|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
27.6.2011 13:40:45   
branka12
mene brine to kad sacuvas trudnocu...koliko ovi ludi hormoni mogu uticati na razvoj bebe?

moji su hormoni poludili u trecem tromjesjecjuuser posted image
ovo mi je 3. nalaz koji je nizi od ref. vrijednostiuser posted image
doktorica kaze da to ne utice na bebuuser posted image

sta su vama govorili o tome?
ja sutra idem kod ove svojeuser posted image

< Poruku je uredio branka12 -- 27.6.2011 13:42:49 >


_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
27.6.2011 14:31:27   
Majčica
Draga branka12, i ja sam imala isto takve strahove i to je normalno. I mene je doktor uvjeravao da je sve ok i da nemam razloga za brigu, ali opet se covjek plasi. I hvala Bogu bilo je ok. Ima ovdje jos mama sa bolestima stitnjace pa su sve rodile zdrave bebice.Bebi ce kad se rodi uzeti krv iz pete i testirati ce je na urodjenu hipotireozu i onda mozes biti bezbrizna, mada je meni doktor govorio da od toga postoji ista opasnost kao i za mame bez hipotireoze, znaci mogucnost je skoro ista ,s tim da recimo kod zenske djece postoji veca sansa da kasnije razviju hipotireozu, evo recimo kao ja sto sam razvila u 27. godini, iako doduse moja mama niti niko blizi to nema. Probaj se opustiti i na to ne misliti. A opet mozes sutra doktora ponovo "ispeglati", kao sto sam ja svaki put radilauser posted image cisto da te malo razuvjeri.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
27.6.2011 14:56:08   
branka12
hvala ti puno na ovim rijecima user posted image user posted image
naravno da cu "peglati" doktoricu...to i ja radim svaki put


_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
29.6.2011 9:53:14   
branka12
da javim rezultate kontrole
ostavila mi istu dozu letroxa...i kaze da je bolje da naginje ka hiper nego na hipo....
da je to sve ok...i vidimo se poslije porodauser posted image
malo mi je lakse user posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
29.6.2011 11:47:23   
Selma.A.M
branka12, baš mi je drago zbog tebe user posted image bit će to aBd sve ok,znaj da nisi jedina koja je rodila bebicu sa nekim ljekovima za štitnu,koliko samo žena iznese čitavu trudnoću ne znajući u kakvom su stanju hormoni štitnjače pa bebice budu u potpunosti zdrave..............Ja sam čitavu trudnoću evo hB iznjela sa hiperom i nadam se da ću vam se uskoro javiti sa ljepim vjestima .....Jer ostalo je još 9 dana do 9 mjeseca user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:50:26 >

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
29.6.2011 12:09:59   
branka12
hvala ti mila user posted image user posted image user posted image

znam da nisma jedina...ali toliko malo zena pise o ovom problemu..koji nije mali
vec naprotiv...ima ga jako punouser posted image

izmedju nas dvije je zestoka konkurencijauser posted image koja ce se prije javiti sa vijestima
ja sutra/prekosutra ulazim u 9 user posted image user posted image

kad god....samo da nam nase bebe stignu zive i zdraveuser posted image
zelim ti puno sreceuser posted image


< Poruku je uredio branka12 -- 29.6.2011 12:11:05 >


_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
29.6.2011 12:30:49   
Majčica
branka, jako mi je drago zbog tebe! Uzivaj u pripremama za majcinstvo!


< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:51:00 >


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
29.6.2011 12:39:32   
branka12
hvala puno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
29.6.2011 13:01:38   
Selma.A.M
Da bude sa srećom aBd,i da se javiš sa ljepim vijestima user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:51:30 >

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
30.6.2011 22:43:57   
HNF
Evo samo da vam kazem da sam ja mjesec dana prije nego sto cu zatrudniti operisala stitnu zlijezdu.Onda sam dobila hipotireozu.TSH mi je bio oko 9. Citavu trudnocu sam uzimala svako jutro po pola Letroxa.Trudnoća prosla uredno, ma sve super hvala Bogu,ja rodila djecaka od 3,5 kg i 50 dug, ziv i zdravuser posted image  user posted image  user posted image  . I ja sam se puno sikirala tokom trudnoce hoce li sve biti uredu sa bebom, ali hvala Bogu sve super. Nemojte se sikirati samo redovno provjeravajte hormone tokom trudnoce i obavezno uzimajte terapiju. pozdrav svima i sretnooo user posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
6.7.2011 15:44:49   
Selma.A.M
Evo danas sam opet radila hormone štitne i rezultati su ovakvi :

TSH 0.04
FT3 8.3
FT4 24

smanjena mi je opet terapija sa 300mg na 150 mh tj 3 *1

Kontrola hormonalnog statusa 31.10 2011 godine tj za 3 mjeseca user posted image  što mi je jako dugo ali valjda poslije poroda da ne žurim .............

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
7.7.2011 21:52:40   
branka12
meni je rekla da dodjem poslije poroda...kad se malo oporavim...radi dojenja da vidimo kako sta set_a
a bas 3 mjeseca user posted image meni to nesto puno...al valjda oni bolje znaju user posted image

< Poruku je uredio branka12 -- 7.7.2011 21:53:53 >


_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
19.7.2011 0:26:35   
delfin
branka12, u pravu si malo se piše o ovom problemu, ali mame vjerovatno ne vide, ili imaju malo vremena. I ja sam ludila od brige, čak sam nakon poroda, kad sam išla na kontrolu zamolila dr. da pogleda nalz bebe. jer oni navodno jave ako nije u redu, al pošto ja nikom nisam vjerovala.....
Meni se doza letroxa povećala i u prvoj , aevo sad i udrigoj trudnoći. prvi put sam roddila krupnu bebu, neko kaže da je to povezano sa štitnom, al mislim da nemora značiti
Bitno je da ti ideš redovno na kontrole, a rizik je izgleda istiza sve žene, jer i nek ežene dobiju bolest štitne na porodu. Ti samo uzimaj redovno svoju terapiju. i kad budeš dojila. Ja sam otišla mjesec nakon poroda na kontrolu, jer me bilo strah jer sam dojila, apedijatrica rekla eto ako mogu da smanjim lwetroxuser posted image  tako da te i to zbuni, a endokrinolozi kažu da nesmeta bebi, i da s enastavi sa terapijom.


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
9.8.2011 14:30:23   
Selma.A.M
Prije tačno 10 mjeseci sam se priključila ovom forumu baš zbog problema štitne žljezde .
Koliko sam straha i nedoumica imala i sada je napokon sve ok.
Čitavu trudnoću sam pila PTU 150mg,imam hipertireozu i hormoni su bili totalno poludili i niko mi nije znao tačno reći šta mogu da očekujem i koliko će sama bolest i ljekovi uticati na plod. Ali hvala Bogu prije 10 dana sam na svijet donijela zdravu žensku bebu,odmah su joj urađeni hormoni štitne na kojima je ustanovljeno da je sa bebicom sve ok.
Još samo da prođe 10 dana i da mogu prestati brinuti oko gatrijevog testa i za sad mogu biti rahat.
Svjesna sam da uvijek postoji mogućnost da moja bebica nasljedi moju bolest kao što sam ja nasljedila i da je veća vjerovatnoća jer je djevojčica ali ako se nedo Bog i to desi znat ćemo se izboriti sa bolešću .

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
9.8.2011 16:40:31   
animagical
selma, hvala Bogu pa je bebica dobro, a brigu razumijem potpunouser posted image evo moji nalazi stitne od danas...user posted image tsh je 5, ostalo je ok...prije manje od 4 sedmice je tsh bio 2,5...sta mu bi da se udupla stvarno ne znam...a trebala sam i pretpostaviti, zadnjih dana se bukvalno ne budim,uvijek ovako samo spavam kad tsh skoci...sutra idem u savjetovaliste s nalazom, da mi prilagodi dozu...nadam se da s tom novom dozom iza poroda ne odem u hiper...

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
10.8.2011 8:41:04   
Majčica
animagical, kad ti je termin? Mene je doktor bio narucio 2 mjeseca iza poroda ali to je nekako vec bilo kasno, jer sam ja nazalost presla u hiper bila i toliko smrsala bila da su me se ljudi plasili.Samo ti kontrolisi hormone sto cesce cisto da preduhitris rast tsh. I da znas da je jako rijetko ovo sto se meni desilo - prelazak iz hipo u hiper i to je naravno prolazna hiper, odavno sam vec opet u hipo. Sad sam opet trudna i tsh mi je odmah bio porastao, sad me narucio za 3 mjeseca i povecao mi dozu letroxa.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
10.8.2011 14:38:47   
animagical
sada sam 35+6, evo upravo dodjoh od doktora, promijenila mi je dozu i imam opet kontrolu za 7 dana, kaze ako se porodis, dodji kad mognes...koja guzva u savjetovalistu, nevjerovatno....ugl preporucila je da u slucaju skorog poroda uradim tsh u najboljem slucaju 15-ak dana iza poroda, da ne bi s ovom povecanom dozom otisla u hiper..aBd necuuser posted image nadam se da ce i tebe stitna slusati u trudnoci...samo, zar ti nije rijetka kontrola za tri mjeseca a trudnica??

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
11.8.2011 8:44:55   
Majčica
Ma ja, najbolje je otici na kontrolu cim prije. Ja sam otisla nakon 2 mjeseca i bilo je kasno.
Sto se tice mojih kontrola, isla sam svako 6 sedmica, zadnji put su mi hormoni bili uredni ali blizu gornje granice (tsh) pa mi je povecao dozu sa 600 na 900 jedinica (ne znam cega, mikrogramauser posted image ), kao da preduhitrimo rast. Tako da on kaze nema potrebe prije dolaziti, ali ja ipak uvijek odem malo ranije nego sto trebam, pogotovo kad sam trudna.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
19.7.2013 13:43:22   
orhidija
Zanima me selma ova koja je rodila bebicu sa hiperom i pila PTU, kako je sad bebica, je li ok? Ne mogu joj poslati privat poruku!


IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Prije tačno 10 mjeseci sam se priključila ovom forumu baš zbog problema štitne žljezde .
Koliko sam straha i nedoumica imala i sada je napokon sve ok.
Čitavu trudnoću sam pila PTU 150mg,imam hipertireozu i hormoni su bili totalno poludili i niko mi nije znao tačno reći šta mogu da očekujem i koliko će sama bolest i ljekovi uticati na plod. Ali hvala Bogu prije 10 dana sam na svijet donijela zdravu žensku bebu,odmah su joj urađeni hormoni štitne na kojima je ustanovljeno da je sa bebicom sve ok.
Još samo da prođe 10 dana i da mogu prestati brinuti oko gatrijevog testa i za sad mogu biti rahat.
Svjesna sam da uvijek postoji mogućnost da moja bebica nasljedi moju bolest kao što sam ja nasljedila i da je veća vjerovatnoća jer je djevojčica ali ako se nedo Bog i to desi znat ćemo se izboriti sa bolešću .



(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
19.7.2013 13:44:27   
orhidija
Ima li novih mama, trudnica sa hipertireozom, da piju PTU? Niko ne komentarise! user posted image

(odgovor članu orhidija)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
19.7.2013 13:49:52   
animagical

IZVORNA PORUKA: orhidija

Zanima me selma ova koja je rodila bebicu sa hiperom i pila PTU, kako je sad bebica, je li ok? Ne mogu joj poslati privat poruku!


IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Prije tačno 10 mjeseci sam se priključila ovom forumu baš zbog problema štitne žljezde .
Koliko sam straha i nedoumica imala i sada je napokon sve ok.
Čitavu trudnoću sam pila PTU 150mg,imam hipertireozu i hormoni su bili totalno poludili i niko mi nije znao tačno reći šta mogu da očekujem i koliko će sama bolest i ljekovi uticati na plod. Ali hvala Bogu prije 10 dana sam na svijet donijela zdravu žensku bebu,odmah su joj urađeni hormoni štitne na kojima je ustanovljeno da je sa bebicom sve ok.
Još samo da prođe 10 dana i da mogu prestati brinuti oko gatrijevog testa i za sad mogu biti rahat.
Svjesna sam da uvijek postoji mogućnost da moja bebica nasljedi moju bolest kao što sam ja nasljedila i da je veća vjerovatnoća jer je djevojčica ali ako se nedo Bog i to desi znat ćemo se izboriti sa bolešću .




koliko ja znam, beba je sada citava curica od dvije godine i sasvim je ok :)

(odgovor članu orhidija)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Štitna žlijezda i trudnoća
19.7.2013 16:02:00   
orhidija
Je li je poznajes, ili? Mene jako strah da ostenem u drugom stanju...


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: orhidija

Zanima me selma ova koja je rodila bebicu sa hiperom i pila PTU, kako je sad bebica, je li ok? Ne mogu joj poslati privat poruku!


IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Prije tačno 10 mjeseci sam se priključila ovom forumu baš zbog problema štitne žljezde .
Koliko sam straha i nedoumica imala i sada je napokon sve ok.
Čitavu trudnoću sam pila PTU 150mg,imam hipertireozu i hormoni su bili totalno poludili i niko mi nije znao tačno reći šta mogu da očekujem i koliko će sama bolest i ljekovi uticati na plod. Ali hvala Bogu prije 10 dana sam na svijet donijela zdravu žensku bebu,odmah su joj urađeni hormoni štitne na kojima je ustanovljeno da je sa bebicom sve ok.
Još samo da prođe 10 dana i da mogu prestati brinuti oko gatrijevog testa i za sad mogu biti rahat.
Svjesna sam da uvijek postoji mogućnost da moja bebica nasljedi moju bolest kao što sam ja nasljedila i da je veća vjerovatnoća jer je djevojčica ali ako se nedo Bog i to desi znat ćemo se izboriti sa bolešću .




koliko ja znam, beba je sada citava curica od dvije godine i sasvim je ok :)


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *