|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:41:16   
Azure
Drage moje forumasice i drugarice. Jako mi je zao i neprijatno sto postavljam ovu temu, pogotovo zbog nasih trudilica, ali nevolja moje prijateljice me natjerala da potrazim neke informacije. Ima dvoje djece i ne radi, muz jedva nesto zaradi, u velikim su dugovima i nazalost cak i u podstenarima. Desilo se da joj je prije nekog vremena ispala spirala, pa nije imala novca da ugradi drugu. Sada se desilo da je opet ostala trudna. Koliko god da zele to dijete finansijski nema sanse da ga imaju sada. U drzavi u kojoj ona zivi abortus kosta 500 km. Ona je nasa drzavljanka, i pomislili smo da abortus obavi ovdje. Nema nase zdravstveno osiguranje, a u privatnim klinikama ab. kosta 200 KM sa lokalnom (ona je alergicna, pa mora totalnu) a sa totalnom 400 KM. Cijelo jutro surfam int. i trazim informacije koliko kosta u drugim gradovima BiH naravno privatno. Molim forumasice koje imaju informaciju o cijenama da mi jave. Najvise bi odgovaralo u mjestima koja su blizu granice sa Hrvatskom, vjerovatno je jeftinije nego u Sarajevu, a i lakse joj je da ne putuje cak ovamo. Unaprijed vam se zahvaljujem i OPROSTITE MI MOJE TRUDILICE I TRUDNICE temi. Zao mi je prijateljice od jucer place i ne zna sta da radi. HVALA VAM!!!

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:45:50   
bebacha
ja mislim da kod nas privitno kosta 150 ali nisam sigurna jel sa lokalnom.al mi smo ipak malo dalje od granice

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:49:32   
Azure
bebacha hvala ti puno. Da znas kako sam tuzna. Znam da bi ona voljela i trece dijete, ali definitivno nije vrijeme. Ma ona kaze da bi moglo i u RS-u da obavi to. Samo nam trebaju informacije. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:50:30   
Nedi
Azure a da probaš na RR u RS-u? Mozda ti tamo znaju reci?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:52:05   
Azure
MIla moja prvo sam tamo otisla, ali nisam registrovan korisnik pa ne mogu postaviti temu. A jedna zena je postavila isto pitanje, ali su svi moralisali i napadali je, a niko nije konkretno dao informaciju. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:53:20   
bebacha
registruj se.i fino napisi situaciju i reci da nisi ti u pitanju pa ako te nepanu nikom nista.vrijedi pokusat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:53:40   
Nedi
Sad  cu nazvati kolegicu, radi u bolnici u ze pa cu je pitati

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:56:21   
Azure
Vjeruj mi razmisljala sam o tome. Ali stvarno nemam zivaca za to sada. Vjerujes da niti jedna joj nije odgovorila na pitanje. Kad sam postavljala temu pomislila sam nece valjda i mene sada napasti moje drage zenice. Voljela bih da nikada ni jedna ne dodje u situaciju da to mora uraditi. A pravo mi je tesko user posted image user posted image user posted image user posted image jer i ja cekam bebice i znam koja je to radost. A mojoj drugarici umjesto da je radost njoj tuga golema.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:57:12   
Azure
Nedi hvala ti puno. Ma moja prijateljica nema nase zdravstveno. Otkako se udala i otisla u HR. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 14:59:23   
bebacha
ma vjerujem da bi i ona htjela rodit tu bebu al ima nesto jace od toga.ja sam licno protiv abortusa al nikog nebi napadala i moralisa jer svaki ima svoj razlog

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:02:29   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Nedi

Azure a da probaš na RR u RS-u? Mozda ti tamo znaju reci?



RR ne postoji u RS RR.rs je Srbija a ne RS

Jako mi je zao tvoje prijateljice ...nadam se da ces dobiti neki dobar svajet i da ce ona sve to rjesiti kako treba i zaboraviti user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:04:16   
Azure
Isto tako, jedino se ne slazem sa neodgovornim djevojkama koje ne paze pa stalno ostaju trudne i vrse abortuse kao da jedu kokice. Kontracepcija ako neces dijete. Draga bebacha isplakah se sa svojom drugaricom. U HR su neki novi zakoni. Valjda ne mogu da donesu zakon o zabrani abortusa pa su podigli cijene. A moja prijateljica ima vec dvoje djece jedno napunilo 2 godine. Kaze ne znam sta cu i da rodim u takvim smo finansijskim krizama kud cu sa troje djece, kako placati obdaniste, i ko ce me primiti da radim sa 37 godina. Tamo nema nikog svog kome bi se obratila za pomoc, nema kome djecu ostaviti da bi otisla kod dr. Strasno

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:04:25   
reallove
azure puno mi je zao tvoje prijateljice,eto ja ti nemogu pomoci jer sam daleko ali sam se javila samo da ti dam podrskuuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:07:50   
bebacha
stvarno mi je zao zene.nekako me to bas potrese.a nemogu je krivit ni malo sta je ostala trudna a nemoze rodit djete jer se trunutno nalazim u slicnoj situacij.upravo se spremam da idem ginekologu jer sumnjam da sam trudna(neplanirana trudnoca)znam da je off topic al morala sam napisat koliko se suosjecam s njom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:08:15   
Nedi
Hvala Višnja, to me baš zanimalo jeli Srbija ili RS, Azure imas PP

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:18:40   
Azure
Hvala mila. E moje drage zenice, kolike nas daljine dijele, a kako smo blizu. Ma sve ste mi blize nego drugarica iz djetinjstva koja stanuje u istoj zgradi samnom. I brze ste. Sta bih ja bez vas. cmok svima

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:20:06   
BUBAL
Ja mislim da nema veze što nije osigurana ako ima naše državljanstvo, može ići u državnu bolnicu da to riješi ali će platiti. Dakle, ne mora tražiti privatnika za to.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:21:49   
Azure
bebacha hvala ti puno. Zao mi je sto si u slicnoj situaciji. Kad bismo imali carobni stapic pa da rijesimo probleme za sekundu.

visnja a bas sam se cudila zasto ringeraja Republike Srpske kad smo jedna drzava, ali me nista ne cudi. E vidis prosvijetlila si nas. hvala ti


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:28:49   
bebacha
sad nesto kontam da mozda stvarno nema veze sto nema zdravstveno i da moze u bolnici kod nas to radit.i mislim da onda kosta 100km sa totalnom anestezijom a ako imas zdravstveno onda je besplatno



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:28:55   
HanaBana
vas mi je zao tvoje prijateljice to je zaista teska odluka, pa cak i najgora u zivotu mada je moja parola uvjek bila Svako dijete ima svoju nafaku, ali svako ima i svoju odluku. Inace moja prijateljica je to radila u sarajevu privatno i kostalo 150 KM; ako ti treba koja informacija smao pitaj na PP.


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu BUBAL)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:31:44   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Azure

bebacha hvala ti puno. Zao mi je sto si u slicnoj situaciji. Kad bismo imali carobni stapic pa da rijesimo probleme za sekundu.

visnja a bas sam se cudila zasto ringeraja Republike Srpske kad smo jedna drzava, ali me nista ne cudi. E vidis prosvijetlila si nas. hvala ti



Azure, mnogo mi je žao zbog situacije u kojoj se tvoja prijateljica našla, ona zna najbolje šta joj je činiti. Nemam odgovor na tvoje pitanje (i nadam se da ga nijedna od nas neće imati potrebu znati...), ali pružam podršku...

I da... RS je i skraćenica za Republiku Srbiju, a ujedno i njihova internet domena.
Konfjužn. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 15:38:38   
Azure
Hvala vam svima drage moje koje ste se brzinski javile. Ma vidis kako je to da mora ici u drugu drzavu da ganja sve to strasno.

suzi kako kazes voljela bih da ni jedna zena ne mora i ne zeli znati te informacije. Tuzno zaista.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Abortus - nazalost potrebne informacije
29.10.2009 17:14:50   
maja78 RR
Draga Azure, vjerujem da je jako tesko tvojoj prijateljici, kazes bilo bi dobro da je blizu granice sa hr, koje granice, odnosno u kojem je ona gradu pa da se vidi sta joj je najblize? pa da malo prosurfam netom i da se raspitam

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *