|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta je normalno, a šta nije?
21.8.2013 17:17:02   
Snovolovka
Sigurna sam da se svaka trudnica, a pogotovo prvorotkinja, pita za neke stvari jesu li normalne u trudnoći ili se treba zabrinuti i zvati dr.
Hajde vi malo iskusnije mame dajte nam koji odgovor kad uhvatite vremena user posted image

Evo ja ću početi:
Sad sam 32+1 i mirujem (ležim) jer sam malo uloživa. Danas sam išla na kontrolu, malo duže sjedila na tvrdoj stolici i kad sam došla kući i legla, osjetila sam kao neko pulsiranje u anusu - ko da mi srce kuca tamo dole. Jel se to još nekome dešava i trebam li se zabrinuti? Nije trajalo dugo, oko 1 min.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
21.8.2013 22:23:00   
Snovolovka
Evo rekoše mi na drugom forumu da to beba štuca i da je normalno osjetiti takvo ritmično kucanje i u koki i u guzi user posted image

Uh, odahnula samuser posted image

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
21.8.2013 22:36:15   
Almuccia
Slobodno dodi na temu razgovori u ocekivanju bebe - august i pisi. Tu se vecina trudnica okuplja i razmjenjuje iskustva, izmedu ostalog zalimo se i pisemo kad nas nesto bolucka i jel nesto normalno ili nije. Uglavnom pisemo o svemu i svacemu pa i o stvarima nevezanim za trudnocu.

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
22.8.2013 9:17:14   
Snovolovka
Važi, hvala ti...vidim ovdje se niko ne javljauser posted image

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
22.8.2013 9:47:58   
ena0002
Ma iskreno mene cijelu trudnocu nesto ziguca, boli i tako...ali na svakoj kontroli dr kaze sve OK i onda ja kontam da je to sve normalno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
22.8.2013 21:34:58   
Snovolovka

IZVORNA PORUKA: ena0002

Ma iskreno mene cijelu trudnocu nesto ziguca, boli i tako...ali na svakoj kontroli dr kaze sve OK i onda ja kontam da je to sve normalno user posted image user posted image user posted image

Tako sam se i ja skoro cijelo vrijeme tješilauser posted image . Jedino u par navrata sam znala da nešto nije kako treba (prokrvarila i drugi put jaki bolovi u stomaku).
Al svejedno znaju i ta žiguckanja prestrašitiuser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
1.11.2013 20:59:44   
minchis
evo vidjeh ovu temu pa cu svoje pitanje smjestiti ovdje jer nisam nasla drugu gdje bi moglo odgovarati....izvinjavam se ako vec ima slicnih pitanja negdje drugo user posted image

u 23. sedmici sam hvala Bogu uredne trudnoce, osjecam se dobro pa i radim jos (kao prosvjetni radnik)....
ali zadnjih par jutara me probude ruke i noge koje trne dok ne promijenim pozu... citala sam malo po internetu o tome, ali bih voljela cuti i vasa iskustva...jeste li isle doktoru zbog toga? sta vam je rekao, dao? da li je manjak nekog vitamina ili sl.? inace mi nisu otekle jos ni ruke ni noge,a narucena sam za 3 sedmice i tad cu raditi nalaz krvi.

hvala vam unaprijed za odgovore user posted image

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
3.11.2013 19:42:11   
Mirkica
ja sam u drugoj i trecoj trudnoci za sve sto sam osjecala da nije normalno isla doktoru , sve gdej sma imala sumnje pravac doktor .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
4.11.2013 7:26:04   
vila_7

IZVORNA PORUKA: minchis

evo vidjeh ovu temu pa cu svoje pitanje smjestiti ovdje jer nisam nasla drugu gdje bi moglo odgovarati....izvinjavam se ako vec ima slicnih pitanja negdje drugo user posted image

u 23. sedmici sam hvala Bogu uredne trudnoce, osjecam se dobro pa i radim jos (kao prosvjetni radnik)....
ali zadnjih par jutara me probude ruke i noge koje trne dok ne promijenim pozu... citala sam malo po internetu o tome, ali bih voljela cuti i vasa iskustva...jeste li isle doktoru zbog toga? sta vam je rekao, dao? da li je manjak nekog vitamina ili sl.? inace mi nisu otekle jos ni ruke ni noge,a narucena sam za 3 sedmice i tad cu raditi nalaz krvi.

hvala vam unaprijed za odgovore user posted image


meni je znala utrnuti samo jedna ruka i to skoro pa redovno - i sad se nekad desava (poslije poroda) al sto kazes cim promijenim pozu prestaje . Medjutim kao sto Mirkica kaze bolje da odes i da te vrati jer nije nista nego da se mislis


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Šta je normalno, a šta nije?
5.11.2013 10:30:31   
minchis
hvala vam na odgovorima, lakse je kad cujes i druge zene user posted image otisla sam ginekologu i sve je u redu hvala BOgu, samo je rekao da uradim nalaz krvi sto sam i trebala do sljedece kontrole...prepisao mi je magnezij i kalcij, ne znam da li je zbog toga, ali noge i ruke su prestale odjednom trnuti vec nakon prvog dana uzimanja Ca i Mg user posted image
uglavnom drago mi je da se opet mogu naspavati, tako smo i bebica i ja odmornije user posted image

zelim vam svima ugodne trudnicke dana i hvala jos jednom! user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *