|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u por...
20.11.2012 0:26:43   
raspolozena mama
Prije nego što potpišete formular da ste primile poklon "paket" (stavila sam ga pod navnodnike jer sadrži tek nekoliko komada reklamnih pelena, m. uložak, dnevni i noćni uložak i brošuricu o prvim danima bebe, a upakovano je kao paket) zloupotrijebiće vaše podatke... evo vam sve iskopirano... moje pismo njima i njihov odgovor i molim vas, proširite dalje poznanicama da paze šta potpisuju:

Poštovani...
ne znam kome da se obratim iz (ime ću izostaviti) osiguranja, a zaista mi je važno... pokušaću ovdje... Molim Vas pročitajte do kraja... odvojite toliko vremena jer sam ga i ja dovoljno odvojila pojedinačno objašnjavajući i moleći vaše osoblje da me više ne zovu, a svaka mi je sekunda bitna...
Naime, ne znam više kako da vas sve lijepo zamolim i ubijedim da me skinete sa svoje telefonske liste poziva i nuđenja raznih vrsta osiguranja...

Prije osam i po mjeseci sam mala traumu na porodu i djevojčici je zbog ljekarske greške dijagnostikovana pareza brahijalnog pleksusa, te joj je lijeva ruka potpuno oduzeta do ramena... obučena sam za specijalne vježbe koje se rade četiri puta dnevno, traju petnaestak minuta, beba se mora potpuno skinuti, ne smije biti gladna, pospana, tek iza sna, ili tek nakon jela, te ne smije biti previše razdražljiva... plus što moram prati pelene, imam drugo dijete, hraniti, je oblačiti je, o kućnim poslovima i vlastitim potrebama ne mogu više ni govoriti... većinu vremena smo po doktorskim pregledima i čekaonicama, a svaki radni dan, kada muž dođe s posla vodimo je na privatnu kliniku (jer nema u zdravstvenim institucijama) na fizioterapiju, elektrostimulacije raznorazne i bioptron zračenje i jedan dan me košta 30 maraka...

Ne zovete me samo vi, ali mnogi kojima sam dostavila ovo i pismeno (Mozak knjiga, Top Shop itd) su konačno prestali da me zovu... jer, ako već nisam zauzeta oko djeteta, ako ništa, zvonjava mobitela je probudi, a jadno dijete nema kada ni da spava...

Od nekih koji su me tako zvali i reklamirali svoje proizvode sam bar nekada i kupovala kod njih nešto, ali od vas nisam niti sam namjeravala... Osigurani smo deset godina u drugoj kući, trenutno mi ne pada napamet bilo šta drugo uzimati jer nisam sada zaposlena i podigli smo kredit za bebino liječenje koje će trajati, koliko vidim po drugim slučajevima još godinama... Nije mi jasno odakle vam moj broj... da li od banke u kojoj sam digla kredit, da li od mobilnog operatera... NIKADA nisam popunjavala nikakav obrazac niti sam bila zainteresovana... dakle, od mene sigurno niste dobili podatke, a znate mi i ime i prezime... Znali ste me zvati svaki dan, pa onda malo popustite...

Jeste, oni koji me zovu su ljubazni, svaki put je neko drugi, ali meni je svaka sekunda dragocjena a nisam toliko nepristojna da jednostavno spustim slušalicu... a mobitel ne smijem gasiti jer čekam da me prozove muž kada ga puste s posla da idemo na kliniku...

Molim Vas, najljepše Vas molim, budite humani, prekrižite me sa tog famoznog spiska, ako šta budem htjela, mogu vas i sama potražiti, a u narednih nekoliko godina jednostavno finansijski to neću moći...

Znam na osnovu besplatnih pravnih savjeta da je dovoljno ostaviti elektronski ili pismeni trag da sam vas zamolila i objasnila situaciju... Sreća pa brzo kucam pa sam umjesto da ručam, sjela da ovo otkucam, tako sam morala kuckati svakom pojedinom preduzeću koje me je zivkalo, a sad moram ponovo ići)

Molim vas još jednom, neka me ne zovu više, molim Vas



evo i odgovora:

Poštovana g-đo __________

Primili smo Vaš e-mail i Vaš broj je blokiran u našoj bazi Kontakt Centra. Budite sigurni da od strane naših kolega neće primati pozive u budućnosti, ali nažalost ne možemo Vam garantovati da Vas u ime (ime izostavljeno) osiguranja neće pozvati neko od naših zastupnika, odnosno agencija koja prodaju životno osiguranje.

Načini na koje oni dolaze do Vašeg broja telefona su zaista različiti.
Kada je riječ direktno o (ime izostavljeno) osiguranju, Vaš broj smo dobili u okviru baze Porodilja, odnosno kada ste prilikom poroda i primitka poklon paketa ispunili formular u kojem su navedeni i Vaši podaci.
Kako je (ime izostavljeno) osiguranje bilo jedan od sponzora ovog projekta, dobili smo i mogućnost korištenja ove baze za promociju naših proizvoda.


Još jednom ponavljam, možete biti sigurni da nećete pozive dobijati direktno od (ime izostavljeno) osiguranja, a nadam se da će na Vašu molbu reagovati i sva ostala pravna lica kojima budete uputili e-mail.

Želim se Vam puno snage i sreće u uspješnom oporavku Vaše djevojčice.

Srdačan pozdrav,

(ime i prezime izostavljeno)
Stručni saradnik za marketing



dakle, i inače u životu budite oprezne kada vam neko traži bilo koje podatke user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 0:36:36   
leona81
srecom stalno mijenjam brojeve, ne mogu mi uci u trag...a potpisala sam ovakvih milion stvari...cime se sve koristeuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 0:56:55   
lila25
Ovo se i meni nedavno desilo zvoni telefon nepoznat broj javim se,kad s druge strane zenski ljubazni glas jeste li vi ta i ta imenom i prezimenom..kazem da jesam s mislju da je banka ili ti neko za posao,konacno me se sjetio...user posted image Kad poce anketa onako izgubljena odgovorim i ljubazno zavrsimo razgovor. I sjetih se da mi taj broj nije na pretplatu bas me je interesovalo od kud im moji podaci mislila sam i operatera zvati ali smetnuh s uma i ne stigoh istraziti sta kako i od kud...
Raspolozena mama hvala vam puno na ovim informacijama.Pripremam i ja e-mail da me vise ne uznemiravaju.
A ima li kakav zakonski akt na koji se mozemo pozvati i da kaznimo te koji su zloupotrebili nase podatke i privatnost?

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 7:22:14   
belladona
Sada je najlakše doć do podataka, na konkursima samo što broj gaća ne traže. Neki dan sam čula da mi je kolegica falsifikovala direktorov i sekretaricin potpis, uzela pečat pošto imamo pristup tome i podigla kredit te slagala iznos plate, ali sve se otkrilo. Nažalost živimo u takvoj državi gdje nikom ne možeš vjerovat, otvorite dobro oči da ne budete izvarani.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 7:35:41   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: lila25

A ima li kakav zakonski akt na koji se mozemo pozvati i da kaznimo te koji su zloupotrebili nase podatke i privatnost?


Zakon o zaštiti ličnih podataka BiH

http://www.azlp.gov.ba/index.php?type=1&a=pages&id=2


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 8:16:50   
mamina princeza
Mene neki dan isto zove zena cini mice Uniqaosiguranja i kaze ostavili ste nam podatek poslije poroda ne znam sjecate li se. ja onako u zurbi skinem je reko nemam vremena a nis redstava nista sad uplacivati. ona se ljubazno zahvali i gotovo. Tek kasni kontam jesam li bas toliko bila luda poslije porda da se ne sjecam nicega. Poslije prvog mozda i jesam al ovaj drugi put smtram da sma bila dosta prisebna i sa dosta snage i posleij eporoda i znam da takvo nesto nisu ni spominjali da potpisem... znaci oni to onako pri izlazu ....ccc...zuris pruze ti papir da si uzeo paketice i to je to.
Katastrofa.
Ja inace kad mi dosade ti sto zovu njima odgovorim i lijeo zatrazim d ame izbrisu iz baze podataka jer ne zelim biti uznemiravna.
Meni je to zaista glupo u svakom pogledu... odes recimo jednom kod dokotra u okviru neke ustanove koja ima i osiguranje i onda te zovu na privatini mobitel sto puta. Nigdje veze ... po meni bi to trebalo biti kaznjivo al eto kod nas to nika dnece biti.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 9:12:21   
pocahontas
I ja sam isto neki dan bas imala ovaj poziv od tete iz osiguravajuceg drustva...i isto mi reče, da sam sama dala podatke prilikom primanja nekog simboličnog poklona u porodilistu...ja se samo sjecam da sam se porodila, ostalo ništa user posted image

helem, u svako doba nosilac ličnih podataka može povući datu saglasnost za obradu ličnih podataka..

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 9:18:50   
ladyblue RR
treba se obratiti Agenciji za zaštitu ličnih podataka. oni su jako ekspeditivni i sigurno će odmah reagovati.
kako ni oni nisu načisto šta je zaštita ličnih podataka, reaguju na sve i zabranjuju sve živo tako da je moja preporuka, obavezno ih kontaktirati.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 9:47:52   
Crnkica
kad sam se u maju porodila na porođajnom odjelu u tuzlanskoj bolnici,sutradan na polasku sam dobila hrpu takvih poklona.neki su bili humani više pa je paket imao poprilično fin sadržaj npr.Violeta paket za porodilje,tu su pelene,brošure za bebe,kremice za njegu,vlažne maramice 4x,maramice za intimnu njegu,skidanje šminke...
hipp koverta sa dva čaja,becolinno paket,johnson*s baby paket,i još jedan zaboravila sam ime sponzora.lijepi pokloni ali pritom za svaki paket moraš popunit obrazac sa podacima svojim i na nekim čak i muževe podatke,i podatke druge djece ako ih imate.nije me srećom još niko zvao a što ne znači da možda i neće u budućnosti.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 10:22:02   
lila25
Sjecam se da sam dobila Violetin paketic ,ali ne mogu da se sjetim da li smo sta morale potpisati i dati svoje podatke.Ipak davno je bilo prije tri godine ali bas mi je bilo sumnjivo kad me ta gospodja nazvala i rekla moje ime,a ultra kartica..

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 14:41:23   
ena23
Nevezano za temu ali sto ce porodilistu podatak cime se MM bavi, koja mu je djelatnost? to su mene oba puta pitali u Vojnoj user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 14:48:25   
djoisa
i mene..kakve to veze ima..kao i cime se ja bavim user posted image

i nevezano za temu, nervira me kad na uplatnicama za banku traze br telefona, ja od nedavno govorim da nemam telefon...

a operaterima top shopa sam,kad su me zadnji put zvali, ljubazno rekla da me izbrisu iz svoje baze podataka.. 

< Poruku je uredio djoisa -- 20.11.2012 14:53:22 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 20:06:51   
raspolozena mama
user posted image i ja ću slijedćei put reći da nemam telefon user posted image
a što se tiče top-shopa oni će reći da je u redu, ali oni ne unose te podatke, to treba pismeno dostaviti pa da oni "odozgo" prekriže osobu sa spiska, kako ne bi zvali ni iz jedne podružnice (mene su zvali sa dvije)

a kada čujem i ostale koje su se potpisivale prilikom preuzimanja paketa, baš nas hvataju na foru... ja se ni u jednom momentu nisam sjetila da im kažem da imaju moje podatke u knjizi prijema, mislila sam da je listić za njih, a oni se ušutili i ne kažu da taj broj ulazi u bazu podataka... da sam znala, ne bih ni uzela taj "famozni" paket... mogli su spakovati bar nešto konkretno :)

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodilje, dobro pazite šta potpisujete u...
20.11.2012 22:56:36   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: djoisa

i nevezano za temu, nervira me kad na uplatnicama za banku traze br telefona, ja od nedavno govorim da nemam telefon...



U slučaju pogrešne uplate, kako da te kontaktiraju?!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *