|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.7.2012 16:59:48   
hmela
hej ma super,mi smo izvadili onaj nalaz HIV1 I HIV2 I nalaz HEPATITIS B I C,pa poslije drugo jos oni brisevi i2-5dan hormone,to krajem mjeseca.I mi smo vrijedni probavamo pa et do sept.ko zna al polako.Mi bi trebali pocetkom sept.ako sve bude kako treba.Imam1pitanje te injekcije i sve sto se pocinje koji dan ciklusa se pocinju davati i kada je punkcija.Koliko je tebe sve izaslo love?Draga sretno pa se opet cujemo.

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 2801
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.7.2012 17:42:12   
Jelena86
što se tiče tih injekcija, zavisi od nalaza koja će ti stimulacija biti. najčešće se kreće sa 2.dc. meni je u prvom postupku punkcija bila 10 dc, a u drugom 8 dc. punkcija zavisi od veličine i zrelosti folikula. kada budu oko 20 mm, tada je pnkcija. otprilike na drugoj folikulometriji ćeš znati sve.
također, puno sreće i do septembra, a naročito u septembru kada bude postupak :*

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 2802
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.7.2012 21:34:39   
Mia
Curicama koje se spremaju u postupak zelim da im ovaj bude dobitni i da sve aBd budete sa user posted image user posted image

Sretno i ovim koje ganjaju prirodnjake user posted image Nadam se da ce biti baby boom u narednom periodu!

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 2803
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.7.2012 13:55:58   
choirgirl
Pozdrav svima,

je l ima neko da je trenutno u postupku ili uskoro? Ja bih trebala prvi ISCI raditi u ovom ciklusu; treci dan ciklusa pocinjem sa stimulacijama, a vjesticu ocekujem sutra...hvata me blaga nervoza od svega vec...

< Poruku je uredio choirgirl -- 16.7.2012 13:56:28 >

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 2804
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.7.2012 15:41:33   
Jelena86
drage moje dame iz RS-a...možda mi pitanje neće biti na pravoj temi, ali ako sam pogriješila, preusmjerite me na pravu :)
naime, MM i ja smo iz Mostara. borimo se sa neplodnošću već dvije godine.
Znate da fbih ne pomaže nam u ovoj teškoj borbi nimalo. pa pošto imam baku u nevesinju, planirali smo se prijaviti kod nje, da iskoristimo besplatne postupke u rs-u.Da pokušamo i to, jer smo se financijski pravo istrošili, naredni postupak neće biti zadugo, jer smo u fazi prikupljanja love.
može li mi iko napisati malo više o samoj proceduri, gdje se mogu raditi postupci, kome slati nalaze za odobrenje, koliko se čeka na odgovor?
hvala unaprijed, i sretno nam svima

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 2805
   RE: Vantjelesna oplodnja
21.7.2012 0:04:28   
sanjalica_m
Mostarka86, nisam bas upucena u te procedure vezano za RS (i ja sam iz FBIH), ali koliko znam dr.Sanja Sibincic u Banja Luci je jedna od doktora koji suradjuju sa tim fondom RS-a. Mozda je najbolje da kontaktiras njenu ordinaciju pa da te upute u proceduru.
Sretno.

_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 2806
   RE: Vantjelesna oplodnja
21.7.2012 0:13:20   
Mia
sanjalice pa gdje s ti? Kako si? Nisam te odavno citalauser posted image Vidim u potpisu da aBd stize djevojcica! MashAllah user posted image user posted image Da porod prodje u najboljem redu user posted image Inace, kako prolaze user posted image dani? Veeeeliki pozdrav

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 2807
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.7.2012 7:45:24   
san4
Vec sam pisala i mi smo isli na pregled i konsultacije kod dr Poljak u Cito.
Trebali bi raditi vantjelesnu oplodnju u septembru,oktobru ako nalazi budu ok.Hmela,molim te,gdje si uradila briseve?
Sarajka,ako ovo procitas,javi se na pp.zbog tog smjestaja,jer bas bi nam odgovaralo da budemo blizu poliklinike.
Je li bolna punkcija?Ja bi rade opstu anesteziju,ne mogu vise boli:(
Tesko smo se odlucili za vto,jer meni se endometrioza vratila na jajnik,jedan mi je vec izvaden,imala sam vanmatericnu trudnocu,pregleda u ovih 5 godina milion...Amh hormon mi je nizak,ali dr Poljak kaze da imam sanse i da se predajem...od danas vadim nalaze i trenam prestati piti Visanne lijek koji sam pila koji blokira endometriozu.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 2808
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.7.2012 8:32:56   
Leva
San koliko sam vidjela na stranici Cita moguce je punkciju napraviti sa opcom anestezijom ali tu uslugu moras platiti 4000 kn ako se dobro sjecam.
mostarka znam jednu curu iz Trebinja koja je isla na postupak kod dr. Sanje i koliko sam je shvatila ovo je jedino mjesto u RS gdje postupak mozes obaviti.
Choi sretno ljubice user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 2809
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.7.2012 11:48:00   
mo girl
san 4 pod opstom anestezijom rade samo u njihovoj bolnici sa kojom imaju ugovor ja sam pitala i to skupo platis,al nemas potrebe nakrkaju te nekim injekcijama kazu zene da su se one osamutile ,doduse na mene nisu djelovale al ja sam ti poseban slucaj pa negledaj meneuser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2810
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.7.2012 13:43:12   
sanjalica_m
Mia, ja sam hvala Bogu dobro, sve sam pripremila za bebu i sad samo cekaaaaam user posted image
user posted image podnosim super, hvala Bogu, do sada sam se udebljala samo 6 kg. Uzivam maksimalno user posted image user posted image user posted image
Pozdravljam sve trudilice i zelim vam sto sto prije user posted image i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 2811
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.7.2012 21:10:01   
Mia
sanjalice ne mogu ti opisati koliko mi je drago da te vidim tako sretnu i zadovoljnu user posted image user posted image Samo da znas da si ti bila moj "okidac" da se odlucim za VTO kod Balica user posted image Uzivaj i jedva cekam da vidim naslov "Porodila se sanjalica_m" user posted image

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 2812
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.7.2012 12:32:35   
sanjalica_m
Bas mi je drago zbog toga, Balici su divni doktori i ljudi user posted image
Eto, sad je na tebe red da nas razveselis trocifrenom beticom user posted image
Kad ces u postupak? Sretno user posted image

_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 2813
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.7.2012 18:30:55   
hmela
San briseve nisam još radila a radit ću u jnezeru.Uzmeš uputnicu iz scvog doma zdravlja odeš na dip da ti daju što je potrebno i onda na jezero da ti urade briseve i onda opet na dip da to vratiš njima čak možda i jedan nalaz i na Ilidžu da budeš morala odnijet.Javnem ti u ponedjeljak kako sam prošla oki,pusa sretno

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 2814
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.7.2012 21:17:41   
Mia

IZVORNA PORUKA: sanjalica_m

Bas mi je drago zbog toga, Balici su divni doktori i ljudi user posted image
Eto, sad je na tebe red da nas razveselis trocifrenom beticom user posted image
Kad ces u postupak? Sretno user posted image

sanjalice ja sam u postupku za septembar i u augustu aBd pocinjem sa bockanjem. Hvala ti na lijepim zeljama user posted image

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 2815
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.7.2012 20:50:07   
san4
Hvala vam puno!Ja se nesto lomim,mozda da odem na kosultacije u Bacheci kliniku,rade punkciju u opstoj anesteziji,bila bi kuci,suprug ne bi izostajao sa posla,ali nesto me vuce u Split!user posted image Ne volim ne odlucnost,ali takva sam...samo sebi jos vise komlikujemuser posted image
Hmela,hvala ti!Ja sam uradila briseve u petak i bas sam iznenadena odlukom ginekologa iz Doma zdravlja da mi uzme briseve kada donesem podlogice i reagens.Ali,naravno kod mene ne moze biti sve ok,znas one podlogice z aHlamidiju kao staklo sto zamotaju u papir,cini mi se da ona to nije ni razmotala,inace je sva nekakva smusena,uvijek pravi neke greske,te nesto neupise na uputnici,te nedadne dovoljno lijeka koliko pise na uputnici od specijaliste,ali nadam se da sam pogrijesilauser posted image mada cisto sumnjamuser posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 2816
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.7.2012 22:30:21   
dijana79
san4 ja sam radila punkciju bez anestezije i boli tek poslije tad u tom momentu ti osjećaš kao peckanje i kao neko usisavanje mislim boli nije da ne boli al ja sam izdržala i izdržala bi opet a sve su prilike da ću ponovo ići.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 2817
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.7.2012 18:24:49   
hmela
sarajka super svaka cast i ja sam u procesu svega toga,molim te reci mi ako se sjecas i imas broj tog smjestaja u kojdn ste bili i jel to 20 eura po osobi ili vas 2zajedno.isto tako ako neko jos ima broj tel.nekog smjestaja molim vas pisite,hvala

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu Sarajka30)
Neposredna veza do poruke: 2818
   RE: Vantjelesna oplodnja
31.7.2012 19:28:43   
White rose
Drage moje trudilice,
imam jednu dilemu. Mozda sam trebala na drugi topic ali čini mi se da smo na ovom sve u sličnom sosu :(

Naime i ja idem u sept u Cito i već sam uradila sve pretrage, pa će mi to dr. Poljak pregledati u septembru, pregledati mene, odrediti protokol i onda startamo sa vto.
Ono što mene brine jesu hormonski nalazi i šta da očekujem kad ih dr. pregleda. Da li ću morati prvo te hormone srediti pa tek onda u postupak. Kakva su vaša iskustva?
OVo su moji nalazi, rađeni drugog dana ciklusa:

LH 6.44 (referentne vrijednosti u folikularnoj fazi 3.00-12.0)
FSH 7.76 (ref.vrije. u folikularnoj fazi 2.8-11.3)
PRL 13.8 (ref. vrije. 0.500-40.0)
PRG 0.299 (ref. vrije. 0.200-40.0)
E2 <20.0 (ref. vrije.u folikularnoj fazi 1.00-160)

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 2819
   RE: Vantjelesna oplodnja
31.7.2012 20:42:24   
White rose
I još nešto, ako neko ima broj za smještaj u Splitu da mi pošalje. Ja nemam dole nikoga pa ću morati tražiti smještaj. Hvala unaprijed! ;)

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 2820
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.8.2012 17:26:40   
klemzi
Moja drugarica je skoro radila ICSI kod Balića i hvala Bogu trudna je. Ostala joj je kutija menopura koju bi prodala jeftinije nego što košta, a uz to bi i poklonila još dvije injekcije menopura i 5 decaceptila. Pa eto, ako je neko zainteresoavn, nek mi se javi da vas "uvežem" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 2821
   RE: Vantjelesna oplodnja
2.8.2012 18:52:19   
hmela
Moj VTO se odgada za vjerovatno oktobar,jer mi je prolaktin 1045 i dr.Poljak je rekao da pijem tabl.za snizenje prolaktina i da opet kad dobijem uradim nalaz od 2do5dana eto da znate,pusa

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 2822
   RE: Vantjelesna oplodnja
2.8.2012 19:54:31   
san4
Draga hmela,zao mi je..user posted image ali vidjet ces,brzo ce to proci!

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 2823
   RE: Vantjelesna oplodnja
2.8.2012 19:56:02   
san4
hmela,zao mi je zbog prolaktina,ali brzo ces ti regulisati i brzo ce doci oktobar!user posted image

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 2824
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.8.2012 12:44:06   
mama.75
Drage moje,
iz Tuzle sam i zelim da zatrudnim postupkom vantjelesne oplodnje. Istrazivanjem teme vantjelesna oplodnja dosla sam na ovaj forum. Iz tekstova ranije objavljenih, zakljucila sam da je dr. Balic pravo rijesenje. Bila sam na par pregleda kod dr. Balica i odma sam se razocarala u svakom pogledu. Molim vas za dalje preporuke. Unaprijed zahvalna.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 2825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *