|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 17:37:58   
frenkoza
prije tri dana rodila se jedna bebica i ima ovecu kvrgu na glavi, na desnoj strani.... doktori su je otpustili iz bolnice bez problema, a kao objasnjenje rekli su da je to od poroda....

ako imate nekih iskustava molim da mi napisete......


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 17:40:38   
Anoniman
Zaista nism ačula za tako nešto, ali bi roditelji svakako trebali tražiti podrobnije objašnjenje.

Nadam se da nije ništa ozbiljno : )

(odgovor članu frenkoza)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 17:51:34   
meli
hej frenkoza, od moje rodice sin je imao kao neku kvrzicu na glavi. ustvari nije bila kvrzica nego velika kvrga. i njima su rekli da je od poroda. isli su jos jednom na kontrolu. rekli su da ce se samo povuci. tako je i bilo. mali sad ima godinu i po i pravi je vragolan.
mislim da nije nista opasno. ali slazem se sa pingpong. nek traze da im fino objasne sta i kako.


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 18:22:08   
tekja
slicno se desilo i jednoj bebi koju znam...to je tzv. hematom, desava se kod tezih poroda i prodje sam od sebe, nekad za 15, a nekad za mjesec dana...kod ove bebe je malo duze trajalo, mozda dva mjeseca ali se povuklo, mada su roditelji isli na pregled, rekli im nista opasno....

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 18:27:43   
Maya_K
moja beba se isto rodila sa dvije velike "kvrge" a to su ustvari naduvi. to je zato jer mi je vodenjak pukao i beba je udarala direktno na grlic, jer nije bilo vode da ublazi taj pritisak glave (tako je meni objasnjeno). i rekli su mi da to nije nista opasno i da ce se povuci i da moze potrajati i mjesec dana. evo moja beba jucer napunila mjesec i sve se povuklo.user posted image user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 18:35:28   
frenkoza
hvala vam moje zene.... iako je dok reko da je sve ok roditelji su se ipak brinuli, ja se nadam da ce i kod ove bebice to brzo proci, ipak ne mislim da bi je tek tako pustili iz bolnice da postoji ne daj Boze mogucnost da je nesto ozbiljnije...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 18:47:57   
Mya_81 RR
Mi smo isto imali hematom koji se povukao za nekih 24 sata...

Evo tema o tome, pa ti moždai to malo pomogne user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_299150/mpage_1/key_/tm.htm#299150

user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 18:50:39   
sheri
moja beba je imala poveci hematom na glavici kad se rodila, i meni su rekli da je od poroda, kao mama nije znala tiskati(a koja mama to zna prvi putuser posted image , ali hajd). elem, sestra mi rekla da masiram, da prodje, ali moja strina koja je doktorica mi je rekla da nista ne diram. e onda me patronazna nakon 7 dana isprepadala da trebam hirurgu, da ce se to trebati ispuhati. i nazovemo rodjaka, djeciji hirurg, koji nam kaze da ne budemo blesavi i pustimo da sve prodje. nakon mj dana sve ok. beba hB dobro. nadam se da ce i ova bebica biti dobrouser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
25.12.2009 20:38:39   
nikita
Od moje prijateljice maleni je isto to imao i samo se povuklo
dont vory

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
28.12.2009 9:45:29   
Nedi
Moj sin je imao dva velika hematoma na glavici zbog toga sto pri porodu nije mogao izaći(4250 bio težak)a glavica je tražila prolaz. Bilo je jaaako veliko...i nama su svašta govorili, isli smo na UZV mozga dva puta, a imao ih je nekoliko mjeseci. Sad ima 2 god i hb glavica je ok. Mi nismo dirali samo od sebe je prošlo.

A dr su nas otpustili iz bolnice da na otpusnici to nije ni pisalo niti je iko išta spomenuo, nego smo mi sami ganjali privatno doktore i plaćali masno.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
5.1.2010 16:40:56   
iv@ncica
i  ja  sam  rodila  svog  andreja  sa 2  kvrge zvane  hematomi  na  glavi - ma  ko  mali  rogovi user posted image mu  bili  i  svi  me  zezali  da  cu  imati zlocestu  bebu  sto  i  jest...pogan,,nespavalica  zivko..ali  ne  brini  i  meni  su  rekli  da  se  malo patio     dolje  dok  je  pokusavao  izaci  jer  sam  ga  prenijela  +6  dana  ,  a vec  se  bio  spustio,  a  porod  je  bio  laksi..i  proslo  je  za  neka  dva  mjeseca  sbe  malo  po  malo  se  vracalo..nista  ne  dirati  :=),  a  zlocko  je  i  dalje  isti..doduse  bolji  je  sad user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
5.1.2010 16:44:59   
veeseelaa
http://www.ringeraja.ba/forum/m_299150/mpage_1/key_/tm.htm



Dok beba prolazi kroz porodjajni kanal izlozena je pritisku od 10 kg i kada se zadrzi dugo u njemu (majka pri porodu prestane da tiska ili ne tiska dovoljno jako) dolazi do hematoma.
Sve bebe budu poslije pregledane od strane pedijatra i znam da se poslije nekog vremena taj hematom sam povuce i glavica bude kao da se nista nije desilo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:17:55   
anidla
mozda nisam na pravoj temi...ali evo ako neko zna gdje mogu pisati neka me uputi...

naime, jucer je mm uvidio da nasa dvomjesecna beba ima na vratu nesto kao mali kliker....kad diramo rukom to se malo pomjera...bila sam u soku, plakala....nisam se smirila dok danas nismo otisli doktoru...ona kaze da je to limfni cvor ili nesto ozbiljnije...posalje nas da pregledamo uho i grlo da eliminisemo nekakav upalni proces i to je sve bilo ok....dala nam je uputnicu da vadimo krv....poludjecu!
ako je neko imao slicna iskustva miloim vas da se javite....

i gdje danas privatno mogu da uradim krv jer ja ne mogu cekati ponedjeljak!!!!!! radi li miIra Ademovic u svojoj ordinaciji nalaz krvi???


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:21:34   
acudesa
Isti slučaj je bio i kod mene, ali ja nisam išla ljekaru, prošlo je samo, rekli su mi da može od zubića...nemoj se sekirati, ali bolje je što si otišla ljekaru. Kod nas je bilo, čak, nekoliko takvih

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:23:51   
anidla
stvarno??? ja sam tako uplasena....ne mogu ti opisati...danas me svekrva zvala kaze da je mm kao dijete to isto imao na vratu, ali svejedno kao majka sam se prepala...i jos plus ovaj osip na licu koji ima i koji nikako ne prolazzi....
ne mogu da se opustim...sva sam vse u grcu....strah me...ponekad pomislim da nisam nikako jaka....



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:27:56   
tekja
draga anidla nemoj molim te toliko da brines...ma sigurno nije nista, ja citav zivot imam istu tu malu kvrzicu na vratu, tvrdu, koja ne boli, ali na opip se pomjera, to je obicno masno tkivo i ima kod jako puno beba, a i odraslih...nekad zna biti i simetricno na obje strane vrata! Treba samo pratiti, zabrinjavajuce je ako se povecava, a preko vikenda mislim da se nista strasno ne moze desiti...joj mi majke smo sve iste, dobro smo ikako normalne od brige...svakako da to trebas provjeriti radi svog mira, ali vjeruj sve ce biti dobro!


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:32:21   
anidla
dzaba....mom malenom su puna 2 mjeseca danas a vec zadnji mjesec se borimo sa ovim na licu sto ima...tu sam potrosila zivaca i zivaca...i sad ovo...zao mi ga je....sinoc sam zaspala plakajuci....mm kaze da moram sebe cuvati i da ce u zivotu jos svega biti, ali ja nikako da ojacam...on je veseo...spava, jede....sinoc sam mjerila rektalno temperaturu imao je 37.5...a danas 37....
samo da prodje sve i da mogu uzivati sa svojom bebom...zelim biti opustena...ko ga god uzme ja sam sva u grcu da ne bi glavicu naslonio i da se ne bi osip jos vise pojacao...i sad jos ova kvrzica....user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:33:52   
acudesa
Nemoj da se sekiraš, razmisli, šta imaš od stresa-samo ne funkcionišeš dobro za sebe i svoje dijete...budi smirena i razmisli šta je najbolje da uradiš, ja ti kažem kako je kod mene bilo, a da se nisam sekirala-jesam, ali eto..ispostavilo se da nije ništa opasno. Razumijem te u potpunosti, da znaš da je bezazleno, ne bi se ni opterećavala, ali se bojiš da ako ne reaguješ može biti ko zna šta.
Opet, ne znam, ja sam poslušala par starijih žena koje su mi rekle da je to normalno kod djeteta i eto, mislim ako nije veliko da ne trebaš da se brineš.
A, poslušaj i šta ti ljekari kažu.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:38:00   
anidla
znas onaj osjecaj kad znas da su neki stariji ljudi oko tebe mozda upravu ali u ovim trenucima ti to ne zelis da cujes...jednostavno ne dolazi do tebe...reagujem kao majka, i jos prvo mi je dijete...sve mi je novo...i ....nadam se da shvatas...hvala tebi user posted image
nadam se da ce se povuci....i da, jos nesto sam zaboravila....doktorica danas kaze ako i krv ne pokaze da nije neki upalni proces da bi tad trebali uradti ultrazvuk vrata...e tad mi je cini mi se jos gore bilo....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 12:47:47   
acudesa
Duša moja, u potpunosti te razumijem...čuvaj mi se, i eto ako ćeš biti mirnija uradi to sve.
A, za starije gospođe te isto razumijem, ali rekla mi je žena kojoj sam zaista vjerovala i znala sam da se razumije u te stvari...ona mi je tad rekla: Daj, molim teuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kvrzica na glavi novorodjenceta!!!
9.1.2010 13:13:29   
Anoniman
Anidla, nadam se da nije ništa ozbiljno i da će se samo od sebe povući.  Razumljivo je da se plašiš... sve su majke takve, a naročito sa prvom bebicom.  Bit će beba dobro... a ti moraš biti pribrana jer stres ne koristi ni tebi ni bebi : )

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *