|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:15:40   
Dalil@
Dakle, stvarno bi mi dobrodosla razmisljanja, savjeti, iskustva....jer, umrijet cu do ponedjeljka cekajuci..user posted image

Malecki je jucer oko 11.30 ruzno pao i jako udario glavom o ivicu stola, cosak tacnije user posted image Cula sam kad je udarilo o kost :( a jos kad sam doletjela i uzela ga pa vidjela rupu na glavi, premrla sam user posted image
Naravno, odmah smo otisli u hitnu, oni ocistili ranu i (na moj zahtjev) nas poslali na KUM da slikamo glavu. Nalaz je, hvala Bogu, OK.
Sad je druga stvar problematicna. Strasno kasnimo s vakcinama. Kada su u hitnoj i na KUMu pitali muza jel mali vakcinisan, on je, ne znajuci, rekao da jeste. A sve kontam da su mu tada htjeli dati vakcinu Ana-te (protiv tetanusa). Ja sam pedici otisla tek veceras s djetetom te ona rece da se ta vakcina trebala primiti u roku 24h. A mi nismo :(((
Maleni je cijelo vrijeme na antibiotiku (imao gripu il sta vec) pa me to malo tjesi ali nam je pedica rekla da obavezno u ponedjeljak dodjemo na tu vakcinu. Do tada...premirem user posted image

Jel imao ko sl iskustava? jel ima ko vise znanja u vezi ove problematike?

Pocela sam na netu citati oko posljedica pa se istravila i prestala user posted image

Help!

< Poruku je uredio Dalil@ -- 2.3.2012 22:16:29 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:20:50   
Hanady RR
Žao mi jeuser posted image
nemoj brinuti...
trebao je primiti tetanus al dobit će on dozu koja će namiriti kašnjenje preko 24 sata....

udarac vjerujem jeste bio jak...
ali nije to strašno toliko koliko se nama roditeljima čini...
polako uz pedijatra ćete rješiti i voditi brigu na vrijeme...user posted image

user posted image

i ne čitam mila na internetu svašta...
ja sma do toga davno osutala i najamnje bolesti su meni bile ravne pogledu u smrt...polakouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:26:41   
škorpija
od kojeg je materijala sto

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:26:42   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Žao mi jeuser posted image
nemoj brinuti...
trebao je primiti tetanus al dobit će on dozu koja će namiriti kašnjenje preko 24 sata....

udarac vjerujem jeste bio jak...
ali nije to strašno toliko koliko se nama roditeljima čini...
polako uz pedijatra ćete rješiti i voditi brigu na vrijeme...user posted image

user posted image


Hvala Hanady user posted image Tjesi me tvoj post, pogotovo boldirani dio. Valjda gdje sam ja sada sva u crnim mislima..da Allah sacuva!
Jedino me sada sikira ovaj vikend..i kontam da sam trebala insistirati da mu veceras daju vakcinu user posted image
A i antibiotikom smo pokriveni bili do maloprije (zadnja doza)..
Mah, svasta mi pada napamet...pa cak i to da odmah ujutro kupim vakcinu i nosim da mu privatno daju..
Ne znam koliko je to uopce normalno razmisljanje...mozda bas lupam...
i ne čitam mila na internetu svašta...
ja sma do toga davno osutala i najamnje bolesti su meni bile ravne pogledu u smrt...polakouser posted image



_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:28:05   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: škorpija

od kojeg je materijala sto


Drvo..

Time se tjesim cijelo vrijeme...kuca je...drvo je..nije nekakvo prljavo zahrdjalo zeljezo...

Ali kada sam vidjela paniku u pedicinim ocima...i jos na netu svasta procitala...user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:29:01   
bananica
mogu misliti kako si se prepala, bas mi je zao malenog

moja D kad je pala, na moru, dr nije ni pitao da li je vakcinisanauser posted image , ocistio je ranu, rekao da je pratimo 24h i to je to
moja jest vakcinisana redovno, ali opet, on to uopce nije pitao

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:30:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dalil@


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Žao mi jeuser posted image
nemoj brinuti...
trebao je primiti tetanus al dobit će on dozu koja će namiriti kašnjenje preko 24 sata....

udarac vjerujem jeste bio jak...
ali nije to strašno toliko koliko se nama roditeljima čini...
polako uz pedijatra ćete rješiti i voditi brigu na vrijeme...user posted image

user posted image


Hvala Hanady user posted image Tjesi me tvoj post, pogotovo boldirani dio. Valjda gdje sam ja sada sva u crnim mislima..da Allah sacuva!
Jedino me sada sikira ovaj vikend..i kontam da sam trebala insistirati da mu veceras daju vakcinu user posted image
A i antibiotikom smo pokriveni bili do maloprije (zadnja doza)..
Mah, svasta mi pada napamet...pa cak i to da odmah ujutro kupim vakcinu i nosim da mu privatno daju..
Ne znam koliko je to uopce normalno razmisljanje...mozda bas lupam...
i ne čitam mila na internetu svašta...
ja sma do toga davno osutala i najamnje bolesti su meni bile ravne pogledu u smrt...polakouser posted image




ne brini...
moj suprug s eubo vani na iglu...
u našoj bašti...
vrlo inteligentno nije mu palo na pamet da je neko istu kositio pa u porlazu s abarica bacio je...
otišao tek u ponedeljak doktoru na CUm jer radu i koševu...a to bilo u petak...doktor ga naružio jer je neorgovoran al mu dali tetanus..
on ej aksnije radi i neke druge nalez hB sve je ok.

A opet dali su mu i antibiotik d apije...
melni je eto ipak i pod jelovanjem sntibiotika...
pa 3 dana sigurno još je pod djelovanjem do zadnje doze...
ne brini

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:30:34   
škorpija
ma ne sekiraj se onda, moj malac je nedavno razbio glavu, napolju na betonu, šili ga,  dr u hitnoj je pitao na što je razbio, kad sma rekla beton, sve ok, kaže samo da je željezo dao bi mu tetanus, a sigurno je tvoj sto čišći nego beton napolju user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:32:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma ne sekiraj se onda, moj malac je nedavno razbio glavu, napolju na betonu, šili ga,  dr u hitnoj je pitao na što je razbio, kad sma rekla beton, sve ok, kaže samo da je željezo dao bi mu tetanus, a sigurno je tvoj sto čišći nego beton napolju user posted image

user posted image user posted image

ma tačno ne sikiraj se...ta drvo je...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:32:55   
Medić*
Za o mi je momcica. Bit ce to aBg sve u redu.

Moj F je sa 2,5 g pao i udario u ivicu stola. Drveni sto takodje. Tolika je rana bila, duboka i velika da ja nisam mogla gledati. Nisu nas pitali da li je vakcinisan redovno, a fakcinisan je. Dr mu ocisti ranu i rekao da pratimo samo njegovo ponasanje. Davala sam mu paracetamol samo. Isli jednom na previjanje. Medjutim brzo je sve proslo, oziljka vise nema. ne sekiraj se previse, sve ce aBg biti u redu.



< Poruku je uredio medic slatki -- 2.3.2012 22:33:22 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 22:44:58   
Dalil@
Zene, sad bih vam kahvu skuhala, nema veze sto je ured jedanaest user posted image Bas ste mi skinule brigu. Nadam se najboljem, aBd user posted image a u ponedjeljak na bocu, aBd.

Uff...bila sam se bas ucrnjacila...glava me zaboljela.

Ma nije me toliko strah ni rana, ni povreda ni krvi...koliko, eto, tog tetanusa user posted image

Mrak ste user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 23:05:46   
lely

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma ne sekiraj se onda, moj malac je nedavno razbio glavu, napolju na betonu, šili ga,  dr u hitnoj je pitao na što je razbio, kad sma rekla beton, sve ok, kaže samo da je željezo dao bi mu tetanus, a sigurno je tvoj sto čišći nego beton napolju user posted image

I nama se slično desilo,maleni je rasjekao glavu na sto,šili mu i pitali od šta je udario i dali mu samo antibiotik.HB sve prošlo u najboljem redu,nemoj da se sikiraš user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
2.3.2012 23:08:55   
mila81
Ma ne sekiraj se draga, sve će to biti ok, samo još sebi to reciuser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
3.3.2012 0:15:45   
veeseelaa
Dali baš mi je žao user posted image
nadam se da će sve biti ok, ipak je drvo u pitanju
kako je maleni sada?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
3.3.2012 0:22:41   
animagical
obrati paznju da se ana te daje u tri doze,jedna odmah, pa nakon mjesec i treca ne znam za koliko, sjecam se jer su meni jednom prilikom kod prve doze upisali odmah datume za sljedece dvije u knjizicu...kupi se u apoteci i primi u dz ili hitnoj, bilo gdje...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
3.3.2012 10:27:33   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: animagical

obrati paznju da se ana te daje u tri doze,jedna odmah, pa nakon mjesec i treca ne znam za koliko, sjecam se jer su meni jednom prilikom kod prve doze upisali odmah datume za sljedece dvije u knjizicu...kupi se u apoteci i primi u dz ili hitnoj, bilo gdje...


Ovo sam nasla na netu a valjda i pedica zna. Bavim se mislju da odemo danas do hitne da mu to daju, nesto mi dugo cekati do ponedjeljka..vidjet cu.

Veeseelaa, dobro je, hB. Doduse, sinoc se svu noc budio i plakao pa sam to odmah povezala s ovim..kontam, nesto se desava user posted image

Uff..samo da prodje, aBd.

Hvala zene user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
3.3.2012 10:57:55   
virgulina
tetanus je anaerobna nakterija i ako je rana otvorena , nije onako duboka i uska kao od noza ili eksera i ako je dosta krvarila nema velike opasnosti da ce dobiti tetanus
oko toga ne moras previse brinuti
najbolje se vakcinisati nakon rane , pogotovo ako se ubod desio napolju , onda je obavezno

< Poruku je uredio virgulina -- 3.3.2012 10:59:07 >

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
3.3.2012 11:10:23   
mamine oci
ee draga tek sad vidim ovo bas mi je zao, kako je maleni jutros jel bolje, zelim brz oporavak pusa,ako sta zatreba znas da uvjek mozes da racunas na meneuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
3.3.2012 15:07:03   
Dalil@
Hvala vam virgulina i mamine oci user posted image

Ma mali je OK, hvala Bogu. I rana izgleda ok. Ustvari, stavili nam u hitnoj onaj samoljepljivi flaster preko i rekose da par dana ne diramo, dok sam ne spadne user posted image
A ja sve kontam da bi to trebalo ici na previjanje, ciscenje..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
16.4.2012 11:29:25   
zeze
Moja NAida se prehladila, nista strasno malo nosic curi i kise. No, maloprije je povratila sve sto je pojela za doruca i to u 2 mlaza. To je tako strasno izgledalo kao da nikad nisam vidjela da povraca. Odmah me stomak zabolio. Zablokirala sam totalno. Sta cu joj??? Molim vas pisite mi.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
16.4.2012 11:31:45   
zeze
Jadna ja na kojoj sam ovo temi pisala???? Uopste nisam vidjela. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
17.8.2015 4:02:39   
Lavić
Drage moje,molim vas - da li svaka posjekotina vani treba biti pracena Anate (valjda sam pogodila naziv) injekcijom?
Dijete juce palo u Pionirskoj,skroz mala posjekotina na glavi, vjerovatno od onih kamencica u parku,vodila sam kod dr ali on nista ne rece.
A ja tek poslije skontah da ga nisam pitala... Mama ko mama, sad brinem :(


_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Savjet - ubodna rana na glavi
17.8.2015 8:47:46   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Lavić

Drage moje,molim vas - da li svaka posjekotina vani treba biti pracena Anate (valjda sam pogodila naziv) injekcijom?
Dijete juce palo u Pionirskoj,skroz mala posjekotina na glavi, vjerovatno od onih kamencica u parku,vodila sam kod dr ali on nista ne rece.
A ja tek poslije skontah da ga nisam pitala... Mama ko mama, sad brinem :(


ne treba kod djece koja su redovno vakcinisana

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *