|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ako bi krenulo na gore
18.12.2008 13:09:36   
sanjarka
Ja imam jedno moralno pitanje. Znam koliko ce vam biti tesko odgovarati i uopste razmisljati o tome, ali ja sam se maloprije isto zapitala kroz razgovor sa prijateljicom pa me interesuje koliko imam istomisljenika. Kada bi saznali u visokoj trudnoci da nesto ne daj boze nije uredu sa djetetom, da li bi mogli prekinuti trudnocu. Ja ne bi, jer je to vec zivo bice, visoka trudnoca. Zene se odlucuju na to jer uzimaju za pravo da odluce da mu je bolje da se ne rodi zbog ovog ili onog ili sto ne bi mogle brinuti o njemu. A sta da rodite zdravo dijete i ne daj boze nesto mu se poslije desi pa opet morate citav zivot brinuti o njemu. Ne vjerujem da bi mu tada prekinule zivot da se ne pati ili sto ne mogu brinuti o njemu. Mislim da se svako radja sa razlogom i da niko nema pravo odlucivati o tudjoj sudbini.
Hvala unaprijed na odgovorima.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ako bi krenulo na gore
18.12.2008 13:12:05   
andji
Draga sanjarko,ne dao Bog kad bi se desilo...zaista ne znam šta bih uradila,samo ti mogu reći da mi niko nije postavio teže pitanje u životu do sad....ne dao Bog nikom

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ako bi krenulo na gore
18.12.2008 13:12:44   
sanjarka
Vjerujem jer je i meni jos uvijek tolika tezina u grudima....

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ako bi krenulo na gore
18.12.2008 13:27:57   
ziki
Ne daj Bože nikome takvo iskusutvo i takvu dilemu. Moja drugarica je ljetos prekinula trudnoću u 11/12 nedelji jer je na UZ utvrđeno da je  beba ima daunov sindrom, ja još uvijek razmišljam o tome, nije joj bilo lako a opet .....ko smo mi da sudimo. Dok te takvo što ne pogodi ne možeš da kažeš ni ovko bih ni onako.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ako bi krenulo na gore
19.12.2008 6:57:50   
mamyca
Tesko pitanjeuser posted image ,ne daj Boze nikome,vjeruj mi da ne znam kako bih postupila u toj situacija,znam samo da mi odluka ne bi bila lagano donesena.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ako bi krenulo na gore
19.12.2008 8:57:24   
Anoniman
Ne bih pozelila nikom niti da dodje u situaciju da o tome razmislja.

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ako bi krenulo na gore
19.12.2008 13:50:15   
Anoniman
Svaka majka očekuje zdravu i normalnu bebu tako kada se desi da rodi bebu sa nekim sindromom ili poremećajem je za nju veliki šok, i treba dosta vremena da prihvati to stanje, uključujući pomoć stručnjaka koji će joj dati snage da se nosi sa tim. Većina majki koje imaju takvu djecu se srame, odbacuju ih, podcjenjuju ili precjenjuju.
Poremećaj u razvoju može nastati i kasnije kada se beba rodi, npr. autizam nastaje do treće godine života tako da ne možemo mi tu ništa promjeniti ili spriječiti niti se može vidjeti na UZ da dijete ima autizam. Nego treba prihvatiti stanje kako jest i ranom rehabilitacijom pomoći i poboljšati stanje na bolje i ne nadati se da će se izliječiti jer to je velika zabluda. Sindromi nisu bolest to je trajno stanje koje se može edukacijom i rehabilitacijom spriječiti da ne ide na gore (da dijete ne zaostaje intelektualno, motorički, u socijalnim kontaktima, ...) nego da te vještine razvije u skladu sa njegovim mogućnostima i sposobnostima.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ako bi krenulo na gore
19.12.2008 14:08:24   
mynxlee
Ja ne bih prekinula trudnocu ako bi bila visoka. Znam jednu zenu koja je prekinula trudnocu jer je utvrdjeno da beba ima nesto, a kasnije kad je uradila biopsiju utvrdjeno je da je beba bila potpuno zdrava. Sto je najgore ta zena je doktorica i jedva je zatrudnila.
U 8. mjesecu trudnoce sam isla na neki specijalni UZV gdje se vidi svaka boljka, svaka anomalija. Doktor je rekao da ako sta otkrije da je kasno za bilo sta i da li zelimo da radimo taj nalaz. Ja sam pristala, iako me pogodilo kad ti tako neko nesto otvoreno kaze, a ti u sebi mislis da je sve ok i sta ako ne bude. Kao sto rekoh, pristala sam iz razloga, jer ako ima nesto cim se rodi moci ce se odmah lijeciti. Da to ne uradim, rodilo bi se i ne bih znala da li je bolesno ili ne, bar ne bih saznala na vrijeme.
Hvala Bogu sve je bilo uredu.
Slazem se s prekidima trudnoce kad je inace dozvoljen abortus, mada iskreno da se meni nesto tako ne daj Boze desi, ne znam da li bih mogla. Jer, za mene je dijete zivo cim mu srculence pocne kucati, a ono kuca dok je ono malo par milimetara i dok su mu rukice i nogice ko dlacice. Ne daj Boze nikom.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ako bi krenulo na gore
21.12.2008 11:18:56   
Anoniman
a mene opet zanima... zasto uopste tako razmisljate ako bi i kako bi i sta bi...
samo sebe dzabe opterecujete, a bebe u vama ne vole nasekirane majke
stoga pozitivno razmisljajte i bice sve dobro aBd :)

LP

(odgovor članu mynxlee)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ako bi krenulo na gore
22.12.2008 11:40:54   
sanjarka
Svaka vam cast. I dino, upravu si, ne treba misliti crno, pa i necemo:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ako bi krenulo na gore
22.12.2008 15:59:46   
emma.L
Dino, u pravu si. Ja sam u trudnoći ponekad tako prebirala po glavi i zamarala se glupostima i moj savjet je- nemojte. Uvjerena sam da bebe osjete tegobu majke. Nego u šetnju i pozitivno razmišljati, onda se rode super bebe, vjerujte user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ako bi krenulo na gore
22.12.2008 16:06:00   
stella
Ja sam se nadala da ce biti sve ok.Mada nikada u zivotu nisam vise puta rekla ako Bog da kao tada.Strah uvijek postoji,al treba se nadati najboljem.I kao sto Dina rece nemojte se zamarati ruznim razmisljanjima.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ako bi krenulo na gore
22.12.2008 16:10:29   
makana
ne daj Bože, ali kad se zapitam - ne, ne bih mogla
čini mi se da bih umrla poslije od razmišljanja i žalosti što sam to uradila 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ako bi krenulo na gore
23.12.2008 10:53:05   
valika
zaista tesko jako tesko pitanje....puno puta sam znala razmisljati o takvim stvarima jer danas koliko vidim sve vise i vise ima takvih slucajeva...nazalost
i zaista neznam sta bi odlucila a naravno ovisi i o odluci oca

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Koliko ste "brzi" na lijekovima
Admin

... naročito kad su djeca u pitanju? Da li lako posežete za onima za koje vam ne treba recept.

Ne, čak i kad ljekar predloži ja preispitujem potrebu za lijekom (42%)

Ne, samo uz medicinsku konsultaciju (13%)

Imam kućnu apoteku, ali pričekam da otkrijem uzrok prije uzimanja/davanja lijeka (13%)

Na svoju ruku samo u situaciji krajnje nužde (8%)

Neke uobičajene lijekove uzmem/dam na svoju ruku (21%)

Uzmem/dam šta god samo da prestane (2%)


Broj svih glasova: 135

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *