|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cervix
28.5.2009 21:57:42   
Apotekarka
postavih pitanje na pogresnoj temi pa mozda nitko nije ni vidio...citrav tjedan me prerezivao stomak po dnu i naravno kao i svaka trudnica kojoj je to prva trudnoca ne znam ni kako trudovi pocinju i sve to nazvala sam svog doktora i otisla na pregled...trudna sam 34 tjedana...s bebicom je sve ok teska 2250 i naravno odmah su me zene isprepadale da je presitna mada doktor kaze normalna bebica...rekao mi je da bolove imam jer mi se cervix poceo smanjivati i pripremati za porod i mogla bih malo ranije roditi i uz to imam kontrakcije a gynipral nema potrebe ukljucivati u tako kasnoj trudnoći...preporucio mi je malo smanjenje aktivnosti i po potrebi apaurin 2 mg je li netko imao slicno iskustvo s cervixom ili zna nesto o tome...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cervix
28.5.2009 23:46:12   
Mya_81 RR
Uh, ja sam apsolvirala temu vezanu za cerviks...

Ja imam problema s tim od 18 sedmice...smeksan i skracen na 1/2 članka, te uloživ za vršak prsta....i odtada sam na strogom mirovanju i na gynipralu.....ovih dana ulazim u 33 sedmicu tako da je polako iza mene taj moj problem sa cerviksom....jos 2 sedmice lezanja i onda se mogu napokon malo opustiti.....

Sekunde ne trebas brinuti....gynipral se prestaje piti tako negdje oko 35 sedmice i zato nema smisla da ga ti sad pijes....

Uostalom, sasvim je normalan proces da se cerviks pocinje skracivati pocetkom 9.mjeseca, jer se to skracivanje ne desava odjednom....

To sto ti je smanjio aktivnost je normalno s obzirom da si imala bolove i da bi izdrzala do termina...da se ne pocnes otvarati ranije.... uostalom, sve trudnice pred kraj trudnoce moraju malo 'stati na loptu', a i apaurin ti je dao za opustanje maternice - zbog kontrakcija.....






_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 2
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *