|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 16:59:48   
Skvo RR


AkoBogda sve ce biti uredu...to je dobra hormonalna kombinacija, predpostavljam da ides i na serklazu....bit ce to dobro.user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 17:11:12   
Mamica24
joooj ne idem.. nije mi ginekolog ništa spominjao da bi to trebala raditi.... bas sam na deveratu


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 17:21:36   
animagical
pa pitaj ga ipak...nije ti kasno za serklazu u svakom slucaju...a nije to losa stvar, bar budes bez brige dok je sve svezano i skopcanouser posted image  

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 19:35:36   
Vodolija83
Nemoj se brinuti ,terapija ti je dobra za ucvrscivanje ploda,a serklazu ces sigurno raditi.Ja sam je uradila u 24.sedmici,a grlic bio 31 mm.Meni su uradili preventive radi,jer sam prije 2 god.radila konizaciju,pa je i samim tim grlic bio dobro skracen,a imala sam i kontrakcije koje su prosle HB,pa sto je sigurno ,sigurno...

_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 22:21:15   
Mamica24
Joj samo mi jos ovo fali... meni je samo rekao ove tablete iinekcije da isprimam, pa će mi od 20(i neke) sedmice promijeniti terapiju uglavnom do porada sam na hormonima...

mislila sam da ce ova druga trudnoća biti laksa al daj bože... tako me je strah evo po cijeli dan lezim user posted image user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 22:25:34   
Vodolija83
Onda ti je najbolje da mirujes do sljedece kontrole,pa vidi sta ce ti dr.reci,ali cudi me da ti nije spomenuo serklazu,nije ni to beton,al bar je koliko toliko sigurnije kad te podvezu.Meni je serklazu dr.spominjao od nekog 3.mjeseca ,jer se grlic primjetno kratio,a ja sam od 2.mjeseca pila utrogestan.Svaki put je bilo mozda treba,mozda ne,jer se na jednom pregledu primjeti da je skracen,na sljedecem ostao isti,pa se onda opet skrati i sve tako i onda se dr. ipak odlucio da je napravim u 24.sedmici.
Sretno i miruj !


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Grlic koji se otvara prerano
3.9.2011 13:41:51   
Alma_27
ja juce otkuca poruku ali ne ode user posted image


zna li neko sta znaci da je grlic uloziv do UMU (unutarnjem matericnog usca?)? jel to znaci da je citavom duzinom otvoren? dr. kaze da to nije neobicno za drugu trudnoci i 32 sedmice al ne rece mi sta to znaci. i kako to da UZ mjeri grlic 37mm al pregledom 1,5cm (skratio se pola cm)? ipak je to velika razlika

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Grlic koji se otvara prerano
3.9.2011 13:55:03   
animagical
IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja juce otkuca poruku ali ne ode user posted image


zna li neko sta znaci da je grlic uloziv do UMU (unutarnjem matericnog usca?)? jel to znaci da je citavom duzinom otvoren? dr. kaze da to nije neobicno za drugu trudnoci i 32 sedmice al ne rece mi sta to znaci. i kako to da UZ mjeri grlic 37mm al pregledom 1,5cm (skratio se pola cm)? ipak je to velika razlika


ma mislim da se nije skratio za pola...rucnim pregledom se mjeri duzina pvu to je portio vaginalis tj vaginalni dio grlica, dok vaginalna sonda mjeri u unutarnji dio grlica...znaci to 37 mm je pvu plus taj unutrasnji dio..mislim da je bez brigeuser posted image vazno je da je unutarnje usce zatvoreno

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 83
   [Obrisana poruka]
3.9.2011 14:13:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mamica24)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Grlic koji se otvara prerano
19.11.2011 0:12:03   
*sunce*
čitala sam temu od početka, vidim da je dosta vas radilo serklaž.
ja večeras bila na ukc, kod dr.Latifagić, pregledala me, radila mi uz, kaže uloživ (il je Bože utuživ) grlić haman, i imam rascjepe od prvog poroda, rekla mi da dođem u ponedjeljak da radim neke nalaze (zbog gubitka prve trudnoće u 34nedjelji) i da će razmatrati da li da mi rade serklaž a vjerovatno hoće.

recite mi, jel boli to, kako ide, čitala sam da daju anesteziju i da traje 5-15min. kako se posle osjećate, kolko se ostaje u bolnici, jel posle strogo mirovanje???

ja sam se sva pogubila pa ništa od ovoga nisam pitala doktoricu :(
sad sam 20/21 nedjelja.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Grlic koji se otvara prerano
14.12.2012 15:07:08   
Apotekarka
22 sam sedmica trudnoce,pvu(vanjsko usce)mi je bilo na proslom pregledu 25 mm trebala sam raditi serklaz,medjutim kod ginekoloskog pregleda nisam bila nista otvorena izvana....Tako da sam 15 dana na mirovanju bila i sinoc se grlic,to vanjsko usce povecalo na 31 mm (duzina) a u nutrasnje je zatvoreno....Doktor kaze a i dalje nastavim istim tempom mirovanje sto vise,ne strogo ali da se cuvam....Rekao mi da serklazu rade kad je duzina 15 mm e sad citajuci vase postove meni nista ove vase velicine nisu jasne,netko pise da rade serklazu ispod 30mm a meni tako Nikulin sinoc rece

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Grlic koji se otvara prerano
14.12.2012 20:45:26   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

22 sam sedmica trudnoce,pvu(vanjsko usce)mi je bilo na proslom pregledu 25 mm trebala sam raditi serklaz,medjutim kod ginekoloskog pregleda nisam bila nista otvorena izvana....Tako da sam 15 dana na mirovanju bila i sinoc se grlic,to vanjsko usce povecalo na 31 mm (duzina) a u nutrasnje je zatvoreno....Doktor kaze a i dalje nastavim istim tempom mirovanje sto vise,ne strogo ali da se cuvam....Rekao mi da serklazu rade kad je duzina 15 mm e sad citajuci vase postove meni nista ove vase velicine nisu jasne,netko pise da rade serklazu ispod 30mm a meni tako Nikulin sinoc rece



procitaj moj prvi post. ja sam tako u 25 sedmici. nista serklaz. mirovala i pila ginipral i porodila se u 42. :)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Grlic koji se otvara prerano
22.2.2013 14:44:07   
I love youu
Jel se nekome desilo da je nakon prestanka stavljanja utrogestana malo prokrvarila, tj par kapi krvi. Sad sam 31 sedmica i do prije 4 dana sam koristila utrogestan pa mi je dr rekao da ne trebam vise. Il je mozda ovom krvarenju rezultat preranog otvaranja grlica.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Grlic koji se otvara prerano
22.2.2013 16:09:09   
Apotekarka
Jesi isla dr,svakako otidji moze biti i od jednog i drugog a zna se desiti i od infekcije mok.puteva ili nakon spolnog odnosa

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Grlic koji se otvara prerano
22.2.2013 16:51:14   
I love youu
Nisam imala spolni odnos veccc odavnoooo. U nedelju je moj dr dezurni gore na Jezeru pa cu otici. Nije vise boli krvi samo tih par kapi sinoc, danas sam lezala cijeli dan i nije mi nista neobicno se desavalo,osjetim bebicu hB.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Grlic koji se otvara prerano
4.7.2013 15:40:11   
Ela83
pozz svima..trenutno sam 29 nedjelja trudnoce..od lijekova pijem gynipral, isoptin, buscopan i apaurin..grlic mi se skratio i doktor je rekao strogo mirovanje..mozda cu morati ici primati inekcije za sazrijevanje bebinih pluca..svega toga me malo strah..imam sina od 3 i po godine i malo mi je teze lezati bas po cijeli dan da ne mrdnem iz kreveta..ako neka mama ima slicnog iskustva molila bih savjet..hvala puno

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Grlic koji se otvara prerano
4.7.2013 16:35:22   
Apotekarka
Ela na koliko ti se skratio grlic kod mene je bio u 19 semici 25 mm uz mirovanje i gynipral se povecao na 31 i izdrzali smo s istim do 38 sedmica...JEdan mjesec sam se cuivala bas,i ja imam djecaka od 4 godine koji je u to vrijem na srecu u vrtic isao,kad se grlic povecao prestala sam se bas cuvati,nisam se previseprotezala,niti ista dizala ali kuhanjew rucka,peglanje vesa,prasinu brisala,usisavala nisamto je mm radio,pricuvaj se koliko mozes meni je i serklaz bio preporucen mada ga nisam uradila,s obzirom da si 29 sedmica strpi se jos 1,5 mjesec ,bit ce sve ok,kod povremenih bolova popij apaurin....Sve tgo prodje isplati se vjeruj...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Ela83)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Grlic koji se otvara prerano
22.7.2013 16:36:42   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: TheLuna0028

Pozz,nova sam na portalu i prvi put koristim ovakav vid informacija..Naime u 25-oj sam sedmici trudnoce i na redovnom pregledu doktor mi je rekao da sam poela da se otvaram..za sad je to samo koliko jedan vrh prsta moze da udje,ali ja jednostavno vise nemam spokoja..naime ovo mi je druga trudnoca,imam djevojcicu od cetiri godine..nisam dobila nikakvu terapiju osim preporuke da koristim magnezium sumece tablete jednu na dan, da ne rdaim teske polsove i da sto vise odmaram i mirujem.Kontrola za dve nedelje u slucaju bilo kakvih promjena da se obratim doktoru.Sad me zanimaju iskustva mama koje su eto imale slicnu situaciju kao ja. Postoji li mogucnost da se zatvorim opet iako ne trosim terapiju? Koliko je to ustvari opasno po bebu i mene samu,da li mogu ikako da se zastitim na jos neki nacin osim da lezim?? Jer napominjem sama sam sa djevojcicom i pri tom imamo nepokretnu osobu u kuci koju sluzim,nemam nikakav vid pomoci ni od koga..hvala i poz


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Nazalost, mislim da nema nacina da se grlic vrati u normalu. Sad sve sto mozes uciniti je da sprjecis daljnje otvaranje. Osim mirovanja i terapije nema drugog nacina. Izbjegavaj dizati djevojcicu i probaj zaista lezati sto vise. Imas li ikakvu mogucnost neke pomoci, jer pretpostavljam da uz malo dijete i osobu z akoju se brines tesko je uspjeti mirovati.


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Nazalost moras bas bas mirovati, a je li ti doktor predlagao serklaz? On se normalno radi pri ranom otvaranju, mada i sa serklazom se mora ali bas mora mirovati?


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Ja mislim da se serklaz moze raditi samo od do odredjene sedmice, ako se ne varam preko 21sed. da ne moze, neka me ispravi neko ako grijesim pliz.

Pored toga mogla bi dobiti gynipral terapiju za sprijecavanje kontrakcija koje mogu biti opasne uz otvoren grlic.

Definitivno ces morati na neki nacin da se organizujes tj. da nadjes nekoga da pomogne jer ako zelis iznjeti trudnocu do kraja neminovno je da ces morati smanjiti tempo, mirovati sto vise.


IZVORNA PORUKA: smajli80

Meni je otvorenost grlića i to dva prsta konstatovan u 19 ned.Da bih odmah bila priključena na tokolizu(gynipral i isoptin IV)10 dana.
Potom još dva x u sledeća dva mj.

Kod takve dg daje se Gynipral tab ,međutim moj gin ih ne daje ženama da ih piju kući već ih ako ima potrebe uključuje preko infuzije u bolničkim usluvima da ima kontrolu nad tim.Jer je nus pojava tog lijeka jaka aritmija izato se daje Isoptin.

Takođe sam bila sama(mm je jako puno radio) sa djetetom od 3.5 god.Morala sam da mirujem a nisam mogla od djeteta.Bilo je jako teško jer sam konstantno imala bolove.I porodila se u 39 ned.To je sad veliki dječak od 18mj-mamin vrtirepuser posted image

Mirovati se mora ako žerliš očuvati trudnoću.Nađi nekog da ti barem malko pomogne 2-3h/dan puno znači.

Sretno mila mojauser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Leva

Serklaz se radi do 23. sedmice trudnoce. Jedino sto pomaze je strogo mirovanje tj. krevet-wc relacija uz odgovarajucu medikamentozu tipa giniprala, izoptima i apaurina. To znaci da kucne poslove mozes zaboraviti, brigu o djevojcici i nepokretnoj osobi. Zao mi je ali ne moze drugacije... Pokusajte se nekako reorganizovati da to izgurate. Vjeruj mi zbog svog psihickog zdravlja ces uciniti sve da izbjegnes par sedmica lezanja na Patologiji trudnoce stoga dizi rucnu i u krevet.


IZVORNA PORUKA: Ninushka

Ja sam bila otvorena/ uloživa za prst kada su dr slučajno otkrili u 22 sedmici, pa mi je rađen serklaž u 23 sedmici. Od tada sam na strogom mirovanju i gynipralu. Doduše, znam nekoga kome je rađen setrklaž a poslije toga joj je preporučeno samo strogo mirovanje bez gyniprala, i djevojka je prenijela trudnoću..to je naša malena_sharena...nadam se da s e neće ljutiti što je spominjem.

Meni još i danas pomaže mama, mm je preuzeo sve poslove na sebe. Čim dođe kući s posla, kuća je njegova...uz to i briga o našem trogodišnjem vražiću....

Ne znam koliko ti je teško naći nekoga da čuva malenu, i još nekoga da služi stariju osobu, ali ti o tome više ne smiješ brinuti.

Meni je saznanje o tome da ću morati ostatak trudnoće mirovati i još pri tome raditi serklaž jako teško palo, ali vjeruj, evo iz iskustva, čovjek se navikne.

Mila, samo nađi neko rješenje da briga o kćerki i drugoj osobi nije na tebi...

Biće to sve u redu, ne brini i ne sikiraj se puno, sretno mila!


IZVORNA PORUKA: idana_85

Imala sam isti problem u 8 sedmici, otvorena dva prsta. Preporucen mi je cerklaz. On se radi od 12 do 20 sedmice, kako sam ja tada skontala. S obzirom da sam ja bila mlada i dobro se osjecala, moj dr nije dao da se radi. I ja sam pila magnezij,odmarala, nisam smjela raditi teske poslove. Pila sam i apaurie jer sam imala kontrakcije. I sve je super proslo bebicu sam prenijela 2 dana preko termina :) mislim da se ne trebas brinuti i da samo marljivo slusas svog doktora i bice sve ok.


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Procitaj temu skracenog grlica imala sam problem skracivanja grlica na 25 mm a normnalno 50 mm u 19 sedmici.,morala sam se cuvati i piti gynipral,bila mi preporucena serklaza koju nisam uradila,grlic se uz mirovanje povecao na 31 mm e sad u mene je bilo unutrasnje usvce otvoreno a vanjsko je drzalo cjelo vrijeme....N astoj stro vise opdmarati,ne dizi tesko,ne protezi se...Nisam sdtrogo mirovala ali sam se cuzvala nisam usisavala,prala prozore,dizala tesko i rodili smo se s 38 sedmica


IZVORNA PORUKA: mama_alma

kao i prethodnice strogo, ali doslovno strogo mirovanje, ako nije tajna gdje vodiš trudnoću, koji je ljekar, mislim zaista mi je čudno da ti nije dao terapiju, ja sam isto u 26nedjelji po ko zna koji put hospitalizovana i bila samna tokolizi 10 dana,a tokoliza ti je infuzija koja kapa doslovno kap po kap, znači 22, sata, i onda ti tu skinu i novu uključ ei tako svcaki dan,




IZVORNA PORUKA: TheLuna0028

Hvala svima na odgovorima,sve sam pomno procitala..vidim da eto na zalost nisam sama s tim problemom. Pokusavam da se organizujem kako znam i da zaboravih da napisem da naravno imam i muza ali koji radi od jutra pa do osam sati navece i koji ima samo nedelju slobodnu od njega imam maksimalnu pomoc al taj jedan dan..I da kad samprocitala da skoro svaka zena s mojim problemom koristi terapiju ili joj predlazu serklaz,moj doktor je rekao da mi ne daje odma tablete da probamo ovako da se odmaram i mirujem i za dve nedelje kontrola.. i da,htjela sam pitati rekli su mi da je sjedenje isto opasno da se vrsi pritisak na grlic..a sto se tice lagane setnjice ponekad?? dal to smijem??


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ej nemoj da s ezezaš s tim
ako je rekao da ležiš lezi pa nek hala gori
ne do Bog da porod krene, tek si 6 mjesec
poslije ti niko ne bi pomogao, ne budali nego radi šta ti se kaže



tačno tako, ja sam se čuvala i pila terapiju, ali eto ja mislila mogu malo barem prošetati do obdaništa po kćerku i u 6 mjesecu tuf bolnica, i onda se uhvatim za glavu šta ako zaista krene porod, rodit bebu nit živu, nit mrtvu, ne daj mi bože, živa tako mala nema šanse da preživi, mrtvu ne daj Bože ni pomisliti nisam smjela i onda sam zaista shvatila šta je prioritet i šta je najbitnije


IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja sam bila otvorena u 25 sedmici 1-2mm citavom duzinom grlica (otvorila sam i temu tada). pila ginipral i mirovala i porodila se u 42 sedmici user posted image hvala Bogu da je tako jer je postojala sansa da se beba rodi ranije. ja sam znala sta mi je prioritet i mirovala


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ej nemoj da s ezezaš s tim
ako je rekao da ležiš lezi pa nek hala gori
ne do Bog da porod krene, tek si 6 mjesec
poslije ti niko ne bi pomogao, ne budali nego radi šta ti se kaže



tačno tako, ja sam se čuvala i pila terapiju, ali eto ja mislila mogu malo barem prošetati do obdaništa po kćerku i u 6 mjesecu tuf bolnica, i onda se uhvatim za glavu šta ako zaista krene porod, rodit bebu nit živu, nit mrtvu, ne daj mi bože, živa tako mala nema šanse da preživi, mrtvu ne daj Bože ni pomisliti nisam smjela i onda sam zaista shvatila šta je prioritet i šta je najbitnije



obzirom da znam nažalost kako je to s tim se ne smije zahebavat

niko ti poslije ne pomaže, ni ovaj ni onaj..... zanemariti poslove i do neke 34-35 sedmice mirovati, pa kasnije se može malo i nešto uraditi po kući i sl


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Draga moja setnjice ne dolaze u obzir, najmanje do 30sedmice, a pogotove ne sad dok nisi pod terapijom. S tim se nije zezati, ja sam se po ulasku u 8mi mjesec bila otvorila 2 prsta, i doktori su mi bili naredili strogo mirovanje do 36 sedmice. Ja sam se toga pridrzavala, jer sam znala koliko bebi znaci svaki dan proveden u stomaku.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja sam u 24 sedmici bila otvorena za prst i grlic skracen skroz uradjena mi je serklaza preporucenno strogo mirovanje i ginipral pijem sad sam u 30, s tim da je u mene i prosla trudnoca bila takva, pitaj za drugo misljenje kod drugog ginekologa jer ipak nije dobar znak da dolazi do otvaranja tako rano, puno srece ti zelim


IZVORNA PORUKA: Ninushka

Izbjegavaj sjediti, lagane šetnje ili bilo kakve šetnje zaboravi. Baremo do trideset i neke sedmice. Proći će to brzo vjeruj, samo lezi i miruj. Na lijevi blok ili u poluležeći položaj da ne vršiš pritisak. Sjedenje izbjegavaj maximalno!


IZVORNA PORUKA: vila_7

pitaj dr. jel vanjsko ili unutrasnje usce - jer ja sam u prvoj bila uloziva za prst od 12 tj.ali vanjsko usce i nikakva terapija ni mirovanje mi nisu propisani, a u ovoj drugoj sam bila uloziva za jagodicu prsta ali unutrasnje pa sam morala od 6-og mj. i mirovati i Gynipral piti


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Grlic koji se otvara prerano
8.11.2013 14:48:28   
Merylin
Pozdrav trudnice!
Ja sam u 26+4 sedmici. Na zadnjoj kontroli sam bila prije tri dana i sve je bilo ok. Beba je na ulazu jako nisko, prednjači glavom, cerviks 39mm. Doktorica mi je rekla da mirujem, jer sam prije imala nekih komplikacija. Od jutros osjećam kako me beba udara u cerviks što je poprilično bolno i neugodno, imam osjećaj da će ispasti ili da je gurnuo ruku u cerviks user posted image odtad imam jako neugodan osjećaj u rodnici, iako je malo popustio sa lupanjem. Da li takvi udarci mogu izazvati otvaranje ili skraćivanje cerviksa?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Grlic koji se otvara prerano
8.11.2013 14:52:31   
Apotekarka
Hej...Stop sikiraciji,ja sam bila 20 sedmica trudna kad je duljina grlica bila 25 mm preporucen mi serklaz koji mi na kraju nisu odradili,pila sam gynipral i cuvala se,vise odmora,grlic se uz takve uvjete povecao na 30 mm i mene je bolilo cesto tako ali cisto sumnjam da je od grlica prije ce biti od niske trudnoce,sto je slucaj kod mene,nemoj usisavati,puno se saginjati,dizati nesto,ja sam recimo rucak ,sudje,lagane setnje sama odradjivala kako se kasnije povecao grlic....S obzirom da je kod tebe 39 mm ne smatram toi previse strasnim....Ja sam izgurala do 38 bsedmica s takvim grlicom,jedino sam morala na bolovnje jer mi je posao takav da previse stojim....Sretno i za utjehu imala sam zbog svoih tih komplikacija lagan porod,,,

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Grlic koji se otvara prerano
8.11.2013 14:56:28   
Merylin
Hvala na brzom odgovoruuser posted image nadam se da će biti sve ok, ja sam baš isprepadana, baš se bojim prijevremenog poroda... a mirujem od 22 sedmice, pa stalno nešto osluškujem, razmišljamuser posted image neka on lupa, ali neka ne izlazi još uvijekuser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Grlic koji se otvara prerano
14.10.2015 18:24:26   
Micanaa
Moze koja rijec podrske,druga trudnoca 31 sedmica na zadnjem pregledu ulozivost za clanak prsta,strogo mirovanje,rekli su da necu moci do kraja iznijet pa cu dobit neku inekciju za sazrijevanje bebini pluca,imal ko slicno da je prosao,hvala

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Grlic koji se otvara prerano
14.10.2015 18:40:13   
NandaT
Sve isto prosla samo malo ranije, kad sam bila 30-31 sedmica. Primila dexametason da sazriju bebi pluca za svaki slucaj. Sad sam dogurala jos 20 dana do termina user posted image . Samo miruj, ne radi nista i ne sikiraj se. Sve ce aBd biti kako treba

(odgovor članu Micanaa)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *