|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Povisen prolaktin u tudnoci
17.5.2013 14:42:42   
ssaraa
Da li je neka od vas imala problem sa prolaktinom u toku trudnoce?Ja sam u 3 mj. i dr. mi je preporucio da pijem Bromergon tablete dva puta dnevno po pola tablete,jer mi je povisen prolaktin,ma da sam ja dosta skepticna po pitanju bilo kakavih tableta u trudnoci.Ovo mi je prva trudnoca nakon cetiri godine braka,pa se pomalo plasim da ne dodje do neke komplikacije.Help drage moje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
18.5.2013 6:48:37   
sirnica
Ja bih tražila drugo mišljenje. I ja sam imala povišen prolaktin i prije prve i prije druge trudnoće. Prvi put on je bio jedan od glavnih razloga zbog kojih do trudnoće i nije moglo doći. Međutim, dr. mi je rekla da je u trudnoći sasvim normalno da on bude povišen jer on omogućuje tijelu da se pripremi za laktaciju. Opet zavisi kolike su mu vrijednosti, u svakom slučaju potražiti drugo mišljenje! Sretno!

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu ssaraa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
21.5.2013 13:09:05   
ssaraa
Hvala draga,tako sam i mislila da pitam jos kojeg ljekara,a sto se tice prolaktina kod mene je 960,i dr kaze da je to previsoko za trudnicu.user posted image

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
21.5.2013 14:27:22   
sirnica
Stvarno ne znam koja mu je "normala" u trudnoći, malo proguglaj, ali meni to ne zvuči strašno jer sam ja 2 godine poslije poroda(a nisam dojila iz drugih razloga). imala 700, a nisu mi uključivali terapiju

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu ssaraa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
29.5.2013 10:03:25   
ssaraa
Ja sam guglala i nigdje nisam nasla koja je granica za prolaktin u trudnoci,jos dva ljekara su mi rekla da je sasvim normalno sto mi je povisen prolaktin,a moj dr kaze da moram uzimati tablete da ne bi doslo do prije vremenog poroda.Ovo sa nasim doktorima je da posizisuser posted image

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
29.5.2013 14:22:12   
sirnica
Evo ja sam našla nešto:
u urednoj trudnoći PRL (prolaktin) počinje rasti u 7-8. tjednu trudnoće s 10-25 ng/ml do 200 – 400 ng/ml u terminu.
samo što ne znam preračunati u naše mjere.
Pošto su ti druga dva ljekara rekla da je to kod tebe OK, ja bih razmislila o promjeni ginekologa

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu ssaraa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
13.6.2013 22:59:44   
sladja222
Vidim da je vecina ovdje trudnica...zanima me seldece vase misljenje...zadnja menstruacija mi je bila 12.05.2013...inace nestrpljiva sam pa sam ujradila test par dana pre ocekivane menstruacije...test pozitivan...ponovim ga pet puta...sve pozitivno...10.06.na uzv nista...12.05. cista 27,5,endomtrij 10,1...rekli jos kao eto mozda vanmatericna,ne vidi se jos...upujte me da izvadim hcg iz krvi...hcg iz krvi iznosi 415 miU//ml...danas ponovim test...pozitivan...zanima me da li je stvarno moguce da je takva cista opasna da je hcg 415 i sest testova pozitivno ili dr ne viiddi nista na uzv POMOZITE

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
14.6.2013 20:21:19   
sirnica
Meni to liči na trudnoću, ali ova tema i nije baš aktivna, postavi pitanje na temi Da li sam trudna , vjerovatno će ti se javiti neko s iskustvom. Sretno!

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu sladja222)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Povisen prolaktin u tudnoci
14.6.2013 22:45:07   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: sladja222

Vidim da je vecina ovdje trudnica...zanima me seldece vase misljenje...zadnja menstruacija mi je bila 12.05.2013...inace nestrpljiva sam pa sam ujradila test par dana pre ocekivane menstruacije...test pozitivan...ponovim ga pet puta...sve pozitivno...10.06.na uzv nista...12.05. cista 27,5,endomtrij 10,1...rekli jos kao eto mozda vanmatericna,ne vidi se jos...upujte me da izvadim hcg iz krvi...hcg iz krvi iznosi 415 miU//ml...danas ponovim test...pozitivan...zanima me da li je stvarno moguce da je takva cista opasna da je hcg 415 i sest testova pozitivno ili dr ne viiddi nista na uzv POMOZITE


Ponovi betu sutra tj dva dana nakon prve ako se bude duplala nije vanmatericna a mala ti je beta da se nesto vidi tek kad bude beta 1000 vidjece se;) ovo znam jer sam dvabput zatrudnila iza vanmatericne pa ludila dok se ne vidi:)))


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu sladja222)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *