|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 10:44:49   
tačkicaa
Evo je, novaaaa user posted image Bujrum, upadajte user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 10:52:28   
tačkicaa
Nudzejma Vidiš, nisam znala da je to slučaj u trudnoći user posted image Aman, šta bi' ja bez tvojih informacija user posted image Znači, nos začepljen zbog trudnoće, a alergija standardna kao i do sad user posted image Evo i moja se razbacala opet, ali kaže doktorica da neće ispast' user posted image Ali neugodno, k'o što ti reče, mogu mislit' kako je tebi, veća beba user posted image
Mala Ja ne osjećam kiselinu, nego samo želudac stane, imam osjećaj kao da mi je kamen u stomaku i smjenjuju se neke epizode vrućine i hladnoće, preznojim se user posted image
Lejla Znači želudac user posted image da nam nije to od puno priče? user posted image Mah, imam ja jednog kući takvog, mm obično sluša, ili bar napravi slušalačku facu user posted image
Anidla Ja imam proteine i bakterije i još nekih vragova, i nizak pritisak. A što ide u prilog nizak? Nisam baš informisana user posted image Šta bi bilo da je visočiji? Ja nisam još ništa zbavila za bebu, 23. sam sedmica, danas ušla u 24., ali druge žene već uveliko kupuju, pa ti vidi user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 11:40:41   
anidla
Tackice, ja i ti smo tu negdje sa terminom :)

U trudnoci u kombinaciji sa visokim pritiskom i proteinima u urinu su znakovi ne daj Boze preklampsije u trudnoci sto je jakooo opasno i za mamu i za bebu...

Mene su poslali sa uradim i urinokulturu, hvala Bogu sterilna je! Ali je najbitniji sad tlak....upravo sam sisla da ga izmjerim u apoteci i sad je 100 sa 65 alaaaa....dosla da popijem kafu....

Ma mene nesto malo strah kupovat, isprepadana sam od komplikacija a ne zelim to sebi raditi....

U kojem si dijelu Sarajeva ti? Moze se i neka kafa organizovat :)

Gdje vodis trudnocu?

Poljubci!

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 12:03:42   
tačkicaa
Anidla Bgmi ti mene isprepada s ovim user posted image Meni je već drugi put od kad sam trudna loš urin... Ali kako je bio vikend kad sam išla na zadnju kontroli s nalazima, doktorica reče da me ne smije ostavit' bez terapije, a inače bi mi dala da radim urinokulturu user posted image Ptošli put su mi pomogli antibiotici, nadam se da neće biti problem ni sad user posted image Ako je urinokultura sterilna, to znači da je sve ok? Zašto onda pokaže običan nalaz bakterije (ili bilo koje druge baje)? Joj ja imam fobiju od tog vražijeg urina od kad sam bila mala user posted image
Ja ne kupujem više zbog ljenosti, iskrena da budem. Nije mi se još probudilo to nešto za shopingom, nadam se da me to ne čini potencijalno lošom mamom user posted image user posted image
Ja sam na Alipašinom trenutno, a trudnoću vodim kod dr.Frljak na Grbavici. Ti?
Može naravno, druženje sa trudnicama i zajedničko paničarenje je uvijek poželjno user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 12:13:17   
nudzejma
Tackiceeeee proteini u urinu mogu biti i od upale i bakterija. Pisala sam ranije ovdje da mi je urin na zadnjoj kontroli bio uzas.Puno leukocita,malo eritrocita,proteini u tragu.Pila sam antibiotike 12 dana (i vag.bris nije bio ok) i sad cekam da prodje 7 dana od prestanka terapije kako bih ponovo provjerila urin i bris.
Opasni su proteini u urinu bez znakova upaleuser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 12:36:19   
mala_sa
Da se tuspasimo na novu temu user posted image , nas mjesec aaaaaaaaa user posted image user posted image

Za zeludac, ja imam problem sa pojacanom kiselinom, znaci bukvalno mi gori sve koliko bude jaka, i stalno mi se vraca fujjj user posted image . Eh uzmem 10ak zrna sirove rize, operem ih i samo progutam tako na suho user posted image . Ma u roku od 15min ni traga kiselini. user posted image

Nudzejma, iste sve simptome imam user posted image . Nekad su blage bh kontrakcije i tad mi se samo stvrdne stomak i bude dosta neugodan osjecaj; a nekad su prave, udaraju u ledja, jako bole, traju po par minuta i ponove se 3 u 15-20min; tad uvijek pomislim krenulo user posted image . Iako mi je grlic omeksan i otvoren 2 prsta jos uvijek nista od tih kontrakcija nije imalo efekta da bas krene porod. Ja ne mislim da se moze ista dogoditi kad se beba puno vrti. Moja cura se isto bas puno vrti pogotovo navece, ali osim neugodnih bolova nista drugo nije bilo.

Agatha ja sam svaki put pocela kupovati sa ulaskom u 7mi mjesec, to mi nekako taman user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 13:23:16   
nudzejma
Hvala ti Mala_sauser posted image
Ti bas sad mozes da odbrojavas i ocekujes svaki dan....aBd da bude s hajjrom.
Jel tebi racunaju termin po UZ ili po zadnjoj m?

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 14:15:14   
BubaDara
a što ste vi meni vrijedne ovih dana user posted image
I novu temu otvorile, a ja se zadala u čitanje na staroj i sve sam vas pročitala user posted image
A sinoć nam nešto internet zezao pa nisam nikako mogla s mobitela ući, a znate da i ja volim da mlatim ovdje šuplju user posted image user posted image
Novoj članici želim dobrodošlicu i ugodno i korisno druženje s nama, pa da nam rodi zdravu bebicu user posted image
Ja se još nisam odmorila od burnog vikenda, tako da sam isto malo fuj ovih dana user posted image
tačkice žao mi je zbog alergije, ja sam prije trudnoće baš patila s tim i pila tabletice i sirupe a sad hvala Bogu još prolazim dobro user posted image i sama sam se iznenadila, haman mi cura pametnica prava, ne sikira me nikako user posted image morat ću biti pravo fina kad izađe, da joj se odužim nekako user posted image user posted image Nadam se da će te to popustiti jer znam kako je užasno user posted image
anidla ti si čini mi se pitala za kupovinu user posted image ja sam počela ponešto što m ise svidi da kupujem, ništa pretjerano ali pored nekih stvari mi bude žao proći kad vidim kako su slatke user posted image Sljedeće sedmice ulazim u sedmi ako Bog da pa ću onda možda malo intenzivnije što kaže mala_sa user posted image mm i ja planiramo kupiti novu spavaću sobu pa sam našla neku u Belloni, samo još da poručim, kupila sam već Dormeo madrac, stoji i čeka novo leglo, pa nadam se da se neću pokajati user posted image e dok to ne legne u sobu, ništa od kupovine krevetića, kolijevke i ostalih baby rekvizita user posted image
Čula sam i ja da kod kiseline pomaže sirova riža, ja još nemam problema s tim, ali ako uhvati, eto znam šta mi je raditi user posted image
nudžejma opet oko grlića hehehehehehe user posted image
Imam i ja te B-H kontrakcije, sve češće, ali brzo prođe pa ne paničim toliko user posted image
Sinoć sam i ja pretjerala s trešnjama i jagodama, pa me jutros bolio želudac i gladna na sabahu, pojela corny milk (pravo ih voooliiiim user posted image user posted image ) i fino bi mi bolje user posted image
Ja sam ovih dana i u krečenje fazonu pa ću vam piskarati ovako samo s posla kad stignem, da i to završim prije ramazana, pa onda ako mi nadođe i budem se dobro osjećala da rahat poslije ramazana odem smočiti ove otečene nogice u more user posted image
A svaki dan mi oteknu, baš me boli i nervira, sva mi obuća mala user posted image user posted image kako će tek biti u još kasnijoj trudnoći user posted image user posted image user posted image
Ljubim vas i grlim sve, čuvajte mi se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 14:32:23   
mala_sa
Nudzejma racunaju po uz, da je po mengi 15 dana ranije bi bio termin. Meni se bas taj mjesec kad sam ostala user posted image desio neki kurslus sa menstruacijom user posted image .
Nesto se ne sjecam ali mslm da su i u prve 2 racunali po uz, mslm da je tako preciznije.

BubaDaro znaci ovaj vikend udarnicki, nemoj pretjerati user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 15:28:16   
anidla
tackicaa nema te stabiti strah! jer ti je pritisak nizak, ne otices, prema tome nema razloga nikakvog za brigu oko tvojih proteina!Ja sam bas danas zvala ginekologa i rekla mu da mi je nalaz sterilan od urinokulture pa mi je rekao da ponovim obicni nalaz urina, jer je drugo sve uredno, nizak pritisak, ne oticem...sad da ponovimo pa da vidimo jel bilo nesto od hrane ili lazna uzbuna...ali da sam se prepala jesam! jer nemam nikakvih upala niti bakterija a postoje proteini.....

mala_sa da sa hairom sve prodje akBgda!!!! ja svaki dan racunam koliko mi je ostalo pa mi se otegloooo, ali polako, nema nama druge user posted image

BubaDara koja si ti sedmica kad si pocela vec pomalo da kupujes?joj ja sve okolo pitam, kao da mi bude lakse user posted image ja sam danas kupila cak 2 carapice i jednog maloooog zeku sa veeelikim usima za krevetic user posted image meni je ovaj Azel kids ispred zgrade pa malo malo udjem i svasta mi se svidi....Noa je kupio neki mali oblak bijeli sa zlatnim sitnim zvjezdicama koji se navije i svira onu finu muzikicu za bebe user posted image user posted image user posted image prvi pokloncicza svog brata akBgda ...

Ja ne mogu cekati 8 mjesec...prvo jer nikad ne znam kad ce me ledja uhvatiti i da li cu biti u mogucnosti da se krecem...hem diskushernija hem tromboza... necusad pretjerivati ali sam odlucila pomalo kupovati...


Eto zene, bas je fino kad svasta mozes napisati i svi te razumiju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 17:23:13   
winky_sa
Da se i ja stupasim na novoj temi user posted image
Vidim da se niste sinoc naspavale, ja sam isto danas kao prebijena macka. Nesto sva sebi teska. Jos maloprije gledam stomak i kao da imam grumen sa jedne strane pupka user posted image Pretpostavit cu da je samo beba.
Eskimka zelim ti dobrodoslicu
Samy_lo drago mi je da ti babo nema bolove, aBd bit ce ok
Tackice i kod mene na nalazu urina ima i leukocita i bakterija, ma svega. Ali mi je barem urinokultura sterilna. Dr mi je gledala nalaze ali nije djelovala zabrinuto. user posted image Opet kafu spominjete, ja mogu da zamislim na sta bi licilo kada bismo se sve user posted image pojavile na jednom mjestu user posted image
Ostala sam duzna odgovoriti i na onaj upis o vjezbama. Mozemo zajedno taman, jos bolje ako je od 25. sedmice, taman planiraj za mjesec dana da idemo strebati user posted image
mala_sa Tebi se termin blizi user posted image
Eto cak sam se puno i ispisala, dosta od mene user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 18:32:21   
Midnight_489
Evo i mene 😊
Kako ste mi,drage moje? 😘

Ja evo kod sverkve,uhvatila net od obližnjeg kafića user posted image


(odgovor članu winky_sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.6.2016 20:11:23   
lejla80
Ima li koga da pijemo kahvu user posted image

Ja sam se danas nahodala, obavila tonu nekih stvari a moram priznati nije mi bilo najprijatnije kad sam tek izašla. Od kako sam imala ono krvarenje nisam izašla bez mm.....još sparno pa se znojim ajjj sve kontam eno ga opet....prva kafana u WC da zavirim u gaće user posted image user posted image Poslije prve kontrole sam se skroz opustila, tak da ostadoh vani prilično dugo, ne smijem ni reći koliko user posted image

Što se tiče mog uvaženog gospodina želudca totalno se ulijenio, ne radi a i kiselina me muči, tak da prvom prilikom probavam recept sa rižom..

Jučer sam opet bila cijeli dan gladna, pregladna, samo što nešto pojedem, opet glad, a ako odmah nešto ne stavim u usta, muka mi...user posted image user posted image

I znate šta, ljubomorna sam na vas sa puno sedmica user posted image user posted image

A kad se o kupovini radi jedva čekam, al meni je baš, baš prerano, danas mi je na FB iskočila neka stranica sa prekrasnim bodićima a pravo povoljnim, sad mi krivo što nisam kopirala link da vam pokažem...idem potražiti.....



_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 7:19:07   
winky_sa
Jutroooo, vidim nesto ste mi se ulijenile sinoc pa cu ja sama sa sobom da razgovaram user posted image
Mene su poceli grcevi hvatati u nogama, kako je ruzno user posted image da li se jos neka od vas susretala s tim, ja pijem mg direkt ali izgleda ne pomaze.....

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 8:29:53   
tačkicaa
Jutro djevojčice, djevojke, žene, danas pišem za vas blagoslovljene user posted image user posted image E svaka mi čast user posted image
Sinoć sam u SCC-u vidjela prelijepu trudnjaču u crvenoj haljini. Bilo je to u garaži, oko 21:00. Insistiram da se dotična javi ako je ima ovdje user posted image Bila je mnogo slatka i malo trudnija od mene, sa jako zgodnim trbuhom user posted image
Winkiiiiiii Vidi ti što se ona razvrijednila s pisanjem user posted image Što se škole tiče, to je dogovoreno, imaš društvo za proširenje trudničkog znanja user posted image A što se grčeva tiče, ja ih nemam, imam samo nešto što ja zovem 'nervoza u nogama', to mi se i prije trudnoće dešavalo, a sad Boga mi sve češće, i smori me user posted image Moja mama kaže da je imala grčeve u nogama, kaže baš je znalo biti neugodno. A nemam ti neki savjet za to user posted image Možda neke masaže i to user posted image
Lejla Sinoć sam saznala da je i moja rodica Lejla trudna i mnogo mi je drago user posted image A i ja sam se vala umorila juče', sinoć kad dođo' popijem svojih 6 tabletica, pojedem po' kile voća i u krevet user posted image Što se uvaženog gospodina tiče, mene je jako razočarao, nikako mi ne može držati korak user posted image I meni je muka ako mi tako naleti glad a ne pojedem odma' nešto, zato ja uvijek imam neko voće, pa kakvo god, pomogne user posted image Ja sam ljubomorna na ove s bebama user posted image
Midnight Kako ide? user posted image I se javiš, kratak izvještaj podneseš i ode u lutnju user posted image
Anidla MA da, nije mi nizak pritisak, nisam primijetila da otičem, trebalo bi da je sve otprilike ok, ali eto čovjek čim nešto načuje, odma' se nasekira user posted image Kad ćeš ponoviti taj nalaz? Vjerujem da si baš nervozna user posted image
Mala_sa Meni su ti termini nevjerovatni, eto napr doktorica kaže da se moj potpuno poklapa sa uv, a meni to nikako ne ide u glavu, pa jebem ga kad zatrudni' user posted image U pms-u user posted image Pitam se kako je tebi kad čitaš ovako dubokoumna pitanja, koji od mene navire svaki dan po par user posted image
BubaDaro I mene je vazda mučila ta alergija, ali ništa mi nije pomagalo, sem Actifeda. Koji je to bio lijek jarane... Popiješ tableticu, u roku od pola sata se moraš komirat', a ako nekim slučajem nemaš uslove za to, postaneš nervozan k'o pašče, grizeš okolo user posted image Ali poslije apavanja, k'o nov-kao da nikad kihnuo nisi user posted image Ali povukoše ga iz prodaje, kaže sadržav'o njaku drogu , reko' čuuuuj to user posted image user posted image A nešto sam još htjela reć'... A da, nisam ja prije imala ovako konstantrno začepljen nos, tako da će biti da je doktorica za grlić upravu, haman je od trudnoće user posted image I Nudzejma drago mi je da ima nešto dobro u postojanju leukocita i upale user posted image Ja do nedjelje aBd pijem, pa i ja čekam na ponovni nalaz.

Krenu' ovako odozdo da vam odgovaram, umalo da i ovoj Tačkici nešto napišem user posted image Sreća skontah da s njom pričam svaki minut user posted image Ljudi moji mene ova trudnoća unazadi, samo nešto lupetam, a memorija mi sila jedna, pa to sve skupa, kao što vidite, ne liči ni na šta user posted image Jbg user posted image

(odgovor članu winky_sa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 9:34:19   
lejla80
Oj obrisa mi se post zaboravila ga kopirati user posted image

Tačkice smijala sam se tvom postu na sabahu user posted image

Winky ja sam imala u zadnjoj trećini užasne grceve, poslije grča, noga me je bolila po nekoliko dana uzimala sam mg direkt u kombinaciji sa kalcijem...

Jutro moje žene user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 9:38:09   
mala_sa
Jutro, kod nas kisa lijeee user posted image user posted image jedva se dozvah jutros... Kako je krenulo ovo vrijeme morat cu dokupiti gegica dugi rukav, bebu po ovom vremenu ni u sta ljetno obuci ne mogu user posted image

Iz licnog iskustva, meni se prva trudnoca tako bila razvuklaaaa, ma imala sam osjecaj nikad docekati 9ti, a druga i treca su bukvalno proletile, ja sad stvarno ne znam u sta mi prodje ovih 9 mjeseci...

Tackice ma joj i meni pocesto nije jasno to sa racunanjem termina, al eto u 15 dana gore - dole poklopi se user posted image

user posted image . Ja inace imam neredovne user posted image , i jedini nacin da mi racunaju termin jeste uz, s tim sto se svi doktori slazu da definitivno najprecizniji termin jeste onaj koji da uz iz 7-8 sedmice trudnoce.

Eh da, ja u ovoj trudnoci imam simptom uvecanih sinusa i pocela sam hrkati kad spavam, ja koja nikad hrkala nisam user posted image user posted image , tako da znate da i ti problemi sa zacepljenim nosom su def jedan od simptoma blazenog stanja user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 9:40:42   
mala_sa
Winky sestro po grcevima, ja ih imam u sve 3 trudnoce, zna me noga danima boljeti, mg malo ublazi bol. I skontala sam cim sam malo aktivnija nema tog lijeka koji ce ih ublaziti, znaci sto vise odmaraj, jedini je to lijek user posted image . I kad uhvate popi jos jedan mg, ne smeta dupla doza.

< Poruku je uredio mala_sa -- 2.6.2016 9:41:31 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 10:02:08   
agatha
Jutrouser posted image Da se i nas dvije cekiramo na novu temuuser posted image
Posla da pisem da sam katastrofa i sama se sebi smijem,jarane ja vazda katastrofa hah, najbolja je sala na svoj racun.
Sreca pa se nocas bas naspavah, al kad sam se probudila jutros kosa ko da sam je oprala i opet susenje,
Sinoc sam toliko lose bila, sreca pa barem nisam imala temperaturu ali sam ipak popila paracetamol.
Nos samo lije, kihanje i proljev plus, uffff.
Jutros sam kao malo bolje ali me zna zignuti stomak, bas se prehladih.
Cekam da malo popusti pa nek me i nacelavo osisa ne mogu ovu kosurinu vise podnijeti.
Mala_sa ima li treme, tvoj mjesec?
Ja za nekoliko dana ulazim u sedmi mjesec ako Bog da, vakat i red bi bio da svojoj hanumici barem carapice jedne kupim za pocetak,hah.
Mislim da smo BudaDara i ja u dva dana sa terminom ali ona je mislim lager nakupovalauser posted image
Ja ne znam ne vjerujem da cu ici ponovo na trudnicke vjezbe, sta cu sve znam hahha a i tesko mi se uklopiti sa vremenom.
Ko bude isao na Saraj Polje, tu sam ja isla ako vam frckava sestra bude i govorila da plodna voda ne moze curkati pomalo vec da to pljusne ko iz lavora i svakom slucaju, znajte da nije istina.
Ja sam zivi primjer a znam da ih ima mnogo.
Komsinice, ismijah se tvom postu, nema niko ovdje smjesniji od tebeuser posted image pozitivno naravno. Eto ne znam sta sam jos htjela, ja sto se tice grceva i mene po noci zna uhvatiti a pijem od pocetka magnezij direkt ujutro i navecer.

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 10:06:38   
nudzejma
Jutrooooo vesela ekipo....
Kako ste vi jutros poranile....Vrijedne zeneuser posted image
A ja uzivam u spavanju bar jos ovo malo....Mm ujutro na posao i vodi malenog u vrtic.Oni se tiho izvuku ja ih i ne cujem a ja nastavim drinjati bar do 09 ili 09:30.Pa nisam ovako spavala od kad se moj D. rodio,znaci 4.5 godine.Ove trudnice iz prvog kruga nije da vas plasimuser posted image
Ja isto pijem redovno Mg direkt redovno i nisam imala ni jedan grc a u prvoj trudnoci sam bas imala cesto ali nisam pila Mg.
Meni se taj Mg direkt nikako ne svidja jer sadri zasladjivac aspartam koji je fuuuj kancerogen ali kad sam istrazila ostale proizvodjace svi sadrze istouser posted image .Sta cu valja nam pitiuser posted image
Ja jucer bila na vanrednom brzinskom pregledu kod dr.i opet glupi sekret.Sad mi je dala Neo Penotran.Bas sinoc kazem mm ja evo 2 mjeseca stalno "mecem" dole njake vaginaleteuser posted image Ma ima da unistim sve dobre baje u vaginiuser posted image
Haman da sam magnet za upaleuser posted image user posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 10:10:49   
agatha
Nudzejma koji magnezij piješ? Kako mislis sadrze svi, pa valjda moraju napisati sta sadrziuser posted image user posted image
Ja sam izbacila onaj Bioelectra zbog tog aditiva i pijem DM-ov otad ali ne pise da ima aspartam.

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 10:28:55   
lejla80
Agatha pa tebe baš safatalo, i ja sam imala sličnu epizodu prije dvije sedmice, prešlo mi od malca, sreća nije dugo trajalo, došlo mi je da se kilnem... Nego reci mi, pošto si ti najsvježija sa AC, kojim danom se radi na Jezeru i treba li se šta zakazivati? u kojoj sedmici si ti radila?

Nudzejma ja ti prvi put čujem za taj zaslađivač, čuj otrovan a tolike trudnice ga pijuuser posted image I ja imam kući onaj DM-ov al ga ne koristim, nisam sigurna smijem li, zbog ovog kalija u sebi, da ne prećeram sa dodacima...Spavalice uzivaj dok možeš, znaš ti šta te čeka hahahah, noći nespavane. Ja ispisala malca prije dva dana iz vrtića, tako da mi je ujutro dernek. Sinoć sam ga držala do 11 sati budnog i opet je jutros sabahile skočio na nogeuser posted image , niša od toga ranije će on meni na spavanjeuser posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 10:56:18   
agatha
Lejla rade ponedjeljkom ujutro, a moras se naruciti. Tvoj ginekolog, odnosno drzavni ti mora dati veliku uputnicu za AC i onda se narucis telefonski, najbolje je sto ranije jer oni imaju mjesecni raspored.
ne znam u kojos si sedmici sad? Ja sam radila u 17+1 cini mi se. Najbolje rade Nikulin, Katica i Lejla Imsirija. Probaj izbjeci Naimu Imsiriju, barem je takvo moje iskustvo.
Popijes apaurin i dodjes gore, ispraznis mokracni mjehur. Trebas kopirati tu uputnicu i zdravstvenu knizicu sve strane na kojima nesto pise i obavezno onaj dio sa krvnom grupom i muzevu krvnu grupu, eto ne znam jesam li ti sve objasnila.user posted image

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 11:04:55   
lejla80
Sad sam u 14, a moj ginekolog mi je rekao da dođem po uputnicu za 15 dana. Eh vidiš to za muževu krvnu grupu mi ništa nije spominjao, jel to znači da on mora raditi krvnu grupu ako nemamo nikakav pisani trag o tome ili samo možemo navesti koja je?
Jesu li te odmah ubacili u termin gore kad si se naručivala ili si morala čekati?


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
2.6.2016 11:11:34   
agatha
Oni tebe ubace u termin kad je najbolje da ti se radi i bolje ranije npr. u 17. sedmici jer moze doktor procijeniti da ti pomjere punkciju za sedam dana iz nekog razloga, npr. kontrakcija ili ako se beba puno vrti to jutro.
Tako da se ostavi vremena da se moze uraditi. Trudnice koje su negativni rh faktor a druga je trudnoca u pitanju a muz pozitivni rh faktor moraju nakon punkcije popiti rogam i to koliko znam sam kupujes. Medjutim sve ce ti oni objasniti kad se budes narucivala. Meni su rekli da donesem i za sebe i za muza iako sam ja rh negativna ali je i muz pa nisam morala to piti,
Samo se ti sto ranije naruci a mozda je bolje da odes direktno gore sa uputnicom da ti sve fino objasne cim dobijes uputnicu.

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *