|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: epidurala
4.1.2011 7:26:39   
lepao
ZNATE LI KO JE OD DOKTORA I ANESTEZIOLOGA TO NJOJ RADIO?

IZVORNA PORUKA: Nemirna

Moja rodica je radila carski s epiduralnom i sasvim je zadovoljna. Nema nikakvih posljedica. Radila je to prije tačno 5 godina na Koševu.

Ja se ne bih smjela usudit.

Ona je sada opet trudna i sredinom devetog mjeseca se treba porodit. Kaže da će i sad tako...


(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: epidurala
4.1.2011 7:30:18   
lepao
ZNATE LI KO JE OD DOKTORA I ANESTEZIOLOGA TO NJOJ RADIO?

IZVORNA PORUKA: bezelye

Ja sam se prije 20 dana porodila sa epiduralnom, carski rez. Bez ikakvih problema, ni za vrijeme anestezije a ni nakon. Na carski sam morala a doktor mi je preporucio epiduralnu koja je puno bolja od totalne. Totalna utice na cijeli organizam a epiduralna samo na jedan dio tijela. Cak mi je i moj neurolog rekao da ne idem na totalnu.

Porod super prosao, samo za pozeliti. MM je bio samnom, snimao prve trenutke sa nasim sinom. Maleni odmah proplakao. Znaci nije bio "uspavan" kako neki tvrde. Stavili su mi ga na prsa. Zajedno smo plakali od srece.

Nisam imala ni glavobolju ni probleme sa pritiskom (sto je jedina moguca komplikacija ukoliko se anestzija dobro "prikljuci")

Naravno sve je do anesteziologa i njegovog iskustva. Ovdje je to vec rutina, radi se svaki dan.

Eto nije bas sve ni crno. Ni carski rez ni epiduralna nisu smak svijeta. Za mene su bili divno iskustvo. Oporavak puno brzi nego kod totalne anestezije. Vec sat nakon poroda sam dojila svog djecaka. To vece sam pocela setati, prvo u sobi a naredno jutro i u hodniku.

Kome treba vise detalja o epiduralnoj moze pronaci u ovoj brosuri http://www.oaa-anaes.ac.uk/assets/_managed/editor/File/Info%20for%20Mothers/CS_leaflets/cs_croatian.pdf

Sve je fino jednostavno objasnjeno.

Pozdrav i pusa od Erena i njegove mame!


(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: epidurala
4.1.2011 7:30:32   
lepao
ZNATE LI KO JE OD DOKTORA I ANESTEZIOLOGA TO NJOJ RADIO?

IZVORNA PORUKA: Happy

Različita su iskustva što se tiče poroda.... Ja bih sad za sad na carski aBd, jer me užasno strah poroda i dole sam poprilično uska, pa mi je to jš dodatno...
MOja zaova je rodila sa epiduralnom jedno dijete, a drugo je prirodnim putem... Kaže da je samo razlika što kod ep zaista nemaš osjećaja kada treba da guraš, ali da je puno lakši....
ko voli nek izvoli user posted image


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: epidurala
4.1.2011 7:31:01   
lepao
jeste vi to radili ili je neko vas?

IZVORNA PORUKA: Amela V.

Ovdje u Amrici je epidurala rutina. Cekaju da "se otvoris" nekoliko centimetara i onda dodje anesteziolog i dadne ti anesteziju. Naravno, nije obavezna, ima zena koje insistiraju na prirodnom porodu. Uvijek te pitaju. A sto se tice carskog reza vise ne praktikuju totalnu anesteziju, nego opet epiduralu.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: epidurala
4.1.2011 7:32:38   
lepao
kako mislite da ste sve osjetili? to je bas cudno

IZVORNA PORUKA: nesanica

ovdje je epidurala skoroz normalna stvar. meni su sa prvim djetetom kada sam dosla na porod cak savjetovali da je dobijem jer sam bila toliko iscrpljena a porod nije ni poceo. kazu da ne znaju kako cu moci podnijeti sve jer sad kao dolaze sve jaci i jaci bolovi. dvoumila sma se jer sam vazda bila protiv epid. ali ipak sam je primila. i stvarno nista nisam osjetila. i sa drugim djetetom sam se isto sa epidur.porodila (bila je bas na moj zahtjev), ali sam skoro sve osjetila.  hvala bogu nikakavih posljedinca nije bilo poslije. 

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: epidurala
4.1.2011 7:34:46   
lepao
ZNATE LI KO JE OD DOKTORA I ANESTEZIOLOGA TO NJOJ RADIO?
Jeli stvarno pomoglo u smislu da niste nimalo osjetile nista...nimalo nije bolilo?

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Zenske svaka vam cast koje ste izdrzale prirodno, ali meni je proslu trudnocu sve islo ama bas naopako
totalno.....Prvo nisu mi bolovi nikad ni dosli drugo dozvolili da prenesem bebu tesku 4,700 2 i po sedmice van termina da da i ja sam izabrala babicu htjela sve prirodno bla bla knjige casopisi ,casovi za trudnice, dojilje itd......I na kraju nisam se poradjala nego telila da tako nazovem......Indukcija naravno vise sam bila popizdila pocela se derat na njih a amerikanci bleje i odma sutradan indukcija i nista niscim vec 24 sata neotvaram se opet nekako pocnem se otvarat bolovi nenormalni  skroz i tako satima jedva jedva suze same liju nisam ja ni vristala ni nista i muz sam kaze uzmi epiduralnu stvarno nisam mogla izdrzati oko 20etak sati niko nesmije da te pipne muz je bio samnom jos mogu misliti njegova iskustva hehe....Primila sam je i hvala Allahu nakon 8 sati rodio se momcic, pukla sam sama dosta nisam osjetila sivanje zbog epidurala....Sta da vam kazem nikad covjek nezna sta ce se desiti....Ja se nadam da ce me ovaj put normalno zaboliti i malo brzi razvoj situacije ali kako god  nek je djete zdravo i zivo i samo da vam kazem neosudjujte jedne druge jer nezna se nikad sta je bolje u nekoj situaciji , a te horor price na vrh mi glave nekad budu, naravno uvijek ima iznimaka slusajte svoj instinkt i ne letite puno ni carskom rezu jer ipak i to je operacija ali sta god nekom odgovara odlicno samo da beba bude dobro....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: epidurala
4.1.2011 7:35:22   
lepao
ZNATE LI KO JE OD DOKTORA I ANESTEZIOLOGA TO NJOJ RADIO?

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ja nakon 30 sati trudova nisam vise imala snage ni za sta a otvorila se samo 4 prsta i trazila sam epiduralnu(iako sam prije toga bila protivnik) naravno to je ucinio anestezist i hvala bogu nije bilo komplikacija....koad sam dobila anesteziju zaspala sam i nakon sat i po sam se probudila i dobila sam ono zelju da stiskam..doktorica me pregleda i bila sam vec 9 prstiju otvorena...znaci za sat i po sam se otvorila 5 prstiju a prije toga 30 sati samo 4 prsta....(bio je indukovani porod) al nazalost mi je bebica bila visoko pa sam morala na kraju na carski pa je i dobro dosla ta anestezija jer su mi poslije samo jacu dozu ubrzgali i bila sam spremna...a posljedica hvala dragom bogu nemam...nit sta osjetim niti ista...niti imam bol u ledjima niti glavobolju hvala bogu!!!Bila sam veliki protivnik epiduralne al kad vise nisam imala snage drago mi je sto sam je dobila..Zelim svima koje cekaju bebu puno srece i lagan porod....


(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: epidurala
4.1.2011 8:29:12   
bebbe RR

IZVORNA PORUKA: lepao

saznala sam da ne rade epiduralu u vojnoj :(

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Znate li dali iko radi carski epiduralno znaci ne potpunu anesteziju u vojnoj bolnici?


Ne znam za vojnu bolnicu.
Znam da sam ja drugi put rodila tako - carski i epiduralna - i da je to lijepo iskustvo što se mene tiče.




Sorry, Lepao. Da li ti MORAŠ roditi na carski ili ŽELIŠ?
Za sva ova pitanja koja si postavljala nemam odgovor, ali znam da je na Jezeru mooguće roditi na carski s epiduralnom.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: epidurala
4.1.2011 9:59:52   
lepao
onako sam se raspitivala...kod mene se jos ne zna najvj ce biti prirodan porod pa ili bio prirodan ili carski interesovala me epiduralna anestezija donjeg dijela tijela...

IZVORNA PORUKA: bebbe RR


IZVORNA PORUKA: lepao

saznala sam da ne rade epiduralu u vojnoj :(

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Znate li dali iko radi carski epiduralno znaci ne potpunu anesteziju u vojnoj bolnici?


Ne znam za vojnu bolnicu.
Znam da sam ja drugi put rodila tako - carski i epiduralna - i da je to lijepo iskustvo što se mene tiče.




Sorry, Lepao. Da li ti MORAŠ roditi na carski ili ŽELIŠ?
Za sva ova pitanja koja si postavljala nemam odgovor, ali znam da je na Jezeru mooguće roditi na carski s epiduralnom.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: epidurala
4.1.2011 10:23:44   
ena23
lepao ove sve sto si citirala su pisale iz inostranstva... bezelye iz turske, dincii iz austrije, ella-H iz amerike... tako da tebi nista od ovog nije mjerodavno, nazalost. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: epidurala
4.1.2011 14:57:47   
lepao
jeste donekle posto me interesuje i sama procedura..a sto se doktora tice svugdje ima i dobrih i losih tako i vani kao i kod nas...

IZVORNA PORUKA: ena23

lepao ove sve sto si citirala su pisale iz inostranstva... bezelye iz turske, dincii iz austrije, ella-H iz amerike... tako da tebi nista od ovog nije mjerodavno, nazalost. 

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: epidurala
6.1.2011 17:56:32   
lepao
meni su danas rekli da na jezeru rade epiduralni porod cesto ali sve zavisi od anesteziologa koji je u dezuri..dali ste culi za anesteziologe koji su dobri sto se toga tice a koji nisu?

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: epidurala
6.1.2011 20:34:41   
animagical
a zasto ti treba carski rez?

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: epidurala
6.1.2011 20:37:36   
animagical
a da, ne znam za epiduralnu...ali meni su jednom radili  lumbalnu punkciju...od glavobolje hoces kroz prozor da skocis, ne smijes sjediti ni hodati,samo horizontala bez jastuka...jos uvijek me ledja ponekad bole na tom mjestu....plus sto je rizik da se ne pomaknes kada ti uvode iglu u kicmu, moze biti posljedica. ako nije prijeka potreba...ne znam. ja se nadam da necu biti too posh to push

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: epidurala
23.1.2011 12:49:46   
lepao
iskreno nisam znala da cu na kraju ipak zavrsiti na carskom ali vidis ocigledno bio neki osjecaj...ja sam htjela prirodno ali nije islo nisu htjeli vakumom da vade bebu pa sam imala carski..sreca moja pa je dezurni bio dr. suljevic..on je najbolji pa eto da znate!

IZVORNA PORUKA: animagical

a zasto ti treba carski rez?


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 65
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *