|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
31.1.2009 20:20:11   
HannaS
IZVORNA PORUKA: mishka

Ma bravo Danci,svaka cast!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mislim da si Alisi pomogla samo tako!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image
A i svakoj drugoj,koja ima slicne probleme.....
Vala ne znam kako je,ali eto nekako drzim do toga da ti je svaka na mjestu...
Slazem se


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
1.2.2009 15:18:10   
dana3
hvala mishka na podrsci i´tvom misljenju i da znate da stvarno nije lako biti u ovoj situaciji.kao god da radis bude pogresno-ako ga pustis da radi sta hoce komentar je :ma , ja maceha nije ju briga!!! ako se potrudis da bude normalan insan opet:ma, ja maceha pa stroga!!!nekad dodjem u situaciju da samo cutim i uopste se djetetu ne obratim cio dan jer dodje od matere nafilovan svacim i dok god se on sam meni ne obrati ni ja ne pricam.
onda otac sa njim sjedne pa razgovor sta se desilo u skoli i sl a on pocne da prica o tome sta je mama pricala.
ta zena nije dojila svoje dijete a imala je mlijeka jednostavno rekla da nece TO da doji i da iznesu TO iz sobe da moze da spava a danas mu prica kako je ona bila super mama.
ja na sebe ne dam jednostavno ne dam.dosta mi je bilo terora u prvom braku i u ulasku u drugi jasno sam rekla sta necu i danAs je tako.ono sto necu se rjesi.
pazim sina mog muza ko da je i moj zelim mu svako dobro i da izraste u pristojnog i odgojenog mladica-nastojim  i trudim se.ostalo je do njega da li ce prihvatitii ili ne

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
17.3.2009 10:28:34   
alisa grabus
Dana3, kad pricas o bivsoj zeni od tvog muza kao da govoris o bivsoj od mog muza. Ja ne znam da li su sve bivse takve, mislim da nisu jer i ja sam nekome bivsa. Edina mama nije cak htjela ni roditi, slucajno joj se zalomilo nakon 6 godina braka pa htjela abortirati pa su je nekako namolili da ga rodi. Dojila ga nije ni dana i dala ga je neni cim se rodio. Kod nene je i odrastao i jeo i nena ga je ucila i govoru (nena je nepismena) i ponasanju i dijete nije krivo sto se ne zna izrazavati. U prvom razredu osnovne skole je pao iz matematike jer mu nena nije znala naravno nista objasniti, a roditelji nisu htjeli (otac se brani time da je on puno radio a mama se nije brinula o njemu). Mali ima tik od druge godine zivota i danas ga ima. Tek sad sam ja sada otisla s njim kod ljekara da to pokusamo popraviti. Mama ga je od kad se rodio pa dok se nisu razveli napustala nekoliko puta, svaki puta bi to bilo po mjesec ili dva dana, ona ode u Njemacku njega ostavi naravno i nikad ni ne pita za njega jer zna da ce se neko pobrinuti za njega. Sad kad dodje (jednom u dva ili tri mjeseca) izvede ga nekoliko puta uvece i to uvijek u neku kafanu s narodnom muzikom, i da bi mu sve ugodila daje mu da i on pije kafu i pivo u kafani.  Nedavno mu je rekla da ne mora brinuti za skolu i da ce ona slijedeci puta donijeti poklon njegovoj razrednici i da ce sve biti u redu. Cijeli je grad ovdje poznaje i naravno ponekad neko nesto i djetetu kaze negativno za nju a ona ga nasavjetovala da odmah se pobije s tim nekim ko tako kaze i da brani svoju mamu, pa smo zato nedavno imali poziv iz skole s policijom. Nedavno je malom rekla da napise poruku ocu i da mu trazi auto da se mama i on imaju cime vozati dok je mama tu. No comment!!! Mozda je ruzno sto ja uopce pricam o njoj, ali samo pokusavam objasniti kako to utice na dijete i sa cime se ja onda borim kad ona ode da bih sve to vratila u normalu.

_____________________________

Ne mijenjaj Svijet, promijeni ljude koji Te okruzuju.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
19.3.2009 13:09:52   
dana3
e draga moja imala sam i ja ispada s njom vec nekoliko puta.to o zapustanju djeteta da i ne spominjem.dijete je totalno zanemarilo skolu tako da joj je prijeceno oduzimanjem djeteta pa se malo smirila ali i dalje trabunja negativno o nama i to tako malom djetetu a on jadan zbunjen ne zna kud udara.

pisala sam na temu djeciji crtezi pa me tamo hanabanana optuzuje da je to trac ako pricam o njoj a nije ona tu da se brani-pa kazem MM da procita post a on kaze da bi bas volio da se sretnu hahahaah.zena je totalno pukla ali ne zanima me.gledam da njenom sinu kod mene ne fali ama mrvica,pohvaljena sam od strane skolskog tima za vjezbe koje radimo zajedno,za urednost i oblacenje jer takav od mame ne dolazi.

dajem od sebe toliko koliko mogu za njega a koliko ne mogu nisam ni duzna.a to za auto -NIKAD
ovo auto sam ja kupila ss muzem i grbacila da ga kupim pa prema tome za koju godinu kad polozi moze da zaboravi da ce nju vozikati u mom autu

ovdej djeca dobijaju 200 km doplatka pa neka stedi svom djetetu ko i ja sto stedim svom.neka ugasi cigare,manje se fulja i sutra omoguci normalna zivot djetetu a ne da vodi politiku mog zivota.zalosno je to sto nece nauditi ni meni ni mom sinu ni MM vec samoj sebi i svom djetetu.on  ce hvala bogu biti veci i shvatati kako vjetar puse i kako se voda na svoj mlin okrece akobogda insallah

i kako je moja nana imala obicaj reci"mlada kuser posted image va,stara prosjakinja"-to je ono sto ce nju cekati jer ovde nakon 13 godina boravka nema ni dana radnog staza a jos ide u skolu za ucenje svedskog jezika.


opet kazem koliko sam u mogucnosti pruzam njenom sinu jer on je i sin mog muza a koliko ne mogu  nisam ni duzna

< Poruku je uredio dana3 -- 19.3.2009 13:14:12 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
23.3.2009 13:11:30   
alisa grabus
Ne znam sta bih ti rekla. Edinova se mama pri razvodu potpisala da ona ne zeli dijete sa sobom i buduci da je kuca i sve sto su imali vec i prije nje bilo tu nije imala prava ni nista materijalno osim sto joj je on dozvolio da uzme stogod hoce. Ona je kucu bukvalno ispraznila, ja kad sam disla morali smo kupiti i peskir za u kuptilo,ono sto nije mogla odnijeti dala je jednoj komsinici. I sad nakon svega tuzila ga je i trazi podjelu bracne stecevine (koja ne postoji). Zadnji puta kad je bila tu hodala je gradom sa djetetom obucena u crnu kratku suknjicu od streca i crvene lakirane cizme do iznad koljena sa potpeticom od 20cm i cijeli grad se okretao za njom, a ona vodi dijete od 11 godina za ruku, koje je vec u pubertetu i samo vec obraca paznju na takve fufice koje hodaju gradom. Ja opet i ne nemam puno problema s njom, meni se ne obraca osim par puta kad sam joj zacepila usta, ali djetetu puni glavu glupostima a onda ga opet vrati meni i ode za svojim zivotom. Ne znam hoce li to dovijeka tako trajati ili ce i mali skontati neke stvari za koju godinu, ali sad zasad imamo grdnih problema u skoli s njim i vec je poceo da sabire traceve o svojoj mami po gradi i da reaguje na njih (udaranjem). On je inace jedno dijete koje nije podlo u tom nekom smislu kako znaju djeca biti hinje ponekad i jako me dobro slusa osim kad je skola u pitanju. I zao bi mi bilo da od njega naprave debila.

_____________________________

Ne mijenjaj Svijet, promijeni ljude koji Te okruzuju.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
23.3.2009 13:51:05   
Nedi
 Kada se moj tata ponovo ozenio njegova supruga  je dovela jos svoje dvoje djece , znaci bilo nas je 3 . U pocetku je bilo tesko zato sto je njihov tata stalno govorio protiv mog i preko sedmice je sve u redu i preko vikenda kad odu kod njega vrate se potpuno drugaciji.  Ali i same znate kako ti izgleda.
Ali tata i njegova zena  su imali dogovor u startu da su moja djeca moja a tvoja tvoja. Neka svako vaspitava svoju djecu, (nema veze sto je maceha bila zena u kuci nikad nije imale veze sa mojom skolom, za mene je sve radio moj tata i volim ga puno,puno,puno) a zajedno cemo im omoguciti svima sve jednako ali pravila kuce se moraju postovati. I zajednicki su odredili pravila .
I mislim da je tako najbolje, meni maćeha nikad nije smjela nista reci jer tata nikad nije dao na mene, pogotovo sto sam uvijek bila vrijednija i u kuci i u skoli od njene djece. I tako smo sad svi odrasli i ja i njen sin koji smo zivjeli najduze zajedno smo vise brat i sestra nego sto je njena cerka sa svojim bratom ili ja sa svojim koji je zivio sa nasom mamom. Od nas 4 djece nas dvoje se stalno cujemo i moj sin njega zna kao dajidzu a ne mog brata.



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
23.3.2009 14:03:48   
alisa grabus
To je jako lijepa prica. Nije ni to los poredak u kuci-da se svako brine za svoju djecu, ali kod nas je to nemoguce jer mm nikad nema vremena za djecu. Nnjegov bi sin bio uvijek sam kad bi se on brinuo o njemu. Ja im kuham, ja perem, peglam i sve ostalo, ja ih kupam, ja radim zadacu s njimay, ja ih vodim van i sl. Kad bih se posvetila sam svojoj kceri njega bih uzasno zapostavila a to ne zelim. I nije mi tesko, ja se rado brinem o njemu , samo mi ponekad dojadi ispravljati greske njegove nepromisljene mame. I naravno ona ipak djelimicno utice i na njegovo ponasanje a to nam stvara nevolje.

_____________________________

Ne mijenjaj Svijet, promijeni ljude koji Te okruzuju.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
23.3.2009 14:14:16   
Nedi
I ja sam bila relativno mala kad se sve to dogodilo, ali pravila su postavljena i moraju se postovati, i oni su stvarno dali puno za nas,  pogotovo moj tata koji je radio u firmi, vodio privatni biznis i uvijek ali uvijek, imao vremena za mene!!! On je zrtvovao sebe da ja nebi bila usamnljena. Omjer pravljenja rucka 60% maćeha, 40% tata za sve, vikendom svi zajedno negdje (jer su njena djeca kasnije malo rjeđe isla svom tati).....bilo je i razmirica medju njima jer djeca ispitivaju svoje granice do kojih mogu ici, ali sve to raspravlja svako sa svojim djetetom.
Neka ti je Bog na pomoci jer to zna izaci na svasta (vidjela sam u mm rodbini svega....uh....nije lijepo ni pomisliti na to)
Ja da sam na tvom mjestu pustila bih mm da odradjuje neke obaveze oko svog djeteta sam jedno vrijeme bez obzira koliko radi, pa kad vidi kako je tesko vise ce te cijeniti. Iako ja mozda nisam relevantna za savjete jer imam najboljeg tatu na svijetuuser posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
26.3.2009 11:00:37   
dana3
Nedi hvala na tvojoj prici koji si nam ispricala i drago mi je da imas tako lijep odnos sa svojim tatom.takva situacija je i kod nas ali ja nemam djecu od prije ,vec posinak i sad beba.mi jesmo zajednicki postavili pravila i sve je funkcionisalo ok dok "mamu" nije ostavio bog zna koji po redu" momak" i pocela djetetu da puni glavu da ce on nju cuvati ,da je ona sama,da on mora da se o njoj brine i sl.dijete je potpuno zanemarilo djetinjstvo-on ne zeli da se igra kao druga djeca,njegov rijecnik je rijecnik odraslog,place jer mu zao mame koja je sama i sl.

zao mi ga je i pokusavamo da sve to ublazimo ali jednostavno ne ide.zato smo pustili sve  da ide svojim tokom.bice veci i stariji pa ce i sam znati odrediti sta je istina sta ne

jos jednom hvala ti na tvom postu i nadam se da ce i moj posinak osjecati tako za svog tatu.mene  ne mora da voli samo ne dam da se ponasa bez respekta i da bude njegova rijec preko moje. ipak,  ja sam odrasla a on je dijete koje treba uputu i savjet pa ako hoce neka prihvati ako ne vidjece kad odraste sta mu odgovara ko mu zeli dobro  

< Poruku je uredio dana3 -- 26.3.2009 11:02:23 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
29.3.2009 20:11:29   
alisa grabus
Nije jednostavno odgajati ''tudje'' dijete. Edin je dobro dijete ali eto ima ljudi sa strane koji izgleda ne voli da im djetetu bude lijepo u kuci u kojoj zivi pa se trude da sabotiraju sve sto mogu bar izdaleka. Dana, ja te mogu potpuno razumjeti a nadam se i ti mene. Ali i nije sve tako crno. Treba samo znati da te osobe to rade u ocaju i da njima stoputa gore.

_____________________________

Ne mijenjaj Svijet, promijeni ljude koji Te okruzuju.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
3.4.2009 23:18:31   
Anoniman
i ja sam u drugom braku da je prvi bio dobar i trjao bi bila sam7godina al kad neide imam i devetogodisnjeg sina iz tog braka 5godina sam bila razvedena jer su za mene svi muski bili isti mada treba sebi dati drugu sansu sad sam tri godine u drugom braku imamo i zajednickog sina i moj sin iz prvog braka zivi sa nama i ogrijesila bih se kad bi rekla da imam problema udala sam se za divnok covjeka hocu da kazem tesko je kad se djeca izmesaju da se tako zargonski izrazim tudje djete je tudje dali dovela ili nasla nadam se da me rarumes majkama je najteze ali bitno je da si covjek tvoj problem jer sto si maceha pa sta god da uradis ispravno ili ne tumace ga drugacije znam da ti nije lako pokotovu sto su sad djeca nemoguca majka sam pa cesto imam nesuglasice ali ti iskreno postupaj i BOG je taj koji sudi i donosi odluke najbitnije je da se ima korektan odnos sa muzem ako od njega imas podrsku sve je na tvojoj strani usvakom slucaju razumem te i vjeruj u BOGA to je najbitnije jer nas ON stavlja na ta iskusenja postupaj iskeno i nebrini.

(odgovor članu alisa grabus)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Drugi brak! Imate li savjet?
4.4.2009 12:39:44   
alisa grabus
Hvala ti za divnu poruku. I ja sam cesto razmisljala na taj nacin i mislila da me vjerojatno Bog stavlja na kusnju tim nekim neugodnim stvarima, ali hvala Bogu to je sve jos uvijek podnosljivo i nije nista strasno. Zdravi smo svi i uglavnom zadovoljni, a to je valda najvaznije.

_____________________________

Ne mijenjaj Svijet, promijeni ljude koji Te okruzuju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *