|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 16:30:34   
chuci
Nedavno je neka forumašica postavila link knjige pet jezika ljubavi i ja je pročitah. Svidjela mi se pa da podijelim dio s vama. Ne zamjerite na greškama jer ovo nije kopirano nego sam ja pisala.

Svrha ljubavi nije da dobijete nešto što želite, nego da učinite nešto za voljenu osobu.

Poenta autora je da dvoje ljudi u braku mogu biti nesretni iako im partner pruža sve što misli da treba, a razlog je taj što im primarni jezik izražavanja ljubavi nije isti. Autor je klasificirao pet jezika ljubavi, koji su okvirni sa mnooogo dijalekata kako on to naziva.

Prvi jezik su priznanja, komplimenti, ohrabrujuće riječi, lijepe i ljubazne riječi. Osobe kojima je ovo primarni jezik ljubavi mogu imati ''sve'' drugo ali ako ih ne pohvalite za učinjeno ili postignuto to im ništa ne znači. Ovakav muž želi da mu riječima a ne djelima zahvalite za ono što čini za vas.

Drugi jezik je kvalitetno zajednički provedeno vrijeme. Pod ovim se misli na vrijeme koje provedete zajedno gdje vam je pažnja 100 % usmjerena na partnera, razgovor uz povremeno bacanje pogleda na upaljenu televiziju nije to. Razgovor, zajedničke aktivnosti, izleti pripadaju ovom jeziku ljubavi.

Treći jezik ljubavi je primanje poklona. Davanje i primanje poklona je dio svake kulture na zemlji, i posebno je dio ljubavnih odnosa. Ovaj jezik ljubavi se odnosi na materijalne poklone ali i na poklanjanje svog vremena, svog prisustva u bitnim trenutcima u životu. Primjer za primanje poklona je vjenčani prsten, koji neki ljudi nikada ne skidaju, a nekome ne predstavlja nešto bitno, jer ta materijalna stvarčica nije svakome isto bitan simbol ljubavi. Pokloni nisu nužno novčano vrijedni i skupi, jedan cvijet nekome znači mnogo više od 10 pohvala na račun ručka, čiste kuće, lijepog tijela.

Četvrti jezik ljubavi su usluge iz ljubavi. Ovakvo izkazivanje i primanje ljubavi je često kod naših starih. Kada je žena najbolja bila ako spremi ručak, sve je čisto i ispeglano, a njenom mužu srce golemo jer ga žena toliko pazi/voli. Kada vi provedete dan sa djecom a muž dođe sa posla i sa vrata uzme najmanje dijete da mu promijeni pelenu, ili kada subotom muž usisava da biste vi sjedile na rr on vam iskazuje ljubav kroz djelo.

Peti jezik ljubavi je govor tijela. Dodir je moćno oružje iskazivanja naklonosti i ljubavi. U ovaj jezik ljubavi spada i sex ali i mnogo više. Usputni dodiri, zagrljaj, milovanje po kosi sve prenosi ljubav osobi kojoj je upućeno. Neki ljudi nemaju potrebu da budu zagrljeni dok gledaju tv, neko nema potrebu poljupca kad izlazi iz kuće, a nekome to znači ljubav ili nedostatak iste.


Mnogo puta na forumu su se pojavljivale teme o problemima između partnera, a ja sam laički iz ove knjige vidjela da ljudi nisu govorili istim jezikom ljubavi. Ono što je meni ostalo od autora jeste napisano da je ljubav dobrovoljna a ne instinktivna. Odnosno u ljubav se mora ulagati, neće postojati sama po sebi.

Takođe je ovih pet jezika ljubavi primjenjivo i na odnos sa djecom. I djeca imaju svoj primarni način izražavanja i primanja ljubavi. Nekom djetetu pokloni mnogo više znače, a drugom je pohvala za pospremljenu sobu sve na svijetu.

Naravno da svima nama treba ljubav na svakom od ovih jezika, ali sigurno ima jedan ili dva bez kojih nam ostali ne znače ljubav onako kako je zamišljamo u bajkama.
Jeste li prepoznali svoj primarni jezik ljubavi? A partnerov ili djetetov.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 16:34:42   
Anoniman
Komplikovano ti je ov osad za ovog vremena user posted image Puno trosi paznje.

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 16:36:36   
chuci
ma kanim se da postavim temu otkako sam pročitala knjigu pretprole sedmice. i sad djeca zaspala u isto vrijeme user posted image user posted image

< Poruku je uredio chuci -- 12.3.2013 16:37:13 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 16:39:02   
riba78
ja nikako da nađem vremeen aza knjigu ,a imam je skinutu na compu :)

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 16:40:57   
*pcelica*
Moze li se kako dobiti link te knjige ako imate u elektonskom obliku user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 16:42:17   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Komplikovano ti je ov osad za ovog vremena user posted image Puno trosi paznje.



user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 17:27:19   
Adana
Ja sam je poodavno čitala... Ali baš baš davno i sjećam s eda mi se svidjela.

Moj primarni jezik ljubavi je govor tijela. Znači i u iskazivanju i u primanju ljubavi.user posted image


Volim da dajem poklone, tako iskazujem pažnju, privrženost, ljubav.
A volim da dobijem riječi podrške.

.......................................

Moj dragi isto voli govor tijela.
A pokazuje ljubav djelima.

.....................................

Moja ljubica isto koristi govor tijela i voli riječi ohrabrenja. user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 12.3.2013 17:29:21 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 17:31:27   
chuci
evo knjige

http://www.stazamanade.com/ebooks/PetJezikaLjubavi.pdf

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
12.3.2013 17:38:04   
*pcelica*
user posted image user posted image

Sad moram brzinski da je procitam pa da mogu ovdje komentarisati user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
21.3.2013 9:51:58   
chuci

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Komplikovano ti je ov osad za ovog vremena user posted image Puno trosi paznje.


evo nema više nagradne igre pa podižem temu

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
21.3.2013 9:54:49   
veeseelaa
Peti jezik ljubavi je govor tijela. Dodir je moćno oružje iskazivanja naklonosti i ljubavi. U ovaj jezik ljubavi spada i sex ali i mnogo više. Usputni dodiri, zagrljaj, milovanje po kosi sve prenosi ljubav osobi kojoj je upućeno. Neki ljudi nemaju potrebu da budu zagrljeni dok gledaju tv, neko nema potrebu poljupca kad izlazi iz kuće, a nekome to znači ljubav ili nedostatak iste.


meni ovaj
ništa pohvale i hedije ako me ne mazuka

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koji je vaš primarni jezik ljubavi?
28.3.2013 22:00:25   
bebaa
ja opet iskopa neku temu...
ja strasno volim dodire,fizicki kontakt,rijeci mi ne znace previse...strasno volim da poklanjam i to ono sto znam da bi mu trebalo,znam da cu ga time usreciti...ne volim primati poklone i on to zna pa mi daje zivu lovu...tooo vooolimmm...mi ne pricamo puno ali se savrseno razumijemo...kad dodjem prije s posla nervozna samo jedan pogled i ono banalno hej sta ima na mene djeluje poput apaurina...on je za mene pojam smirenosti...
ali me zna izbaciti iz cipela kad je na igricama...po sto puta pitam isto...ma ne registruje me...to je jedino oko cega se prepiremo,ustvari ja se prepirem a on se igra i slusa me valjda...cak i sad s bebom izigra se i ispari...ja u sobu on se igra...beznadezan slucaj ali ga volim do neba i nazad...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *