je smor vracati se, ali vise se ne vracamo gotovo nikad )

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
21.5.2012 16:24:15   
smajli80

IZVORNA PORUKA: škorpija

joooj ovu temu ne volim, jer jednostvano nisam r oditelj koji može sve rješiti razgovorom, jučer je bio grozna, ništa ne sluša, govori mi marš, udara me, nanu također, a to nikakao ne tolerišem, tako da je dobio batine, onda ga otac tješi, ja sma babaroga, nervira me kad vrišti, a neće da mi kaže u čemu je problem ili ako je išao pet krgova na vozićžu u pionirskoj vrišti kad kažem ne može više, ma nema šanse da mu odvratim pažnju nečim drugim, vrišti, plače, valja se po zemlji, obično ga ostavim i produžim, ali kad vas gleda 50 roditelja teškos edržati svojih principa i na kraju opet dobije batine



Ovako sam i ja reagovala do prije 6mj,bilo mi muka stalno ponavljati jedno te isto pred masom narodauser posted image ,i onda je ustučem a ona još više pa ja ispadnem babarogauser posted image .

Onda sam jednostavno okrenula drugi list i sad može plakati,tražiti ,kumiti, moliti do iznemoglosti,ali ne odustajem od svog zahtjeva.Ako se ide u prodavnicu dogovor na ulazu šta se kupuje ništa drugo,u suprotnom ne kupujemo ništauser posted image .
Bilo je pokušaja da se kao nešto dodatno prošvercauser posted image ,ali joj nije uspjevalo.
Više i ne pokušava jer zna da joj neće uspjeti.Koliko sam sam samo novaca uštedila ovom metodom.
I nije me briga koliko je ljudi oko nas,što gledaju i komentarišu samo im kažem-o svom vi poslu gđouser posted image user posted image

Primjetila sam da me otad više poštuje.jer da joj stalno udovoljavam bila bi jako nezahvalna i bezobrezna.
Kazne odrađuje u sobi na krevetu i ne ni smije sići ni progovoriti dok joj ne dozvolim.Prvo joj kažem zašto je kažnjena i ne kažnjavam nju kao osobu već njeno ružno ponašanjeuser posted image

Prema djetetu treba imati stav-bezuslovno ga voljeti,igrati se sa njim i poštovati ga kao osobu-ali i znati postaviti granice u ponašanju.
Neupitno je hoću li griješiti i dalje u vezi njenog odgoja-vjerovatno hoću ali ću se isto tako truditi da svoje greške ispravim i od svoje djece stvorim ljude sa dosta samopuzdanja koji će se sami znati boriti za sebe u ovom okrutnom i nemilosrdnom okruženju.user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
28.11.2012 13:49:31   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
taj il ništa ne radi, il nigdje ne žuri, il mu je dijete perfektno, il je lud il ima konjske živce, ja to sve nisam i dijete mi nije perfektno, trvrdoglavo je ko mazga i haman da nema dana da je ne pucnem jer će povrijediti sebe il druge u suprotnom il ću ja ostati bez posla pa ćemo onda jogirati zajedno bez marke u džepu



radim... zurim... moja R. nije ni P. od perfektno... luda mislim da nisam... nisam ni konj... moja R. je mazga na kvadrat...

Ali nema dana da se udaramo...

Ona je dijete, ja sam majka...
I kad ne bih uspjela trogodisnjakinju ubijediti (rijecima, ne fizickom kaznom) da me poslusa, pitala bih se ko koga odgaja...





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jesam! Priznajem! Udarila sam ju po koji put i onda sam shvatila da to nju trenutno zaboli i prode. Ono sto ostaje je da se ona trza kad ja mlatim rukama, da je nesto boli a volim je najvise na svijetu i cuvam je od svakog bola a sama joj onda nanesem bol i najgore mi je sto satima poslje toga samu sebe pitam kako se moglo desiti da me cetverogodisnjakinja izbaci iz takta i ja zaboravim sebe?! Ako pridodam uz to jos griznju savjest, mozes onda misliti kakav mi je dan. Ne tucem ju odavno vec. Nikad. Ne radim to jer uvijek ima neki drugi put kojim mogu da je kaznim, dokazem, SKRENEM PAZNJUuser posted image i najvaznije, da budem sebi dobra i izadem iz situacije kao pobjednik. Kao mama koja je nadmudrila svoju kcerku od 4 godine.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 12:49:30   
ena23
odavno se kanim da napisem koju na ovu temu. svog starijeg sina sam nazalost pucala po guzi, to nam je bio sastavni dio odgoja jednostavno zato sto nisam znala drugacije. bilo je najlakse i nazalost najefikasnije a kada ste sami sa djetetom od dvije godine i sa novorodjenom bebom nemate kad ni citati o drugim nacinima odgoja a kamo li primjenjivati i pratiti promjene. da se razumijemo, nikad ga nisam nalupala ali jeste dobicvao po guzi kada ga moram vuci za ruku da bi uso u zgradu, kada bi mlatnuo mladjeg brata (tada 2 mjeseca star), kada bi bez razloga poceo udarati igrackama u zidove... razumijete vec.

Medjutim, stvari su se mnogo promjenile. prije svega dosli smo u zemlju gdje se na djecu ni glas ne povisi a kamo li da se udaraju. kad je moj rmpalija dosao prvi put na igraliste poceo je mlatiti djecu oko sebe jer hoce s njim da se igraju user posted image user posted image djeci apsolutno nije bilo jasno sta se desava, bjezali od njega i plakali mama. e tad je meni zazvonio purpurni alarm u glavi. I mladje brat je malo odraslo, sjedinili smo se ponovo i sa babom, tako da smo imali vremena i nacina da se raspitujemo o odgoju, discipliniranju i tako.
Evo sta sam do sada shvatila i primjetila i primjenila u njegovom odgoju:

1. slatkisi: kad jede mnogo slatkisa taj dan i vecer ce biti nesnosljiv. znaci bukvalno djete bude kao nadrogirano, ne slusa, lupa, vristi, provodi svoje, nece apsolutno daslusa sta mu se prica, ma ko mahnit. znaci slatkise izbjegavamo, dnevno dobije po jedan vocni jogurt i to mu je to, prave bonbone i cokolade jede kad mu ima drustvo ili kad smo u gostima.

2. knjige. ovdje smo se prijavili u bibilioteku i svake sedmice dizemo po cetri-pet knjiga. u glavnom je tematika pranje zuba i djeljenje igracki jer su nam to glavne boljke. nevjerovatno je koliko se popravio zbog prica u knjigama, danas je svecano prvi put (nakon 3 mjeseca citanja i rada na temu) sam bez problema dao svoj bager drugom djetetu u parku da se igra user posted image

3. rutina: ma kakva bila, MORA postojati. sve postaje dosta lakse uz nju.

4. vristanje i deranje: u Bosni dok sam bila srklet me je hvatao kad bi mi se Emir poceo provoditi napolju, pa i u kuci. Od kako samo ovdje dosta sam se razrahatila po tom pitanju, naime, u ovih 6 mjeseci akko ovdje zivimo vidjela sam najmanje 20 puta kako se djeca bacaju po gradu, parkovima, prodavnicama, vriste, urlaju, lupaju glavom o pod ali roditelji ostaju pri svome, ignorisu, stoje pored, cekaju da se zavrsi napad bjesa. kada se emir dere sad i ja stanem pored i cekam. ko god prodje nasmjesi nam se, cesto dobace komentar tipa "ne brini, kad poraste bice gore"ili "bravo, kako ima razvijena pluca"user posted image ali niko se ne ibreti ne zastaje i ne pita sta mu je kao sto je u bosni znalo biti pa mi valja jos i ljudima objasnjavati sto se dere...

elem, mi smo batine skroz izbacili iz upotrebe. posto je mali dozvoljeno mu je da se dere, da lupai udara, jer on drugacije ne zna izbaciti ljutnju i frustraciju iz sebe, ako napolju zgrjesi nesto pravac kuci idemo kod drugog opominjanja, kad kod kuce zgrjesi ide u sobu na tri minute. za sad je ok, i on se popravio a i mi kao roditelji smo se popravili, nadam se da necemo vise kiksati i da cemo imati emotivno zdravo djete na kraju sve ove price.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:02:08   
Leena
Eh, moja snaha zivi u Norveskoj, i tamo se isto, na dijete ne smije povisiti ton...
Tako sam upratila nekoliko njenih metoda koje stvarno "pale", isprobala sam...

1. Brojanje- uradi ili prestani dok izbrojim do 5. Naime, djeca se, bas kao i odrasli boje nepoznatog, bitno je ne reci sta ce biti nakon 5., jer oni se prepadnu same te napetosti i brojanja i sve zavrsi prije nego sto izbrojite 5.

2. Igracke ili odjeca - zabrana stvari do kojih je djetetu stalo dok ne poslusa... U ovom je malo teze biti ustrajan, jer obicno prvi put bude revolt, ali poslije shvata da cete mu nesto oduzeti ako ne poslusa vec nakon same prijetnje... Npr. mala od rođaka je luda za haljinama, izludivala je snahu jedan dan i ona joj je oduzela najdrazu haljinicu... Tada je bila uzasna, ali poslije toga cim otvori ormar, mala se smiri i poslusa.

I dalje se ne mogu sjetiti, ako se sjetim, pisemuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:05:09   
sheri
ena, bas mi je drago da ste uspjeli! bas poucan i inspirativan post user posted image user posted image
mi se i dalje ne tucemo, niti smo ikada, a sad hB ni ne dolazim u iskusenje, jer provedemo zajedno samo vikend po cijeli dan. a tada se dosta igramo, druzimo, mazimo, i naravno ne slusamo user posted image . ali imamo sistem kazne, nema crtica, nema slatkis ili nesto drugo ako je nesto skrivila. ide nam, i nadam se da ce nastaviti ovako.

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:07:48   
ena23
da upravo. kod mene pali, kod manjih prestupa, odnijet cemo sve bagere an balkon i nema ih citav dan da se igras s njima. takodjer nema kupovanja jogurta ili lizala (posto je lud za lizalima) ako ne slusa. a ako slusa onda ga pohvalimo i do navecer pricam kako je bio dobar, kako ce dobiti svasta, kako mama voli kad se on lijepo ponasa i kako mi bude drago...

zaboravila sam napisati da smo demonstrativno bacili prutice u kantu za smece, zagrlili se i rekli da se u nasoj kuci vise niko nece udarati. sljedece dvije sedmice su bile groooooozne, visio nam je s glave, ali ostali smo pri svome i sad vise i ne spominje prutic, a do tad je malo malo govorio ëmir ce izudarati tog i tog jer nije sluso". djeca su kopija nas samih, htjeli mi to priznati ili ne.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:15:23   
RICI
ostali smo pri svome i sad vise i ne spominje prutic, a do tad je malo malo govorio ëmir ce izudarati tog i tog jer nije sluso". djeca su kopija nas samih, htjeli mi to priznati ili ne.

ena23 upravo tako ako mi tučemo djecu u njima samim potičemo nasilje a to nije dobro ni za djecu ni za nas roditelje, na šta će ta djeca onda kasnije izrasti. Kazne (zabraniti ono što dijete najviše voli da radi jede itd) su najbolje rješenje ali dosljedno se držati kazne nema popuštanja, to kod nas uvijek pali.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:41:31   
vila_7
evo i kod mene primjer- kad nesto lose uradi par puta sam je lupila po nogici,al ona nista a meni zao je bas istuci....ALI zato kad je posaljem na fotelju da sjedne 2 minute (negdje sam citala-koliko godina toliko minuta izolacije), to je plac kao da je tucem i izvinjavanje da nece vise... Tako da kod nas za sad ta metoda pali...

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:48:59   
veeseelaa
ena oduševljena sam tvojim postovima user posted image
svaka čast i tebi i tvom mužu i tvojoj dječici
djecu ne treba tući, treba naći načina kao što si ti našla, i doprijeti do njih...
ukazati im da nešto nije dobro i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:49:40   
veeseelaa
djeca su kopija nas samih, htjeli mi to priznati ili ne.


baš tako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:51:58   
Hanady RR
ena23user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:52:58   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Leena

2. Igracke ili odjeca - zabrana stvari do kojih je djetetu stalo dok ne poslusa... U ovom je malo teze biti ustrajan, jer obicno prvi put bude revolt, ali poslije shvata da cete mu nesto oduzeti ako ne poslusa vec nakon same prijetnje... Npr. mala od rođaka je luda za haljinama, izludivala je snahu jedan dan i ona joj je oduzela najdrazu haljinicu... Tada je bila uzasna, ali poslije toga cim otvori ormar, mala se smiri i poslusa.



eh da...i ovo koristimo ali s SJAJILOM ZA USNE user posted image ...jer kad smo vani - ne mogu je nigdje ni posjesti ni vracati se kuci pa joj kazem da se danas nece vise sminkati i odmah se smiri user posted image

Ne znam eto sta me ceka-nikad ne reci nikad, al bas su mi nekako batine- udara te neko koga ti volis najvise na svijetu....user posted image -pri ovom ne mislim kad jednom rukom po guzi malo udari,nego bas na batine od kojih se dijete rasplace...
Mislim da se svi mogu tako odgojiti samo treba odmah od pocetka koristiti te metode

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 13:55:21   
veeseelaa
imam osjećaj da dobar dio nas Balkanaca, nakon što ode iz ove vukohebine, vidi kako se u biti normalno živi....
mi smo ovdje, bar većina udareni
što reče ena dijete ti plače a svaki drugi prolaznik stane da ti objasni kako bi i zašto nešto trebala
pa ti više ne znaš jel šiziš jer dijete plače, jer ga ne znaš umiriti ili zbog drugih oko sebeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:01:51   
vjestica
ena super post user posted image user posted image
posebno bih se osvrnula na ovo razlika između bosanaca i hercegovaca i stranaca
i ja sma svoju akd je jendo vrijeme se znala bacati na sred ceste i vrištati ignorisala
i to mi je fino palilo, samo trebam privremeno oglušiti i sačekati da prođe napad
kad smo same i nema publike, to brzo prođe, ali kad smo vani, kako ko prođe pored nas, tako svi imaju nezadrživu potrebu da ubace komentar,savjet i sl i već kad joj se obrate, to izaziva dalji napad vrištanja , pa pored nje, moram ignorisati i nekulturne prolaznike user posted image i puno više čekati da se mala smiri (jer joj je publika dala još više elana zavrištanje)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:07:12   
Nedi
Jucer idem i djevojcica u kolicima vristi i izvija je namjerno se savila do poda-hoce da izađe. Na sred carsije. A djevojcica ima oko 2 godine po mojoj procjeni. Mama jadna sva crvena nesto govori vidim muka joj raja gleda.
Uf reko jest mi drago da to vise nisam jauser posted image Mada ja svog N nebi pustila iz kolica nego nastavila pa nek gleda ko god hoce

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *