|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 1:07:48   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: alex_mo

Lanelane,ja sam se trudila 10 mjeseci,sve nalaze ok i kada se opustila digla ruke i nikome ne dala da prica na tu temu ,tada se dogodilauser posted image .Vec sam pisala da sam taj mjesec prvi put pokusala sa dizanjem nogu i neumivanja do jutra i eto uspelo.Neznam dali zbog poze,zbog opustanja ili je tako bog hteo.......Pozzz


mislim da umivanje nema veze s timuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 1:11:18   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: zozi

zelim bebu molim vas odg mi i dajte mi neki savet kako da ostanem trudna u braku sam godinu dana.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


zozi idi prvo kod dr i utvrdi jel sve ok kod tebe, neka ode i suprug na pregled
Ako je sve ok kod oboje, nakon odnosa stavi pod guzu jastuk i ne tuširaj se odmah.... sačekaj sat-dva
Nemoj da su ti odnosi česti, mislim svaki dan, sexajte se svaki drugi jer se spermatozoidi umore ako se sexate svaki dan i onda nemaju snage doći do ciljauser posted image
Sretno, želim ti svu sreću i budi strpljiva

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zozi)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 1:57:37   
Visnja RR
umore se spermici user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 13:08:57   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ena0002


kada se opustila digla ruke

Ovo izgleda umjesto dizanja nogu treba dizati ruke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


upravo tako user posted image
jer ni lezanje nakon odnosa s nogama podignutim uza zid pola sata ...ni jastuk ispod guze, ni nikakve karafeke nisu pomogle... samo dizanje ruku od svega i ne razimsljanje o bebi meni donese bebu...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 13:12:08   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

samo dizanje ruku od svega i ne razimsljanje o bebi meni donese bebu...user posted image

user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 13:13:01   
large
upravu si visnja....i ja tek kad sam otjerala sve misli vezane za to iz svoje glave...tek tad sam ostala trudna...psiha i previse razmisljanaj o tome najveca je kocnica vjerujte mi....

_____________________________

vole te mama i tata najvise bebacha nasa mava....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 13:16:45   
Hocu bebu
ja isto vjerujem u to, al hajde de..
Tesko je ne misliti, a u srcu jako zeljet bebaru.
Ja prosli mjesec stvarno nisam kontala i mada je test negativan, ja se cudno osjecam uz kasnjenje od deset dana...
Ja ne mogu poslije odnosa da se odmah ne istusiram, mislim da ce kad hoce da bude, onda i biti...user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu large)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 13:17:15   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: ena0002

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

samo dizanje ruku od svega i ne razimsljanje o bebi meni donese bebu...user posted image

user posted image  user posted image user posted image user posted image

Visnja duso i ja sam rijesila dici ruke od svega i kad bude bice ......
Sta mi Bog dragi da , nema nista ni od  misli ni plakanja nad komadom plastike kako neko rece samo se izludzuje covjek jos vise.....


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 13:21:50   
ena0002
U redu je pokusati ne misliti i dici ruke od svega ako je kod oba partnera sve u redu. Ali ipak mislim ako ima problem haj da ga nazovem 'medicinske' prirode mozete dizati ruke ili noge ili sta vec koliko hocete, ali ipak se taj problem mora rijesiti.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.10.2009 14:02:24   
aicha
slazem se sa enom
al ne treba odmah ni trcati dok...barem prvu godinu dana...uzivati s partnerom pa bice insh. i user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:13:40   
lamama
IZVORNA PORUKA: nolinica

Znate li koliko košta pregled da se utvrdi da li je sve ok da bi imali bebu? Išla sam prošli mesec na redovan pregled i to je sve ok.
Hvala. user posted image



koliko se trudite oko bebe?


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:19:17   
nolinica
Ne dugo, 4-5 meseci, ali imam dosta godina i gubim sve više strpljenje..prosto htela bi otići i proveriti da li je sve ok.
Hvala.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:23:04   
fatimica09
Ma strpi se jos malo, pa svaki ljekar ce ti reci da je do 1-2 g. sasvim normalno da se pokusava prirodnim putem i bez nekih terapija, stimulacija, nalaza....osim onog koji ti zeli izbiti novac po svaku cijenu!

Moja maceha je rodila u 41.g.....spontano zatrudnila, prirodno rodila.....( a da ti ne govorim kakva je to krepa od zeneuser posted image ).....

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:25:38   
lamama
Ne znam šta da ti kažem, kažu da žene preko 35 godina trebaju da se jave na detaljnije pretrage odmah nakon 6 mjeseci nezaštrićenih odnosa pa da se krene sa detaljnijim pretragama, samo moj ti je savjet ako ne dođe do trudnoće da se javiš odmah nakon pola godine ali doktoru koji se bavi problemima neplodnosti da te ne zavlače bezvezni doktori i oni koji se baš i ne razumiju u tu problematiku, sretno ti i želi da što prije budešuser posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:29:10   
Mirkica
4-5 mjeseci nije nista normalno je do godinu dana preko godinu je vec problem  ali ide vec vide od dvije je bas lose jer ovdje treba cekati 2 godine da apr pokusava da bi se proglasio "neplodnim" i onda krecu terapije itako to .





< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:51:14 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:30:11   
nolinica
Hvala na savetima, ja se nadam da ću za koji dan zatrudniti...pa ću vas onda samo obradovati, i to je to!!
user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:32:27   
nolinica
Ja bih samo da proverim da li je sve ok, jer sam ovako napeta i nervozna jer nikako ne ostajem trudna. Onako, kad znaš da je sve ok...ipak je malo lakše.

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:32:45   
fatimica09
Medicinski gledano, zenama preko 25. g. kao i muskarcima, opada reproduktivna moc....Zenama preko 35. g. kao i djevojkama ispod 20g. trudnoca se automatski vodi kao rizicna...E sad je to sve relativno, samim tim sto neka djevojka prvi ciklus dobije sa 12 a neka tek sa 17 godina, ima zena kojim shodno prvom ciklusu, menopauza nastupi u ranim 30-tim a neke jos uvijek imaju nakon 50-te...Zvanicno misljenje je da se nakon godinu dana tek sumnja na primarni sterilitet i lagano pocinje sa dijagnostickim metodama.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:35:14   
nolinica
Fatimice, ja bi dvoje a možda i troje dece. Krenula u 34-oj, pa ti vidi. Treba sve to postići.
user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:38:57   
malena27 RR
nolinice moj ti je savjet da pocnete polako sa pretragama i tm naravno. najbolje bi bilo da tm uradi spermogram, a ti papa test, hormonski status i briseve. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:39:43   
fatimica09
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nolinice ma i meni je 29. ja rekoh sad ti je 44. hahaha...ma polako aBd zaredas 1.,2.,3........samo polako bice...do 40. sve skines s vrata...i polako, pa najljepse je kad su od uha do uhauser posted image

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:42:18   
lamama
i moj ti je savjet da ako ne dođe do trudnoće za 2-3 jeseca, a nadam se da hoćeuser posted image user posted image , da polako krenete sa pretragama s obzirom na tvoje godine, ipak da se utvrdi hje li sve uredu, pa kao što malena reče, bar papa test, briseve i TM spermiogram

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:51:36 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:43:23   
M kao Mama
Na žalost, drage moje ne bih da vas plašim i crnjačim, ali najnoviji podaci ukazuju na to da već nakon pola godine aktivnog spolnog života ne dođe do trudnoće, vodi se kao sterilitet, ovu su riječi dr. Godinjaka, znači javno izrečene. Situacija je iz godine u godinu pogoršava, samim tim što se i dobra granica pomjerila, mladi žele da završe pkole, nađu poslove, obezbjede egzistenciju i sa nekih 30 godina stupaju u brak i onda nastaju problemi. Baš sam sinoć gledala jednog ginekologa, on je baš plastično objasnio značaj malo šire odječe kod muškaraca, tvrdi da su farmerke i gačice uzele svoj danak, da mu dolaze sportisti, ko od brda odvaljeni, ne piju, ne puše, a sterilni i to maltene 100 Posto.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 20:55:23   
fatimica09
Drage moje zenice, ja nemam nista protiv ljekara i savremene medicine samo mislim da im ne treba bas slijepo vjerovati i trcati odmah po saku ,,hemije" koju ce oni debelo naplatiti. Svi oni nazalost, bez obzira na staz i kvalifikacije, uce prvenstveno od svojih pacijenata....hej ljudi pa sve je danas ,,trgovacka"...ljekaru za neplodnost je u interesu da lansira price ove godine ovo, sljedece nesto drugo....
Razumijem ja da se davljenik za slamku fata i sama sam takva...ali koliko je slucajeva da zena zatrudni ko sto rekoste u prethodnim postovima, tek kad digne ruke....cemu odmah silna prepadanja, dijagnoze, pompezne ambulante i jos pompezniji doktori koje na kraju krajeva boli cosak za svaku od nas!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 21:08:15   
muby
I ja sam poslije 4 mjeseca pokusavanja otisla na pregled, ono rutinski i da otprilike vidim kad mi je ovulacija.
Otisla sam 14-ti dan ciklusa jer sam racunala da mi je bas tad ovulacija.
Dr mi je rekla da je meni ovulacija 12-ti dan i da mi je ili prosla ili je ni nemam. Plus nikako nije vidjela jedan jajnik.
I narucila me da nakon sljedece menstuacije dodjem na terapiju klomidom.

Medjutim ja nikad nisam dobila sljedecu menstruaciju user posted image user posted image user posted image
A mislim da je presudno sljedece:
Kad nisam uspjela zatrudniti prvi mjesec nekoristenja zastite pocela sam misliti samo o tome. I sve je postalo planiranje. I odnosi i pauze medju njima.
Ali u tom silnom palniranju pogresno sam racunala termin ovulacije.
I onda smo imali neoptereceni rekreativni odnos dva dana prije procjenjenog termina ovulacije pa cemo kao ponovo planirano na dan ovulacije.
Srecom meni je ovulacija bila bas na dan opustenog odnosa i tad sam i zatrudnila.

Dakle, najbitnije je opustiti se, mada iz licnog iskustva znam da je tesko, gotovo nemoguce, svjesno se opustiti.



< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:52:07 >


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *