|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
7.8.2014 11:40:09   
mina23
Hvala vam na odgvoru divne ste :*
Evo napravila sam sebi termin za subotu 16.08 eza HSG da provjerim prohodnost, a necu pocinjati onda sa clomifenom dok nevidim jel mi prohodno ili nije! Hvala vam na divnim savjetima ljubim vas puno i obavjesticu vas sa rezultatima :)

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 2501
   RE: Klomifen/Clomid
7.8.2014 17:15:20   
ljiljo
ma znas mene ulijecem ko padobranac i prozborim koju pametnu user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: 9months

Ljiljo pa po mahali te moram ganjati user posted image
Napiši nam poneku user posted image

Mina, meni je čudno što ti je doktorica opće prakse propisala Klomifen, a ne ginekolog.
Po meni bi se reakcija na Klomifen morala pratiti sa UZ.




_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 2502
   RE: Klomifen/Clomid
9.8.2014 17:12:31   
Amra 25
Pozz svim trudilicama i trudnicama i ja bih zeljela da se ukljucim u ovu temu, kod mene je ovakva situacija, imam pcos i jako neredovne user posted image tako da samo sa dabrostonom dobijem menst, trudimo se vec 2 god, moj muz je radio spermiogram prije nekoliko mj i nalaz je bio jako los, onda mu je moj doktor dao Profertil tablete koje su jako skupe i morali smo ih nabaviti u austriji, pio ih je 3 mj i ponovio nalaz koji je od loseg postao odlican doktor je prezadovoljan, sad je meni ponovo prepisao dabroston da izazove menst, pa od 3.dana da pocnem s kolmifenom i da idemo na ciljane odnose, a i moram vam reci da i moj muz pije klomifen svaki dan po pola tablete cijeli mj, iz razloga sto ubrzava spermice, nakon svega sto smo pokusali do sad nadamo se da ce ovaj put upalit i da i mi konacno ugledamo user posted image
ja od sutra pocinjem sa dabrostonom pa cekamo user posted image i onda ide klomifen user posted image
SRETNO SVIMA user posted image

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 2503
   RE: Klomifen/Clomid
10.8.2014 10:26:24   
unchy

IZVORNA PORUKA: Amra 25

Pozz svim trudilicama i trudnicama i ja bih zeljela da se ukljucim u ovu temu, kod mene je ovakva situacija, imam pcos i jako neredovne user posted image tako da samo sa dabrostonom dobijem menst, trudimo se vec 2 god, moj muz je radio spermiogram prije nekoliko mj i nalaz je bio jako los, onda mu je moj doktor dao Profertil tablete koje su jako skupe i morali smo ih nabaviti u austriji, pio ih je 3 mj i ponovio nalaz koji je od loseg postao odlican doktor je prezadovoljan, sad je meni ponovo prepisao dabroston da izazove menst, pa od 3.dana da pocnem s kolmifenom i da idemo na ciljane odnose, a i moram vam reci da i moj muz pije klomifen svaki dan po pola tablete cijeli mj, iz razloga sto ubrzava spermice, nakon svega sto smo pokusali do sad nadamo se da ce ovaj put upalit i da i mi konacno ugledamo user posted image
ja od sutra pocinjem sa dabrostonom pa cekamo user posted image i onda ide klomifen user posted image
SRETNO SVIMA user posted image


draga, i u mene su bile neredovne menge i doktor mi je prepisao klomifen dva puta na dan i kad smo otisli na mjerenje nisam dobro reagovala, pa mi je pojacao dozu na tri tablete dnevno i evo me hvala Bogu 6-ti mjesec trudna i cekamo ako Bog da u decembru svoga malisana. vjreuj mi da cete uspjeti samo slusaj sve kako ti dok.kaze i kad ti kaze da narednih dana imate cesce odnose a vi bom se potrudite, pa po tri puta dnevno user posted image user posted image user posted image
SRETNOOOOOO!!!

(odgovor članu Amra 25)
Neposredna veza do poruke: 2504
   RE: Klomifen/Clomid
14.8.2014 10:04:53   
Amra 25
aaaa cestitam user posted image ma radit cu sve sto mi se kaze samo da uspije a nadam se da hoce user posted image koliko samo lijekova pijemo da bi uspjeli mozda ovaj put bude vrijedno truda vidjet cemo, i hvala punooo user posted image user posted image

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 2505
   RE: Klomifen/Clomid
15.8.2014 12:42:26   
Amra 25
pitanje za trudnice user posted image koliko vam je terapija trebalo prje nego ste ostale trudne user posted image

(odgovor članu Amra 25)
Neposredna veza do poruke: 2506
   RE: Klomifen/Clomid
15.8.2014 13:28:22   
Lala87
Amra 25 Ja sam od prve ture klomifena ostala trudna, prije toga nisam mogla 6 mjeseci, znaci 7. sam ostala trudna...aBd da i ti uskoro ugledas user posted image :) Pila sam ga sva puta dnevno, i svaka dva dana isla na folikulometriji, a ovulacija je bila 24 dana od zadnje menstruacije...

IZVORNA PORUKA: Amra 25

pitanje za trudnice user posted image koliko vam je terapija trebalo prje nego ste ostale trudne user posted image


(odgovor članu Amra 25)
Neposredna veza do poruke: 2507
   RE: Klomifen/Clomid
15.8.2014 16:54:22   
Amra 25
cestitam lalo user posted image znaci ti si od prve uspjela, ja sam cula da se klomifen smije koristit samo tri mj i onda se pravi pauza, nadam se da ce i meni upalit makar u ta tri mj user posted image

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 2508
   RE: Klomifen/Clomid
15.8.2014 18:51:56   
Lala87
I ja sam cula da smije tri mjeseca, a onda pauza...a aBd doci ce do trudnoce u ova tri mjeseca :)
IZVORNA PORUKA: Amra 25

cestitam lalo user posted image znaci ti si od prve uspjela, ja sam cula da se klomifen smije koristit samo tri mj i onda se pravi pauza, nadam se da ce i meni upalit makar u ta tri mj user posted image


(odgovor članu Amra 25)
Neposredna veza do poruke: 2509
   RE: Klomifen/Clomid
15.8.2014 18:59:40   
vanchi88
da,koristi se samo 3mj zato sto istanji endometrijum a to nije dobro!
jedite ananasa oko ovulacije kad pijete klomifen, on je dobar za njega

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 2510
   RE: Klomifen/Clomid
16.8.2014 11:50:14   
Amra 25
prvi put cujem za ananas da i on pomaze, a steta ne smijem ga jesti alergicna sam user posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 2511
   RE: Klomifen/Clomid
16.8.2014 13:09:24   
maza85
da li se klomifen moze uzeti bez recepta?

(odgovor članu Amra 25)
Neposredna veza do poruke: 2512
   RE: Klomifen/Clomid
17.8.2014 12:07:11   
kokouli
Nije nimalo pametno uzimati Klomifen na svoju ruku ,sa receptom nema placanja ,a moze se i bez recepta al se pokaze papair od ljekara koji ga propisuje .

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2513
   RE: Klomifen/Clomid
31.8.2014 19:09:51   
tajchika006
Drage dame,
molim Vašu pomoć.
Pila sam Klomifen od 3.dana ciklusa 2*1 tab. i na 12 dan ciklusa još nisam imala ni jedan vodeći folikul, a endometrij mi je prošao 6mm.
Ima koja slična iskustva? Po mogućnosti pozitivna da me malo utješi? :) :)
Sutra na 15dc idem opet na folikulometriju i nadam se da će biti barem jedan vodeći folikul.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2514
   RE: Klomifen/Clomid
31.8.2014 21:10:42   
Lala87
Moj folikul je pukao tek 23.-24.dan. dan, tako da jos ima vremena da i tvoj naraste :)
Curka aBd stize za petnestak dana :),
sretno :)

(odgovor članu tajchika006)
Neposredna veza do poruke: 2515
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 7:42:06   
tajchika006
Hvala ti od srca!! Odmah mi je lakše :) :)
Još me zanima ovo: bila sam već kod dva ginekologa i oba su mi dala terapiju klomifenom pošto uopće nemam svoje menstruacije ni ovulacije.
A čitam na netu o menopurima, gonalima i takvim tabletama/injekcijama. Pa je moje pitanje, da li ginekolozi daju samo klomifene ili mogu dati i npr.gonale il kako se već mzovu?
Ili to baš treba ići kod specijaliste (npr. u Petrovu u Zg)??

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 2516
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 10:18:21   
kokouli
Prvo se krene s Klomifenskim izazovom kroz 3 mjeseca ,a potom ako specijalista procijeni na osnovu anamneze ide se u druge protokole za izazivanje ovulacije .I da ,to jedino moze specijalista za MPO .user posted image

< Poruku je uredio kokouli -- 1.9.2014 10:19:21 >

(odgovor članu tajchika006)
Neposredna veza do poruke: 2517
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 16:20:16   
tajchika006
Hvala na odgovoru!
Danas na 15dc sam bila na folikulometriji, endometrij 6mm trolinijski, na desnom jajniku 1 folikul od 11mm i toga ćemo dalje pratiti i smatrati vodećim. Pokazivao mi je dr. ako sam dobro shvatila, cervikalni kanal gdje se počela nakupljati sluz
koja će pomoći spermijima da lakše "plivaju" do cilja!! Konačno malo sretnih vijesti nakon tolikih folikulometrija bez napretka user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2518
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 16:21:58   
tajchika006
I da, po njegovoj preporuci, naručila sam si ovitrelle u ljerkarni u nadi da će mi zatrebati user posted image

(odgovor članu tajchika006)
Neposredna veza do poruke: 2519
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 18:16:14   
kokouli
Jesu li ti dugi ciklusi inace ...taj od 11mm je trebao biti toliki vec na 8 ili 9 dan ciklusa ....a endometrijum bar 8mm ne znam ....sretno user posted image .Jedi cveklu i anans da podebljas endometrijum ,moze i bezalkoholno pivo ,folna kiselina obavezno .....

< Poruku je uredio kokouli -- 1.9.2014 18:17:23 >

(odgovor članu tajchika006)
Neposredna veza do poruke: 2520
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 20:09:02   
tajchika006
Stvar je u tome da ja OPĆE NEMAM svoje menstruacije. Osim prve koje sam dobila u osnovnoj školi, poslije ih nisam imala do 2.srednje, a dalje sve samo na kontracepcijskim pilulama. Na pauzi sam user posted image redovito dobila. Kad sam napravila pauzu od 7 mjeseci od pilula (prošle godine) nisam dobila ni jednu jedinu menstr.
Rekao mi je dr. da je tako kasni razvoj moguć kod žena s mojim problemom.
Sad sam malo user posted image .. opet folikulometrija u četvrtak i nadanje.. :/

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2521
   RE: Klomifen/Clomid
1.9.2014 20:34:23   
Lala87
Ja sam imala samo redovne mentruacije dok sam pila kontracepcijske pilule,
poslije toga sve opet po starom, po dva-tri mjeseca ih nema, dok nisam ostala trudna zadnjih par mjeseci su dolazile uz dabroston...i moja ovulacija je kasnila i uz klomifen, zadnja menstruacija je bila 30. 11., a ovulacija 23.12., i sad aBd jos malo do kraja :), moj folikul je pukao na na 28mm, kad sam vec mislila da ce se pretvoriti u cistu, nisam ni vjerovala kad je doktor rekao da je pukao...pokusaj sto manje da se nerviras, i bit ce aBd sve dobro :)
Od 9. do 25. dana ciklusa sam svaka dva dana isla na folikulometriju... :)

SRETNO!!! :)

(odgovor članu tajchika006)
Neposredna veza do poruke: 2522
   RE: Klomifen/Clomid
2.9.2014 6:51:41   
tajchika006
Lala87 čestitam!!
Nadam se da će nam se svima ostvariti želja i da ćemo uskoro vidjeti svoje plusiće!! user posted image

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 2523
   RE: Klomifen/Clomid
2.9.2014 9:02:11   
kokouli
Ja mislim da kontraceptivi jos vise uspavaju jajnike ,da tako kazem ,i da u stvari u takvim situacijam aimitiraju menstrualni ciklus ....Nadam se da ce ti Klomifen pomoci .

(odgovor članu tajchika006)
Neposredna veza do poruke: 2524
   RE: Klomifen/Clomid
2.9.2014 11:49:30   
tajchika006
Prije nego sam počela s klomifenom, dr. mi je preporučio piti Diane 35 i to čak 4 mjeseca kako bi se mi hormoni smirili, a povišeni testosteron snizio na neku normalnu vrijednost. Neznam, stvarno neznam koji su načini ispravni, na internetu se može naći 1000metoda, iskustava, situacija.. Rekao mi je moj soc.gin da s klomifenom imam 3 pokušaja i da se onda spremimo za Zagreb. Barem je sa suprugom sve u redu, njegov nalaz spermiograma je uredan.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *