|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   poprečan položaj fetusa
7.11.2008 19:53:58   
mummy
Šta kad je beba u poprečnom položaju? Carski, da, ali postoji li šansa da se okrene? Do poroda ima još vremena, 3 mjeseca.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: poprečan položaj fetusa
7.11.2008 19:56:28   
treselle
Naravno da je moguce da se okrene, to se moze desiti i samo nekoliko dana pred porod. Ne brini, ima jos vremena. A i ako se ne okrene nemoj time puno razbijati glavu. Hvala bogu pa ima i carski

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: poprečan položaj fetusa
7.11.2008 20:03:08   
Romali
Znam ženu kojoj je beba ležala poprečno. Čitavo vrijeme doktori su joj govorili da će se vjerovatno okrenuti, valjda jer se to uglavnom i desi.
Kad je dobila bolove, beba je još uvijek  ležala u istom položaju. Nakon 4-5 h bolova, urađen joj je hitan carskiuser posted image . Bezveze ženu izmučili.
Ti prati svoje stanje i na vrijeme zahtjevaj CR ako se nešto ne promijeni.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: poprečan položaj fetusa
7.11.2008 20:04:17   
nensy
Još je rano za prognozu do kraja trudnoče promjenit će još dosta položaja .  Beba se spušta glavicom u karlicu tek poslije 37 nedjelje a ako se ne spusti odnosno ostane u poprečnom položaju onda se radi vanjski okret rukom pa unutrašnji a tek onda carski .No sikirik i ima još vremena

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: poprečan položaj fetusa
7.11.2008 21:34:02   
mummy
Hvala vam hanumice mnogo. Inače ne pitam za sebe nego za zaovu. Danas je bila na pregledu. Dr. joj rekla da bi bilo bolje da je beba okrenuta guzom nego ovako. Ona ima i neke tegobe zbog toga, a i navodno postoji opasnost da beba probije vodenjak prije vremena. Samo su me zanimala lična iskustva. Nadati se da će se okrenuti, jer u tom položaju ni carski nije jednostavan. Ako još ima neka hanuma s ovim iskustvom nek se please javi.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: poprečan položaj fetusa
7.11.2008 22:36:16   
Crvena
I mojoj prijateljici je beba bila okrenuta poprecno, ali se kada je dosla na porod okrenula. Reci zaovi da ne brine ima jos vremena da se okrene glavicom. Bice to sve dobro aBd. Drzimo joj fige

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: poprečan položaj fetusa
19.11.2008 0:07:36   
mummy
Samo da javim da se beba okrenula kako treba i nadam se da neće više kako ne treba.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: poprečan položaj fetusa
19.11.2008 8:02:29   
Crvena
Rekla sam ti da se ne brinete, bas si me obradovala. Sretno zaovi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *