|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad beba upravlja rukicama?
17.10.2008 22:51:06   
majahodzic
Po prvi put sam mama i uživam u svakom momentu sa svojom tromjesečnom Deicom.Jedva čekam da počne svjesno pružat rukice i uzimat igračke,dirat me.Kad to počinje?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.5.2010 23:07:29 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kad beba upravlja rukicama?
17.10.2008 22:53:39   
novi clan
Mojoj ajni ce sad 21 puna 4 mjeseca i ona vec uveliko hvata stvarcice i smije se ko velika beba i veseli se kad ugleda nekog al opet to sve zavisi od djeteta prvi sin se nije nasmijao do godine skoro user posted image user posted image

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kad beba upravlja rukicama?
17.10.2008 22:59:27   
Suzana
Svaka beba je individua za sebe.
Edi poceo u 3. mjesecu a Mak za njim kasnio i 3 hefte! user posted image
Meni je super kod mojih to posmatrati, kako se prate, kako jedan otkrije nesto prije drugog pa cekamo ovog drugog da i on... Pravo interesantno! user posted image
 
Kad spominjes uzivanje, nevjerovatno je zadovoljstvo posmatrati vlastito dijete kako hB napreduje i svaki dan nauci nesto novo...

(odgovor članu novi clan)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 1:13:04   
stella
Moja Maca je isto pocetkom 3mj pocela da drzi zvecku i da je malo pomjera i "cudno"gledauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 1:28:24   
camm
meni je moja najvise bila smjesna kada je
ugledala ili skontala svoju rukicu
pa znala je po sat da joj nesto prica uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 16:08:54   
kvik
kada beba počinje čvrsto držati glavicu?

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 16:15:19   
Emina*
Bas cvrsto, cvrsto da drzi glavicu, sa oko 4,5-5 mjeseci....
Ali negdje sam citala da ima beba koje to ucine sa 6 mjeseci....

Sto se rukica tice, tako nekako, oko 3 mjeseca...

Ja jedva cekam da me zagrli user posted image   user posted image


< Poruku je uredio Emina* -- 18.10.2008 16:16:10 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 16:19:54   
kvik
hvala na odgovoru.Menij e pedijatrica rekla da svoju curicu kojoj je 36 dana povremeno stavim potrbuške da diže glavicu.E sad koliko često ja to trebam raditi i jeste li vi to radile?

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 16:32:53   
Emina*
Pitanje se bas ne odnosi na temu, ali odgovorit cu ti....
Kad god imas priliku, slobodno stavljaj bebicu na stomacic...
Ja sam to radila nekoliko puta dnevno, na pocetku se malo bunio, i onda ga uvijek vratim na ledja, ali kasnije je poceo da se navikava....
Slobodno je stavljaj, kad se pocne buniti, vrati je, pa neka traje nekoliko sekundi, nema veze...
Beba na taj nacin jaca misice..... user posted image   user posted image



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kad beba upravlja rukicama?
18.10.2008 16:41:19   
kvik
znam da se ne odnosi na temu, al eto interesovalo me je , a nisam vidjela da ime negde na forumu ta tema. Inače, tako i radim user posted image .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kad beba upravlja rukicama?
20.10.2008 9:17:03   
mamyca
Svako dijede je individua za sebe kao sto Suzana rece,moj je mali to poceo raditi kad je imao negdje 2,3 mjeseca.A drzao je glavicu sa napunjenih mjesec dana sam.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kad beba upravlja rukicama?
21.10.2008 11:06:49   
mamina princeza
moja beba ima 3 i po mjeseca i u zadnje vrijeme ganja igrackice rukicama - mada jos uvijek ne moze bas dobro da ih uhvati pa se naljuti na njih. Ali ono sto sam primjetila je da uvijek vise radi desnom rukom igrackice "tuce " desnom rukom dok se lijevom uhvati za nesto sa strane i samo ponekad udari lijevom. Ne znam da li je to normalno - kakva su vasa iskustva. Inace sve drugo radi normalno i jednom i drugom rukom - cak i flasicu ponekad sama hoce drzati ( naravno uz moju pomoc ne moze sama jos je mala) sa obje ruke.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kad beba upravlja rukicama?
21.10.2008 11:08:23   
mamyca
user posted image I moj je tako radio.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kad beba upravlja rukicama?
21.10.2008 12:41:50   
hanabanana
Sa dva i pol mjeseca je uzimala igračku kada joj dodajem. U četvrtom mjesecu je prebacivala iz ruke u ruku. 

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kad beba upravlja rukicama?
21.10.2008 17:41:45   
mivica
Ako je bebama jedna rukica aktivnija (mamina princeza- u tvom slucaju desna) to je ok, to zaprav znaci da ce beba biti desnjak. Tako barem kazu i moj Bakir desnom rukicom puno vise mlatara nego lijevom :)
Sto se tice drzanja glavice, on je meni vec sa mjesec i pol drzao glavicu uspravnom, a na stomak sam ga rano pocela stavljati, mozda vec 10-ak dana nakon poroda i bas mi je tako super spavao. Valjda bi mu taj polozaj malo zagrijao stomacic i smirio grcice, tako da je on meni po noci samo na stomaku spavao, a i danas je tako user posted image !!!


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *