|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 12:33:51   
Hannica

IZVORNA PORUKA: tajra


Ali Alina znaci nebeska svila, ali i ocevidna, jasna...

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&catid=161%3Aroeakika&id=5651%3Aime-alina&Itemid=139


Ja nisam nigdje mogla naci da li je ime Alina muslimansko,a bas je lijepo i njezno.user posted image Da sam ovo znala moja Umica bi bila Alina.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 12:37:11   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: tajra


Ali Alina znaci nebeska svila, ali i ocevidna, jasna...

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&catid=161%3Aroeakika&id=5651%3Aime-alina&Itemid=139


Ja nisam nigdje mogla naci da li je ime Alina muslimansko,a bas je lijepo i njezno.user posted image Da sam ovo znala moja Umica bi bila Alina.user posted image

i meni je bas divno imeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 12:40:29   
Emica_sa
MOja sestra je ALINA,ali ja mislim da to nije muslimansko ime,iskreno,ja sam najvise cula u rusiji i italijiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 12:49:52   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

MOja sestra je ALINA,ali ja mislim da to nije muslimansko ime,iskreno,ja sam najvise cula u rusiji i italijiuser posted image


i nije muslimansko to ime je porjekla Visokonejmackog , daje se dos u Rusiji i Frnacuskoj nikakve veze sa islamom

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 13:00:08   
Hannica
Pa zasto onda na stranici rijaseta islamske zajednice daju ovakav odgovor.user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 13:07:44   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hannica

Pa zasto onda na stranici rijaseta islamske zajednice daju ovakav odgovor.user posted image user posted image


ima jedna stranica na njemackom i kojoj kad ukucas ime izadje ti porjeklo imena i gdje se sve daje za Alinu kaze ovako kako npisah

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 13:09:47   
Mirkica
prva stranica http://www.baby-vornamen.de/Maedchen/A/Al/Alina/

druga stranica http://www.vorname.com/name,Alina.html

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 13:13:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

MOja sestra je ALINA,ali ja mislim da to nije muslimansko ime,iskreno,ja sam najvise cula u rusiji i italijiuser posted image


od mog prijatelja supruga je Alina i ona je Rumunka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 13:22:27   
Hannica
Zar ime ne moze da ima vise znacenja,moze biti i muslimanko i nemuslimansko.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 13:27:25   
canim

IZVORNA PORUKA: Hannica

Zar ime ne moze da ima vise znacenja,moze biti i muslimanko i nemuslimansko.user posted image

Ja vjerujem da ovi iz rijaseta to navode kao muslimansko iz razloga sto alina kao rijec ima neko znacenje na arapskom jer je i navedeno u onom tekstu ako se pise sa odredjenim slovom.

A naravno da ime moze imati znacenje i kod muslimana i nemuslimana, isto kao i neka rijec sto na nasem jeziku ima jedno znacenje a na nekom drugom jeziku ista rijec ima neko trece znacenje.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 14:13:48   
R&T@

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: Hannica

Zar ime ne moze da ima vise znacenja,moze biti i muslimanko i nemuslimansko.user posted image

Ja vjerujem da ovi iz rijaseta to navode kao muslimansko iz razloga sto alina kao rijec ima neko znacenje na arapskom jer je i navedeno u onom tekstu ako se pise sa odredjenim slovom.

A naravno da ime moze imati znacenje i kod muslimana i nemuslimana, isto kao i neka rijec sto na nasem jeziku ima jedno znacenje a na nekom drugom jeziku ista rijec ima neko trece znacenje.



Mislim da je s imenom Alina, kao i s Tajra...

Ima znacenje na arapskom jeziku (ptica), ali cete ga pronaci i u drugim jezicima...

Veliko je pitanje sta je "muslimansko ime" user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 14:24:38   
Hannica
Muslimansko je ono koje se nama svidi pa trazimo po internetu sve dok ne nadjemo da negdje pise da je npr.arapskog porjekla. Ako ipak ne nadjemo neki dokaz onda kazemo da ne postoje muslimanska i nemuslimanska imena nego imena sa lijepim i ruznim znacenjem i damo ono koje nam se svidja.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 14:29:47   
canim

IZVORNA PORUKA: Hannica

Muslimansko je ono koje se nama svidi pa trazimo po internetu sve dok ne nadjemo da negdje pise da je npr.arapskog porjekla. Ako ipak ne nadjemo neki dokaz onda kazemo da ne postoje muslimanska i nemuslimanska imena nego imena sa lijepim i ruznim znacenjem i damo ono koje nam se svidja.user posted image user posted image user posted image

user posted image eh to user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 14:38:25   
mala_sa
Na arapskom jezilu se ime Alina pise kao: ALEENA (jer se njihova dva E izgovaraju kao nase I). Isti slucaj je i sa imenom LEENA.
Znacenje imena jeste nebeska svila http://www.names4muslims.com/info/Aleena.html

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Znacenje imena
7.5.2012 16:09:19   
teacher75

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: Hannica

Muslimansko je ono koje se nama svidi pa trazimo po internetu sve dok ne nadjemo da negdje pise da je npr.arapskog porjekla. Ako ipak ne nadjemo neki dokaz onda kazemo da ne postoje muslimanska i nemuslimanska imena nego imena sa lijepim i ruznim znacenjem i damo ono koje nam se svidja.user posted image user posted image user posted image

user posted image eh to user posted image

user posted image user posted image i ja sam ovako dala ime Lanauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Znacenje imena
23.5.2012 14:11:17   
enno
Leena znaci palma na arapskom jeziku. Meni se svidje neobicno arapsko ime kao sausan ( suzana), leena ( lina), Rania, Rumeysa, Rahela..mnogo ce misliti da to nije muslimansko ime..a jesu.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Znacenje imena
23.5.2012 15:17:16   
mala82
prije svega lijepi pozdrav

jedna molba ako moze, zanima me kako se tocno piše ime EMA na arapski.
vidjela sam tu na forumu ovo أَمَة ali mi se cini da to nije ispravno, a radi se o tetovaži pa da se ne zeznem,
a s arapskim nisam baš na ti user posted image
negdje sam davno vidjela nesto slicno samo je prvo slovo licilo na latinicno T

puno hvala

(odgovor članu enno)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Znacenje imena
14.6.2012 11:28:09   
djoisa
http://www.knjigaimena.com/?imena-koja-pocinju-sa-A

super link sa imenima i znacenjima imena

(odgovor članu cvrcak)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 17:15:55   
vila_7
evo super stranica sa imenima za sve - ima cak i par stranih ali koja se uklapaju u nase govorno podrucje :
http://www.imenazadjecu.com/

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 23:27:33   
niki83
Zna li neko znacenje imena Nahla?

_____________________________

N&N

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 23:28:40   
veeseelaa
Nahla je pčela 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 23:29:01   
niki83
Ah, evo..znacenje: pcela, palma..
Lijepo mi ime user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 23:29:39   
veeseelaa
znam to po Nahli na Č.vili user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 23:34:04   
niki83
Ah da.. tek se sad sjetih da vi imate Nahlu..user posted image
A ja veceras u dzamiji cujem zena zove djevojcicu, i bas mi ime user posted image osvoji..
I sto posto sam bila sigurna da ga nikad nisam cula, a jesam eto user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Znacenje imena
24.6.2012 23:41:16   
Medić*
Mog muza najbolji prijatelj ima cerkicu Nahlu, ma curica za mashalah a i lijepo je ime bas. Daju ga sada cesto cujem.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *