|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prenesena trudnoća
6.2.2008 1:18:36   
superstar24
molim sve mame koje su prenijele par dana da me bar malo utjese...user posted image user posted image user posted image user posted image jel sve ok ako prenes osam dana...idem  svaki dan na ctg ali bebe nigdje niti imam neke simptome poroda....a doktor tvrdi da je sve ok...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 6.7.2011 9:17:39 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prenesena trudnoca
6.2.2008 9:23:59   
Cvrle
Nije licno iskustvo, ali poznajem dosta slucajeva koje su prenijele. Jedan je da je moja rodica bila preko 7 dana u bolnici sve iscekujuci kada ce. I na kraju je kupila onaj gel za provociranje trudnoce i tako se porodila (naravno po preporuci dr). Ma samo idi cesto na kontrolu, vazno je da je beba OK a skontace ona vec da treba izaci (jos nije spremna user posted image , lijepo joj kod tebe). Vazno je da vodenjak jos nije pukao. I sama si citala da je prosjek 40 sedmica a da zna biti i 42 sedmice. Dok si pod nadzorom, mislim da nemas razloga za brigu :)  Mojoj mami je u ono doba (davne 1981) vodenjak pukao 25 a ja izasla i to na vakuum tek 28, tri dana bila bez plodne vode, i evo me, hvala Bogu sve u redu i normalno. Samo opusteno.
Probaj lagano plesat i sto vise se kretati, ne bi li je probudila malo user posted image

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prenesena trudnoca
6.2.2008 9:25:58   
Cvrle
pardon, nije provociranje trudnoce, bego trudova i poroda user posted image  izvinite

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prenesena trudnoca
6.2.2008 9:34:50   
enisa27
Da,te malo utjesim,ma da normalno je,da se prenese do dvije sedmice,mada sam ja prenijela i viseuser posted image ,usla u trecu sedmicu,ali bolova nisam imala nikako.Sjecam se da sam cekala bolove da dodju,e sad ce...,hajde veceras...,ali nista .Sve je bilo u redu sa mnom,a takodje i s bebom[ali bol nije dolaziouser posted image ],isla redovno na kontrolu,da bi na kraju otisla normalno na pregled i ostala u bolnici,[jer je ipak bilo vrijeme porodu,iako je plodova voda bila ok].Dali su mi inekciju[indukciju]i sve je bilo gotovo,za deset minuta nakon sto sam usla u salu.Ne sikiraj se,znam kako ti je,cekas ,ali nistauser posted image .Imala sam porod hvala Bogu lagan,nadam se i ti isto da ces imati....Sve naj,naj,naj...

_____________________________

Enisa

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prenesena trudnoca
6.2.2008 12:06:18   
kana
cula sam da je dobro cucnuti da bi beba skontala da treba van..user posted image
Inace mojoj sefici je prenijelo 10 dana i ima prelijepu bebicu,ne briniiiuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prenesena trudnoca
6.2.2008 14:23:54   
Nemirna
Pozz, ja sam prenijela 10 dana.
U bolnici sam tri dana cekala trudove kojih nije bilo ni na mapi... Onda se doktorici nesto "smanta".. probije mi vodenjak, ukljuci drip... tako bih se trebala poroditi za pola sata,kazu. No, ja sam se porodila tek za 6 sati... beba bila krupna, ja prvorotka koja se zdebljala 27 kg...  sjecena sam, ispucana, grlić takodje ispucan... uzas... Problem je bio sto sa imala velike pauze izmedju trudova.. ma ne znam, nikome ne bih preporucila da pristane na provocirani porod. Beba nije bila spustena, nisam se otvarala... sve je bilo za carskog ali mi ga nisu htjeli dat. Zato se ovaj put, ako bog da necu poroditi u istoj bolnici... i ako opet promašim termin, mislim da cu trazit carski.

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prenesena trudnoca
6.2.2008 16:45:46   
Cvrle
Ne znam da li si već pročitala ovaj tekst na rodinoj stranici o prenesenoj trudnoći i trudnoći u 41. i 42. sedmici:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=&Show=2308

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prenesena trudnoca
7.2.2008 0:31:51   
stella
ma nista ti ne brini.ja sam pred porod cekala u bolnici 9 dana ko 9 godina tek se deseti dan porodila.prenijela sam 4 dana.ostavila me dr ranije zbog silentnog ctg-a(uspavana beba)
kad sam radila ctg ona pobjegne pod zeludac pa mislim crknucu.tako smo se ganjale svaki put.ni sama neznam koliko sam puta radila ctg prvih dana.kaze nama trudnicama jedna uciteljica vi kad krenete jedna za drugom  ko vozici hu ci ci ciuser posted image .bilo nas je dosta.sad sve imaju zdrave bebe.taman sam se bila dogovorila sa dr da nemogu vise zdrava da lezim ili da me porode ili idem kuci.kaze ona kupi gel pa veceras stavi da te sutra porodimo.mm kupi gel,kad je htio dr navece da mi stavi gel meni pukne vodenjak i krenu bolovi.na kraju sve bi prirodno i bez gela.zato nista se ne brini.sretno pozz

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prenesena trudnoća
5.7.2011 11:17:36   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: lepetetka

Drage trudnice, svaka trudnoća je različita, od trudnice do trudnice... Neke od nas se trude da od početka miruju i na sve moguće načine sačuvaju trudnoću i iznesu je do kraja, dok neke, prenesu trudnoću pa i danima, i jedva čekaju da taj dan dođe..... Mene interesuje koliko ste prenijele svoju trudnoću??????



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prenesena trudnoća
5.7.2011 22:15:04   
MicoTico
Obe sam trudnoce prenijela.Prvu 8 dana, a drugu 2. Kod prvog poroda plodna voda bila crna  i rekli mi  dr da je to bas znak da je prenesena trudnoca.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prenesena trudnoća
5.7.2011 22:32:24   
Niina
nista se ne sikiraj ako si pod kontrolom ali moj savjet bi ti bio da sto vise setas, da pravis cucnjeve i ides uz stepenice. na taj nacin ces pomoci bebici da se spusti .

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prenesena trudnoća
7.7.2011 11:35:01   
Alma_27
ja sam se porodila na pocetku 42. sedmice. tri dana sam cekala u sobi na porodiljnom ali ne u porodjajnoj sali. svi dolaze i poradjaju se a ja ljuta sto i mene ne boli user posted image samo govore: sve je u redu s tobom i bebom...

treci dan mi ujutro daju onaj gel ali do sedam navece sam samo malo omeksala. kazu sutra cemo opet pokusati (?!). ja poludila. otvorena jedva prst. medjutim, pukne mi vodenjak i za sat i po se otvorim do 7cm i sat i po nakon toga rodim. to otvaranje je, naravno, mnogo boljelo ali ja sam ga psihicki mnogo lakse podnoslila nego ono iscekivanje tog dana i neke bezvezne bolove citav dan. ma otvaranje je kod mene islo s pjesmom user posted image
ono na stolu kad izlazi beba je bilo, barem u mom slucaju, jako brzo i nije boljelo skoro nikako i svakom bih pozeljela takav porod user posted image

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prenesena trudnoća
19.8.2011 0:05:30   
zumbulcica
Meni je proslo 7 dana od termina.Beba je visoko,ja zatvorena.Imam zakazan CR za 4 dana.Fizicki odlicno podnosim ove ,,gratis dane,, ali psihicki jako tesko.Znam da normalna trudnoca moze da traje do 42 sedmice...ali znam i da su ovi dani najduzi u mom zivotu.Tjesi me to sto ni jedna nije ostala vjecito trudnauser posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *