|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sluh i vid bebe u trudnoci
13.4.2008 22:43:21   
aazra
Drage trudnice,

U 14. sam sedmici trudnoce, uradila sam pretrage koje ukazuju da je plod hvala bogu zdrav.

Mislim na velicinu nuhalnog nabora, koji ukazuje na neke defekcije ploda, ali me zanima da li postoje pretrage
kojima bi se utvrdilo da li beba ima razvijen sluh i vid.
Hvala

< Poruku je uredio dina RR -- 20.4.2008 16:27:43 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
14.4.2008 12:14:50   
Okarica
Koliko je meni poznato, plod tek negdje oko 20. sedmice počinje da reaguje na zvuk, a što se tiče vida, to ti stvarno nemam pojma. Mislim da beba progleda tek negdje pri kraju trudnoće. Nisam sigurna. Pozdrav!

< Poruku je uredio dina RR -- 20.4.2008 16:28:02 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
8.7.2008 9:57:44   
Nina_sa
Možda će vam ovo pitanje biti neobično, ali ima svrhu. Je li vam poznato, ako beba od 20 sedmice počinje da reaguje na zvuk, da li je to tokom trudnoće moguće utvrditi?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
8.7.2008 10:08:02   
makana
pozdrav
u časopisima, na internetu možeš pronaći članke o tome, preporučuju da se bebama u stomaku pušta umirujuća muzika, dakle ti slušaš, ujedno i beba, kako bi kada se rodi tom muzikom mogla mama da je umiruje, beba je navodno prepozna, čak preporučuju da ta ista muzika svira dok se žena porađa
a da je moguće utvrditi da beba čuje u stomaku reći ću ti iz vlastitog primjera, jednom sam bila neoprezna i prosto nisam razmišljala, pa sam prislonila mikser uz stomak, bukvalno sam ga naslonila uz sebe zajedno sa onom zdjelom u kojoj sam mutila šlag i onda se moja bebača tako počela da gica unutra jer ju je naravno njena blesava mama prepala
mislim da sam bila negdje u petom ili šestom mjesecu trudnoće, ne mogu se sjetiti sa sigurnošću user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
8.7.2008 10:12:29   
makana
pozdrav
mislim da je veoma rano za takvo nešto, a i nisam čula da je neko od onih koje ja poznajem, a koje su bile trudne radio takva ispitivanja
tek u trećem tromjesečju po pokretima u stomaku, kad stavi se ruka na stomak pa beba dira upravo to mjesto, ili reaguje kada gladiš stomu pa se ona umiri i sluša ako joj tepaš možeš procijeniti po reakciji, odnosno uspostaviti "komunikaciju" s bebačom


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
8.7.2008 10:15:20   
Nina_sa
Drage moje, hvala vam, baš ste brze. Mene, doduše, zanimaju neke egzaktnije analize, ili testovi. Pokušaću se informisati više na netu.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
8.7.2008 10:41:12   
sanja.sa
draga nina nisam cula da postoje ti testovi, a procitala sam milion knjiga i pregledala isto milion stranica na netuuser posted image
a da beba reaguje na zvuk ja sam se uvjerila oko 25 sedmice trudnoce.
otisla sam na kosarkasku utakmicu i u dvorani je bilo oko 5-6 hiljada ljudi i bila je velika buka, ona kada sam sebe ne cujes. moj bebi se vjerovatno uplasio od iznenadne buke i tako mali je tako jakooo lupao u trbi da sam mislila da ce da napravi rupuuser posted image

(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sluh i vid bebe u trudnoci
22.7.2008 22:03:44   
aazra
Ja sam se jedno vrijeme pravo brinula oko toga, jer nazalost nema mogucnosti da se tako nesto utvrdi.
Imam jednu rodicu koja je rodjena gluhonijema. Neke pretrage su moguce, kao ono sa nuhalnim naborom, da se utvrdi pr. dawnov sindrom, ali sluh i vid tesko.
Ja cesto slusam muziku i preko mp3-a, i citala sam da treba voditi racuna da nije preglasno, jer bebe cuju duplo jace od nas!!
Utvrdjeno je i da bebe reaguju na ultrazvuk - smeta im svjetlo pa se okrenu u drugom pravcu, isl, ali ja do sada nisam uocila takve "reakcije" kod svoje bebe.
U vezi muzike poznato mi je da beba moze prepoznati muziku koju je mama slusala u trudnoci, pa je najbolje sto vise slusati nesto "spirirualno" ili "instrumentale", itd.

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *