|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:46:04   
teacher75
i lana u zadnje vrijeme grize jedan nokat, ali i mm grize nokte a ja nekad zanoktice kad sam nervozna pa sam kontala da je vidjela od nas. nisam pridavala neku paznju tome. inace, ja sam grizla nokte od kad znam za sebe i prestala sa nekih 16 godina a mm i dalje grize

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:49:54   
aazra
Uh teacherko kod vas to porodicni hobi user posted image , nadam se da moj od mene nece vidjeti kako se copaju pete user posted image

_____________________________








(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:55:07   
Nedi
poki pisala sam ranije...mi smo ucili da da nije lijepo da se tuce, da nije lijepo tuci drugu djecu itd on je svega par puta dobio puc puc od nas mislim da s evise i ne sjeca sta je to. Teta ga cuvala kod nase kuce i isao je smao u igraonicu i u park. Onda je dosao vrtic 1 put...N je odjednom poceo gristi nokte (adaptacija na vrtic, promjena okoline, i sve one bla bla stadardice) No cinjenica je bila da ako neko dijete udari N on ce stajati i plakati. Ne zna da vrati. A djecu su zlocesta jos vise navale na onog koji im se sklanja sa puta.
Onda ona situacija kad ga je udarala seka u igraonici (taj dan je grickao nokte). I onda polazak u vrtic broj 2 - i opet. Dosuse i ja sam ucila malo te psihologije ali reko da se ipak posavjetujem sa kolegicom. Svako malo dođe ujeden, ogreban, udaren, gurnut itd. Dok je x dijete u vrticu on nece da spava. Kasnije skontam od staha da ga ovaj ne udari kad zažmiri. Onda smo mm i ja krenuli da popravimo to i da naucimo N da se zna braniti i vjezbali smo i punooo razgovarali. I kad smo dosli u fazu da je on napokon rijesio tih nekoliko konflikata sam tj. da je duplo vratio toj djeci koja su ga ćuškala i grickanje noktica je prestalo. A pokusavali smo svasta prije toga nudili playstation, kupovali igracke i razne nagrade, vodili ga za nagradu svugdje, kupovali one lakove protiv grickanja, razgovarali, mazili se, opominjali...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:02:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: aazra

Uh teacherko kod vas to porodicni hobi user posted image , nadam se da moj od mene nece vidjeti kako se copaju pete user posted image

I to nam je hobi, i ja se nadam da ce je bar to zaobiciuser posted image vidi se da smo bas onako stalozena familija za primjeruser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:10:22   
muaaa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: aazra

Uh teacherko kod vas to porodicni hobi user posted image , nadam se da moj od mene nece vidjeti kako se copaju pete user posted image

I to nam je hobi, i ja se nadam da ce je bar to zaobiciuser posted image vidi se da smo bas onako stalozena familija za primjeruser posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:12:50   
aazra

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: aazra

Uh teacherko kod vas to porodicni hobi user posted image , nadam se da moj od mene nece vidjeti kako se copaju pete user posted image

I to nam je hobi, i ja se nadam da ce je bar to zaobiciuser posted image vidi se da smo bas onako stalozena familija za primjeruser posted image


Moj copa prostirku wc-u, malo ga ruzim a onda kontam bolje i to nego pete, znate one prostirke ne znam tacno od kojeg materijala, neka vrsta plastike ubile se za copanje user posted image

Eh, da jedno je vrije copao usne ali je hvala Bogu prestao a znala mu i krv poteci...zivcano dijete user posted image


_____________________________








(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:15:24   
veeseelaa
Nadam se da nece to ostaviti neke posljedice po nju da ne pocne izbjegavati drugu djecu, posebno ovu koja ju je gurnula user posted image .


sad za sad ne, spominje je i kaže jutros da će i nju da počasti bombonama :)
druže se one i dalje, sve je ok
još mi A snoć kaže rekla sam ja P nemoj da se guras, vidis da moze vrat da se slomi user posted image

ove mame koje uče dijete d avrati kad ga neko napadne na koji to način kažete a da dijete ne shvati pogrešno?
ja sam par puta A rekla da ako je neko dira vrati istom mjerom a ona je rekla da neće, da se oni njoj izvinu i da su opet drugari user posted image i šta reći na tako što?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:21:00   
aazra
Veeseelaa, nisam znala da imas takvog pacifistu u kuci user posted image Nevjerovatno kako nas djeca uce toleranciji...ali, ja ipak nisam za ono kad te neko opali po jednom obrazu daj mu i drugi, jednostavno ne moze to tako u ovom svijetu user posted image

_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:24:07   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ove mame koje uče dijete d avrati kad ga neko napadne na koji to način kažete a da dijete ne shvati pogrešno?
ja sam par puta A rekla da ako je neko dira vrati istom mjerom a ona je rekla da neće, da se oni njoj izvinu i da su opet drugari user posted image i šta reći na tako što?


nemoj mene pitati jer moja metoda nije uspješna..on je meni na moje "vrati mu kad te udari" kaže "a sta mama da mu vratm" user posted image

ja sam stvarno ponosna majka...user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:26:09   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ove mame koje uče dijete d avrati kad ga neko napadne na koji to način kažete a da dijete ne shvati pogrešno?
ja sam par puta A rekla da ako je neko dira vrati istom mjerom a ona je rekla da neće, da se oni njoj izvinu i da su opet drugari user posted image i šta reći na tako što?


nemoj mene pitati jer moja metoda nije uspješna..on je meni na moje "vrati mu kad te udari" kaže "a sta mama da mu vratm" user posted image

ja sam stvarno ponosna majka...user posted image



hahahahha cirkus je i sa nama vala, moja čak zna reći "na tebe sam ljuta, zašto si zločesta" user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:29:26   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: aazra

Veeseelaa, nisam znala da imas takvog pacifistu u kuci user posted image Nevjerovatno kako nas djeca uce toleranciji...ali, ja ipak nisam za ono kad te neko opali po jednom obrazu daj mu i drugi, jednostavno ne moze to tako u ovom svijetu user posted image


ljudi ovo je balkan..naravno da ne može..ili bij' ili ćeš bivati bijen user posted image user posted image tužno ali tako je

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:35:13   
veeseelaa
Nevjerovatno kako nas djeca uce toleranciji...


strašno user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:37:40   
Nedi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ove mame koje uče dijete d avrati kad ga neko napadne na koji to način kažete a da dijete ne shvati pogrešno?
ja sam par puta A rekla da ako je neko dira vrati istom mjerom a ona je rekla da neće, da se oni njoj izvinu i da su opet drugari user posted image i šta reći na tako što?


To je proces traje sedmicama...Sjecas se kad je x-u ispao kamion i tebe udario. sjecam. I onda ja uzmem kamion i pokazem da je djetetu ispalo i da je slucajno udario...eh onda ide je rekao izvini i onda ja nastupam E vidis to je bilo slucajno, vi ste drugari, trebate se igrati, i ne govorim da treba da i on njega spuca kamionom u glavu.

A onda pitam hajd mi pokazi kako te y udario, i onda sta si ti radio, hajd pokazi mami...sta ti je rekao? (gdje su tete bile- uvijek one nisu vidjele)...onda objasnim kako to n ije lijepo da je ponasanje y-a zlocesto i da on njemu treba da vrati i pokazem kako. Fino stisnes šaku...de da ti mama pokaze...pa ga tresnes u glavu isto kako je i on tebe samo ti njega trebas 2 puta. Onda pitam jel tebe boli, jesi li plakao (teta opet nema), volis li da te y udari. Ne, drugi put mu reci Ja se sad znam braniti i ne smijes me vise dirati jer cu ti isto ovako vratiti.

I tako sve situacije ispitejemo ponavljamo, objasnjavamo ponasanje itd. Kad sam ugledala modro pola leđa od ugriza zlo mi doslo. Reko ti se nemoj gristi znas da u usta nista ne stavljamo nista osim hrane, nego ti lijepo ovako da ti mama/tata pokaze...i takouser posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:37:56   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Nevjerovatno kako nas djeca uce toleranciji...


strašno user posted image




da baš..nakon sto prekmezi dan i dernja se na svaku sitnicu, kad ja vrisnem na njega, samo me tužno i sokirano pogleda i kaze: a zasto se ti stalno deres na mene? user posted image user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:40:59   
Nedi

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Nevjerovatno kako nas djeca uce toleranciji...


strašno user posted image




da baš..nakon sto prekmezi dan i dernja se na svaku sitnicu, kad ja vrisnem na njega, samo me tužno i sokirano pogleda i kaze: a zasto se ti stalno deres na mene? user posted image user posted image


A kod nas sam ja tuzna zboh tog i tog ponasanja...I onda mi kaze Mamice ja sam ti tuzan i napravi onu facu k'o tuzni smajli. Reko zasto si tuzan...pa zato sto danas nije subota i ne mogu npr gledati crtani i hajd ti meni daj nema veze sto nije subota da ti ne budem tuzanuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 13:49:09   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ove mame koje uče dijete d avrati kad ga neko napadne na koji to način kažete a da dijete ne shvati pogrešno?
ja sam par puta A rekla da ako je neko dira vrati istom mjerom a ona je rekla da neće, da se oni njoj izvinu i da su opet drugari user posted image i šta reći na tako što?


To je proces traje sedmicama...Sjecas se kad je x-u ispao kamion i tebe udario. sjecam. I onda ja uzmem kamion i pokazem da je djetetu ispalo i da je slucajno udario...eh onda ide je rekao izvini i onda ja nastupam E vidis to je bilo slucajno, vi ste drugari, trebate se igrati, i ne govorim da treba da i on njega spuca kamionom u glavu.

A onda pitam hajd mi pokazi kako te y udario, i onda sta si ti radio, hajd pokazi mami...sta ti je rekao? (gdje su tete bile- uvijek one nisu vidjele)...onda objasnim kako to n ije lijepo da je ponasanje y-a zlocesto i da on njemu treba da vrati i pokazem kako. Fino stisnes šaku...de da ti mama pokaze...pa ga tresnes u glavu isto kako je i on tebe samo ti njega trebas 2 puta. Onda pitam jel tebe boli, jesi li plakao (teta opet nema), volis li da te y udari. Ne, drugi put mu reci Ja se sad znam braniti i ne smijes me vise dirati jer cu ti isto ovako vratiti.

I tako sve situacije ispitejemo ponavljamo, objasnjavamo ponasanje itd. Kad sam ugledala modro pola leđa od ugriza zlo mi doslo. Reko ti se nemoj gristi znas da u usta nista ne stavljamo nista osim hrane, nego ti lijepo ovako da ti mama/tata pokaze...i takouser posted image




e pa super ti to Nedi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:31:11   
Mirkica

Djeca znaju biti zlocasta i da naravno velika je razlika izmedju djecaka i djevojcice , djevojcice imaju neku drugu vrstu agresije i da ne znaci da djete cim nekog gurne da je agresivno NE za sve imaju granice (al to vam lijepo pise u tekstu pa citajte pre neg sto iko ikome glumi pedagoga i psihologa a pritom nema ni D od diplome) .

Djete koje iz cista mira udara djecu , lomi naocale , grebe lomi vrat to djete je po meni van granice normale , isto tako djete koje ocekuje da je sve po njegovom da su sve igracke njegove da svi moraju njemu popustiti
inace pada place itd je isto tako problematicno djete jer ono izaziva vise drugu djecu cak i onu mirnu nego ovo koje udara .

Sto se moje djece tice jos su mali da bi mogli bilo sta razlikovati , naravno ne ucim i necu uciti djete da se tuce ali i te kako morace znati da se odbrani kada bude bio zreo znace i kako da izbjegava ljude koji su skloni tome ,ali pored svega treba znati da se odbrani, al et sve je cvjece ruze , sunce i pticice :))) a malo sutra .


JA iskreno da moje djete nekoga izmlati kao npr. ova sto spominjete bila bih jako iznenadjena i razocarana i isto takoooo da se desi obrnuto bila bih ljuta , razocarana itd ali u oba ali oba slucaja bi ite kako razgovarala sa svojim djeteteom i drugom stranom i njihovim roditeljima i to jedan zajednicki razgovor i tek onda donjela neke odluke , a bilo koji slucaj da se ponovi vise puta mene bi licno zabrinuo bilo koji da se ponovi .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:37:46   
veeseelaa
ja znam jednog malog koji onako nenormalno jurne na insana hahahah prosto se baci na dijete ko kečeri u ringu
nisam ono vidjela , baš mi bilo šegauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:42:35   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja znam jednog malog koji onako nenormalno jurne na insana hahahah prosto se baci na dijete ko kečeri u ringu
nisam ono vidjela , baš mi bilo šegauser posted image


sa tim smo došli do još jednog zaključka-TV
na televiziji ima previše agresivnosti ,ali u svako doba dana i ako ne pratimo šta nam djeca gledaju, eto nam problema,jer te male spužve sve upijaju a da nismo toga ni svjesni.
pa pogledajte samo crtiće koje nam plasiraju,sve je puno nasilja

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:47:29   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: eldinky


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja znam jednog malog koji onako nenormalno jurne na insana hahahah prosto se baci na dijete ko kečeri u ringu
nisam ono vidjela , baš mi bilo šegauser posted image


sa tim smo došli do još jednog zaključka-TV
na televiziji ima previše agresivnosti ,ali u svako doba dana i ako ne pratimo šta nam djeca gledaju, eto nam problema,jer te male spužve sve upijaju a da nismo toga ni svjesni.
pa pogledajte samo crtiće koje nam plasiraju,sve je puno nasilja


Ali da ih niko ne gleda sigurno se isti ne bi ni pravili/snimali. I opet se vraćamo na početak, roditelj ne obrati previše pažnje na svoje dijete, odnosno za njegove "faze" i onda ono što je jednom faza nakon nekoliko godina je"njemu-prihvatljivo-ponašanje".


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:48:21   
veeseelaa
roditelj ne obrati previše pažnje na svoje dijete, odnosno za njegove "faze" i onda ono što je jednom faza nakon nekoliko godina je"njemu-prihvatljivo-ponašanje".


upravo tako!
ja kažem sve je do roditelja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:50:32   
veeseelaa
fulih temu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 14:56:31   
snijeg
IZVORNA PORUKA: pocahontas

e to to je to.sve je to divno krasno kako ti pišeš, i u potpunosti se slažem da je tako savršeno ali u zemlji koja ne postoji... ovdje pričamo o realnim stvarima koje se dešavaju.princip taliona..

svaka vama čast ako vase dijete ama bas nikad nije doslo u konflikt sa vrsnjakom i ako nije bilo udareno ili ogrebano..prosto ne vjerujem ali dobro...

ono što je u BIH nenormalno, u norveskoj bi npr. bilo prihvatljivo i sl. (neke vrste otuđenosti i poremećaja ličnosti) ali i obratno...

ja samo kažem da je gore kada te ljudi ujedaju riječima nego zubima...recimo ovdje bi bolje bilo da su neke nekima zveknule šamar nego što su bacile pojedine komentare koji su bili direktno atak na njihovu djecu....udarac nije najgora stvar na svijetu..

mislim, pretjerujete malo ovdje...

neću uvijek ja/tete biti s djetetom u parku/vrticu...sada mogu reagovati dok je mali, ali necu..i koju mu poruku šaljem? da ću ja uvijek biti tu kada dodje do konflikta sa vrsnjakom i da cu ja sve rješavati umjesto njega?



Naravno da je došlo u konflikt i sa mnom i mojim mužem, a kamoli sa vršnjakom. Nisam nigdje napisala da nije. Ljutnja je emocija kao i svaka druga i nisam za varijantu potiskivanja, skrivanje iste, već ispoljavanja, ali i razumnog rješavanja. Konflikti su sastavni dio života, ali ovdje pišemo o načinu rješavanja istih. Ja zaista do sad nisam imala potrebu da regujem, bilo je sitnih, beznačajnih nesuglasica u vrtiću, slučajnih i nenamjernih gurkanja kod kuće i u vrtiću, ali ništa što bi se moglo okarakterizirati kao agresivni napad mog djeteta na drugo niti obrnuto. Ovdje je potrebno razlučiti i napraviti granicu normalnog dječijeg ponašanja i agresivnosti u smislu poremećaja. Roditelji su, logično, subjektivni kad je njihovo dijete u pitanju, ali je činjenica da čovjek naučen na batinu kao odgojnu mjeru, istu primjenjuje kao metod rješavanja sukoba ili prihvatanja zakona jačeg u zavisnosti od karaktera. Naša djeca su ono što mi jesmo, ali mi se teško mirimo sa činjenicom da je to tako, i u nedostatku samokritičnosti iznalazimo opravdanja, a ne rješenja.....opet se ponavljam, ali moram, masa je slučajeva nasilja u porodici, to negdje mora imati korjen i uzrok....a zar niste svjedoci svakodnevne upotrebe slavne rečenice "ma šta mu/joj objašnjavaš, opali mu šamar, nek se zna ko je koga rodio" - ja ovo skoro pa svakodnevno čujem i šta da očekujete sutra, za 10 dana/godina? 

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 15:03:38   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

roditelj ne obrati previše pažnje na svoje dijete, odnosno za njegove "faze" i onda ono što je jednom faza nakon nekoliko godina je"njemu-prihvatljivo-ponašanje".


upravo tako!
ja kažem sve je do roditelja

to i ja rekoh,pa i genetski opet do roditelja

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 15:04:31   
Emica_sa
a ja ne kontam sta fali nama koji smo znali sta je sipka,sta se smije raditi,bili smo bolji 100 puta nego danasnje generacije sa kojima se samo prica,ali oni nemaju nikakvog straha ni postovanjauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *