|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tvrd stomak
19.1.2009 18:37:31   
Crazy little thing
Ja sam u 31. tjednu trudnoće i u zadnje vrijeme mi se bebica jako čudno miče. Ja sam mislila da ja samo drugačije osjećam pokrete jer je beba već veća, ali sam nabasala negdje kao kako to mogu biti kontrakcije. Izboči mi se na trbuhu i ja sve mislim glava ili guza.. Da li se kome to događalo? inače mi je trudnoća dosad protekla normalno i nije bilo nikakvih problema.
I imam bolove u dnu leđa!

< Poruku je uredio Crazy little thing -- 19.1.2009 18:39:03 >


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 18:46:59   
mamy Sabina
Oprosti ,malo me zbunjuje naslov teme,,Tvrd stomak"
To za izbočine po stomaku je sasvim normalna stvar,beba je veća ima manje prostora za manevrisanje po pupi.
Meni se sve to znalo dešavati,ma  ponekad sam lijepo mogla vidjeti kao gura nogicom ili se pomjera
Stomak bi se tada sav izobličio.
Koliko jako te bole leđa?
Mogle bi biti i male kontrakcije,tijelo se u tom periodu već polako priprema za porođaj.
Imaš li uskoro kontrolu kod dr.-a,bićeš
mirnija kad odeš.
Mada mislim da nije ništa neuobičajeno ni čudno
user posted image



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 18:54:43   
Crazy little thing
ma  i mene to zbunjuje, ja sam pročitala to na nekom od foruma, nisam prije ni čula taj izraz, nego sam pročitala da su to kao neke blage kontrakcije pa ne znam koliko je to opasno.. Pa gledat ću da odem kod dr-a do kraja tjedna. Mislim, ne znam koliko to opasno može biti, jer sve dosad je hvalabogu bilo ok.

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 18:59:59   
mamyca
Mislim da se to tijelo priprema lagano za porodjaj,i naravno beba je jaca i veca pa su joj tako i pokreti veci i jaci.Svakako doktoru otidji i pitaj ga za to,al mislim da nije nista strasno.Ti bi sada trebala cesce ici na preglede jel tako?Jer obicno u zadnjem tromjesecu su cesci pregledi.Ne brini i nemoj raditi nista tesko,samo se kreci,setaj,i odmaraj,i nek te M izmasira malo.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 19:01:20   
mamy Sabina
Pa,je li tebi stomak zaista baš tvrd,mislim tvrđi nego inače?



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 19:15:38   
idana_85
Ma nema veze tvrd stomak, kakve kontrakcije, meni je bio citav osmi i deveti mjesec, to je bebson porasto pa malo gura naprijed, pa stomak djeluje tvrd.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 19:20:43   
Crazy little thing
Ma stomak mi je tvrđi nego inače, ali ja sam pretpostavila da je to zbog rastezanja kože, i nema više baš punoi mjesta i sve je to nekako napeto, ali budem kod dr otišla pa vidim šta će mi reć. isto tako sam stalno kod istog dr bila , a sad svejedno idem kod ovog drugog da me provjeri pa vidimo.. Nadam se da će sve bit dobro.. još dva ipo mjeseca nadam se da izdržimo..

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 19:20:55   
eniii
Ja sam u 37-sedmici meni je isto stomak tvrd,te izbocine su bebina guza,lakat,nogica,rukica i to je normalno jer bebi je sve manji i manji prostor tako da svaki njen pokret osjetim pa mi isto zna stomak otici sav u jednu stranu,jako zatezanje,tako sam ja odmah pitala svoju doktoricu i ona mi je rekla da je sve to ok.najbitnije je da osjetim bebu,a to su nase nestasne bebiceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nasa sreca Zlatana stigla je 5.02.2009god....

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 19:22:44   
Anoniman
Pa cekaj, jesi otisla kod dr. za onaj pritisak? Ako je sve uredu nemas razloga za strah :) a te "kvrge" po stomaku...pa to su glava, guza, koljemo, rame,....Meni je to najdraze kad vidimuser posted image

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tvrd stomak
19.1.2009 23:53:12   
le_ella
meni je isto tvrd stomak ja sam u 37 sedmici, doktorica mi je rekla da imam viska vode i zbog toga je tvrd stomak. takodje mi je je rekla da mogu ocekivat da mi pukne vodenjak prije.
A i beba se svakim danom sve vise mice...



_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tvrd stomak
20.1.2009 1:45:47   
stella
Kod mene je Hana isla bukvalno sa jedne strane stomaka na drugu i bas se vrtila.Mene malo bilo strah prvih par puta a onda smo se posle diviliuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tvrd stomak
20.1.2009 20:44:16   
Crazy little thing
dadada, taj pritisak nije ništa neobično, tako mi je rekao dr prek phona..

A znate što, sad kad sve ovo čitam mislim da je sve to ustvari normalno, nego su to meni sve nova osjećanja pošto mi je prva trudnoća i stalno se bojim da nečto radim pogrešno iako ustvari ne mogu utjecat ni na što. Mislim, ne pijem i ne pušim i pijem vitamine, i sve mi je dosad bilo dobro pa me jednostavno strah. Najgore je kad ZAGLAVIM na nekom od foruma pa pročitam što se sve događa pa me strah ulovi.user posted image

Bez da me krivo shvatite, mislim da su forumi dobra stvar, ovaj na ringeraji mi je osobno najdraži i uglavnom uživam u čitanju, ali jednostavno naiđem na ovo i ono i onda se prepadnem. Plus što me sad trema lovi jer je kraj trećeg puno bliže s ove strane nove godine. Ugl, HVALA vam svima na ogdovorima, nadam se da i ja budem jednom tako korisna ovdje, kad budem imala više iskustva.
user posted image

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tvrd stomak
20.1.2009 21:00:15   
Anoniman
ne citaj svasta nego uzivaj i naravno slusaj svoje tijelo...svako skonta kada nesto, ne daj boze, ne valja...i ja se istraumiram nekad citajuci postove, pogotovo one o porodu...ali onda opet kazem sebi- doktori su  tu, sestre su tu, babica je tu...pa hebi ga ako nisam u bolnici u dobrim rukama ne znam gdje sam...u svakom slucaju user posted image mora nekako izaci iz mene...

(odgovor članu Crazy little thing)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tvrd stomak
20.1.2009 21:23:39   
mamy Sabina
Nek si se ti nama urahatila ,sve je to normalno
i ok
Uživaj u ostatku trudnoće i ne brini se.
Ako možeš pridruži nam se na kafici,koja je već tradicijauser posted image
Evo ti link pa pogledaj

http://www.ringeraja.ba/forum/m_129620/mpage_34/tm.htm#197070

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tvrd stomak
20.1.2009 21:49:49   
idana_85
Crayze little thing, joj kako vrijeme leti. Cini mi se ko jucer ti novi clan i trudnica pocetnica, ja bas upamtih,a vidi sad, skoro si se porodila, Bas vrijeme juri. ne brini draga,sve je to normalno, meni je rano i cesto bio tvrd stomak, znala sam da je to bebina guza ili ledja. Kad stuca znala sam da je tu galva, a pred kraj trudnoce, u devetom mjesecu sam mogla ispod desne ruke,gdje budu rebra napipati povremeno nozicu.Ja je dotaknem,on je uvuce. Joj sve su to super osjecaji, preplavi me neka sjeta kad se sjetim, tako mi nedostaju...Uzivaj i nemoj puno da mi se brines. pusa

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tvrd stomak
21.1.2009 15:30:35   
Crazy little thing
Hvala vam svima, navratim ja na kafu kad prestanem ići na predavanja pa budem s više slobodnog vremena. Hvala i ljubim vas sve:)

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tvrd stomak
22.1.2009 21:24:00   
Lana_
pozz sugrađanko user posted image
ma sve ti je to normalno,i kod mene se ito dešava...a leđa su me tek počela da bole,al legnem i odmah prođe...
pa i ja sam u 31.tjednu,hehe kad ti je termin user posted image

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tvrd stomak
25.1.2009 14:01:07   
Crazy little thing
imam dva:) 27.03. i 01.04. :) uputnica i sve će ići, mislim, po ovom prvom, ali ja više vjerujem u ovaj drugi:) tebi?

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tvrd stomak
25.1.2009 14:27:15   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

imam dva:) 27.03. i 01.04. :) uputnica i sve će ići, mislim, po ovom prvom, ali ja više vjerujem u ovaj drugi:) tebi?


Isti nam je termin... user posted image   Ovaj prvi.
Mada ja mislim da cu i ja presisati svoj. user posted image

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tvrd stomak
25.1.2009 20:00:33   
Lana_
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

imam dva:) 27.03. i 01.04. :) uputnica i sve će ići, mislim, po ovom prvom, ali ja više vjerujem u ovaj drugi:) tebi?


meni je jedan 23.3 a po veličini bebe je 18.3...iako mi je dr rekao da mogu i početkom 3mj jer mi je beba skroz nisko e sad ti znadni kad će user posted image user posted image


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tvrd stomak
25.1.2009 21:04:34   
Crazy little thing
Ma i ja sam sama sebi rekla, da kad uđem u treći, može bilo kad. ali sad ću da idem kod ove druge dr. p će mi ona možda neki svoj termin izračunat pa budemo vidjeli.

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tvrd stomak
27.1.2009 21:05:02   
Lana_
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Ma i ja sam sama sebi rekla, da kad uđem u treći, može bilo kad. ali sad ću da idem kod ove druge dr. p će mi ona možda neki svoj termin izračunat pa budemo vidjeli.

a kod kojeg si gin user posted image


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tvrd stomak
27.1.2009 21:29:13   
NANICA
IZVORNA PORUKA: eniii

Ja sam u 37-sedmici meni je isto stomak tvrd,te izbocine su bebina guza,lakat,nogica,rukica i to je normalno jer bebi je sve manji i manji prostor tako da svaki njen pokret osjetim pa mi isto zna stomak otici sav u jednu stranu,jako zatezanje,tako sam ja odmah pitala svoju doktoricu i ona mi je rekla da je sve to ok.najbitnije je da osjetim bebu,a to su nase nestasne bebiceuser posted image user posted image user posted image


Potpisujem, zna mi biti kao kamen. Eniii isti nam je terminuser posted image

(odgovor članu eniii)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tvrd stomak
6.8.2011 0:29:07   
Anoniman
je li neka trudnica kojoj je tvrd stomak koristila progesteron , ja sma promjenila doktora i pregeldao me dr. Vahidin Katica na Jezeru i propisao mi progesteron jednom semdicno, ali mi je doktorica koja mi je do sada vodial trudnocu rekla da se on koristi smao do 3 mjeseca i da ne vidi razlog sto mi je dao progesteron a ne Ginipral, iaml neka da je koristila progesteron posliiej 3 mjeseca ja sma u 6 mjesecu i trebam primiti 12 ampula.

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tvrd stomak
6.8.2011 12:00:00   
Vodolija83
,ja sam nesto o tome pisala na temu progesteron depo (stoji pod:ishrana trudnica),pa mozes tamo pogledati,nadam se da ce ti bar malo pomoci.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 6.8.2011 13:00:27 >


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Zulfikar
Arijana2

Svidja nam se ovo ime ,ali ne znamo kako bi okolina reagirala sto je jako bitno ,pri tom ne mislim na nacionalna pitanja nego opcenito jer je jako bitno i kako okolina dozivljava neko ime. Hvala

Zulfikar (66%)

Zekerijah (34%)


Broj svih glasova: 102

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *