|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad trudnica plače???
30.8.2009 18:13:54   
mube
cini mi se da je ovo tema koja mi trenutno najvise odgovara,naime trudna sam,skoro sam saznala,zaista se radujem ali imam i problem neprestanog plakanja,placem vec mjesec dana,udala sam se prije da mjeseca i otisla u drugu zemlju,odvojila se od roditelja i nikako nemogu da se naviknem bez njihove blizine,kad sam ptkrila da sam trudna ponadala sam se da je to u nekoj vezi s tim,da su hormoni krivi i da zbog toga toliko tesko podnosim razdvojenost od svojih najmilijih iako sam vec velika cura...e sad moze li mi ko potvrditi ovu moju nazovimo tezu?izvinjavam se ako je post malo nepovezan ali ja i sad placem i jeda vidim sa pisem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Šta kad trudnica plače???
30.8.2009 18:19:39   
damjan2009
CAO SVIMA , ANA OVDE. MUBE DA TI KAZEM AKO CE TI I MALO POMOCI I JA SAM IMALA ISTI PROBLEM PRVIH SEDMICA TRUDNOCE SAMO SAMO PLAKALA I BILA SAM KATASTROFALNA. TAKODJE SAM IMALA SVADBU I OTISLA SAM 1000 MILJA OD SVOJIH I SVE ZNACI ME SNASLO. ALI VERUJ MI JA SAM SAD U 26 SEDMICI I OSECAM SE SUPER, ODLICNO. ZNACI TO JE FAZA KOJA CE PROCI, A POSLE CE DA UZIVAS KAO I JA. SAMO TOLIKO DA TE MAKAR MALO UTESIM .user posted image

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Šta kad trudnica plače???
30.8.2009 18:27:14   
mube
draga ana hvala ti na rijecima utjehe,jedva cekam dan da ovo bude iza mene,jednostavno mi toliko nedostaju moji da stalno placem i bude mi krivo jer nemogu na pravi nacin da se radujem svojoj prvoj bebici,ja sam 2000km daleko od svojih i cini mi se da nikako se necu navic,reci mi da ce s vremenom biti lakse i da je to zbog hormona

(odgovor članu damjan2009)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Šta kad trudnica plače???
30.8.2009 18:34:47   
Hanady RR
Draga mube samo polako...svi plačemo ponekad bili trudni ili ne ...ali svaki put kada si suza krene ti se sjeti svoje bebe koja raste u tebi. beba osjeti tvoj nemir i ona je tada nemirna, škodi joj nelagoda ona želi da si ti uvijek sretna. našminkaj se, lijepo obuci, spucaj jednu Milku čokoladu pusti sebi dobru muziku i polako.
ja sam se udala u istom gradu samo naselje različito pa sam odmha zatrudnila i plakala svaki dan a vjeruj mi plakala sam i prije nego sam saznala da sam trudna, treba se navići...a onda sam shvatila...moja beba draga mene voli i ja nju i kad se sretnemo niko nam više neće trebati.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Šta kad trudnica plače???
30.8.2009 18:37:33   
mube
hvala ti na savjetu,pokusacu da te poslusam da vidimo hocel biti ista bolje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Šta kad trudnica plače???
2.9.2009 11:34:51   
emma.L
mube, nisam toliko plakala, ali sam plakala bez razloga- u stvari, sve je bilo gušenje u suzamauser posted image . I dobro i loše. Čak i više dobro- vidim slatko dijete i plačem kako je lijepo i kako je to super user posted image . Muž mi kaže da me voli, a ja dva sata plačem od sreće. Proći će, ali ipak pomisli da si ti dobro i beba je dobro i tvoji se tamo negdje raduju isto i sve ok user posted image . Milka pomogne, već su ti rekli, hehe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Šta kad trudnica plače???
2.9.2009 11:38:37   
M kao Mama
PA, obzirom na tvoje stanje svje je to donekle normalno, udaja, razvojenost od roditleja, pa odlazak u inostranstvo, pa trudnoća, hormoni....., sve je to za razumjeti. Ali,nemoj pretjerivati zbog te bebice, ipak ona je najbitnija u ovoj priči, a i njoj treba zdrava mama.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šta kad trudnica plače???
2.9.2009 11:49:18   
bubuli
draga mube ako ti se place ti slobodno placi...
ja sam iz Bosne otisla u Svedsku u grad avetinju,sve sivo,tmurno,kisurina,nikog iz mog rodnog grada,ni prijatelja ni familije...
uz to svekrva mi se popela na ledja i problemi odma od prvog dana...
prvo sam sutila i trpila i onda samo plac i plac,satima,danima,jednom sam imala neki napad neznam ni ja od placa cijeli dan sam plakala bez prestanka(bio je Bajram a ja nisam sa svojima)
elem da skratim za 8mjeseci boravka tamo ja sam svaki dan oplakala i dobila 12kila i na kraju se ispostavilo da mi je proradila stitna zlijezda...
brak se raspao,vratila se kuci i dosla sebi...

ako ti se place ti placi,nemoj trpati u sebe a ako te neprodje to za izvjesno vrijeme potrazi neku strucnu pomoc...
pripazi na sebe jer luda i bolesna neces biti nikome interesantna...
svaki pocetak je tezak al sve bude i prodje...

nezelim da te strasim al prosla sam to i znam kako je...imam i drugaricu koja se udala vani i odma ostala trudna...zbog sikiracije i nostalgije dobila je secer u trudnoci...sreca dobro su i ona i beba koja je djevojcica sad od 5 i po godina i cekasad drugu bebu...
ona se prilagodila i sad je sve ok al nismo svi isti ja nisam mogla...
sretno!!!!


_____________________________



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šta kad trudnica plače???
2.9.2009 11:53:31   
bubuli
na kraju krajeva neznam gdje si al vjerovatno vani negdje...pa nek ti muz zakaze kod psihologa pa se ispricas i dodjes sebi...ako neznas jezik imas pravo na prevodioca...
i nemoj pogresno da me svatis ne psihijatra nego psihologa...
mozda ti treba samo drustvo,razonoda,razgovor dok se malo naviknes


_____________________________



(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šta kad trudnica plače???
5.9.2009 9:30:26   
mube
e drage moje hvala vam na tome sto mi olaksavate,malo sam bolje poslednjih dana,neplacem stalno ali opet puno razmisljam o svojima,nadam se da ce i to s vremenom biti manjeg intenziteta,vidim da vas ima sa slicnom pricom pa me razumijete,posebice ti bubuli jer i ja sam u svedskoj,gradu avetinji gdje mi je ljeto proslo u stalnom iscekivajnu kise..heheh..cudna zemlja majke mi..pitala sam se i ja da li ce ovo opstati i da li cu se ja prilagoditi bas kao i ti,medjutim jos je rano a i volim svog muza tako da duboko vjerujem da cu ja sve ovo prebroditi na svoju radost a i na radost mog muza koji pati kad i ja patim,imam njegovu punu podrsku i znam da ce sve biti puno lakse  pa kad tad.mozda ce neko pomisliti da sam napravila dramu od ovoga ali vjerujte da nimalo nije lako saznanje da nemozes trknuti mami na kafu kad pozelis..hehe..izvinjavam se na duzem postu ali forum zati i postoji da olaksamo dusu bilo u jednoj recenici ili pola stranice

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šta kad trudnica plače???
15.9.2009 22:20:29   
Tidzi
Draga moja, to je samo jedna faza koja ce proci. Ja sam ti u prvoj trudnoci plakala dan za danom, a krenulo je od 5-tog mjeseca trudnoce. Jednostavno sve me rastuzivalo. Pricam normalno sa MM i onda se bacim u plac. user posted image user posted image On jadan ostane bez teksta. Znala sam nekada satima plakati i to bez ikakvog razloga. Najgore od svega mi je bilo kada odem u kupovinu s MM i to me potrefi. U sred shopinga, ja placem ko kisna godina. MM se gubi od sramote (to znam, ne mora nista reci), ali ja si nisam mogla pomoci. Svi gledaju u mene kao da sam pala s Marsa, prilaze pitaj da li sam dobro...user posted image user posted image Joj, kad se samo sjetim toga svega, sramota me. user posted image Pitam se kako je MM uopce sa mnom tada izdrzao?!user posted image
Nista se ti ne brini, proci ce to! Sve jeto normalno ko sto bi rekao moj doktoruser posted image !


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šta kad trudnica plače???
15.9.2009 22:23:50   
_melina_
hehehee
Mene je tek sad u devetom mjesecu spopao plač, samo plačem ko mala beba...
I ono sto je lijepo i ono sto je ruzno tjera me na plač... user posted image user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Šta kad trudnica plače???
15.9.2009 23:50:58   
Ella_H
Melinaa proci ce ubrzo obecevam i ja sam citav 9eveti skoro
provela u placu nekom...

Draga mube slicna sam i ja prica udala sam se
i daleko sam od mame 8 sati voznje, cuvaj sebe svoje zivce
i zdravlje to pod brojem jedan...Pokusaj se prilagoditi radi mm
jer nije ni njemu jednostavno to je neki tranzicioni period i za njega
i kad mi placemo i njemu je tesko i pokusaj da se ne svadzas s njim
radi recimo svekrve , svekra ovog ili onog jer to su sve nebitne osobe
znam da je tesko ali pokusaj...Zivot je cudan hiljadu ljudi, hiljadu sudbina
nekad moramo uzeti i neki rizik za ljubav sve je to zivot...
Nije nikom uvijek lako sa trudnocom ili ne ali postoji razlog za sve
zasto smo negdje otisli i nesto prosli vjeruj mi..
Puno srece ti zelim ako ti bilo kakav savjet treba slobodno se javi
pusa od mene :)

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šta kad trudnica plače???
16.9.2009 8:04:56   
bubuli
draga mube bas mi je drago da si bolje da mnje places...zelim ti svu srecu i da se sto prije prilagodis i prihvatis novu sredinu...da budete fina sretna porodica...
iskreno da ti kazem pored svega sto sam napisala bilo je jos nekih razloga zbog kojih se ja nisam puno ni trudila da se prilagodim al sve je to sudbina,sta ja znam...
sto se tice Svedske i kise hahah moram se nasmijati...recimo ja tad kad sam dosla bilo je proljece i za kratko vrijeme svi su otisli na odmore tako da ni njegovog drustva nije bilo a ja svoje nisam ni imala a kisa je padala cijelo ljeto pa sam se zezala jel ovo nebo place samnom...
sljedece ljeto ja sam vec bila u BiH a kazu goreljeto nikad bolje reko mozda je sve do mene bilo pa se zezali...
vrijeme ucini svoje,ziv covjek sve pretrpi,nostalgije ce biti uvijek al proci ce,bice lakse a i trudnoca netraje vjecno smire se i hormoni...
bitno je da se volite i postujete i doce sve na svoje mjesto...
ja sam ti ispricala svoj slucaj da znas da nisi sama i nikad niucemu nisi sama...ja se nisam prilagodjavala nego opirala jos vise al imalo je svoje razloge...valjda je tako trebalo da bude pa sam sad sretna i zadovoljna...
spominjala sam ti i drugaricu moju eto ona je gore skoro 7 godina...ludilo na pocetku nostalgija i trudnoca ona poprilicno teska...sad tu curicu sprema za skolu a drugu bebu ceka...dolazi dva puta u godini u Bosnu i sve je ok...istina oplace svaki put kad ide nazad i ostavlja roditelje al kaze kuca joj je tamo...
uspjet ces i drzim ti fige!!!


_____________________________



(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šta kad trudnica plače???
16.9.2009 14:21:29   
mube
drage moje forumashice bas vam hvala na podrsci...kako sam vec rekla ja sam sad puno bolje ali jos uvijek se navikavam i imam osjecaj da ce mi trebati vjecnost za to..  tebi bubuli posebno hvala jer ti ipak najbolje razumijes,u istoj si zemlji bila,opet kazem zasad je dobro valjda i hormoni se smiruju polako mada su mi ovi dani pred bajram posebno teski,bojim se nedjelje i svoje reakcije,isto tako nadam se da cu i ja jednog dana moci reci da mi je ovdje kuca mada necu zuriti s tim izjavama,hehe                                                                            

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šta kad trudnica plače???
16.9.2009 14:27:22   
Azure
Mila moja mube, ja sam u 20 sedmici trudnoce pa i sada placem ko budala. Nekad od srece, nekad od tuge, nekad od straha, a vrlo cesto bez razloga. Tako da se ne zabrinjavas,, sem hormona imas i razlog sto si daleko od svojih. Ja svog muza nazovem milion puta na posao telfonom, jednom placem jer sam prestrasena, nakon 2 sata zovem i kazem dragi placem od srece, znas li sta se ove sedmice nasoj bebici razvija itd. user posted image user posted image user posted image Vrlo cesto me i on tjesi i kaze ljubavi to su hormoni sjeti se. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Šta kad trudnica plače???
16.9.2009 14:38:24   
mube
hehe azure dobra si,ma ja sam to vec pripisala hormonima i trudnoci sve se kao tjesim da je to razlog mog plakanja i da ce nakon poroda sve biti lijepo i krasno i da necu vise toliko misliti o tome kako nemogui vidjeti mamu i babu kad pozelim...ovo je moja sudbina i mirim se s tim,bitno je da smo svi zivi i zdravi i vidjecemo se kad god ako bog da..trknucu ja u decembru ako budem mogla u avion u 6 mjesecu trudnoce

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

deterdžent za suđe
joni

koji koristite deterdžent za suđe, mislim na ručno pranje suđa

pur (29%)

ferry (60%)

neki drugi (10%)


Broj svih glasova: 78

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *