|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:32:52   
leona81

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja ne znam cemu raspravauser posted image ...

Lupam, da ste italijanski drzavljanin u pasosu ne bi stajalo slovo Ć. Ili Eventualno ime Abdulah..stajalo bi u pasosu kako se pise, ali bi svi izgovarali bez slova H, na kraju, gdje god zivite oni ce vaz zvati kako je moguce na tom jeziku, ali opet treba ispravljati. Ovo pricam o latinicnom pismu...


pa to je to...gdje god odes oni ce te zvati onako kako je njima na tom jeziku prikladno...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:33:23   
Leena

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: adissa_


za vedad kod njih nisam cula da se iko zove - ni muskarac ni zena, vedad dolazi od neke izvedenice njihove i tako je kod nas nastalo mislim da je samo kod nas i poznato kao ime...za zensko sam sigurna da nije vedad ali cu pitati tatu pa javim:) a hanan se zvala moja tetka:)



Nisi u pravu,turci imaju Vedad,,mada je kod njih cesce Vedat,dakle ako nista tursko je ime


oni su dugo bili pod turcima pa je moguce da je ostalo od njih neka izvedenica, ali kao arapsko ime vedad ne postoji, mozda nesto slicno ali ne vedad...ali eto pitat cu starog da budemo sigurni


Pitaj pls samo da vidim jesam li u pravu da je od Vidad.
Jos sam se sjetila 2 zenska imena koja se kod nas daju muskarcima Suad i Jasmin. Kod nas se dodalo A za zene, a ova se koriste kao muska, a mislim da neki muskarcina kaze Arapu da se zove Suad da b ovaj crk'o od segeuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:46:26   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: jasmin

Hanady,ocigledno si previse pospana kad si negdje `osjetila` cinizam.
Najprije,ja sasvim normalno koristim i ekavicu,jer se druzim sa zenama koje je koriste i meni to nije bauk,a ponajmanje mi je cinizam.
Dalje,azbuku sam ucila i sama,moji dokumenti su pisani azbukom,iako mi je ime arapsko,prilagodjeno je azbuci.
I jos...osjetila sam da moram crtati da se radi o tome kako se ime prilagodjava pismu zemlje u kojoj zivis,jer ga izvorno ne mozes napisati osim u onom pismu cijem porijeklu ime pripada.Zato sam precizno napisala ono cemu se ti iscudjavas,pa se evo i ja ibretim.
Bas smo pospane :D.



odoh ja sutra u Kinu da zivim, i rodim dijete tamo...po tebi kakvo ime treba da mu dam?
imena koja se mogu napisati izvorno kakva jesu trebaju se tako pisati a ne prevoditi na nas jezik kao sto mnogi cine...imena koja su kod nas ustaljena i poznata trebaju se pisati onako kako su se i dosad pisala a ne izmisljati toplu vodu...




leona draga,mozes li mi molim te napisati `izvorno` arapsko ime
؟عبدالوارث




moje ili od djevojcice? zasto?


ovo podebljano je mislila, znas li arapsko pismo???

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:50:14   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: hatepsut

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

moju prijateljicu Elsu su mnogi nastavnici zvali Elza, i ja mislim da treba pisat kako se izgovara a ne okolo patit naroduser posted image


OT,jel' ta Elsa sad u Americi ? U mojoj mahali zivjele su 2 sestre,jedna se zvala Elsa i one su sad u Americi ! :)


ma nije u Americi, ostala je u mom rodnom Travniku user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:50:56   
leona81
ne znam arapsko pismo, razumijem dosta jezik ali ga ne govorim niti znam pisati...napisi mi na latinici:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:52:35   
jasmin
Ja ga pisem Abdulvaris :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:54:33   
leona81
cula sam za to ime, i bas ga tako pisu oni u dubayu npr, na latinici...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:55:29   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: leona81

ne znam arapsko pismo, razumijem dosta jezik ali ga ne govorim niti znam pisati...napisi mi na latinici:)


Abdulvaris, al sa AJNOM, i sa mehko SA na kraju

uci bona pismo,ih da je meni znati taj predivni jezikuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 10:59:42   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: leona81

ne znam arapsko pismo, razumijem dosta jezik ali ga ne govorim niti znam pisati...napisi mi na latinici:)


Abdulvaris, al sa AJNOM, i sa mehko SA na kraju

uci bona pismo,ih da je meni znati taj predivni jezikuser posted image


Jest...i sa vav.
Izvorno se nikada ne moze napisati bilo kojim pismom,osim kako gore pise na arapskom.
No,cesto se koristi engleski da se kao docara izgovor.Mada,eto ni engleski nema `ajn` i ovo `sa`...i jos mnogo harfova.




_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:00:51   
leona81

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: leona81

ne znam arapsko pismo, razumijem dosta jezik ali ga ne govorim niti znam pisati...napisi mi na latinici:)


Abdulvaris, al sa AJNOM, i sa mehko SA na kraju

uci bona pismo,ih da je meni znati taj predivni jezikuser posted image


tata me nije naucio, nije imao vremena, ali cu zato insistirati na tome da uci unuku:)

a ja cu upisati kurs cim budem mogla, to mi je zelja:)



_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:02:28   
Leena
Ja ga pisem Abdulvaris :).


Ja ovaj harf uvijek izgovaram bliže T, nego S... Neise, ja učila od Libijaca, a oni su vazda mimosvijetauser posted image Da se ne vratim s Jasmin u rapstavu je li "dž" ili "ž" od prijeuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:09:18   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Leena

Ja ga pisem Abdulvaris :).


Ja ovaj harf uvijek izgovaram bliže T, nego S... Neise, ja učila od Libijaca, a oni su vazda mimosvijetauser posted image Da se ne vratim s Jasmin u rapstavu je li "dž" ili "ž" od prijeuser posted image


Imas pravo,mjesto ishodista mu je zaista gdje je i t,s tim da se naravno drugacije izgovara,ali je ovo s blize t nego nasem s :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:19:26   
leona81
ime je prelijepo...mi smo, kad smo birali ime, vodili se time da se svugdje u svijetu izgovara isto, a i kad se pise na arapskom prevod na nase pismo je jednostavno...ima samo 3 slova i ne moze dobiti nadimak:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:30:45   
Leena
Jasmin, e nek jednom nisam u krivuuser posted image

Leona, i ja sam mislila isto o Esma, pa je zovu pjesma, česma i sl.user posted image Jos poslije skontah da dosla ljudi pise to ime Asma, ali eto sto rece Jasmin, bitno je izgovoriti kako treba.
(btw., evo treci put ti umalo napisah ime umjesto nicka, kako o imenima pricamouser posted image )

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:40:05   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Leena

Jasmin, e nek jednom nisam u krivuuser posted image

Leona, i ja sam mislila isto o Esma, pa je zovu pjesma, česma i sl.user posted image Jos poslije skontah da dosla ljudi pise to ime Asma, ali eto sto rece Jasmin, bitno je izgovoriti kako treba.
(btw., evo treci put ti umalo napisah ime umjesto nicka, kako o imenima pricamouser posted image )


hehe,ma nema veze,svakako mi je ljepse ime :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 11:43:29   
tekja
IZVORNA PORUKA: leona81

za vedad kod njih nisam cula da se iko zove - ni muskarac ni zena, vedad dolazi od neke izvedenice njihove i tako je kod nas nastalo mislim da je samo kod nas i poznato kao ime...za zensko sam sigurna da nije vedad ali cu pitati tatu pa javim:) a hanan se zvala moja tetka:)


Moram na ovo da reagujemuser posted image ...

....Vedad (ar. وَدَاد) je ime arapskog porijekla sa značenjem ljubav, naklonost i prijateljstvo!

El- Vedud je jedno od 99. Bozijih imena(الوَدُود) –i ima znacenje Onaj Koji Voli, pa po jednakom znacenju moguce da je Vedad izvedenica od Vedud?!?


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 12:00:50   
Honey3

IZVORNA PORUKA: Leena

Jasmin, e nek jednom nisam u krivuuser posted image

Leona, i ja sam mislila isto o Esma, pa je zovu pjesma, česma i sl.user posted image Jos poslije skontah da dosla ljudi pise to ime Asma, ali eto sto rece Jasmin, bitno je izgovoriti kako treba.
(btw., evo treci put ti umalo napisah ime umjesto nicka, kako o imenima pricamouser posted image )

i moju E isto tako zovuuser posted image
a koliko znam da i ime Esma ima vise znacenja,samo zavisi kako se izgovara,mi smo nadili po jednom od Bozijih imena Esmaa-najuzvisenija,ili ako sam pogresno napisala,ispravite me,vi koje bolje poznajete arapski jezikuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 12:04:24   
jasmin
Esmaa nije jedno od Allahovih imena,esmaa` je samo mnozina od ime,dakle znaci imena i u sklopu toga kazemo esma`ul-husna,lijepa imena.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 12:13:26   
Honey3
ESMA (ar) - najuzvisenija, najplemenitijeg karaktera
jasmin ja nadjoh ovouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 13:21:25   
leona81
IZVORNA PORUKA: tekja

IZVORNA PORUKA: leona81

za vedad kod njih nisam cula da se iko zove - ni muskarac ni zena, vedad dolazi od neke izvedenice njihove i tako je kod nas nastalo mislim da je samo kod nas i poznato kao ime...za zensko sam sigurna da nije vedad ali cu pitati tatu pa javim:) a hanan se zvala moja tetka:)


Moram na ovo da reagujemuser posted image ...

....Vedad (ar. وَدَاد) je ime arapskog porijekla sa značenjem ljubav, naklonost i prijateljstvo!

El- Vedud je jedno od 99. Bozijih imena(الوَدُود) –i ima znacenje Onaj Koji Voli, pa po jednakom znacenju moguce da je Vedad izvedenica od Vedud?!?



moguce al ja zaista znam puno arapa i nijedan se ne zove Vedad:) ali moguce da je to to, ja kad sam tatu pitala za neka imena ma to je ludilo koliko je komplikovano, neka se daju samo na jugu a neka na sjeveru, neka se daju kod nizeg staleza a neka kod viseg, tako da se dobro treba raspitati prije nego sto se da neko ime...moj rodjak je malenom dao ime Dal, isto se izgovara kao slovo D na arapskom...Dal postoji kao ime na hebrejskom, kod engleza znaci slijep, kod cesa je skracenica od Dalibor, Dal postoji kod iraca, skota i velsana...u arapskom zaista nema znacenje osim da je to slovo D...

< Poruku je uredio leona81 -- 2.3.2012 13:25:09 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 14:16:15   
Leena
Ovo se cita Vudud, ne Vedad, a i Bozija imena se ne daju ljudima bez prefiksa Abul. Ne znam, cekam da nam Leonin otac otkrije tajnu ovog imenauser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 14:23:52   
Miimy
Joj zene drage meni se tolko svidja ime Adi neznam sanjam o tom imenu, kratko jasno ime... eh sad kazu nij muslimansko a ja sve Adije koje znam su muslimani sama neznam sta da radim... ima jos neka imena u opticaju al to je broj jedan..... svidja nam se jos Tarik, Denijal. Harun ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 16:31:24   
adissa_
Adi je meni nadimak oduvijek


(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 16:32:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Miimy

Joj zene drage meni se tolko svidja ime Adi neznam sanjam o tom imenu, kratko jasno ime... eh sad kazu nij muslimansko a ja sve Adije koje znam su muslimani sama neznam sta da radim... ima jos neka imena u opticaju al to je broj jedan..... svidja nam se jos Tarik, Denijal. Harun ....

pa ako ti se svidja briga te, najbitnije je da se vama svidja

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: potrebna pomoc u odabiru imena
2.3.2012 16:35:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: leona81

ne znam arapsko pismo, razumijem dosta jezik ali ga ne govorim niti znam pisati...napisi mi na latinici:)


Abdulvaris, al sa AJNOM, i sa mehko SA na kraju

uci bona pismo,ih da je meni znati taj predivni jezikuser posted image


tata me nije naucio, nije imao vremena, ali cu zato insistirati na tome da uci unuku:)

a ja cu upisati kurs cim budem mogla, to mi je zelja:)



pa pismo je najlakse od svega, mi ga na fakultetu naucili za 7 danauser posted image al zato je sve ostalo pretesko

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *