|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Život i zdravlje trudnica u rukama pijane dok...
29.9.2008 9:37:32   
Amelaa RR
Dr. Kapetanović upisivala pogrešne krvne grupe, Tužilaštvo KS vodi istragu • Zahvaljujući pravovremenoj reakciji životi i zdravlje pacijenata nisu u opasnosti... 29.09.2008. 07:42 Tužilaštvo Kantona Sarajevo (KS) vodi istragu protiv dr. Svjetlane Kapetanović, uposlenice Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH, zbog sumnje da je dopisivala, to jest mijenjala krvne grupe pacijentica, odnosno trudnica, potvrdila nam je Edina Pirija, portparol Tužilaštva KS.

 Službeni izvještaj

Sve je, kako nam je potvrđeno iz više izvora, srećom, primijećeno na vrijeme, tako da nijedan pacijent nije primio pogrešnu krvnu grupu, što može izazvati smrt ili teški invaliditet pacijenta. 

- Službeni izvještaj zaprimili smo 5. septembra, kada je i policija privela dr. Svjetlanu Kapetanović. Ona je saslušana, a potom i puštena. Stavljena je naredba za provođenje istrage zbog postojanja sumnje da je izazvala opću opasnost za život i zdravlje ljudi opće opasnim sredstvom. Navodno, Kapetanović je dopisivala, to jest mijenjala krvne grupe, a utvrđeno je da upisane krvne grupe ne odgovaraju istini - kazala nam je Pirija. 

Dodaje da se provode daljnje provjere i da za sada nema informacija da je zbog ovog čina došlo do posljedica. U Tužilaštvu nezvanično saznajemo da su krvne grupe promijenjene kod nekoliko pacijentica.

Kako nam je u pismenom odgovoru kazala direktorica Zavoda dr. Hasija Hadžić, sve je primijećeno na vrijeme i u knjižice pacijentica upisane su pravilne krvne grupe, a cijeli slučaj MUP-u Kantona Sarajevo prijavio je upravo Zavod, odnosno njegov Odsjek za zaštitu ljudi i imovine.

- Ističem da životi i zdravlje naših pacijenata u ovom času nisu u opasnosti, čemu je doprinijela pravovremena reakcija uposlenika Zavoda - kaže Hadžić.

Inače, dr. Kapetanović se od 5. septrembra vodi na bolovanju te više nije imala pristup radnom mjestu.

Odluka o otkazu - Odluka o otkazu ugovora o radu još nije donesena, ali svakako dr. Kapetanović neće imati pristup starom radnom mjestu do okončanja postupka - kaže se u pismenom odgovoru direktorice Hadžić.

O motivima ovog slučaja rano je govoriti. Međutim, iz više izvora rečeno nam je da je dr. Kapetanović navodno imala dugogodišnjih problema s alkoholom.

 Liječnička komora

Liječnička komora KS, kaže njen predsjednik prof. dr. Bećir Heljić, iz medija je upoznata sa slučajem, ali joj se niko zvanično nije obratio - ni Zavod, ni dr. Kapetanović.

- U svim ovakvim slučajevima naš stav je da ustanova treba to riješiti, a mi, ako je potrebno, možemo biti neka vrsta drugostepenog organa. Također, mi smo obavezni, ako je zatraži, dr. Kapetanović pružiti pravnu pomoć - rekao nam je Heljić.    Bez rijeci sam ostala...ovo je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/zivot-i-zdravlje-trudnica-u-rukama-pijane-doktorice

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Život i zdravlje trudnica u rukama pijane...
29.9.2008 9:39:41   
ElmaB
Uzas!!! Procitala sam ovo. Ma, katastrofa! I najtuznije od svega sto na kraju nece biti nista. Tresla se gora, rodio se mis! Dobit ce otkaz na ovoj, ali ce naci posao na drugoj klinici! Tako je to u nasoj drzavi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Život i zdravlje trudnica u rukama pijane...
29.9.2008 9:41:22   
haida
Posao će garant ..nažalost....ubrzo opet naću i svojoj struci....tako je kd nas....
Vidi onog doktora koji je osuđen u HR na 9 godina zatvora a ovdje odmah dobio posao i otvara privatnu praksu.....
E to može samo kod nas...jadan smo mi narod

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Život i zdravlje trudnica u rukama pijane...
29.9.2008 9:55:45   
Anoniman
uh user posted image user posted image user posted image user posted image
bas se nesekira....
pa dokle ide taj nemar....ccccc user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu haida)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Život i zdravlje trudnica u rukama pijane...
29.9.2008 14:51:37   
bebbe RR
Grozno... SLazem se s ElmomB... Nedavno sam cula pricu o Sarajki koja je pronevjerila ne znam koliko stotina hiljada maraka u banci u kojoj je radila na odjelu za kreditne kartice, osudjena na pet godina uslovno, a sada navodno radi kao direktorica jedne od brokerskih kuca... Nisam mogla vjerovati... Ali, barem takovrsni lopovi nikoga ne kostaju zivota, kao sto je ova doktorica mogla svoje pacijente.... Da se najezis! 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Život i zdravlje trudnica u rukama pijane...
29.9.2008 15:07:22   
Crvena


- U svim ovakvim slučajevima naš stav je da ustanova treba to riješiti, a mi, ako je potrebno, možemo biti neka vrsta drugostepenog organa. Također, mi smo obavezni, ako je zatraži, dr. Kapetanović pružiti pravnu pomoć - rekao nam je Heljić.   


Bas me zanima kako ce to na kraju rijesiti. Cekaju da se malo zaboravi pa da je vrate na posao.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Život i zdravlje trudnica u rukama pijane...
29.9.2008 16:22:23   
Mika
I onda "pojedini" doktori kažu da treba da je stid one koji se žale na njihovu časnu profesiju tj. način na koji to oni rade user posted image  user posted image  Povraća mi se!!!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *