|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posteljica
14.1.2010 23:19:28   
Nrla
Je li ovo 2 pp, znaci da sam otvorena toliko?

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Posteljica
14.1.2010 23:20:38   
Nrla
Je li znaci  2pp da sam otvorena toliko?

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Posteljica
15.1.2010 11:59:14   
lilix
nrla i ja bih ti savjetovala da odeš do Nikulina, koja ti je to doktorica bila???????? je li se bar potrudila da te smiri ako je postavila tu dijagnozu da si paničar; koja ti je sedmica trudnoće?

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Posteljica
15.1.2010 13:34:23   
samedi
Nrla draga,ne znam sta da ti kazem,trazi doktora podhitno koji ce ti objasniti sta je tacno u pitanju i sta trebas raditi.Najvaznije ti je da se smiris i da ostanes pribrana,ako treba otidji i privatno nekom doktoru.Kao sto lilix kaze nemoj paniciti i sve ce biti ako Bog da u redu.Uz tebe smo svi! Imas nasu podrsku i samo polako!!Cuvaj se i miruj a ostalo je sve u Bozjim rukama!

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Posteljica
15.1.2010 16:50:50   
Nrla
Upravo sam dosla od dr. Nikulina...Jake kontrakcijeje ono sto je ginekoloskog pitanja, a blokada lijevog bubrega stvara mi ove bolove jer zbog visokog polda bubreg mi je ugrozen...idem ponovo na kontrolu za 7 dana i vjerovatno kad napunim 34 sedmice carski rez... Znaci moja bebica trebala bi stici za 2 nedeljeuser posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Posteljica
15.1.2010 17:07:29   
lilix
nrla nek si to završila sad bar znaš na čemu si, a možda kontrakcije i bolovi i popuste pa user posted image pričeka još koju sedmicu; u svakom slučaju sretno user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Posteljica
15.1.2010 17:57:04   
fatimica09
Dobro,znaci Nikulin ti nije nista spominjao to krvarenje iz posteljice.....hajd ne brini, da je nesto strasno ostavio bi te u bolnici, on je dobar ljekar! A i to za carski, nije lose....samo da sve hairli bude do tada....ti polako, odmaraj se sad i ne misli puno....cuvaj se i pusauser posted image

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Posteljica
15.1.2010 18:34:46   
Nrla
Hvala vam ... user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Posteljica
5.2.2010 13:12:37   
samedi
Nrla sta je bilo? Jesi li vec rodila user posted image ? kako se osjecas? javi nam se ...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Posteljica
7.2.2010 23:24:27   
Nrla
Nisam rodila... bila sam u bolnici....dg mi je placenta previja sad pijem terapiju i kuci sam...nadam se da cu izdrzim do kraja...Hvala sto se javis

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Posteljica
8.2.2010 7:46:17   
samedi
zelim ti sve najbolje! i da aBd izdrzis do kraja! javljaj nam se,user posted image vazi? 

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Posteljica
8.2.2010 14:12:24   
Nrla
NARAVNO

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Posteljica
21.3.2010 22:36:26   
_Mary_
Cao svima, nova sam na forumu pa ne znam da li da otvaram novu temu ili ne, vezano je za posteljicu?
Naime, trudna sam 14+7 i pre nedelju dana na redovnoj kontroli Dr mi je primetila uvecanu posteljicu, pojedini delovi do 3,5 cm. Poslala me na hitnu hospitalizaciju user posted image sto sam i uradila. Svi nalazi su uredni, cekam jos TORCH i COOMBS, bice gotovi za 10 dana. Dr u bolnici mi je rekao da je moguce da je posteljica bocno postavljena pa da ne moze bas lepo da se izmeri. Na otpusnoj listi pise da je straga a moja Dr je zakljucila da je verovatno takva  fizionomija posteljice a mozda i ne bude, zavisi od rezultata. Da li je neko imao ovakav slucaj i da li ce ona rasti jos? Hvala unapred.

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Posteljica
21.3.2010 23:22:14   
veeseelaa
a šta uopće znači posteljica straga ili sprijeda????
kod mene je bila sprijeda?
ja to niš ne kužim, možel malo objašnjenje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu _Mary_)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Posteljica
21.3.2010 23:45:45   
tiktak
Mary,

normalni položaj posteljice je sprijeda ili straga, znači da ti je položaj posteljice ako je straga sasvim ok, za uvećanu posteljicu ne znam, ali čim si izašla kući, tj.nisi više u bolnici znači da to ne predstavlja neki problem jer bi te dr. zadržali  (mislim da je postoji problem da bi imala krvarenja isl.) zato opusti s što više možeš..nadam se da će ti nalazi biti ok i puno sreće..

_____________________________

13.09.2007- bogati
27.05.2010- jos bogatiji

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Posteljica
22.3.2010 9:06:34   
_Mary_
Hvala Tiktak user posted image !

Sad sam ok, kao sto si rekla, nisam imala nikakvih bolova niti krvarenja. Bebac se super razvija user posted image samo sto nisam nigde na netu nasla o uvacanoj tj. zadebljanoj posteljici pa rekoh mozda je neko imao slican slucaj. Cak su mi rekli da nije bilo potrebe da lezim u bolnici uopste, sve je moglo ambulantno. Mozda bi duze potrajalao doci do svih nalaza, ovako za dva dana sto je super. Hvala jos jednom user posted image

(odgovor članu tiktak)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Posteljica
8.1.2013 9:20:09   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: Sonja

drage moje neki dan sam bila na UZ i dr mi kaze da mi je posteljica jako zadebljana...20.sam sedmica
ja tek 23 idem na kontrolu kod svoje dr pa ako moze neko da mi kaze je li imao iskustva s tim?
citala sam na netu da je to moguci znak trudnickog diabetesa user posted image


IZVORNA PORUKA: ema_28

Sonja, meni su isto u 20-oj sedmici rekli da mi je zadebljana posteljica i da beba nema dovoljno mjesta da se razvija.
Doktorica mi je ukljucila ginipral za opustanje misica i evo guram normalno, sad ga vise ni ne pijem.
U odnosu na prvu trudnocu koja je bila normalna jedino osjetim da se bebac vise gura i proteze ali ne znam da li je tome uzrok zadebljana materica.
Ne citaj nista po internetu, samo na najgore stvari mozes doci nego popricaj sa svojim ginekologom i neka ti sve fino objasni.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu _Mary_)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Posteljica
8.1.2013 10:16:58   
Sonja
ma to si upravu na netu se svasta ruzno nadje...jos ja imam i miom pa ako bude rasto i on ce gurat bebumada mi je treca trudnoca pa nebi prostor trebao biti problem jer se sve lakse i brze siri nego kod prvorotki...
samo me brine to za secer..uh ko ce docekat 23 kontrolu


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Posteljica
7.3.2014 18:12:22   
Miris
pozdrav svima na temi. imam pitanje : da li se neko susreo sa slučajem da posteljica (cijela) nije istjerana prirodno nakon poroda?

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Posteljica
7.3.2014 19:42:25   
veeseelaa
jeste moja snaha, šta te zanima?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Miris)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Posteljica
7.3.2014 23:34:32   
lala0606
kod mene je slucaj da poslije poroda ostao komadic posteljice, nakon toga su me uspavali i ocistili ostatak joji je ostao

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Posteljica
8.3.2014 9:17:54   
Miris
e zanima me da li se to može predvidjeti uz pomoć ultrazvuka prije poroda i da li je još nekom odstranjivana ručno i bez anestezije, obzirom da su meni tako radili a bolove koje sam doživjela ne smatram normalnim .

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Posteljica
8.3.2014 11:53:37   
Merylin
I kod mene je ostao komadić nakon poroda, doktor je to uvidio prilikom pregleda posteljice, nakon desetak minuta su me uspavali, ručno to očistili, ušili i to je to. Poslije toga sam bila malo omamljena i slaba, imala menstrualne bolove, ali sutradan je sve bilo ok.
Ne razumijem kako te nisu uspavali, svašta.

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Miris)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Posteljica
9.3.2014 13:03:19   
Miris
Poslije toga sam bila malo omamljena i slaba, imala menstrualne bolove,

ma nisu me uspavali jer nisu imali anestezije, anestezje nisu imali jer sume poroađali u domu zdravlja pod navodima da mi je uredna trudnoća i da ja to m ogu tu obaviti. nako poroda šok. cijela posteljica nije izašla, nisu imali lijek koji se daje da maternica nastavi kontrakcije, između ostalog doktor je izašao da ispuši a babica je vukla, te je pupčanik pukao. onda su me uvezali i ručno mi čupali naživo, raskidali posteljicu i na kraju me poslali u bolnicu sa sanitetom i tek rođenom bebom 60 km udaljeno... čula sam da jedan liječnik drugom govori da bi mogao završit ali da se boji da ne padnem u šok. onda možete misliti koja je to bol i vrištanje bilo... u bolnici me uspavali i očistili, i ja sam bila malaksala i zdrobljena

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Posteljica
9.3.2014 14:10:23   
Merylin
Bože sačuvaj, samo to mogu reći.
user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Miris)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *