|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
1.8.2013 23:19:16   
minchis

IZVORNA PORUKA: Almuccia


Ja sam u prvom tromjesecu trudnoce isto imala grozne nalaze urina. Pila sam brusnicu u ogromnim kolicinama i nije mi bilo od neke pomoci. Samo mi je dodatno stvarala mucninu. Kasnije mi je jedan stari doktor rekao da bi se rijesila bjelancevina da pijem redovno domace kravlje mlijeko, nikako ono u tetrapaku. Cim sam ga poslusala bjelancevine su otisle pa pa. Sto se tice bakterija i ostalog tu mi je koristio Pancicev caj za bebe i trudnice, br. 85. Mnoge forumasice su mi ga preporucile i ja ga tebi sad rado preporucujem. Pila sam ga svaki dan po 2 solje. Zadnja dva nalaza su mi hB odlicna. Cak mi je doktorica rekla da odavno nije bolje nalaze kod trudnice vidjela. Sretno ti bilo i nadam se da ces se rijesiti svih problema.


Hvala ti puno Almuccia na odgovoru i savjetima! Eto vidis, domace kravlje mlijeko imam uvijek pri ruci i povremeno ga uzimam sa pahuljicama, a sad cu poceti prakticirati i piti ga , bar casu-dvije na dan, samo moze pomoci i meni i user posted image

A jedva cekam ultrazvuk sutra da vidim svoju mrvicu, samo nek mi je bebac ziv i zdrav, a protiv leukocita i bjelancevina cu se izboriti uz vas i vase savjete, a tu je i doktor koji ce mi sutra sigurno isto dati neke upute pa vam javim sta je rekao...

Veliki pozdraaav, hvala jos jednom user posted image

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
2.8.2013 16:58:38   
minchis
evo da se javim kao sto sam obecala... hvala BOgu user posted image je super, UZ je pokazao da je sve uredno. A eto mog ginekologa nalazi urina nisu zabrinuli kao mene...kaze ipak si u drugom stanju, ne moze sve biti kao prije, kolicina leukocita je u granici normale, tj nema potrebe za antibioticima jer me ni mokraca ne pece, vec samo da pijem puno, punooo tecnosti i to bi trebalo doci sve na svoje user posted image
naravno naglasio je da mu se odmah javim ako primjetim da se stanje pogorsalo, tj. pocne me peci ili se pojavi iscjedak neugodnog mirisa...

eto drage moje, hvala jos jednom na savjetima, pridrzavat cu se svega, puno vas pozdravljam i cuvajte se suncaa user posted image

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
6.8.2013 14:12:43   
dincica
zdravo! ja sam u 35 sedmici i losi su mi nalazi urina. Br leukocita od 15-20 , malo stapicastih bakterija. Dr mi je rekao da radim urinokulturru, pa me strah sta bi moglo biti. Inace me malo boli ispod stomaka,

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
6.8.2013 14:38:52   
M kao Mama
moja rodica je imala cijelu trudnoću baje, pila je antibiotike, međutim beba je tokom prolaska kroz porađajni kanal pokupila bakteriju i evo dan dana, a prošlo je više od mjesec ima problema sa nosićem i okom, kažu da je to od te bakterije i da to zna trajati i po dva mjeseca

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
7.8.2013 20:09:21   
ena0002
Pancicev caj je zakon...i ja sam jednu kontrolu imala dosta bakrerija i onda pila taj caj po 3 solje i slj kontrola bila OK..e sad sam se malo ulijenila pa ga nisam pila a ovih dana cu opet raditi nalaze pa cemo vidjeti.....mada meni je nekako logicno da se pred porod trudnicama sa takvim indikacijama dju vaginalete da se to malo iscisti bas radi toga da beba sta ne pokupi

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
14.8.2013 12:22:47   
dincica
meni su nasli u urinokulturi bakteriju eserihiju, ali mi dr nije dao nista da pijem. 36 sam sedmica, pa me zanima moze li to uticati na bebu. Inace mi je dao samo neku brusnicu u tabletama .

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
20.8.2013 15:54:08   
ena0002

IZVORNA PORUKA: dincica

meni su nasli u urinokulturi bakteriju eserihiju, ali mi dr nije dao nista da pijem. 36 sam sedmica, pa me zanima moze li to uticati na bebu. Inace mi je dao samo neku brusnicu u tabletama .

Koliko znam kad se eserihija pojavi cak dr daju i antibiotike...ne znam stvarno jedino da pitas dr da ti malo bolje objasni moze li to imati kakvog uticaja na bebu...a koliko mi je poznato u slucaju prirodnog pororda beba moze pokupiti bakteriju

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
21.8.2013 9:15:52   
dincica
rekao mi dr da mi ne smije nista davati od antibiotika sad vec samo da pijem brusnicu, ne znam sta da radim user posted image

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
21.8.2013 18:32:59   
Snovolovka
Ja danas bila na kontroli, al naravno svaki put zaboravim nešto upitati (ko kad imam milion pitanjauser posted image )

Ima par dana osjećam ko da sam se malo prehladila dolje, vjerovatno od klime. S vremena na vrijeme me žigne u koku i češće mokrim, al ne osjeti mi se urin i imam možda malo iscjetka.
E sad, kaže mi prijateljica da probam s borovnicama...ona kupi suhe u refuzi, prelije ih vrelom vodom, ostavi preko noći, ujutro procjedi i pije (2 šake borovnica na 1l vode).

Da probam s tim il da ipak zovem dr? Ne da mi se opet je zivkat kad sam danas bila kod nje - napast će meuser posted image

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
21.8.2013 21:46:01   
sajraa

IZVORNA PORUKA: Snovolovka

Ja danas bila na kontroli, al naravno svaki put zaboravim nešto upitati (ko kad imam milion pitanjauser posted image )

Ima par dana osjećam ko da sam se malo prehladila dolje, vjerovatno od klime. S vremena na vrijeme me žigne u koku i češće mokrim, al ne osjeti mi se urin i imam možda malo iscjetka.
E sad, kaže mi prijateljica da probam s borovnicama...ona kupi suhe u refuzi, prelije ih vrelom vodom, ostavi preko noći, ujutro procjedi i pije (2 šake borovnica na 1l vode).

Da probam s tim il da ipak zovem dr? Ne da mi se opet je zivkat kad sam danas bila kod nje - napast će meuser posted image

Koja si sedmica trudnoće? Koliko znam to je normalno, pogotovo u poodmakloj trudnoći... user posted image


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
21.8.2013 21:49:33   
sajraa

IZVORNA PORUKA: dincica

meni su nasli u urinokulturi bakteriju eserihiju, ali mi dr nije dao nista da pijem. 36 sam sedmica, pa me zanima moze li to uticati na bebu. Inace mi je dao samo neku brusnicu u tabletama .


Dincice obavezno se rješavaj bakterija u urinu, a narocito eserihije, bebe to vecinom "naslijede" od majki.bolje da ti sada pijes antibiotike nego beba kada se rodi.


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
21.8.2013 22:06:47   
Snovolovka
Sajraa, danas sam 32+1, pa sad ne znam jel ti to kontaš kao poodmaklu trudnoćuuser posted image
Evo me je sad počeo bolit donji stomak s desne strane...nije jaka bol, al je konstantna...jel moguće da mi je beba pritisla mjehur jer je već glavom prema dolje? I evo sam piškila 3-4 puta u zadnjih sat...u p.m. ne znam više šta je normalno a šta nije...vazda neki žigovi user posted image

(odgovor članu sajraa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
21.8.2013 22:33:34   
sajraa
Nego šta nego "poodmakla" user posted image sretno draga, ja sam tek u 15-oj, i već idem često u wc, a sjećam se prve trudnoće, samo osluškujem gdje i kako me žigne user posted image
ne brini sve je to karakteristično, mislim pitaj dr naravno mi ovdje ipak samo razglabamo..

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
11.9.2013 14:33:41   
2strawberry
cure, jedno pitanje. ako nemam neke posebne probleme, da li bi svejedno bilo korisno uraditi urinokulturu/nalaz na bakterije. imam osjecaj da moj doktor nista to ne dozivljava, jednom sam ga pitala i rekao mi je da se ne brinem bezveze i ne citam puno po internetu, ako je sve u redu.
Ali ja ne mogu prestati razmisljati o tome da mozda imam neku bakteriju, koja mi nuzno ne stvara probleme, ali je tu i da ce je moja bebica pokupiti na porodu :)

jesam li luda ili sta?

da radim nalaze na svoju ruku, ili opustim se i slusam doktora? user posted image

(odgovor članu sajraa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
11.9.2013 15:22:23   
maminaprinceza
Drage moje, tu sam kako bih vam preporucila caj dr. Josif Pancic za trudnice i djecu protiv bakterija. Uvoz iz Srbije i ima u svakoj bolje opremljenoj apoteci. Za brzo rjesavanje bakterija u mokraci! Pomoci ce vam, iz.vlastitog iskustva kazujem.

(odgovor članu emina99)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.9.2013 16:20:39   
ena0002

IZVORNA PORUKA: 2strawberry

cure, jedno pitanje. ako nemam neke posebne probleme, da li bi svejedno bilo korisno uraditi urinokulturu/nalaz na bakterije. imam osjecaj da moj doktor nista to ne dozivljava, jednom sam ga pitala i rekao mi je da se ne brinem bezveze i ne citam puno po internetu, ako je sve u redu.
Ali ja ne mogu prestati razmisljati o tome da mozda imam neku bakteriju, koja mi nuzno ne stvara probleme, ali je tu i da ce je moja bebica pokupiti na porodu :)

jesam li luda ili sta?

da radim nalaze na svoju ruku, ili opustim se i slusam doktora? user posted image

Ma sta znam slusaj dr i ne opterecuj se....ako s vremena na vrijeme radis nalaze urina i krvi on vidi iz tih nalaza da li nesto treba ili ne....a preventivno mozes piti po 1-2 solje ovog Pancicevog caja

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
7.11.2014 18:11:14   
mici86
Pozdrav svima! Prvi put sam na forumu sto znaci da je prva trudnoca u pitanju :) danas sam imala prvi ultrazvuk, culi smo otkucaje i bilo je divno, uz je prosao ok, brisevi su ok ali je krvna slika i urin problem! pa bih se konsultovala sa vama ako ste imale slicne probleme.
ja sam u 6./7.nedelji, krvna slika je pokazala blagu anemiju i smanjene trombocite 103, a urin masu bakterija,dosta epitelnih celija, leukocite 4-5, eritrociti svezi 8-10, hemoglobin+(pv2). da li je neko imao slicno iskustvo i da li imate neku preporuku ili savet?
za anemiju sam dobila terapiju, folna+vitamin c+ferrum a za urin caj od brusnice...
hvala unapred svima na odgovoru!

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.12.2014 20:35:45   
Pravnica
Pozdrav mame :)
Mozete li mi reci gdje se radi tacno urinokultura (lokacija) i na koji nacin (jel ja nosim urin u onoj plasticnoj casici ili tamo piskim u njihovu posudicu)? user posted image

(odgovor članu mici86)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.12.2014 20:42:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pravnica

Pozdrav mame :)
Mozete li mi reci gdje se radi tacno urinokultura (lokacija) i na koji nacin (jel ja nosim urin u onoj plasticnoj casici ili tamo piskim u njihovu posudicu)? user posted image

ovisi sa koje si općine...
pa nosiš ili na Ilidžu prije grand senctra na desnu stranu...
ili u Stari grad...preko pita vjećnice...s drige strane Miljacke tzv. crveni polumjesec...
a odeš sa uputnicama i oni ti datu tri sterilne epruvete koje donisš tri dana zaredom...
da si olakšaš...ti ponesi us terilnoj bočici prvi urin, pa pretesi u njihovom taoletu u sterilnu epruvetu koju ti daju i odmah prvi predaš, onda poneseš epruvete i onda donosiš u njima ostala dva dana...
sterilnu posudicu kupi u apoteci...nije skupa...sigurnije je iapk za urinokulture

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.12.2014 20:53:39   
Pravnica
Op Centar, pa mi ta druga lokacija vise odgovara.
Hvala na brzom odgovoru... a koliko se cekaju nalazi?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.12.2014 20:59:48   
Hanady RR
Kad pređeš most koji ide do vijećnice do inat kuće...onda ideš desno , porđeš veliki parking i uđeš tu u ulicu lijevo...pored parkinga bukvalno porđeš on ti bude lijevo a desno parkić ...i sa desne strane s početka te ulice u zgradi koja kreće vdijte ćeš tablu i bijela stara vrata ulaz je lako naći...

a nosiš tri dana za redom, pa ako predš, pon, utorak, srijeda...obično bude nalaz naredne sedmice, ponedeljak il srijeda ovisi koliko posla imaju
ovisi koliko posla imaju

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.12.2014 21:39:49   
Pravnica
Ok. Hvala puno na informacijama ... :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
24.12.2014 18:10:04   
drvo
pozdrav da li je neko od vas imao problem sa gljivicama, i sta je preki lijek za njih , ? hvala

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
25.12.2014 11:07:30   
Pravnica
Licno nemam tih problema, ali sam cula da je ispiranje blagim rastvorom sode bikarbone pravo dobra stvar, poslije male nuzde... zatim posusivanje, prozracan ves... a canesten svakako :)

(odgovor članu drvo)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
25.12.2014 15:28:59   
pahuljicamala
Zdravo svima user posted image
Ja sam nova na ovoj temi. Trenutno sam u 10-toj sedmici I imala sam problem sa gljivicnom iritacijom I doctor mi je preporucio Bepanten kremu. Sada sam mirna, iako cesto moram koristiti dnevne uloske jer koristim Utrogestan 3 puta dnevno po tri, te imam curenje vise puta na dan...
Nadam se da sam pomogla user posted image

Veliki user posted image

_____________________________

Nada posljednja umire....

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *