|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Žutilo kod beba
12.9.2012 13:27:30   
ljubicica5
Pozdrav!
Da li su vaše bebe imale žutilo i kako ste se izborile s tim? Mojoj bebi je danas 14 dana, 8 dana smo ležale u bolnici zbog žutila, bilirubin joj je bio izrazito visok, preko 300, pa se spustio na 220 i otpustali su nas kuci, jucer smo isle na kontrolu i bilirubin se opet povećao na 270. Ostalo je sve uredu, beba dobija na težini, zdrava je... U petak opet imamo kontrolu i ako bilirubin ne opadne moracemo opet ostati u bolnici. Ne znam sta da radim, stavila sam krevetac ispod prozora, dojim. Bojim se... pa zato ako je neko imao slicnih iskustava, neka mi pomogne, molim vas :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:30:41   
hanabanana
Moja S. je imala povećan bilirubin i sa mjesec dana.
Nisu joj htjeli dati vakcinu, ali nije bila za bolnice.
Isto je bila dojena beba.
Doktorica mi je rekla da se to zove produžena žutica, i obično je kod djece koja doje.
U alarmantnim ( vrlo vrlo rijetkim ) slučajevima mora se prokuhavati majčino mlijeko pa davati.
Mi nismo dotle došlo, sa dva mjeseca je bilo sve uredu.

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:34:55   
palachinken
ljubicice, što češće doji i na dnevno svjetlo, što ti već i radiš. Žutilo kod beba je fiziološko stanje, a kod dojene djece zna i produžiti. Budi na podoj, svakih sat-dva vremena.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:36:00   
ljubicica5
A je li zutilo proslo samo od sebe? Moja E.je, dok je bila u bolnici, isla na fototerapiju. Sad, kuci, ne koristi nista, nema nikakvu terapiju, ja samo dojim.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:37:37   
ljubicica5
Vjerujte mi da je dojim svaka 2 sata, i navece, sat navijam... a ona ko kinesce :) stvarno je vidljivo zuta.

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:39:02   
Mjeseceva Pratilja
Da. I moja kcerka je imala povisen nivo bilirubina. Doduse, rodena je sa 2300 kg i doktor je rekao da bebe sa malom kilazom uglavnom prolaze kroz isto. Bila je u bolnici, par dana na fototerapiji. Pokusali smo i kod kuce dok je bila stavljati je na svjetlost no sunce je tada bilo prejako i nismo smjeli riskirati. I ona je bila beba koja je iskljucivo dojila. Doktor je cak savjetovao da joj dajemo prije dojenja po 5 ml glukoze.

Dobro je da se pratite sa doktorom. Bice to sve sasvim uredu aBd. Ne beri brigu. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:39:06   
palachinken
http://www.ringeraja.ba/forum/m_355813/mpage_1/tm.htm

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:40:58   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: ljubicica5

A je li zutilo proslo samo od sebe? Moja E.je, dok je bila u bolnici, isla na fototerapiju. Sad, kuci, ne koristi nista, nema nikakvu terapiju, ja samo dojim.


Kod nas je proslo poslije fototerapije ali cini mi se ne odmah, ne naglo. Znam da sam ja vidjela malo zutila u ocima, muz kao nije. Kroz par dana se sve normalizovalo. Vodili smo je ponovo na pregled, vadili su krv, analiza, vakcina i sve ok. Polahko.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:41:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ljubicica5

A je li zutilo proslo samo od sebe? Moja E.je, dok je bila u bolnici, isla na fototerapiju. Sad, kuci, ne koristi nista, nema nikakvu terapiju, ja samo dojim.


Stavljaš li je kod presvlaćanje uz prozor?
Naprijed, nazad po dvije minute?

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 13:44:37   
sheri
probaj ju buditi cesce, svakih sat vremena. najbitnije je da ona to sto prije ispiski. i stavljaj ju na dnevno svejtlo, sto vise.

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Žutilo kod beba
12.9.2012 14:17:00   
hatepsut
I ja sam "friska" sto se tice zutila.s 2 dana starosti smo ostali u bolnici i proveli 8 dana.isto se i nama ponovila kad smo izisli iz bolnice zutilo se naglo povecalo a on je slabo dobivao na kilazi jer je uglavnom spavao.a ja sam zurila da pospremim po kuci dok on spava,pa je nekad znao spavati i vise od 2h.kad nam je doktorica kazala da postoji mogucnost da se vratimo u bolnicu onda sam i ja njega budila i dojio je svakih 1,5-2h.kako danju onako i nocu.vec za 2 dana bilirubin se znatno smanjio.nama je doktorica produzila phenobarbitnon tablete jer su mu iste davali u bolnici a ne preporucuje se naglo prekidanje kad je rijec o tim tabletama.patronazna je kazala da mu dajem malo caja od komoraca na kasiciu ,jer ce vise mokriti a i protiv grceva.
Sto se tice suncanja najbolje je prvo jutarnje sunce cuvaj bebu uz prozor gdje ima prve jutarnje svjetlosti u samoj peleni.znaci man se svega samo oko bebe i bude sve ok !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Žutilo kod beba
13.9.2012 13:34:07   
doroticaa
moja beba je imala mjesec i po zutilo, stvarno smo bili zabrinuti...na kraju smo otkrili da beba u urinu ima neke bakterije koje nisu dozvoljavaje da izmokri to zutilo, nakon toga dobili smo antibiotik, baja se povukla kao i zutilo...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Žutilo kod beba
17.9.2012 19:19:50   
ljubicica5
Evo bas danas smo bili na kontroli, bilirubin je 210 transkutano, znaci u opadanju je, ali je jos uvijek visok...a njoj je 18 dana

(odgovor članu doroticaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Žutilo kod beba
19.9.2012 15:43:28   
mamica emica
I moj dečko je bio žut više od njesec dana. prošlo je samo od sebe. i kod tvoje bebe će ABD. Nisu mu mjerili bilirubin, sjećam se da su mi dali glukozu da mu dajem što više i da ga sunčam. ja bih ga skinula golog i sunčao se dnevno oko sat vremena, ali samo ujutro i predveče jer je bilo ljeto. Dojila sam ga sve vrijeme. Rođen je na carski rez a čitala sam da je to često kod beba rođenih carskim rezom.

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *