|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
25.4.2010 19:11:35   
Ben 10
IZVORNA PORUKA: Magicze

Da li neko zna kakvo znacenje ima Ajla? Mi smo kontali to ime ali da se pise Ayla....


Ajla znači obasjana mjesečinom ,tako nešto...ja imam kumu Ajlu koja se danas porodila i sretna sam...

(odgovor članu Magicze)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Znacenje imena
10.5.2010 9:18:57   
nevenkagaragic




Evo da vam malo pomognem oko imena. Nasla sam nesto zanimljivo! Kad sam birala imena svojoj deci imena napravila sam spisak od prvog do poslednjeg slova i birala eliminacijom, ali smo Meho i ja; jos dok smo se zabavljali znali da cemo prvom sinu dati ime Denis, po Denisu vragolanu iz poznatog stripa.Moram reci da karakteristika slova slova N potpuno odgovaraju meni. Za D (Denis) isto tako.
Prvo slovo imena određuje i karakter!

Lično ime  puno toga govori o karakteru svakog čovjeka i zato nije nimalo svejedno kakvo se ime daje djetetu – kažu rezultati novih naučnih istraživanja i ona su posljednjih dana top tema u svjetskim medijima. Naglašava se da dešifrovanje imena nije ni lako ni jednostavno i da,  iako postoje značenja gotovo svakog imena na svijetu, treba uvažiti i – zvuk slova svakog ličnog imena.

Stručnjaci tvrde da taj zvuk slova proizvodi određene talasne dužine koje itekako utiču na karakter, sposobnost, osobine, svakodnevnicu pa čak i na to kakav će čovjek imati život!

- Najupečatljiviji je zvuk prvog slova imena i on nas zapravo određuje. U dešifrovanju je važno i da li se neko slovo u jednom imenu ponavlja. Slogovi označavaju različite etape u životu čovjeka, pa tako prvi označava djetinjstvo i mladost, a zadnji zrelost i starost. Što je više slogova u imenu, bit će i više promjena u životu čovjeka – ističu stručnjaci. Oni su dali i tumačenje osobina i karaktera čovjeka na osnovu prvog slova u imenu.


A – Osobe čije ime počinje ovim slovom su vrijedni, radišni, ali i željni komfora. Ne sjede skrštenih ruku i učinit će sve da sebi uljepšaju život. Uglavnom rade dobro plaćene poslove, čine sve da budu materijalno obezbijeđeni i okruženi ljudima.

B – Osobe čije ime počinje ovim slovom imaju jaka osjećanja. Njihove ljubavi su žestoke i fatalne. Imaju i stalnu želju za putovanjima. Stručnjaci za imena kažu da ovo slovo u imenu garantuje i talenat, ali i karakter koji je naporan za okolinu.

E – Ove osobe znaju da sagledaju sve stvari na pravi način i iz pravog ugla,  dobro razmisle prije nego što nešto urade i i izuzetno su detaljni. Dobri su na poslu i uspješni u kontaktima s ljudima.

D/Đ – Riječ je osobama koje imaju stalnu želju za samostalnošću. Vole da imaju mir i punu slobodu uživaju u svom domu. Imaju jak karakter i lako i brzo dobiju ono što žele.

G – Pedatni su i vole da je sve na svom mjestu, a imaju poseban dar za detalje. Kuća im uvijek mora biti čista i uredna. Stalno teže novim saznanjima, bore se da budu priznati u društvu, ali nisu slavoljubivi. Ne podnose disharmoniju i vole sigurnost.

Š – Riječ je o skromnim osobama sa dobrim smislom za detalje i humor. S njima se danas može biti u izuzetno lošim odnosima, a već sutra u u odličnim i mogu da budu sjajni i pouzdani prijatelji.

– Osobe čije ime počinje ovim slovom pomalo su na svoju ruku – insistiraju da su uvijek i u svemu i pravu i vole da stalno nešto raspravljaju. Kategorični su i čvrsti u odbrani svojih mišljenja i stavova i ne podnose da budu u drugom planu.

V – Ove osobe uvijek i po pravilu sve vrlo pažljivo planiraju, ali često znaju da propuste detalje. Kada vole, onda vole jako, strasno i čvrsto, teže ljubavi za cijeli život i partneru se predaju bez ostatka.

Ž – Osobe čije ime počinje ovim slovom ne vole neizvjesnost niti iznenađenja. Jednostavno, žele da znaju unaprijed šta mogu da očekuju. Praktičnost je njihova urođena osobina. U goste zovu samo prijatelje, a novac će posuditi samo ako su potpuno sigurni da će im biti vraćene.

Z – Radi se o vrlo intuitivnim i odgovornim osobama, ali često zlovoljnim. Uvijek će pomoći kada zatreba, ali očekuju zahvalnost onoga kome su pomogli. Ukratko, to su vrlo karakterne, dubokoumne i zatvorene osobe.

I – Oni čije ime počinje ovim slovom su osjećajne, saosjećajne, dobre i praktične osobe. Čak i u potpuno rutinskim stvarima i poslovima su kreativni, dobri su u crtanju, pisanju i imaju dara za muziku.

Č – To su dostojanstveni ljudi koji imaju gospodsko držanje. Od rođenja djeluju aristokratski, dobro su obrazovani, jako smireni i vrlo pedantni.

J – Oni čije ime počinje s ovim slovom su često vođe, upečatljive pojave, dobrog i velikog srca. Radi se o sposobnim i dinamičnim osobama s kojima nikada nije dosadno. I još nešto – ostaju djeca i kada odrastu.

C – To su nježne osobe, spremne da uvijek s drugima podijele svoje tajne. Dobri su manipulatori, a obično ih drugi doživljavaju kao pričalice kojima je jezik brži od pameti.

U – Radi se o velikodušnim, ali i lukavim osobama koje stalno teže svom duhovnom razvoju i uzdizanju. Nemoguće ih je natjerati na ono što ne vole. Vole putovanja i tokom života doživljavaju brojne i razne avanture.

H – Ne bježe od toga da ih drugi kritikuju, pristaju na to, ali su uvijek spremni da naprave glupost samo da bi bili primijećeni. Znaju se snaći u bilo kojoj situaciji u uvijek će se dočekati na noge.

F – Radi se o odgovornim osobama, sa izrazitim osjećajem zahvalnosti, ali i velikim individualcima. Nikada ne duguju nikome ništa, ne zaboravljaju usluge koje su im drugi napravili, namjerno se nikada neće ogriješiti o druge, ali jako dobro znaju da štite svoje interese.

K – Riječ je o samozatajnim osobama koje nikada i niko neće do kraja upoznati. Imaju svoj svijet iz kojeg ne izlaze, imaju određenu tajanstvenost i jako malo prijatelja, jer tako oni hoće. Često su zagonetka i za sebe, a pogotovo za druge.

L/Lj – To su pravi umjetnici kada treba ugoditi sebi. Često znaju biti neprijatni u društvu i teški za komunikaciju. Na svijet stalno gledaju kroz sive naočale i gotovo im je nemoguće udovoljiti. Stalno su zabrinuti i vole kvalitet i udobnost za sebe.

Ć – Poštuju pravila, često su samokritični i spremni su da se žrtvuju za prijatelje. Njima nije teško rukovoditi. Često su tužni i melanholični.

M – Oni kojima ime počinje s ovim slovom su odgovorne osobe, ali često stidljive i nemarne. Vole prirodu, ne bježe od posla, ali znaju i pobjeći s posla da bi sebi priuštili neko zadovoljstvo.

T – To su osjećajne, intuitivne, kreativne i principijelne osobe. Jako su sklone maštanju, obožavaju modu i vole egzotiku.

N/NJ – Njih obilježava stalno buntovništvo. Imaju britak um, uvijek su kritični i prema sebi i prema drugima. Mrze rutinu, a predani su poslu čak i kada ne vole ono što rade. Ne vole da imaju šefove.

O – Radi se o principijelnim, ali i konzervativnim osobama koje vole da budu voljene. Stalno se trude i obožavaju perfekciju. Čuvaju svoju porodicu i željni su priznanja i poštovanja.

S – Ljudi čija imena počinju s ovim slovom cijene materijalne vrijednosti, ambiciozni su i nepokolebljivi u svojim namjerama. Međutim, u ljubavi su nesigurne osobe i često nesrećne.

P – Riječ je o osobama koje žive život punim zamahom, željne su slave i popularnosti, velikih dostignuća i druženja s važnim ljudima. Imaju nemiran duh, vole putovanja i uzbuđenja.

R – To su hrabri, odvažni, samouvjereni ljudi koji su često u centru pažnje, čak i onda kada šute. Ono što sebi zadaju kao cilj obavezno ostvare i s njima ne vrijedi raspravljati ni o čemu.

D.D.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=11606








_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Znacenje imena
12.5.2010 13:37:57   
voljena
Draga Tidži,
ima jedna fetva šejha Kardavija koja kaže da nije bitno da ime bude arapsko ili neko drugo da bi bilo muslimansko, bitno je da ima ima lijepo značenje, a sve u skaldu s hadisom Poslanika s.a.v.s. "Nadjevajte vašoj djeci lijepa imena jer će po njima biti prozivani na Sudnjem Danu"


_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Znacenje imena
12.5.2010 17:47:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: nevenkagaragic





Evo da vam malo pomognem oko imena. Nasla sam nesto zanimljivo! Kad sam birala imena svojoj deci imena napravila sam spisak od prvog do poslednjeg slova i birala eliminacijom, ali smo Meho i ja; jos dok smo se zabavljali znali da cemo prvom sinu dati ime Denis, po Denisu vragolanu iz poznatog stripa.Moram reci da karakteristika slova slova N potpuno odgovaraju meni. Za D (Denis) isto tako.
Prvo slovo imena određuje i karakter!

Lično ime  puno toga govori o karakteru svakog čovjeka i zato nije nimalo svejedno kakvo se ime daje djetetu – kažu rezultati novih naučnih istraživanja i ona su posljednjih dana top tema u svjetskim medijima. Naglašava se da dešifrovanje imena nije ni lako ni jednostavno i da,  iako postoje značenja gotovo svakog imena na svijetu, treba uvažiti i – zvuk slova svakog ličnog imena.

Stručnjaci tvrde da taj zvuk slova proizvodi određene talasne dužine koje itekako utiču na karakter, sposobnost, osobine, svakodnevnicu pa čak i na to kakav će čovjek imati život!

- Najupečatljiviji je zvuk prvog slova imena i on nas zapravo određuje. U dešifrovanju je važno i da li se neko slovo u jednom imenu ponavlja. Slogovi označavaju različite etape u životu čovjeka, pa tako prvi označava djetinjstvo i mladost, a zadnji zrelost i starost. Što je više slogova u imenu, bit će i više promjena u životu čovjeka – ističu stručnjaci. Oni su dali i tumačenje osobina i karaktera čovjeka na osnovu prvog slova u imenu.


A – Osobe čije ime počinje ovim slovom su vrijedni, radišni, ali i željni komfora. Ne sjede skrštenih ruku i učinit će sve da sebi uljepšaju život. Uglavnom rade dobro plaćene poslove, čine sve da budu materijalno obezbijeđeni i okruženi ljudima.

B – Osobe čije ime počinje ovim slovom imaju jaka osjećanja. Njihove ljubavi su žestoke i fatalne. Imaju i stalnu želju za putovanjima. Stručnjaci za imena kažu da ovo slovo u imenu garantuje i talenat, ali i karakter koji je naporan za okolinu.

EOve osobe znaju da sagledaju sve stvari na pravi način i iz pravog ugla,  dobro razmisle prije nego što nešto urade i i izuzetno su detaljni. Dobri su na poslu i uspješni u kontaktima s ljudima.

D/Đ – Riječ je osobama koje imaju stalnu želju za samostalnošću. Vole da imaju mir i punu slobodu uživaju u svom domu. Imaju jak karakter i lako i brzo dobiju ono što žele.

G – Pedatni su i vole da je sve na svom mjestu, a imaju poseban dar za detalje. Kuća im uvijek mora biti čista i uredna. Stalno teže novim saznanjima, bore se da budu priznati u društvu, ali nisu slavoljubivi. Ne podnose disharmoniju i vole sigurnost.

Š – Riječ je o skromnim osobama sa dobrim smislom za detalje i humor. S njima se danas može biti u izuzetno lošim odnosima, a već sutra u u odličnim i mogu da budu sjajni i pouzdani prijatelji.

– Osobe čije ime počinje ovim slovom pomalo su na svoju ruku – insistiraju da su uvijek i u svemu i pravu i vole da stalno nešto raspravljaju. Kategorični su i čvrsti u odbrani svojih mišljenja i stavova i ne podnose da budu u drugom planu.

V – Ove osobe uvijek i po pravilu sve vrlo pažljivo planiraju, ali često znaju da propuste detalje. Kada vole, onda vole jako, strasno i čvrsto, teže ljubavi za cijeli život i partneru se predaju bez ostatka.

Ž – Osobe čije ime počinje ovim slovom ne vole neizvjesnost niti iznenađenja. Jednostavno, žele da znaju unaprijed šta mogu da očekuju. Praktičnost je njihova urođena osobina. U goste zovu samo prijatelje, a novac će posuditi samo ako su potpuno sigurni da će im biti vraćene.

Z – Radi se o vrlo intuitivnim i odgovornim osobama, ali često zlovoljnim. Uvijek će pomoći kada zatreba, ali očekuju zahvalnost onoga kome su pomogli. Ukratko, to su vrlo karakterne, dubokoumne i zatvorene osobe.

I – Oni čije ime počinje ovim slovom su osjećajne, saosjećajne, dobre i praktične osobe. Čak i u potpuno rutinskim stvarima i poslovima su kreativni, dobri su u crtanju, pisanju i imaju dara za muziku.

Č – To su dostojanstveni ljudi koji imaju gospodsko držanje. Od rođenja djeluju aristokratski, dobro su obrazovani, jako smireni i vrlo pedantni.

J – Oni čije ime počinje s ovim slovom su često vođe, upečatljive pojave, dobrog i velikog srca. Radi se o sposobnim i dinamičnim osobama s kojima nikada nije dosadno. I još nešto – ostaju djeca i kada odrastu.

C – To su nježne osobe, spremne da uvijek s drugima podijele svoje tajne. Dobri su manipulatori, a obično ih drugi doživljavaju kao pričalice kojima je jezik brži od pameti.

U – Radi se o velikodušnim, ali i lukavim osobama koje stalno teže svom duhovnom razvoju i uzdizanju. Nemoguće ih je natjerati na ono što ne vole. Vole putovanja i tokom života doživljavaju brojne i razne avanture.

H – Ne bježe od toga da ih drugi kritikuju, pristaju na to, ali su uvijek spremni da naprave glupost samo da bi bili primijećeni. Znaju se snaći u bilo kojoj situaciji u uvijek će se dočekati na noge.

F – Radi se o odgovornim osobama, sa izrazitim osjećajem zahvalnosti, ali i velikim individualcima. Nikada ne duguju nikome ništa, ne zaboravljaju usluge koje su im drugi napravili, namjerno se nikada neće ogriješiti o druge, ali jako dobro znaju da štite svoje interese.

K – Riječ je o samozatajnim osobama koje nikada i niko neće do kraja upoznati. Imaju svoj svijet iz kojeg ne izlaze, imaju određenu tajanstvenost i jako malo prijatelja, jer tako oni hoće. Često su zagonetka i za sebe, a pogotovo za druge.

L/Lj – To su pravi umjetnici kada treba ugoditi sebi. Često znaju biti neprijatni u društvu i teški za komunikaciju. Na svijet stalno gledaju kroz sive naočale i gotovo im je nemoguće udovoljiti. Stalno su zabrinuti i vole kvalitet i udobnost za sebe.

Ć – Poštuju pravila, često su samokritični i spremni su da se žrtvuju za prijatelje. Njima nije teško rukovoditi. Često su tužni i melanholični.

M – Oni kojima ime počinje s ovim slovom su odgovorne osobe, ali često stidljive i nemarne. Vole prirodu, ne bježe od posla, ali znaju i pobjeći s posla da bi sebi priuštili neko zadovoljstvo.

T – To su osjećajne, intuitivne, kreativne i principijelne osobe. Jako su sklone maštanju, obožavaju modu i vole egzotiku.

N/NJ – Njih obilježava stalno buntovništvo. Imaju britak um, uvijek su kritični i prema sebi i prema drugima. Mrze rutinu, a predani su poslu čak i kada ne vole ono što rade. Ne vole da imaju šefove.

O – Radi se o principijelnim, ali i konzervativnim osobama koje vole da budu voljene. Stalno se trude i obožavaju perfekciju. Čuvaju svoju porodicu i željni su priznanja i poštovanja.

S – Ljudi čija imena počinju s ovim slovom cijene materijalne vrijednosti, ambiciozni su i nepokolebljivi u svojim namjerama. Međutim, u ljubavi su nesigurne osobe i često nesrećne.

P – Riječ je o osobama koje žive život punim zamahom, željne su slave i popularnosti, velikih dostignuća i druženja s važnim ljudima. Imaju nemiran duh, vole putovanja i uzbuđenja.

R – To su hrabri, odvažni, samouvjereni ljudi koji su često u centru pažnje, čak i onda kada šute. Ono što sebi zadaju kao cilj obavezno ostvare i s njima ne vrijedi raspravljati ni o čemu.

D.D.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=11'''








ne slazem se sa pola ovoga, jer nisam bas detaljna i cesto sam brzopleta i povrsna, al sam dobra u komunikaciji sa ljudima user posted image al mi se ne svidja slovo L, uh ispade da ce mi Lana biti bas bezveze osoba user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:07:19   
Anidae
Ako neko zna znacenje imena Eldin molim vas pisite. Hvala unaprijed! user posted image user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:16:34   
Mona Mohamed
Eldin je muslimansko ime. U originalu stoji Adin ili Edin. U korijenu je rijec din sto znaci vjera, ispravan put. Lijep odabir.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:34:05   
SailorMoon
Znali neko mozda znacenje imena Arman??

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:36:19   
hanabanana
ARMAN
Gender: Masculine
Usage: Kazakh
Other Scripts: Арман (Kazakh) Means "dream" in Kazakh, of Persian origin.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:37:58   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Melinda_c

user posted image  opet ista dilema, kad sam saznala da nosim djevojčicu, suprug i ja smo se odlučili za ime Lajla. Sad se sve promjenilo, jutros me zove i kaže:"Lajla nije muslimansko ime". koliko je to bitno? zna li iko kojeg je porijekla ime lajla jer svo jutro tražim na net-u ali nigdje objašnjenja

HELP

imate li neki prijedlog za žensko ime

user posted image  Lajla je izvorno muslimansko, arapsko ime. Potice od imenice El-Lejl i znaci duga, tamna noc; naslov 90. sure u Kur anu Casnom. Poznati su i drugi izvori ovog imena..Nalazimo ga u perzijskom jeziku gdje oznacava cvijet..Lajla, Lejla, Lili..Znaci ljiljan, miris ljiljana. Prelijepo ime sa prelijepim znacenjem.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Melinda_c)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:43:33   
hanabanana
Ali Arman bi moglo značiti i borac ( ratnik ) ako imamo u vidu germanske jezike.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:44:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: nevenkagaragic





Evo da vam malo pomognem oko imena. Nasla sam nesto zanimljivo! Kad sam birala imena svojoj deci imena napravila sam spisak od prvog do poslednjeg slova i birala eliminacijom, ali smo Meho i ja; jos dok smo se zabavljali znali da cemo prvom sinu dati ime Denis, po Denisu vragolanu iz poznatog stripa.Moram reci da karakteristika slova slova N potpuno odgovaraju meni. Za D (Denis) isto tako.
Prvo slovo imena određuje i karakter!

Lično ime  puno toga govori o karakteru svakog čovjeka i zato nije nimalo svejedno kakvo se ime daje djetetu – kažu rezultati novih naučnih istraživanja i ona su posljednjih dana top tema u svjetskim medijima. Naglašava se da dešifrovanje imena nije ni lako ni jednostavno i da,  iako postoje značenja gotovo svakog imena na svijetu, treba uvažiti i – zvuk slova svakog ličnog imena.

Stručnjaci tvrde da taj zvuk slova proizvodi određene talasne dužine koje itekako utiču na karakter, sposobnost, osobine, svakodnevnicu pa čak i na to kakav će čovjek imati život!

- Najupečatljiviji je zvuk prvog slova imena i on nas zapravo određuje. U dešifrovanju je važno i da li se neko slovo u jednom imenu ponavlja. Slogovi označavaju različite etape u životu čovjeka, pa tako prvi označava djetinjstvo i mladost, a zadnji zrelost i starost. Što je više slogova u imenu, bit će i više promjena u životu čovjeka – ističu stručnjaci. Oni su dali i tumačenje osobina i karaktera čovjeka na osnovu prvog slova u imenu.


A – Osobe čije ime počinje ovim slovom su vrijedni, radišni, ali i željni komfora. Ne sjede skrštenih ruku i učinit će sve da sebi uljepšaju život. Uglavnom rade dobro plaćene poslove, čine sve da budu materijalno obezbijeđeni i okruženi ljudima.

B – Osobe čije ime počinje ovim slovom imaju jaka osjećanja. Njihove ljubavi su žestoke i fatalne. Imaju i stalnu želju za putovanjima. Stručnjaci za imena kažu da ovo slovo u imenu garantuje i talenat, ali i karakter koji je naporan za okolinu.

EOve osobe znaju da sagledaju sve stvari na pravi način i iz pravog ugla,  dobro razmisle prije nego što nešto urade i i izuzetno su detaljni. Dobri su na poslu i uspješni u kontaktima s ljudima.

D/Đ – Riječ je osobama koje imaju stalnu želju za samostalnošću. Vole da imaju mir i punu slobodu uživaju u svom domu. Imaju jak karakter i lako i brzo dobiju ono što žele.

G – Pedatni su i vole da je sve na svom mjestu, a imaju poseban dar za detalje. Kuća im uvijek mora biti čista i uredna. Stalno teže novim saznanjima, bore se da budu priznati u društvu, ali nisu slavoljubivi. Ne podnose disharmoniju i vole sigurnost.

Š – Riječ je o skromnim osobama sa dobrim smislom za detalje i humor. S njima se danas može biti u izuzetno lošim odnosima, a već sutra u u odličnim i mogu da budu sjajni i pouzdani prijatelji.

– Osobe čije ime počinje ovim slovom pomalo su na svoju ruku – insistiraju da su uvijek i u svemu i pravu i vole da stalno nešto raspravljaju. Kategorični su i čvrsti u odbrani svojih mišljenja i stavova i ne podnose da budu u drugom planu.

V – Ove osobe uvijek i po pravilu sve vrlo pažljivo planiraju, ali često znaju da propuste detalje. Kada vole, onda vole jako, strasno i čvrsto, teže ljubavi za cijeli život i partneru se predaju bez ostatka.

Ž – Osobe čije ime počinje ovim slovom ne vole neizvjesnost niti iznenađenja. Jednostavno, žele da znaju unaprijed šta mogu da očekuju. Praktičnost je njihova urođena osobina. U goste zovu samo prijatelje, a novac će posuditi samo ako su potpuno sigurni da će im biti vraćene.

Z – Radi se o vrlo intuitivnim i odgovornim osobama, ali često zlovoljnim. Uvijek će pomoći kada zatreba, ali očekuju zahvalnost onoga kome su pomogli. Ukratko, to su vrlo karakterne, dubokoumne i zatvorene osobe.

I – Oni čije ime počinje ovim slovom su osjećajne, saosjećajne, dobre i praktične osobe. Čak i u potpuno rutinskim stvarima i poslovima su kreativni, dobri su u crtanju, pisanju i imaju dara za muziku.

Č – To su dostojanstveni ljudi koji imaju gospodsko držanje. Od rođenja djeluju aristokratski, dobro su obrazovani, jako smireni i vrlo pedantni.

J – Oni čije ime počinje s ovim slovom su često vođe, upečatljive pojave, dobrog i velikog srca. Radi se o sposobnim i dinamičnim osobama s kojima nikada nije dosadno. I još nešto – ostaju djeca i kada odrastu.

C – To su nježne osobe, spremne da uvijek s drugima podijele svoje tajne. Dobri su manipulatori, a obično ih drugi doživljavaju kao pričalice kojima je jezik brži od pameti.

U – Radi se o velikodušnim, ali i lukavim osobama koje stalno teže svom duhovnom razvoju i uzdizanju. Nemoguće ih je natjerati na ono što ne vole. Vole putovanja i tokom života doživljavaju brojne i razne avanture.

H – Ne bježe od toga da ih drugi kritikuju, pristaju na to, ali su uvijek spremni da naprave glupost samo da bi bili primijećeni. Znaju se snaći u bilo kojoj situaciji u uvijek će se dočekati na noge.

F – Radi se o odgovornim osobama, sa izrazitim osjećajem zahvalnosti, ali i velikim individualcima. Nikada ne duguju nikome ništa, ne zaboravljaju usluge koje su im drugi napravili, namjerno se nikada neće ogriješiti o druge, ali jako dobro znaju da štite svoje interese.

K – Riječ je o samozatajnim osobama koje nikada i niko neće do kraja upoznati. Imaju svoj svijet iz kojeg ne izlaze, imaju određenu tajanstvenost i jako malo prijatelja, jer tako oni hoće. Često su zagonetka i za sebe, a pogotovo za druge.

L/Lj – To su pravi umjetnici kada treba ugoditi sebi. Često znaju biti neprijatni u društvu i teški za komunikaciju. Na svijet stalno gledaju kroz sive naočale i gotovo im je nemoguće udovoljiti. Stalno su zabrinuti i vole kvalitet i udobnost za sebe.

Ć – Poštuju pravila, često su samokritični i spremni su da se žrtvuju za prijatelje. Njima nije teško rukovoditi. Često su tužni i melanholični.

M – Oni kojima ime počinje s ovim slovom su odgovorne osobe, ali često stidljive i nemarne. Vole prirodu, ne bježe od posla, ali znaju i pobjeći s posla da bi sebi priuštili neko zadovoljstvo.

T – To su osjećajne, intuitivne, kreativne i principijelne osobe. Jako su sklone maštanju, obožavaju modu i vole egzotiku.

N/NJ – Njih obilježava stalno buntovništvo. Imaju britak um, uvijek su kritični i prema sebi i prema drugima. Mrze rutinu, a predani su poslu čak i kada ne vole ono što rade. Ne vole da imaju šefove.

O – Radi se o principijelnim, ali i konzervativnim osobama koje vole da budu voljene. Stalno se trude i obožavaju perfekciju. Čuvaju svoju porodicu i željni su priznanja i poštovanja.

S – Ljudi čija imena počinju s ovim slovom cijene materijalne vrijednosti, ambiciozni su i nepokolebljivi u svojim namjerama. Međutim, u ljubavi su nesigurne osobe i često nesrećne.

P – Riječ je o osobama koje žive život punim zamahom, željne su slave i popularnosti, velikih dostignuća i druženja s važnim ljudima. Imaju nemiran duh, vole putovanja i uzbuđenja.

R – To su hrabri, odvažni, samouvjereni ljudi koji su često u centru pažnje, čak i onda kada šute. Ono što sebi zadaju kao cilj obavezno ostvare i s njima ne vrijedi raspravljati ni o čemu.

D.D.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=11'''








ne slazem se sa pola ovoga, jer nisam bas detaljna i cesto sam brzopleta i povrsna, al sam dobra u komunikaciji sa ljudima user posted image al mi se ne svidja slovo L, uh ispade da ce mi Lana biti bas bezveze osoba user posted image

Meni je pogodilo...a i za mm...a iskreno se nadam da ce i za Andrejauser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 13:55:30   
maja78 RR
meni i muzu je totalno pogodilo, a iskreno se nadam da ce i Andreju

ovo kao da sam dadada od tebe prepisala

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 14:02:18   
Mona Mohamed
Meni nije logicno i tesko mi je povjerovati da moze imati nekog utjecaja. Ako je istinito kao sto pise, onda bi smo se pronasli u tumacenjima, a ne govorili: ja sam se pronasla, ja nisam..

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 14:04:15   
Anidae
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Eldin je muslimansko ime. U originalu stoji Adin ili Edin. U korijenu je rijec din sto znaci vjera, ispravan put. Lijep odabir.user posted image


To je suprugov izbor a ja se nesmijem sloziti s tim misljenjem dok neznam znacenje. Pretpostavljala sam to din-vjera ali konkretno znacenje neznam pa sam bila malo skepticna user posted image

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 14:07:31   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Anidae

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Eldin je muslimansko ime. U originalu stoji Adin ili Edin. U korijenu je rijec din sto znaci vjera, ispravan put. Lijep odabir.user posted image


To je suprugov izbor a ja se nesmijem sloziti s tim misljenjem dok neznam znacenje. Pretpostavljala sam to din-vjera ali konkretno znacenje neznam pa sam bila malo skepticna user posted image


Sad je onda mnogo lakse kad smo otkrili znacenje. Ali jos uvijek imas pravo da se slozis ili ne slozis.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 15:36:34   
Anidae
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: Anidae

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Eldin je muslimansko ime. U originalu stoji Adin ili Edin. U korijenu je rijec din sto znaci vjera, ispravan put. Lijep odabir.user posted image


Iskreno, suprug je htio ime svog rahmetli oca koje, istina, ima prelijepo znacenje, ali sam se ja nekako bila pocela opterecivati pa smo od te ideje odustali. Inace, suprug bira muska imena, u opciji su bili Ajdin, Eldar i Eldin, al on bebu vec zove Eldine,iako jos neznamo spol. Ja sam izabrala ime Berina ukoliko bude djevojcica, nekako sam "prilijepila" za to ime i nemam opcija user posted image I suprug se slaze pa sad sta Bog dadne user posted image

To je suprugov izbor a ja se nesmijem sloziti s tim misljenjem dok neznam znacenje. Pretpostavljala sam to din-vjera ali konkretno znacenje neznam pa sam bila malo skepticna user posted image


Sad je onda mnogo lakse kad smo otkrili znacenje. Ali jos uvijek imas pravo da se slozis ili ne slozis.user posted image

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 15:37:57   
Anidae
Iskreno, suprug je htio ime svog rahmetli oca koje, istina, ima prelijepo znacenje, ali sam se ja nekako bila pocela opterecivati pa smo od te ideje odustali. Inace, suprug bira muska imena, u opciji su bili Ajdin, Eldar i Eldin, al on bebu vec zove Eldine,iako jos neznamo spol. Ja sam izabrala ime Berina ukoliko bude djevojcica, nekako sam "prilijepila" za to ime i nemam opcija I suprug se slaze pa sad sta Bog dadne

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 15:51:42   
hanabanana
Moram ti reći da Berina - je arp. muško ime. I znači najviši, najbolji.
Što će reći, to što završava na A ne čini ovo ime ženskim imenom.

U turskom jeziku imaš Berna - koje je žensko ime i znači mlada.

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 16:00:48   
Anidae
Hehe...a neki tumac imena koji ja i suprug imamo pise da je Berina z.ime perzijskog porijekla a znacenje jeste to koje si ti napisala...Ime Berna, iako je slicno, nesvidja mi se...Ustvari, meni se ne svidja nijedno osim Berina (mislim za moje dijete naravno) sta sad da radim? Nekako mi je rijetko to ime, znacenje mi se dopalo pa sad... user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 16:11:50   
Anoniman
U ovoj knjizi imena što ja imam Berina je svrstano u ženska imena,a značenje isto gornji,najbolji najviši.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 16:17:09   
Anoniman
Ne znam šta bih ti rekla,ako ti se sviđa daj to ime svojoj bebi.I Jasmin je zapravo žensko ime,a kod nas se daje muškoj djeci.Hajd,ide opet tebi u korist reci mužu bilo muško ili žensko biće Berina user posted image šalim se!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 16:21:36   
hanabanana
To je zato što je kod nas uobičajeno da ženska djeca završavaju na A.
Medjutim ja sam uvijek gledala značenje imena.
Značenje koje to ime ima i na jeziku iz kojeg potiče.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 16:22:22   
Anidae
Haha, sto me nasmija user posted image user posted image user posted image Mah neki mi predosjecaj govori da je musko ali eto, ja nekako prizeljkujem curicu i jos se nadam (jer na UZ beba nije dala da se ista vidi,mrdala nogicama stalno,ko u inat) pa vidjecemo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 21:24:04   
Hanady RR
e trebam pomoć

ja sam nekada davno na glas rekla da mi se dopada me sami za dječaka...po uzoru na Sami Jusufa...sad me zanima jel ime kao ovakvo ima značenje i čijeg je porijekla.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Znacenje imena
26.5.2010 21:26:23   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e trebam pomoć

ja sam nekada davno na glas rekla da mi se dopada me sami za dječaka...po uzoru na Sami Jusufa...sad me zanima jel ime kao ovakvo ima značenje i čijeg je porijekla.user posted image


bas je lijepo ime, i meni se svidja- usput, kako je zaova dala curici ime?mozes mi odgovorit i na pp  user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *