|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:13:46   
SailorMoon
MM ako imalo povisi vise ton na A. a ona nije bas u toj mjeri kriva kao sto je on povisio ton ja bi mu oci iskopala i za taj dan ja i on nemamo sta puno pricati. Moja ljubav sada prema njemu se mjeri po njegovom ponasanju prema A. Sad recite da sam luda ili bilo sta. Ali nemogu ja voliti osobu koja nije dobra prema onome sta sam ja 9mj nosila u sebi, sto sam ja rodila.
Kolacic iskreno ja mislim da se ti dzabe boris. Ali ti najbolje znas. Mislim da je lakse djetetu odrasti samo uz majku sa puno ljubavi i pazne nego sa obadvoje roditelja i da djete dobiva komplekse.
Izvini te na losem gramatickom postu ali s posla pisem i zurim.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:35:24   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

MM ako imalo povisi vise ton na A. a ona nije bas u toj mjeri kriva kao sto je on povisio ton ja bi mu oci iskopala i za taj dan ja i on nemamo sta puno pricati. Moja ljubav sada prema njemu se mjeri po njegovom ponasanju prema A. Sad recite da sam luda ili bilo sta. Ali nemogu ja voliti osobu koja nije dobra prema onome sta sam ja 9mj nosila u sebi, sto sam ja rodila.


Ovo je bezveze priča....pa on je otac tvog dijeteta nije samo donator sperme, niti očuh?!
Ja svoju ljubav prema mužu mjerim njegovim ponašanjem isključivo i jedino prema meni.
Djecu sam radjala sa osobom za koju sam bila sigurna da treba biti otac, i nisam pogriješila.
Kako sam ja majka, tako je on otac.
Sigurno je da ne bih trpila da neko maltretira moju djecu, kao što ne bih trpila niti da maltretira mene.



(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:42:04   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: SailorMoon

MM ako imalo povisi vise ton na A. a ona nije bas u toj mjeri kriva kao sto je on povisio ton ja bi mu oci iskopala i za taj dan ja i on nemamo sta puno pricati. Moja ljubav sada prema njemu se mjeri po njegovom ponasanju prema A. Sad recite da sam luda ili bilo sta. Ali nemogu ja voliti osobu koja nije dobra prema onome sta sam ja 9mj nosila u sebi, sto sam ja rodila.


Ovo je bezveze priča....pa on je otac tvog dijeteta nije samo donator sperme, niti očuh?!
Ja svoju ljubav prema mužu mjerim njegovim ponašanjem isključivo i jedino prema meni.
Djecu sam radjala sa osobom za koju sam bila sigurna da treba biti otac, i nisam pogriješila.
Kako sam ja majka, tako je on otac.
Sigurno je da ne bih trpila da neko maltretira moju djecu, kao što ne bih trpila niti da maltretira mene.





Potpuno se slažem.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:46:08   
SailorMoon
Hanabana ja sam rekla kako je kod mene. Ja nemogu iz svoje koze. Jest on otac i divan je. Ali meni je dosta kad vidim da je on gnjavi (hoce sa njom da se igra) a ona nece jer je pospana ili cisto nece da se gnjavi. I ona tako kenka, vristi on nju idalje gnjavi. Pa na top bi ga ispalila. To su sitnice i nista strasno ali ona je meni sad centar mog svjeta i nema mi nikog preceg od nje.
A dali je to sad ok ili ne to je druga prica. Ja sam napisala kako ja osjecam i nema potrebe za presude.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:48:17   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: SailorMoon

MM ako imalo povisi vise ton na A. a ona nije bas u toj mjeri kriva kao sto je on povisio ton ja bi mu oci iskopala i za taj dan ja i on nemamo sta puno pricati. Moja ljubav sada prema njemu se mjeri po njegovom ponasanju prema A. Sad recite da sam luda ili bilo sta. Ali nemogu ja voliti osobu koja nije dobra prema onome sta sam ja 9mj nosila u sebi, sto sam ja rodila.


Ovo je bezveze priča....pa on je otac tvog dijeteta nije samo donator sperme, niti očuh?!
Ja svoju ljubav prema mužu mjerim njegovim ponašanjem isključivo i jedino prema meni.
Djecu sam radjala sa osobom za koju sam bila sigurna da treba biti otac, i nisam pogriješila.
Kako sam ja majka, tako je on otac.
Sigurno je da ne bih trpila da neko maltretira moju djecu, kao što ne bih trpila niti da maltretira mene.





Potpuno se slažem.


i ja

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:50:04   
Lady26
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

MM ako imalo povisi vise ton na A. a ona nije bas u toj mjeri kriva kao sto je on povisio ton ja bi mu oci iskopala i za taj dan ja i on nemamo sta puno pricati. Moja ljubav sada prema njemu se mjeri po njegovom ponasanju prema A. Sad recite da sam luda ili bilo sta. Ali nemogu ja voliti osobu koja nije dobra prema onome sta sam ja 9mj nosila u sebi, sto sam ja rodila.
Kolacic iskreno ja mislim da se ti dzabe boris. Ali ti najbolje znas. Mislim da je lakse djetetu odrasti samo uz majku sa puno ljubavi i pazne nego sa obadvoje roditelja i da djete dobiva komplekse.
Izvini te na losem gramatickom postu ali s posla pisem i zurim.

Po ovome mm bi mene "mrzio" iz dna duse i rastavio se davno user posted image ....nidje veze iskreno....
Ja sam je nosila 9mj, rasla u meni, rodila je...ja je i ruzim, galamim, istucem ako zasluzi (a zasluzi)....
A opet ne voli je niko kao ja...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:52:16   
minja_

IZVORNA PORUKA: hanabanana
IZVORNA PORUKA: SailorMoon
Moja ljubav sada prema njemu se mjeri po njegovom ponasanju prema A

Ja svoju ljubav prema mužu mjerim njegovim ponašanjem isključivo i jedino prema meni.


I ja kao i SailorMoon mogu prestati voljeti svakoga, a kamoli muza ako s njegove strane ne vidim ljubav, poštovanje i pažnju prema djetetu. Ne vidim ni jednu pozitivnu muzevu osobinu koja ne bi izblijedila sa spoznajom da je loš otac, da je na bilo koji nacin maltretira ili zanemaruje a vjerujem da je isto i obrnuto.



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:54:45   
veeseelaa
izmedju ostalog ne bi mogla voljeti muškarca koji nije brižan otac

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 9:56:09   
minja_
Jedno je imati sistem vaspitanja o kojem oba roditelja imaju koncenzus i sta ikoga sa strane briga o tome a sasvim drugo kada rođenom djetetu uskracujes emociju jer eto, tako je zapalo.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 10:01:50   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Hanabana ja sam rekla kako je kod mene. Ja nemogu iz svoje koze. Jest on otac i divan je. Ali meni je dosta kad vidim da je on gnjavi (hoce sa njom da se igra) a ona nece jer je pospana ili cisto nece da se gnjavi. I ona tako kenka, vristi on nju idalje gnjavi. Pa na top bi ga ispalila. To su sitnice i nista strasno ali ona je meni sad centar mog svjeta i nema mi nikog preceg od nje.
A dali je to sad ok ili ne to je druga prica. Ja sam napisala kako ja osjecam i nema potrebe za presude.


to je strasno kod tebe stvarnouser posted image





_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 10:04:10   
veeseelaa
To su sitnice i nista strasno ali ona je meni sad centar mog svjeta i nema mi nikog preceg od nje.



naravnouser posted image
i ja burno reagujem kad mm "ugrozi" Ajšu, kaže mm da sam ko kvočka koja čuva svoje piliće user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 10:09:39   
SailorMoon
ja sam tako odgojena prvo moje djete pa sve ostalo. Muz danas sutra mozda nije. Otac je danas, sutra mozda nije, jer vecinja njih zaboravi svoju djecu cim se ponovo ozeni. Ima izuzetaka ali nazalost je tako. I dosta primjera ima i na forumu koje ce to potvrditi.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 12:36:49   
kolacic

IZVORNA PORUKA: kolacic


IZVORNA PORUKA: nutella

Upravo zato što mislim da si napravila prvi korak, koji je najvažniji i spremna si ići dalje ja sam i odlučila da se registrujem i pokušam na bilo koji način da pomognem kako tebi, tako i onima koji su u sličnoj situaciji kao mi, ali nemaju snage još to priznati ni sebi, a kamoli drugima.

Ja sam prije godinu dana išla kod psihologa na par razgovora, čak sam ja bila ta koja je insistirala da mi propišu antidepresive, jer sam se loše osjećala i nisam htjela da to potiskujem, kao što su moji roditelji potiskivali svoja nezadovoljstva i doveli se do toga da je otac bio alkoholičar a majka nije bila u mogućnosti da kao žena bude stub jednog doma. Oboje su visokoobrazovani ljudi, omiljeni u javnosti, koja je s vremenom ipak primijetila njihove probleme, ali se nisu petljali direktno. Svi su mislili da ja imam savršeno djetinjstvo sa roditeljima koje mogu samo poželjeti, u kući punoj blagostanja, vikendima hodajući po izletima i restoranima, u toku raspusta na raznoraznim destinacijama, dijete čije želje postaju stvarnost čim ih obznani, ali nisu znali šta je iza zatvorenih vrata. Ja jesam primala ljubav oboje roditelja, ali se nisam u svim životnim aspektima izgradila kao ličnost, nisam gledala svoje roditelje zagrljene, zaljubljene, nisam pričala sa svojom majkom o intimnim stvarima, nisam s njima djelila svoje tajne, nakon određenog vremena sam se počela povlačiti u svoj svijet jer sam znala da i ljudi oko mene vide mog oca kada dolazi kući pijan-iako nije nikada povisio ton na mene ili moju majku, dovoljno ga je bilo vidjeti, nakon određenog niza godina nisam više mogla dovesti prijateljice kući jer je kod nas u kući uvijek bio nered i prljavština, pa sam i ja prestala ići kod njih kući, nije više bilo zajedničkih rođendana, oko mene se stvarao tunel srama i to je trajalo godinama.

Pored svega toga postala sam uspješna mlada žena sa dosta mana i vrlina, postigla u životu za par godina što neki ljudi ne postignu čitav život, ali nikada nisam izgradila svoj libido, jer ja kao dijete i djevojka nisam znala šta je to. Trznula sam se prije godinu dana kada je moj brak počeo da ulazi u krizu jednim velikim dijelom i zboj moje intimne nezrelosti i nezainteresovanosti. Ijoš uvijek nisam tako daleko od onoga gdje sam bila prije godinu dana, ali sam se vidno pomakla i zato ću se boriti dalje da spasim što se spasiti može, a kada sredim sebe onda ću drugačije uticati i na svog muža. Težak je to put i dugoročan, moraš biti svjesna toga, ali mislim da će na kraju ipak vrijediti. Nekada ćeš se osjećati da si se vratila na staro i da je sve bilo uzalud, ali ćeš puno prije moći ponovo doći do one najnaprednije tačke na kojoj si nekada bila i probijati se dalje.


Najezim se na ovo sto citam...Noc je duga preda mnom, svi spavaju a ja sam sama..tesko mi je ovo sve sto mi se desava, ona vapi nece da je ja spremim za spavanje.. stalno ponavlja tata mama ja..tata mama ja..ja je spustim na krevet, on se pojavljuje u sobi, govorim mu sto ona govori, on pogleda hladno bezizrazajno, krv mi hladna potece venama, i trznu se da je prebaci u krevetac jer njega to ne zanima sto ona prica, on hoce da spava.. a samo sam trazila da na momenat legne pored nje, s jedne strane on, dok sam ja s druge strane i da je tako zagrlimo minut dva da osjeti ljubav...medjutim pored svega on se dreknuo da hoce da spava i otisao, a ona je postala tiha, necujna, suze su mi skliznule,..dusa mi moja jeca i sad dok pisem. ne mogu da spavam ne mogu da gledam ne mogu da pricam, samo placem placem placem a u grudima me stisce bol nalik sjekiri koja me razdire...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

jadna sam. jadna. i sto je najgore moje dijete je jadno, ni krivo ni duzno. user posted image user posted image



svi mi zelimo dobro za svoje dijete. I otac i majka. Sad kako ko vidi odgoj djeteta je druga stvar. Al eto ja sam za to da dijete ne treba tuci, zasto, zato sto mu ubijate psihu, ubijate mu moc da bude svoje, sjecete ga u korijenu jer po vasem modulu nesto nije dobro uradio. I sta je ispravno uopste? Neko ce reci vidi ove lude sinoc place danas nesto razlaze, ja sam da dijete nije glina koju mi oblikujemo kako nam cejf, dijete je mali covjek koje ima svoje potrebe i zelje i ne treba ga sputavati u tome, treba mu pruziti ruku i pomoci da nadje sebe u svemu tome, da bi se kasnije izgradio u normalnu zdravu i samostalnu osobu...

Ove postavke nisu mog muza, on zivi u patrijahalnom dobu gdje dijete slusa oca kao autoriteta i nema zelje da posmatra njenu svijest i kako sve utice na nju..ali to je njegov problem i prvi put u zivotu, sam o tome javno progovorila. Nisam dakle mogla se osloniti vise na ovaj forum, jer je problem mnogoooooo dublji i svaki dan idemo u veci ponor i ja i muz i dijete...

Uzela sam taxi, pokupila dijete i trazila na svoju inicijativu nakon traganja na internetu najveceg moguceg strucnjaka, profesionalca u ovoj oblasti, ne bih da imenujem. Ono sto se tamo desilo nije vise ni vazno za ove ljude ove.

Samo vam kazem, i stojim opet iza toga, svako je kovac svoje srece. Mozda je sve ovo uzalud, mozda gubim vrijeme i trosim sebe ovim, ali ja zelim da sagledam problem profesionalca, iza mojih suza sinoc i pomisli da je moj zivot zavrsen, da samo trebam pokupiti kofere i otici svojim roditeljima s djetetom, na sto sam i bila spremna, ipak misao da sve rjesavam sama bez icije pomoci me je natjerao da dodjem do ovog strucnjaka. Ne bih puno deteljisala, samo bih rekla da se desilo nemoguce: moj muz je pristao da ode na razgovor s njim


i ovo je kljuc svega, nikad ne odustajte od onog sto ste naumili i sto mislite da je ispravno, ako i bude uzalud, barem ste znali da ste pokusali.

Toplo vas pozdravlja vas kolacic user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
27.2.2013 18:58:45   
kolacic
Muz i ja bili smo skupa na razgovoru s psihijatrom u savjetovalistu.
Nismo postigli puno, ali po prvi put nakon nekoliko godina, vidjela sam toplinu u muzevim ocima kad mi se psihijatar obratio i rekao: Recite svome muzu da ga volite :) Recite svom muzu da je dobar muz :) ja buljim, kad, sad, on kaze sad. Mislim da sam, dok sam to govorila, bila crvena jednako kao kaput koji sam nosila. ako ne i vise user posted image user posted image
i on se spetljao, ali ipak cini mi se,bilo mu je drago, gledao me nekako drugacije, kao da nije sve propalo. Izgleda da nije kasno, ima materijala da se stvari poprave user posted image
cijeli dan se smijem, gledam sve drugim ocima, ne znam, mozda nije bilo i nista posebno na tom razgovoru, ali mi se svijest pocela hraniti mislju da ipak ide ka boljem, da zivot poprima drugu notu, zeljno iscekujem da dodje kuci :)))))))




(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
27.2.2013 19:09:33   
jasmin
kolacic user posted image .
Kako rekoh...kraj se nazire...
Nisu ni saFunice snimane iz have...svašta čovjek prođe u životu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
27.2.2013 19:27:33   
MicoTico
user posted image kolacicu!
Vjerujem da će vam to pomoći. Na kraju krajeva, čim ste zajedno tamo otišli, ne negirate problem i radite na tome da ga riješite.
Želim vam svu sreću!

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
27.2.2013 19:38:41   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: kolacic

Muz i ja bili smo skupa na razgovoru s psihijatrom u savjetovalistu.
Nismo postigli puno, ali po prvi put nakon nekoliko godina, vidjela sam toplinu u muzevim ocima kad mi se psihijatar obratio i rekao: Recite svome muzu da ga volite :) Recite svom muzu da je dobar muz :) ja buljim, kad, sad, on kaze sad. Mislim da sam, dok sam to govorila, bila crvena jednako kao kaput koji sam nosila. ako ne i vise user posted image user posted image
i on se spetljao, ali ipak cini mi se,bilo mu je drago, gledao me nekako drugacije, kao da nije sve propalo. Izgleda da nije kasno, ima materijala da se stvari poprave user posted image
cijeli dan se smijem, gledam sve drugim ocima, ne znam, mozda nije bilo i nista posebno na tom razgovoru, ali mi se svijest pocela hraniti mislju da ipak ide ka boljem, da zivot poprima drugu notu, zeljno iscekujem da dodje kuci :)))))))







sretno! napravio je veliki korak svojim dolaskom na savjetovaliste. sve se moze ako zelite raditi na sebi user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
1.3.2013 14:17:04   
kolacic
hvala drage mojeuser posted image

bolje je cini mi se, nekako smo manje optereceni kao da smo svu "brigu" prebacili na to savjetovaliste, i cekamo termin da se tamo istresemouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

al ja shvatam da ni ja nisam savsena, svjesna sam da sam i ja puna mana, ko nije, ali eto spremna sam da se suocim sa sobom i probam da ih otklonimuser posted image

naravno, puno je lakse sto smo zajedno u svemu tome sto idemo tamo, ipak je objektivnije sve sagledati obje strane..

a do tad ovo nekoliko dana, trudim se da ublazim sve, da se ne opterecujem, ipak cemo probati pa sta bude nek bude...idemo u shopping centre i do prijatelja, fokusiram se na dijete da mu poklonim svu paznju, njega upozoravam ako se obrecne na mene i na nju (ocima pogledam u curicu i to mu je znak da stane, rukom mahne i usuti hahhah) uglavnom, ide nekako...vidjet cemo.


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
1.3.2013 20:03:36   
nutella
Ah kolacicu niko nije savršen i svi imaju mane i vrline. Svakako se moraš truditi da ispraviš svoje nedostatke i to je dugoročan proces, ali malo po malo naprijed i biti će i to. Drago mi je što je koliko toliko bolje kod tebe. Sve sam se pitala šta li ima kod tebe. user posted image user posted image user posted image Želim vam puno sreće i uspjeha u životu. Javi se ponekad kako je, piši šta se dešava u bračnom savjetovalištu user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
7.3.2013 18:41:26   
kolacic

nisam se dugo javljala.
nisam htjela da se vrtim u krug sa sobom i sa njim, dok nesto ne poduzmem.
koliko god isli prihijatru ako sami sebi ne mozemo pomoci, onda nam pomoci i nema.
ali meni moj muz vise se ne svidja, iz dana u dan se borim s njim, on me ucjenjuje i dalje novcem, udaljujem ga od sebe sve vise, i nemam zelju da ga vidim niti potrebu da mu budem sluskinja i cistacica a ne supruga i osoba koja ga voli.
osjecam totalnu promjenu u sebi, najednom nalazim se s prijateljicama, sminkam svaki dan, izvlacim komade stare odjece, i narucila sam se sutra na frizuru kod naboljeg frizera u gradu, samo radi sebe.
on mi vise nimalo ne znaci, dani koje su prosli i godine a sad sazrijevanje moje da taj covjek nema sebe, nego da je rijec roditelja vaznija od moje, i oni od mene same, i da je pred njima obrisao pod sa mnom, zapravo mi govore da on mene uopste ne voli ni ovo dijete, da sam ja samo tu marioneta da zadovoljim njegovu bolesnu potrebu za cistocom, i satisfakciju da me muci jer nemam novca i prinudjena sam da pitam...
ali to nije razlog kojim ce da me srusi.
time me je ojacao jos vise i ja sam dobila snagu.
ovo sve vodi ka gadjenju, a to je zapravo i ono sto ce me otjerati od njega, jer ako on moze sa mnom koja ne valja da zivi, ja ne mogu s njim koji se meni gadi..
sad vise ne boravimo u istoj sobi, ja sam presla u spavacu sobu, ne zelim ni da ga vidim, ni da disem u istoj sobi s njim, totalno sam se udaljila i ne privlaci me vise ni taj psihijatar da nesto spasavam sto se spasiti ne moze, ako se osjecaj ljubavi ugasi u meni.
taj osjecaj je mene tjerao da ne odustanem.
sad je taj osjecaj u meni poremecen, totalno iskrivljen novom slikom koju je dao meni, jer on ne voli mene, on laze sebe da me voli, on je samo sa mnom zbog sramote i bruke razvoda..nije htio da me vozi mojima, ja otisla sama s taxijem i poslala poruku da me pokupi, ni to nije htio i vratila se sama. ja samo mogu jos ovo reci i bit ce svima sasvim jasno kakvo je stanje:

http://www.youtube.com/watch?v=phTJrbJIcAw

koji su pratili temu, rado cu citati.
sad samo sebe volim i sebi sam bitna, nista mi ne igra vise ulogu njegovo prisustvo misljenje pokrete.
i volim sto je tako.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
7.3.2013 19:38:44   
Alma_27
zao mi je sto se tvoj brak raspada ali mi je drago sto pises da radis na sebi i da se zbog same sebe osjecas bolje.

doci ce dan i kada ce neko drugi radosno da prihvati sansu da bude s tobom i da da sve od sebe da te usreci user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
7.3.2013 19:41:07   
rerica
Kolacic pratila sam sve,zao mi je al sebi i djetetu si precaako nesto ne ide onda ne ide...user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
7.3.2013 19:45:09   
kolacic
meni nije zao. takva osoba ne zasluzuje mene, ovo sto sam ja postala i meni se gadi, da kupim njegovu ljubav ciscenjem, bljak. da lizem pod ne bih valjala.

nije mi zao sto mi se brak raspada, jer on se davno raspao, meni je zao sto sam tek sad progledala kad su njegovi roditelji dosli i popljuvao me pred njima, bacio me vukovima na ledinu.

zao mi je sto nisam vidjela njega prije ovakvog, a cijelo vrijeme je takav, ja sam zivjela u zabludi.

sad, ja sam bitna ovo ce ga dotuci, ja sad to znam, moja snaga i ljepota za koju se ljepio dok smo bili u vezi i koja ga je tjerala da me sto prije ozeni, al nema to nikakve veze nista to sad meni ne igra ulogu, ja gradim sad sebe i onda cu naci svoj put, on mi ne treba u zivotu, mogu samo da se unistim s njim.

ja sam mlada zena puna ljubavi. zasluzujem najbolje od zivota. vjerujem u sebe i to je kljuc svega. necu da se mijenjam da bi me neko volio. onaj ko me voli volit ce me zbog mene, nikako drugacije.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
7.3.2013 19:49:33   
rerica

IZVORNA PORUKA: kolacic

meni nije zao. takva osoba ne zasluzuje mene, ovo sto sam ja postala i meni se gadi, da kupim njegovu ljubav ciscenjem, bljak. da lizem pod ne bih valjala.

nije mi zao sto mi se brak raspada, jer on se davno raspao, meni je zao sto sam tek sad progledala kad su njegovi roditelji dosli i popljuvao me pred njima, bacio me vukovima na ledinu.

zao mi je sto nisam vidjela njega prije ovakvog, a cijelo vrijeme je takav, ja sam zivjela u zabludi.

sad, ja sam bitna ovo ce ga dotuci, ja sad to znam, moja snaga i ljepota za koju se ljepio dok smo bili u vezi i koja ga je tjerala da me sto prije ozeni, al nema to nikakve veze nista to sad meni ne igra ulogu, ja gradim sad sebe i onda cu naci svoj put, on mi ne treba u zivotu, mogu samo da se unistim s njim.

ja sam mlada zena puna ljubavi. zasluzujem najbolje od zivota. vjerujem u sebe i to je kljuc svega. necu da se mijenjam da bi me neko volio. onaj ko me voli volit ce me zbog mene, nikako drugacije.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
7.3.2013 20:21:18   
chuci
moj ti je savjet da prvo raščistiš sa sobom pa onda sa njim. ti stalno mijenjaš mišljenje, u nekoliko dana ove teme si par puta mijenjala mišljenje. nego nastavi ići na razgovor da sebe bolje upoznaš, pa ćeš ubuduće znati šta ti želiš, a ne raditi šta neko želi i misliti da te to čini sretnom

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *