|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nokti-održavanje noktiju u trudnoći
20.8.2009 14:46:02   
leona81
Imam jedno pitanje, vec 3 godine imam gel na svojim prirodnim noktima i receno mi je da ih moram skinuti pred porodjaj, da ne smijem imati cak ni lak na njima...da li neko zna vise o tome?

< Poruku je uredio acudesa RR -- 17.2.2010 22:28:17 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nokti
20.8.2009 15:12:54   
bebbe RR
Mislim da negdje postoji slična tema, jer se kao kroz maglu sjećam da sam čitala o tome. Generalno, ne znam... Znam da je doktorima bitno da vide nokat, njegovu prirodnu boju. Ja sam zato na svoj porodjaj otišla sa prirodnim franchom, dakle, obojen samo onaj dugi dio nokta, a gornji dio samo bezbojnim lakom. Kako sam rodila u Siriji, a anesteziolog nije govorio engleski, iz njegove sam reakcije skontala da nije zadovoljan da su mi nokti uopće nalakirani )isto sam učinila i sa nožnim), ali, mene u tom trenutku nije pretjerano zanimalo šta mi on ima za reći:) 
Uglavnom - mislim da doktori iz staja nokta dobiju određene, važne informacije, te da im je bitno da vide nokat koji nije nalakiran. A da li je to obavezno... Hm... Pojma nemam... Ali, da se malo i našalim - kad već tri godine nosiš gel, zar ne bi rado i sama vidjela kakvi su ti noktićI:)?!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nokti
20.8.2009 15:16:37   
leona81
vidim svaki put kad skine gel, ok su moji nokti, ali su lomljivi pa pucaju brzo i to i izgleda uzasno a i boli...0.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nokti
20.8.2009 18:15:52   
nikita
leona svakako ti skini gel i nemoj imati nalakirano...mene su i u bolnici( kad sam bila zbog krvarenja) zamjerili na laku na noktima...kojeg ja nikad ne skidam ...kad me muz neki dan prvi put vidio bez laka za nokte kaze daj da ih vidim, jedino to jos nisam vidio user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio nikita -- 20.8.2009 18:16:41 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nokti
20.8.2009 18:21:53   
malenaa
ja sam se draga porodila priej tri mjeseca i imam gel i french na noktima a porodila sam se carskim putem, nisu mi traziki da skinem,gledali su ali vidjeli da je taj gel providan tako da nist nisam skidala.


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nokti
21.8.2009 0:08:30   
meli
ja sam rodila na carski i morala sam skinuti lak za nokte iako je bio bezbojni. mm mi je morao donijeti aceton u bolnicu. razlog sto nokti ne smiju biti nalakirani ( narocito na nogama ) je sl: na osnovu prirodne boje nokta se vidi u kakvom si stanju kada si pod anestezijom. npr. ukoliko nokti postanu plavi tj. pocinju da crne, znaci da ne dobivas dovoljno kisika.
tako nekako su meni objasnili u bolnici. mada meni nije bilo jasno zasto da skidam lak kad idem na prirodan porod. al...nikad se ne zna....zavrsih ja ipak u operacionoj sali.....


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nokti
21.8.2009 0:12:18   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: leona81

Imam jedno pitanje, vec 3 godine imam gel na svojim prirodnim noktima i receno mi je da ih moram skinuti pred porodjaj, da ne smijem imati cak ni lak na njima...da li neko zna vise o tome?

da, istina je.
a i bolje je da ih skines cisto iz svoje sigurnosti jer ce tako vidjeti jeli sa tobom prvenstveno sve ok.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nokti
21.8.2009 0:14:49   
leona81
hvala vam na odgovorima

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nokti
21.8.2009 0:31:47   
Visnja RR
bitno je da na noktima nemas lak u boji...

ja sam se porodila na CR i imala sam bezbojni lak... on uopste ne smeta jer je vazno da se vidi boja prsta ispod nokta za vrijeme operacije ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nokti
21.8.2009 12:09:15   
leona81
imam gelove i obicni french bijeli...a ovaj gornji dio je providan...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nokti
22.8.2009 20:18:10   
ANNIAN
Ja sam imala gel na noktima i morala sam ga skinuti kada sam proljetos imala operaciju štitnjače.
Za porode ne znam, sve sam normalno rodila, s trećim sam imala i nakita na sebi.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nokti-odžavanje noktiju u trudnoći
22.8.2009 23:45:16   
Tidzi
Ja isto kao i ti godinama imam gel na noktima. Imala sam bijeli french na oba poroda (CR oba puta) i nikada mi niko nista nije rekao. Ne razumijem zasto ne smijes imati nokte i ne smiju biti nalakirani. Moja kolegica je rodila svoju kcerkicu CR, a imala je nalakirane nikte crnom bojom. Niko joj nista nije rekao. Ja sam cula da to dole kod nas nedaju, ali ovdje nisam cula ni za jedan slucaj da je neko reklamiro za nokte, niti duge, niti nalakirane, niti bilo sto.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 17.2.2010 22:29:46 >


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pitanje.
пеперутка16

Da li ste uvek 100 % iskreni na ovom forumu?

Uvek. (0%)

U glavnom. (0%)

Po potrebi. (0%)

Retko. (0%)


Broj svih glasova: 0

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *