|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čuvanje djeteta/teta
12.4.2012 22:13:44   
Larinda
Drage forumašice,
samo da vam kažem da sam našla idealnu tete.... Lamija je prezadovolja od kako je sa njom....ona joj pjeva, svira, crta, razgovara sa njom... ma uči je svim korisnim stvarima, a Lamija samo upija.... :)
Teta je pedagog u penziji, cijeli zivot je radila u vrticu :)
A o urdnosti, odgovornosti da i ne govorim....čista DESETKA :). Ne mogu da vjerujem da sam naišla na takvu gospođu i to preko oglasa :)
Zato, drage mame koje ste razočarane tetama, nemoj te gubiti nadu ima divnih teta, itekako :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Čuvanje djeteta/teta
13.4.2012 12:10:31   
emči
zaista mi jed drago, prvenstveno zbog djevojčice, imali ste sreće ,nadam se da će ostati sve tako kako treba. ali nemoj se opustiti, prati situaciju, ipak je tvoje dijete u pitanju. želim svima da nađu što bolju tetu čuvalicu.

(odgovor članu Larinda)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Čuvanje djeteta/teta
13.4.2012 12:15:51   
Lady26

IZVORNA PORUKA: emči

zaista mi jed drago, prvenstveno zbog djevojčice, imali ste sreće ,nadam se da će ostati sve tako kako treba. ali nemoj se opustiti, prati situaciju, ipak je tvoje dijete u pitanju. želim svima da nađu što bolju tetu čuvalicu.

Slazem se, drago mi je sto si nasla tu super tetu, ali ovo podebljano je jako bitno....
Svaka teta je extra na pocetku i ako vidi da si ti cool i sve prolazi, nastaju problemi....
Ja sam sa svojom ispijala kafe (kuci naravno), pricale ko da smo raja i sve...ali vec nakon izvjesnog vremena i tetinih gluposti i gresaka, nisam je mogla ni gledati a kamoli sta drugo...
Ovo nije pravilo user posted image , samo iz iskustva govorim a znam jos takvih slucajeva...gdje su mama i teta bile jako dobre prijateljice pa je ubrzo sve otislo u helac...
Samo cvrsto, ne zblizavaj se previse user posted image
Uglavnom sretno, nadam se da je to to i da ce user posted image biti super zadovljno i sretna a i ti naravno.... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Čuvanje djeteta/teta
13.4.2012 12:20:13   
veeseelaa
Ja sam sa svojom ispijala kafe (kuci naravno), pricale ko da smo raja i sve..


služba je služba a družba je družba
sa tetama nema druženja, ljubaznost da al druženje ne


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Čuvanje djeteta/teta
13.4.2012 21:10:28   
azuro
Drage moje forumašice! Čitam vaše postove, i trudim se biti realna. Niko, nikog ne može razumjeti ako se ne nađe u trenutnoj situaciji. Spominjete "tete čuvalice" kako im je najvažnija plata, da su u početku o.k. a kasnije loše.  Svi kad traže posao najbitnija je plata, jer zbog nje i rade, sigurno ne rade zbog direktora, vlasnika i sl. Rijetko ko je vrijedan od prvog dana do posljednjeg, većima gleda da im posao što prije izađe iz ruku, pa tako vjerovatno i tete čuvalice. Mi bi na svom radnom mjestu da fušerimo, ali tete čuvalice ne smiju pogriješit, djeca su jako zahtjevna i različita, treba i tete čuvalice razumjet.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Čuvanje djeteta/teta
13.4.2012 22:29:31   
Larinda
Ma nemam vremena da se sa njom družim i ispijam kafe user posted image
Ujutro izletim iz stana ona uleti user posted image , kad dođem s posla ona 10 minuta duže ostane da podnese izvještaj o malenoj
Ali meni je najbolji indikator ponašanje mog dijeteta, od kako je ona čuva, malena je vesela, nasmijana, sluša....
Dok je prethodna teta čuvala (koja je dobila otkaz nakon par dana) djete je bilo jako nervozno, zatim smo je dali u jaslice, isto je tako bila nervozna, vrištanje, tersanje, po noći iz sna naprasno vrištanje...
jednostavno je iskazivala nezadovoljstvo na taj način..... A ja sam to još gore preživljavala....
Ali sada, hvala Bogu, po podne spava po 3h. po noći se skoro i ne budi, a vrištanje je prošlo vrijeme....
I sve ovo mi je VELIKI dokaz da teta jako pozitivno utiče na njenu psihu. I smatra da se takva teta ne moze promjeniti, jer je ona takva ličnost, POZITIVNA.
Bitno je da teta utiče pozitino na dijete, zatim da ga drzi sito, čisto i suho.
A to da li će je danas izvesti a sutra ne, zato sto joj je bilo mrsko, i ostale sitnice su totalno nebitne

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Čuvanje djeteta/teta
14.4.2012 21:23:07   
mikili
Drage forumasice,
hitno mi je potrebna teta za cuvanje bebe od 14 mjeseci. Ako ima neko tetu da preporuci dobro bi mi doslo, jer se tek  hvatam u kostac sa trazenjem tete.Beba bi se cuvala u nasem stanu, aerodromsko naselje.
Hvala vam unaprijed na bilo kakvom infu.

(odgovor članu Larinda)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Čuvanje djeteta/teta
14.4.2012 21:30:37   
Lady26
IZVORNA PORUKA: azuro

Drage moje forumašice! Čitam vaše postove, i trudim se biti realna. Niko, nikog ne može razumjeti ako se ne nađe u trenutnoj situaciji. Spominjete "tete čuvalice" kako im je najvažnija plata, da su u početku o.k. a kasnije loše.  Svi kad traže posao najbitnija je plata, jer zbog nje i rade, sigurno ne rade zbog direktora, vlasnika i sl. Rijetko ko je vrijedan od prvog dana do posljednjeg, većima gleda da im posao što prije izađe iz ruku, pa tako vjerovatno i tete čuvalice. Mi bi na svom radnom mjestu da fušerimo, ali tete čuvalice ne smiju pogriješit, djeca su jako zahtjevna i različita, treba i tete čuvalice razumjet.

Kakvo fuserenje je dozvoljeno teti koja cuva dijete?! Cuj da joj posao izadje iz ruku i to je kao ok....zato je i izasla iz moje kuce...
Teta ako pristane na odredjenu platu, nece mi za 2 mjeseci poceti fuseriti jer joj je to malo....
Ponudjeno - prihvaceno....
Ja odlicno razumijem i jako je tesko cuvati djecu, ali ako se neko prihvatio tako odgovornog posla ima da ga obavlja najbolje moguce....a ne da 2mj bude med i mlijeko a poslije user posted image ....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Čuvanje djeteta/teta
16.4.2012 16:27:17   
bucko
Pozdrav...Deveram isti dever, pa da pitam jeste li čule za ovohttp://www.tete-cuvalice.com.ba/, a ima još neki profil na FB tete za dijete. I ove tete čuvalice imaju profil na FB.

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Čuvanje djeteta/teta
16.4.2012 16:36:59   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: azuro

Drage moje forumašice! Čitam vaše postove, i trudim se biti realna. Niko, nikog ne može razumjeti ako se ne nađe u trenutnoj situaciji. Spominjete "tete čuvalice" kako im je najvažnija plata, da su u početku o.k. a kasnije loše.  Svi kad traže posao najbitnija je plata, jer zbog nje i rade, sigurno ne rade zbog direktora, vlasnika i sl. Rijetko ko je vrijedan od prvog dana do posljednjeg, većima gleda da im posao što prije izađe iz ruku, pa tako vjerovatno i tete čuvalice. Mi bi na svom radnom mjestu da fušerimo, ali tete čuvalice ne smiju pogriješit, djeca su jako zahtjevna i različita, treba i tete čuvalice razumjet.

Kakvo fuserenje je dozvoljeno teti koja cuva dijete?! Cuj da joj posao izadje iz ruku i to je kao ok....zato je i izasla iz moje kuce...
Teta ako pristane na odredjenu platu, nece mi za 2 mjeseci poceti fuseriti jer joj je to malo....
Ponudjeno - prihvaceno....
Ja odlicno razumijem i jako je tesko cuvati djecu, ali ako se neko prihvatio tako odgovornog posla ima da ga obavlja najbolje moguce....a ne da 2mj bude med i mlijeko a poslije user posted image ....

potpisujem lady
uostalom ako ćemo tako rezonovati, pa hajmo onda razumjeti i ljekare koji fušere jer zaboga imaju zahtjevne pacijente, policiju, prosvjetare (eno naslova u novinama koji pokazuju kako imaju zahjtevne učenike) itd
hajmo sve profesije razumjeti jer ispade normalno fušeriti
pa dokle ćemo doći sa takvim rezonom???
nek fušeri kome se može, teti čuvalici niti ikome ko radi sa mojim djetetom dok se ja pitam i mogu uticati na to, neću dozvoliti
i ja radim sa nečijom djecom i savjest mi ne dozvoljava da fušerim

< Poruku je uredio vjestica -- 16.4.2012 16:38:02 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Čuvanje djeteta/teta
16.4.2012 17:53:32   
škorpija

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: azuro

Drage moje forumašice! Čitam vaše postove, i trudim se biti realna. Niko, nikog ne može razumjeti ako se ne nađe u trenutnoj situaciji. Spominjete "tete čuvalice" kako im je najvažnija plata, da su u početku o.k. a kasnije loše.  Svi kad traže posao najbitnija je plata, jer zbog nje i rade, sigurno ne rade zbog direktora, vlasnika i sl. Rijetko ko je vrijedan od prvog dana do posljednjeg, većima gleda da im posao što prije izađe iz ruku, pa tako vjerovatno i tete čuvalice. Mi bi na svom radnom mjestu da fušerimo, ali tete čuvalice ne smiju pogriješit, djeca su jako zahtjevna i različita, treba i tete čuvalice razumjet.

Kakvo fuserenje je dozvoljeno teti koja cuva dijete?! Cuj da joj posao izadje iz ruku i to je kao ok....zato je i izasla iz moje kuce...
Teta ako pristane na odredjenu platu, nece mi za 2 mjeseci poceti fuseriti jer joj je to malo....
Ponudjeno - prihvaceno....
Ja odlicno razumijem i jako je tesko cuvati djecu, ali ako se neko prihvatio tako odgovornog posla ima da ga obavlja najbolje moguce....a ne da 2mj bude med i mlijeko a poslije user posted image ....

potpisujem lady
uostalom ako ćemo tako rezonovati, pa hajmo onda razumjeti i ljekare koji fušere jer zaboga imaju zahtjevne pacijente, policiju, prosvjetare (eno naslova u novinama koji pokazuju kako imaju zahjtevne učenike) itd
hajmo sve profesije razumjeti jer ispade normalno fušeriti
pa dokle ćemo doći sa takvim rezonom???
nek fušeri kome se može, teti čuvalici niti ikome ko radi sa mojim djetetom dok se ja pitam i mogu uticati na to, neću dozvoliti
i ja radim sa nečijom djecom i savjest mi ne dozvoljava da fušerim

potpisujemuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Čuvanje djeteta/teta
17.4.2012 0:57:23   
vodolijaa
Nova sam na forumu i sve pohvale.Dolazim iz Zenice.Mi smo zene beton :=),neka se ne uvrijede muskarci.Slazem se  da sa tetama treba biti na odstojanju,ali sam se uvijek bojala da se ne vrati nekako na djetetu,u losem smislu.Tako da sam vise bila u friendly odnosima.Bitno mi bilo da je dijete zadovoljno,da jede,da je suho,veselo,a ostalo su sitnice.U septembru  se trebam vratiti na posao,potrebna mi je teta,sa iskustvom za cuvanje 2 djece u mom stanu ,tada ce im biti aBd 3 i 1 god.Sve preporuke su dobrodosle.Mislim da im je jos rano za obdaniste,starije mi je osjetljivo na najmanju prehladu,a i ne bi ni zlazili van svog doma.Imala sam i iskustava sa tetama cuvalicama,ali nekom drugom prilikom..pozzic





mamina pametnica user posted image 22.10.2009. i mamin pasha user posted image 25.9.2011.





_____________________________

mamina pametnica 22.10.2009.
mamin pasha 25.9.2011.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Čuvanje djeteta/teta
17.4.2012 9:50:20   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: vodolijaa

Nova sam na forumu i sve pohvale.Dolazim iz Zenice.Mi smo zene beton :=),neka se ne uvrijede muskarci.Slazem se  da sa tetama treba biti na odstojanju,ali sam se uvijek bojala da se ne vrati nekako na djetetu,u losem smislu.Tako da sam vise bila u friendly odnosima.Bitno mi bilo da je dijete zadovoljno,da jede,da je suho,veselo,a ostalo su sitnice.U septembru  se trebam vratiti na posao,potrebna mi je teta,sa iskustvom za cuvanje 2 djece u mom stanu ,tada ce im biti aBd 3 i 1 god.Sve preporuke su dobrodosle.Mislim da im je jos rano za obdaniste,starije mi je osjetljivo na najmanju prehladu,a i ne bi ni zlazili van svog doma.Imala sam i iskustava sa tetama cuvalicama,ali nekom drugom prilikom..pozzic





mamina pametnica user posted image 22.10.2009. i mamin pasha user posted image 25.9.2011.






posljednjim ispitom u junu sticem zvanje Profesor predskolskog odgoja i obrazovanja, osim te papirne kompetencije user posted image imam iskustvo cuvanja djece od 2 mjeseca do pravih predskolaca s 5-6 godina. Zainteresovana sam za cuvanje vase djece, te se nadam da cu biti slobodna u potrebnom periodu.
lp user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu vodolijaa)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Čuvanje djeteta/teta
17.4.2012 14:45:12   
vodolijaa
otprilike koliko bi se placalo za dvoje djece?poslala sam ti i por na pp


_____________________________

mamina pametnica 22.10.2009.
mamin pasha 25.9.2011.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Čuvanje djeteta/teta
18.4.2012 21:13:52   
Larinda
Svaki put kada dodjem s posla i kad me moja princeza dočeka raširenih ruku sa osmjehom na licu, jako je izljibim...
pa mi dodje i tetu čuvalicu da izljubim kada vidim kako mi je dijete zadovoljno i kako je u kući sve na svom mjestu, osim igračaka naravno.
user posted image
Mislim da moja Lamija ima najbolju teteu čuvalicu na svijetu.
Ona njoj crta biljni i zivotinjski svijet, pa je onda uči šta je šta....ma zabavljaju se na sve moguće načine, a crteži su joj prava umjetnička djela, ja kada vidim oduševim se...
I za takvu tetu ne zalim zadnji dinar da dam. Samo molim Boga da je zdravlje posluzi, jer teta ima 63 god.

(odgovor članu vodolijaa)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Čuvanje djeteta/teta
19.4.2012 8:31:12   
mikili
Poznaje li iko neku slobodnu tetu, trebala bi mi cim prije. Hvala

(odgovor članu Larinda)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Čuvanje djeteta/teta
22.4.2012 11:58:50   
vodolijaa
Naravno da je bitno da je lijepo djeteteu sa tetom cuvalicom,ali ne mozes poreci da je visina cijene cuvanja djeteta nebitna,pogotovo u slucaju dva djeteta.Takodjer da li je teta penzioner ,kojoj dobro dodje svaki dinar ili neka "skolovana ",mlađa,"okretnija"osoba.Npr.ja ne bih mogla ostaviti  dva djeteta,od 1g i 3 god.sa  tetom od 63 godine,bez obzira  na njenu mladolikost,sposobnost ili iskustvo.


_____________________________

mamina pametnica 22.10.2009.
mamin pasha 25.9.2011.

(odgovor članu Larinda)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Čuvanje djeteta/teta
22.4.2012 21:59:09   
Larinda
Zelim da svako nađe ovakvi tetu kakvu ima moja Lamija. A naravno koliko para toliko i muzike, kako se to kaze u nardu :)

(odgovor članu vodolijaa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Čuvanje djeteta/teta
5.5.2012 18:00:49   
maja78 RR
Ako kome treba teta ima predivna zena koja ima veliko sikustvo sa cuvanjem djece

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Larinda)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Čuvanje djeteta/teta
7.5.2012 9:48:56   
babina beba
Maja78 gdje zivi teta, posalji mi info na pp!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Čuvanje djeteta/teta
7.5.2012 11:28:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: vodolijaa

Naravno da je bitno da je lijepo djeteteu sa tetom cuvalicom,ali ne mozes poreci da je visina cijene cuvanja djeteta nebitna,pogotovo u slucaju dva djeteta.Takodjer da li je teta penzioner ,kojoj dobro dodje svaki dinar ili neka "skolovana ",mlađa,"okretnija"osoba.Npr.ja ne bih mogla ostaviti  dva djeteta,od 1g i 3 god.sa  tetom od 63 godine,bez obzira  na njenu mladolikost,sposobnost ili iskustvo.



a i da su starija djeca u pitanju, po mom mišljenju ne bi išlo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vodolijaa)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Čuvanje djeteta/teta
7.5.2012 11:32:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: vodolijaa

Naravno da je bitno da je lijepo djeteteu sa tetom cuvalicom,ali ne mozes poreci da je visina cijene cuvanja djeteta nebitna,pogotovo u slucaju dva djeteta.Takodjer da li je teta penzioner ,kojoj dobro dodje svaki dinar ili neka "skolovana ",mlađa,"okretnija"osoba.Npr.ja ne bih mogla ostaviti  dva djeteta,od 1g i 3 god.sa  tetom od 63 godine,bez obzira  na njenu mladolikost,sposobnost ili iskustvo.



a i da su starija djeca u pitanju, po mom mišljenju ne bi išlo


ja cu ostavljati sa mojom mamom kad bude imala 65user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Čuvanje djeteta/teta
7.5.2012 11:36:38   
veeseelaa
ma mogu mislit što će biti veselo user posted image žena ima da padne s noguuser posted image , do duše ovisi kakva su djecauser posted image
moja bi mama završila u hitnoj da čuva Ajšu, taj zvrk se ne smirujeuser posted image
ja i na par sati izbjegavam je ostaviti kod mame, već platim tetu user posted image
prosto mi žao mame
a Lana je čini mi se mirna user posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Čuvanje djeteta/teta
7.5.2012 11:39:26   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma mogu mislit što će biti veselo user posted image žena ima da padne s noguuser posted image , do duše ovisi kakva su djecauser posted image
moja bi mama završila u hitnoj da čuva Ajšu, taj zvrk se ne smirujeuser posted image
ja i na par sati izbjegavam je ostaviti kod mame, već platim tetu user posted image
prosto mi žao mame
a Lana je čini mi se mirna user posted image




uh ,lana je sad ludnica al moja mama zna s njom a mogu mislit kakav ce alan bit- musko,al nece bit citav dan s njima vec mozda 5 sati dnevno u prosjeku ,a racunam da ce od toga spavati bar sat- dva

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Čuvanje djeteta/teta
7.5.2012 11:39:51   
teacher75
lana je sad za vikend bila kod moje mame, i nije se mama zalilauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *