|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zacepljen suzni kanal kod bebe
12.7.2009 23:46:02   
Babyy
Kao prvo izvinjavam se moderatorima ako tema postoji mada je nisam nasla..

Mom sinu je 4 meseci 10dana .Desno oko mu krmelja i suzi od rodjenja a povremeno bude i jako crven kapak i od krmelj.ne moze otvoriti oko. isla sam kod dr kucnog i decijeg pedijatra dali su mu prvo jedne kapi pa posle druge ..ja sam mu cistila oko kamilicom i namuzla svog mlijeka al nista ne pomaze.. zadnju kontrolu kad je imao rekli su mi da se radi o zacepljenju suznog kanala i zakazli su mi termin kod specijaliste 24 sept.... kaze da ce djete biti pod anestezijom valjda se radi i propiranju suznog kanala zao mi je sina jer tad ce mu biti tek sest ipo mjeseci..

dali je iko imao iskustva s tim.. dali moze taj zahvat propiranje suznog kanala da ne uspe dali boli...



_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
12.7.2009 23:58:37   
S.mama
Mislim da sam ovo vec negdje pisala...mom sinu su to radili dva puta,bez anestezije...oba puta nije uspjelo,jer je ispiranje dolazilo samo do pola suznog kanala...treci put su mu uradili sa anestezijom...sada nemamo nikakvih problema...
ali nemoj da brines jer ce to biti rijeseno za manje od 10 minuta...bolje sa anestezijom nego ovako bez...ja sam svoje dijete morala drzati dok su mu cistili suzni kanal,nije se znalo ko od nas dvoje vise place...kazu da ne boli,ali malo sutra...ja mislim da jako boli..

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
13.7.2009 0:02:32   
Babyy
koliko ti je bio star sin... meni kaze dr da ne boli .,. anesteziju mu daje da se djete nebi pomeralo joj sto se bojim... dali moze da mu utice na vid..  kakve su tvog sina bile reakcije posle...

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
13.7.2009 0:05:18   
S.mama
Star je bio 8 mjeseci...sada sve super..na vid ne utice..ne brini,znam da brines,ali nemoj...
poslije toga mu nisam ni kremu stavljala,nista...kao da oko nikada nije ni bilo bolesno..

< Poruku je uredio S.mama -- 13.7.2009 0:06:59 >


_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
13.7.2009 0:07:29   
Babyy
hvalaaauser posted image

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
14.7.2009 1:42:01   
senoenamine
E draga moja,evo i kod nas je isti problem mada je beba stara vec oko 10,5 mj.U pitanju je takodjer desno oko,od rodjenja suzi i krmelji svako jutro je bilo totalno zatvoreno.Sipala sam svoje mlijeko ali nije pomagalo,na prvoj kontroli od mj dana djeciji pedijatar nas je uputio ocnom dr.Na pregledu dr je savjetovao masiranje blize nosu onoliko puta koliko djete doji i propisao kapi i mast za oko tobrex.Dok se terapija primjenjivala malko se pokazao pomak ali nista vece.Na slijedecoj kontroli ponovo samo kapi i dalje masiranje,ali to je bilo nemoguce jer je vec bila veca i nije dopustala,odmah bi prestajala dojiti.Do godinu dana kao treba masirati ako neprodje upucuje se specijalisti na propuhivanje kanala.Kada se prehladila u aprilu pedijatar je savjetovao ispiranje ociju kamilicom,ali to nikako nije bilo pametno jer je samo oko jos vise bilo iritirano i krmelj je vise dolazio do izrazaja.Ovaj mj smo trebali uraditi ponovo kontrolu kod dr ali smo odlucili potraziti dr misljenje jer culi smo kako to moze potrajati i do 2 god i da se samo ocepi.Za sada joj oko samo suzi krmelj se povukao,ne ispiramo vise kamilicom.Inace smo iz Krajine (Cazin) pa cemo ovaj put ici u Bihac kod ocnog.Kako sam cula to se radi u Sarajevu da li iko zna kako se placa i da li je potrebno ostajanje u bolnici.Unaprijed zahvalna,pozdrav....

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
14.7.2009 23:10:59   
S.mama
Isto su nama tako savjetovali,masaze,kremice..Ali draga,zar ti nije zao cekati jos godinu dana da bi uradili ispiranje za manje od 10 minuta?nemoj se naci uvrijedjena,ali to skodi tvom djetetu,jer ono ne moze dobro od krmelja da vidi na oko...
Ne znam sta bih ti rekla,jer je to kratkotrajan postupak..da li ce te primiti u sarajevu zbog toga?dijete odmah ide kuci,to nije operacija oka,nego prociscavanje suznog kanala,tako da to oko bude mozda pola sata zalijepljeno zbog toga da vjetar ne iritira,a kasnije bude sve u redu...Ako budes cekala,otkud znas da se kasnije nece pojaviti kada dijete bude imalo 5godina..onda ce ti biti teze..

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
14.7.2009 23:36:13   
Babyy
i ja mislim da je puno da se ceka do godinu dana...
meni su ovde u francuskoj rekli do sest meseci ako ne bude ok onda cu morati kod specijaliste tako da nam je zakazano 24sept... rekli su da za sad nemoze uticati na vid al za kasnije je moguce... ja bi ti prepurucila da ne cekas na god dana...

i ja sam masirala oko detetu i dan danas to radim.. al dzaba i dalje sve isto i bas mi ga bude zao... 

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
12.9.2009 0:05:32   
mashkica
Zdravo svima! Ja sam nova clanica, imam kcerkicu od skoro 15 mj. i ona ima isti problem na lijevom oku. I nama je zakazana intervencija uz anesteziju (koje se jakooo plasim :() za novembar, jer smo propuhivanje (bez anestezije, sto je jako stresno i za bebu i za roditelje) radili u maju, ali bez uspjeha :(

Zaista me muci ovaj problem, od rodjenja je okce ili puno suzica ili krmelja :( I svi kad je vide, prvo pitaju sta joj je sa okom :(

Babyy, zamolila bih te da nam poslije 24. septembra preneses iskustvo, a do tada mislimo na vas i drzimo vam fige!

Pozdrav svima!

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
24.9.2009 21:28:22   
mashkica
Babyy, sjetih se da ste danas imali zakazano kod dr. Nadam se da je sve proslo kako treba, da je bebac bio hrabar i da je sada problem iza vas!!!

Kod nas je ovih dana bas lose, oko krmelja bas, bas!!! Izgleda da cemo i mi morati obaviti tu intervenciju :(

Molim te, javi kad stignes, prenesi nam vase iskustvo!

(odgovor članu mashkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
7.10.2009 21:02:25   
senoenamine
Pozdrav hanumice,vidim da bas nema novih vijesti na ovu temu pa da dam svoju izjavu za danasnji pregled radjen u Bihacu kod dr Velagic Suvade.Jutros smo obavili pregled,dr je pregledala oko utvrdila je da unutarnjeg ostecenja nema da je oko zdravo,i njen savjet je bio da ne idemo na propuhivanje ili ocepljavanje kanalica.Rekla je da u Sarajevu rade nazivo bez anestezije sa iglom,a u Zagrebu da se radi pod anestezijom,ali da je pritom potrebno uraditi detaljne pretrage kao npr slikanje pluca,vadjenje krvi i urina CT....U Zagreb nas ne moze uputiti,jedino Sarajevo preostaje ali je ipak savjetovala da se priceka jos jer desi se da to samo prodje,ocepi se.A i beba je mala da bi to sve trpjela.Svemu tome doprinjele su moje rijeci da je oko super kada je toplo,znaci citavo ljeto pojavilo se mozda par puta suza,znaci bilo je dobro.Ali dok se javi zahladjenje,vjetar ledeniji vazduh oko je gore.Kod nas kapak oka nije crven nikad nije ni bio,jedino se desi da dojnji dio oka bude crven ukoliko se sasusi zuckasti iscjedak znaci dok se ne pretvori u krmeljice.Odlucili smo sacekati pa akobogda nadam se da ce se i to rjesiti onako kako je najbolje.Pozdrav svima i ako je jos neko imao kontrolu il pregled nek iznese misljenje,lijep pozdrav za sve mame i bebice.................

(odgovor članu mashkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
20.3.2010 10:18:17   
shejla
imam i ja slican problem... Lamiji suzi oko, ali kad je hladno ili vjetar. I to najcesce samo desno... Nema krmeljina ujutro, i ne suzi kad je u kuci skoro nikad...ali cim izadjemo vani potoci cure niz lice??? Da li se nekome desavalo slicno user posted image  (dr. nam je rekla ispiranje kamilicom kad smo bili zadnji put - prije 3-4 mjeseca, ali kako jos nije prestalo, ne znam sad koliko da ispirem...nekoliko dana??? koliko puta dnevno??? u koje doba???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
20.3.2010 10:52:18   
maja78 RR
mom bebiju je suzilo desno oko, kad smo u kuci samo se cakli suzica, a kad smo veni krene, i pitala sam par puta doktoricu ona govorila da je suzni kanal suzen ali da ona jos nebi preporucila propuhivanje, i ja sam poslusala, i cak i zaboravila na to, i sad kad sam procitala shvatim da mu je to odavno prestalo ali od kad ne mogu da se sjetim. Eto znaci nama je samo od sebe prestalo

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
27.7.2010 14:01:40   
kaktuscic
Vidim da ova tema nije bas aktuelna, ali haman mi i imamo problemcice sa tako malo neobicnijim stvarima. Bebi je od rodjenja imao zacepljena oba suzna kanala, i evo vec godinu dana skidamo krmelje sa ociju, kapamo kapi, brisemo suze... Radili smo propuhivanje kanala 6 puta i uspjelo je na jednm oku, ali drugo nikako da se procisti i sad nam savjetuju da radimo sondiranje pod anestezijom, ali traze dosta nalaza prije anestezije, a meni se bas to ne radi bebi (EKG, RTG pluca...) zao mi da mu zrace pluca, sve se nadam nekako ce se vec procistiti samo.
Je li to neko skoro radio u Tuzli? Interesuje me koja je procedura?


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
20.8.2010 18:58:29   
mimh
ćao svima, ima li itko sa istim problemom, danas smo bili kod dokt, koja nas je uputila očnom. desno oko mu curi i krmelja od rođenja. prepisali su mu neke kapi, pa je danas očni doktor prepisao još jedne, rekao mi da masiram i ako ne prestane za dva mjeseca da će raditi čišćenje suznog kanala. tad će mu biti 3 mjeseca.  hoće li to djetetu pomoći?
ja sam zabrinuta i zbog još jednog razloga, kod curice od moje jetrve je bilo isto tako i ona je odnijela curicu očnom kad joj je bilo 6 mjeseci, nakon što ništa nije pomoglo radili su joj otčepljenje suznog kanala, ali je odmah nakon toga oko počelko da ide u stranu, sad joj je 4 godine i već godinu dana nosi naočale da se oko popravi ali nema efekta. njoj su rekli da je oko počelo da leti zato što je oslabio očni mišić zbog stzalnog suzenja, ja sam danas pitala za to ali mi je isti taj doktor rekao da to nije zbog toga....user posted image user posted image

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: zacepljen suzni kanal kod bebe
2.12.2010 21:35:38   
kaktuscic
Nadam se da ce se naka mama javiti na ovu temu... Mi jos uvijek nismo rijesili oko, opet smo bili na ispiranju i propisao nam je antibiotik Cefalexin! Ja ne kontam zasto??? Je li iko koristio antibiotik radi zacepljenog suznog kanala? Kaze dr."mozda" mu je kakvo zapusenje u nosnoj supljini pa kao da to antibiotik rijesi. Jos nikad nije pio antibiotik, al se osjecam ko budala, nalazi su ok, ne pokazuju nikakvu ni upalu niti bakteriju, a ja sam tako ocajna, da je bilo sta drugo, i da ne deveramo 17 mjeseci s tim okom ne bih mu dala antibiotik, a sad mi valja. user posted image

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *