|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   termin poroda ??????
19.4.2009 0:13:10   
malenaa
drage moje, ja sam 35. sedmica i zanima me jedna jako bitna stvar vezana za termin poroda. po zadnjem ciklusu pise da mi je termin 31.maj ABD, ali takodjer na nalazu uzv-a pise pored i 19.maj kao nesto sto odgovara velicini bebe, jer je malac mashallah napredan. u 34. sedmici imao je 2600g. pa me zanima ima li neko iskustva s tim???? koji termin treba ustvari pratiti??? da li vece bebe dolaze na svijet ranije ????
unaprijed hvala svima...
kissss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: termin poroda ??????
19.4.2009 17:20:54   
delly
draga malena ako su ti poslije uzv dali novi termin tj 19.maja znaci tad ti je  i termin jer se pomjerio zbog velicine bebe...
tako se i meni pomjerio isto termin

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 16:50:36   
superstar24
vjerovatno je to radi napredne bebe..meni je opet skroz durgacije..po zadnjoj menstruaciji termin bi mi trebao biti 28.07. amdoktor kaze 10.08, nije mi jasno..

_____________________________

djeca su vojska najjaca...

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 16:53:56   
marinčii
ja isto imam dva termina po kalendaru je to 10.7-og a po veličini bebe 30.6-og ali mislim da ne mora značiti da će se beba ranije roditi ako je naprednija,ali eto budemo vidili brzo

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 17:13:14   
dinciii
user posted image  sad kad ovo citam sjetim se sebe.meni bio termin 30.novembra po menstruaciji a po velicini bebe 15.novembar beba bila krupna i ja sva sretna porodit cu se ranije,user posted image user posted image  a ja na kraju prenijela 12 dana(12.12 se porodila) i mislim da se i tada ne bi porodila da mi nisu izazvali porod.user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 17:23:35   
Minchica
meni termin 13. maj, a prije sedam dana kada sam bila na pregledu rekao mi dr. da bolove ili pucanje vodenjaka ocekujem svaki dan... tako ja vec sedam dana, sa spremljenim stvarima za bolnicu,  sjedim na tncima i osluskujem svaku pa i onu naj sitniju bol, ne bi li se sta desilo, ali jos nista... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 17:30:23   
marinčii
dinciii i kolika je bila bebica kad se rodila?

(odgovor članu Minchica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 17:33:23   
dinciii
imala je 3900 s tim da beba mrsa kad predjes termin,sve mi govorili da ima preko 4 kg,

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 17:54:24   
marinčii
ma ako moja bebica nastavi ovako napredovati imat će i više od 4 kileuser posted image user posted image ali eto nadat je se da neću prenjeti jer to stvarno nebi volila još kad znam kakve su vrućine u 7 mjesecu što prije rodim lakše će mi biti

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 17:56:45   
Anoniman
ja mislim da velicina bebe nema bas neke posebne veze sa terminom poroda, jer to znaci samo da je beba naprednija, da se majka fino hrani i da beba uzima vise nego sto se majki prima. to se meni desilo sa prvom trudnocom, jer je moja princeza u startu bila krupnija, pa mi je dr. cijelo vrijeme vodio termin 19. mart prema velicini bebe, a u stvari prema zadnjoj menstruaciji i prema mojoj racunici, ispalo je tacno kako i treba, 25. marta, u 40-toj sedmici. zato ne bih rekla da ce biti prije nego istekne 40 sedmica. malenaa, samo izbroj od prvog dana zadnje menze, 40 sedmica i znat ces tacan datum poroda.

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 18:19:56   
mnn
ja sam isto primjer da termin nema veze sa zadnjom menstruacijom....prvo su mi rekli 30.4, pa 24, i onda 17.4 eto možda bude ovaj 30 točan nakraju...i ako po svemu kaže doktor da nije točan ni taj datum....to je kod mene koja sam imala neredovite cikluse....

e sad kod žena koje imaju redovite one vjerovatno rode točno ili možda malo prenesu...ali moja je prijateljica imala redovite cikluse u sat doslovno a prenjela je 6 dana...

izludili su me sa tim terminima....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 18:39:09   
Anoniman
mnn samo se sjeti mene...nemoj se sekirati, iskljuci telefone i ljude stavi na ignor...pusti muza da te mazi i masira i uzivaj 

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 20:33:17   
luna77
no sikiriki +- dva tjedna u rastu bebe se tolerira a i svi UZV bas nisu pouzdani.bebice znaju kad im je vrijeme vani ii sigurno će nam se tad javiti "ja izlazim" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: termin poroda ??????
29.4.2009 20:54:16   
mnn
dadada imaš pravo isključiti ču sve telefone i svima poklopiti slušalice...jer to ispitivanje me ubija....

luna77 ti ultrazvuci...uh i njih mi je dosta...svaki drugi dan ctg pregled...več sam luda...od toga...jedva čekam da krene maleni i da na sve zaboravim.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: termin poroda ??????
3.6.2009 14:04:36   
mala ma
Pravi uzas sa ovim terminima za porod...mene dovode do ludilauser posted image .
Kao (skolski nacin racunanja termina pocetak men.+ 9 mjeseci, +7 dana- iako sam imala neredovne user posted image ) termin poroda mi je 22. maj...a danas je vec 3. juni i ja se jos nisam porodila.
Danas sam isla na ctg i uz pregled, doktor kaze da je bebi dobro i da nemoramo zuriti. Medjutim, psihicki me ubija ovo iscekivanje, odgovaranje na pitanja tipa:zar se jos nisi porodila, kad je termin itd...
Velika pusa!!!

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: termin poroda ??????
3.6.2009 14:26:25   
Ex Yu
a joj mala ma neprepadaj me i mi smo ti cekalice na 09.06 ima nas brdo ... nemoj boga ti da se tolko prenesemo joooooooooj vec me panika hvata ja sam se misla do sad i porodit grrrrrrrrr user posted image

tvojoj bebi je ocito fino mozda su promasili ovulaciju menstruaciju UZ mjere il nesto ... al brate ti ga pravo prenese ... javi sta se desava i dodji nam na razgovore pred porod


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: termin poroda ??????
3.6.2009 16:42:08   
mala ma
Vjerovatno su nesto pogresno odredili, bar se tjesimuser posted image
user posted image  ma Ex Yu, nadam se da ce se tvoja bebica roditi na vrijeme...drzim ti figeuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: termin poroda ??????
3.6.2009 21:09:37   
poetesa
na jednoj drugoj temi Apotekarka je nešto spomenula za prijevremeni porod... Ja sam čitala u knjizi za trudnice dA je od 37 sedmice svaka beba "donošče" a onda pročitam na forumu da je i to prijevremeno...

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *