|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ketonska tijela u urinu
24.10.2008 13:52:03   
Pretty mamma
Drage moje,
imam jedan problem pa bih molila vašu pomoć. Radila sam testove krvi i urina, glukoza je normalna, ali su ketonska tijela u urinu pozitivna. Da li je netko imao takve nalaze? Doktori , svi od reda, nisu sigurni kako je to  moguće, jer ketoni se javljaju ukoliko je povećan šećer (što kod mene nije slučaj).
Inače sam trudna 7 tjedana.
Hvala na svakom odgovoru jer sam jako uplašena.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ketonska tijela u urinu
24.10.2008 20:48:12   
Ladida
Povišeni ketoni u urinu koje ne prati povisenje glukoze u urinu najvjerojatnije su uzrokovani žeđanjem ili gladovanjem ili kombinacijom istih prije davanja uzorka na analizu.


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ketonska tijela u urinu
24.10.2008 21:06:50   
Emina*
Pretty mama, da nisi mozda bila gladna prilikom davanja urina/uzorka urina na analizu...
Zar ti nisu rekli da postoji ta mogucnost ako ti je ŠUK normalan??
Ja bih ipak ponovila pretragu...
Ali, mozes i ovako....  Potrazi u apotekama stapice, koje uronis u urin, i  koji ocitavaju vrijednosti ketona i secera u urinu, i sama napravi te pretrage, pa vidi sta ce "reci" stapici... 
Sretno user posted image


< Poruku je uredio Emina* -- 24.10.2008 21:07:17 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Ladida)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ketonska tijela u urinu
19.3.2010 11:06:59   
delfin
i na mom nalazu piše da su ketoni u urinu pozitivni (+), glukoza u urinu neg. a u krvi unutar granica 4,95. Ima li neko "novije"iskustvo vezano za ovo?
Radila sam prije 2 sedmice i onaj ogtt test, ali nalazi još nisu gotovi (nemaju materijala) i ja se već polako nerviram user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ketonska tijela u urinu
19.3.2010 11:08:03   
delfin
a št se tiče gladi, nisam večerala tu noć, a bila sam malo gladna, inače sam 31 sedmica

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ketonska tijela u urinu
19.3.2010 11:10:50   
Trnoruzica
Ako su ketonska tijela pozitivna, a glukoza u urinu negativna, ne radi se ni o kakvom dijabetesu.
Razlog je, vidim, gore vec neko naveo. Prije davanja uzorka si bila gladna ili zedna, ili oboje istovremeno (ili bila gladna duze vrijeme)
Neregulisani dijabetes (konstantno povisen secer u krvi) prate ketoni u urinu, ali u tom slucaju dolazi i do prolaska secera u urin takodje (dijabeticka ketoacidoza).

Ako ti je secer u krvi bio normalan i u urinu negativan, nemas razloga za brigu.. Ipak se posavjetuj opet sa svojim ljekarom user posted image

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 19.3.2010 11:12:52 >

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ketonska tijela u urinu
19.3.2010 11:25:21   
delfin
hvala, u pon. ću na kontrolu pa ćemo vidjeti, i ja se nadam da je sve ok. A krv i urin se daju natašte i ko tu nije žedan ili gladan?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ketonska tijela u urinu
19.3.2010 11:27:36   
delfin
ja sam već napunila bočicu sa urinom kod kuće, i bičica mi je onda ispala na pod, bila je zatvorena, pa kontam da niej doživjela neki stres user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ketonska tijela u urinu
19.3.2010 11:28:27   
Trnoruzica
user posted image  user posted image   Urin ti je dobio dijabates od stresa user posted image
Ne brini nista, mislim da je sve ok user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ketonska tijela u urinu
23.3.2010 8:28:14   
delfin
Ponovila sam nalaz urina, i nije bilo ketona user posted image  također sam uradila privatno ogtt test i u redu je.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ketonska tijela u urinu
24.11.2010 14:58:03   
iv@ncica
eh  evo  i  nas  na  ovu  temu-...andrej  mi  je  bolestan,  konjuktivitis ,  upala  grla,  zacepljen  nos, visoka  temperatura...i  naravno  dobili  smo  ospen,  tobrex  i  nisitu  ili operil  uan nosic...te  vadili  nalaz  urina  zbog  osipa  oko  cune pa  da provjerimo  da  nije  neka  bakterija....no  nalazi  su  super  sve  vrijednosti  u  granicama normale  ..nema  ni  leukocita,  ni bakterija..samo  ketoni  poviseni NA  6   a  normalna  je  vrijednost 0,5...e  sad  sam  se  bas  bila  zabrinula....no  procitah  vec  gore  da  moze  biti  razlog gladovanje i zeđanje...on  dan  prije  je  jako  malo  jeo...vecerao nije ,  valjda  zbog  grla  odbija...i  tu  noc  mu  je  temperatura  spala  pa  je  i  slabo  pio...ujutro  naravno  smo  uzimali  urin u 6  ujutro..ni jeli  ni  pili...meni  drago samo da nema  bakterija  dok me  ovo  nije  zabrinulo user posted image   ,  jer  do  nase  dr.  mogu  tek u  petak, tocnoije  moj  muz  koji  je  provjerio  na  internetu odmah  me  docekao uspaniceno  da  ga  vodimo  na  hitnu  , jer  moze  biti  secer  u  pitanju..oh  panicara,  on je  prvo procitao  najgore i  nema  nista  osim  toga...mal  me  srce  nije  prekinulouser posted image ...e  sad  mislim da mogu  mirnije  cekati  svoju  doktoricu  pa  da  ponovimo  nalaze ..a  ne  da  jurim po pedijatriji valjda user posted image ..ipak je  djete  bolesno  ine  jede  i  ne  pije  ovih dana.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ketonska tijela u urinu
4.1.2011 16:52:02   
pinki25
drage moje,moze li mi neko objasniti sta znaci kada u u rinu ima bjelancevina,tj kad su pozitivne?radila sam nalaze jucer i tako mi pise pa sam zabrinutauser posted image sada sam u 33.sedmici.......

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ketonska tijela u urinu
6.2.2011 1:43:29   
Alkaa
Da se vratim na temu.
Imala sam jednom uzasno povisena ketonska tijela...
To nastaje usljed prevrzog sagorijevanja masti u organizmu, sto opterecuje bubrege a posebno jetru. Dakle, usljed dijeta, mrsanja i sl..

Treba neko vrijeme da se to iskorijeni...
mlijeko i mlijecniproizvodi u vecim kolicinama pomazu u tome. I nema nikakve veze sa povisenim seceroom. meni je bio nizad - malo ispod donje granice.
ne u trudnoci, ranije..

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *