|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekomjerno znojenje u trudnoci
16.5.2008 20:34:54   
zdenka
pozdrav svima! zanimaju me vaša iskustva ( meni je ovo prva trudnoća, pa puno toga ne znam), uglavnom, dijagnosticirana mi je netolerancija šećera ( to sam vam već pisala), ali ja se znojim kao nikada u životu! i majice i hlače, da ne spominjem veš, ma grozota, kakva poplava znoja....pa me to zbunjuje, budući da sam prije trudnoće bila "suhi" tip, bez imalo znoja, dal je to do šećera ili do trudnoće?user posted image svima pusa, pišite

< Poruku je uredio dina RR -- 16.5.2008 22:05:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
16.5.2008 23:19:17   
stella
pozz.ja sam se isto u trudnoci znojila iako prije nisam nikad.mozda je do hormona.nisam imala povisen secer.a sad je sve ok,vidjecu jos dok vrucine navaleuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
17.5.2008 9:51:06   
Suzana
Draga Zdenka,
 
Mislim da je to sasvim normalno, a do cega dolazi do te pojave, ja ne znam :).
Takodjer sam tip koji se ne znoji, a evo u trudnoci sam se u toku noci znala probuditi u goloj vodi, da sam se morala komplet presvuci. Isto kao kad imas temperaturu 40 i onda se preznojis.
 
Tako da ne brines, sve OK. :)

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
17.5.2008 9:55:41   
mamsi
To je sigurno do hormona i ništa strašno proći će.Ja se nisam znojila u trudnoći ali poslije da,pogotovo dok sam dojilauser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
17.5.2008 19:03:41   
zdenka
curke moje, hvala vam!!!!!user posted image user posted image user posted image
odmah mi je lakše, kad čujem iz prve ruke da je to tako....
a šta da vam kažem, stalno mi se neka pitanja vrzmaju po glavi, hahaha, nisam ni znala da se o svakakvim glupostima može toliko puno razmišljati.....valjda to hormoni rade....samo da moja beba bude dobro, sve ću pretrpjeti...
hvala vam na podrški

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
28.7.2008 13:49:13   
idana_85
Je li iko od vas bio u situaciji da dobija iznenadne "napade" ili talase vrucine. Meni odjednom bude vruce, i to sampo po galvi i vratu, nekad ne podnosljivo. Znojim se, mozda malo vise nego prije, ali nista strasno, Ali galva.....grozno. Jutros me probudilo dugo nisam mogla zaspati ubijala me vrucina, sve vezem kosu, al dzaba. Po tijelu mi bude hladno a glava i noge gore. Inace od pocetka trudnoce su mi noge i ruke stalno vrele, a prije uvijek bile ledene.....ma joj vise se ne poznajem sa svojim tijelom.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
28.7.2008 13:51:54   
M kao Mama
kako ja imam problem sa znojenjem, prije trudnoće, ali bukvalno nikada nisam morala staviti deo, nisam se znojila, negdje od 6 mjeseca počeli su ti problemi, akada sam se piorodila katastrofa, nemoguće, nekada me prosto sramota, rodica mi je iz njemačke nedavno donijela neki preparat, izgleda kao alkohol i on se stavlja nakon tuširanja, meni je to pomoglo zaista, ne znam kako se zove znam samo da je oko 15 eura, pa možda nam semi 83 pomogne ikaže koji je to preparat, ako slučajno zna

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
28.7.2008 13:57:45   
idana_85
Ima isto u RSI-u naruciti onaj kamen sto sprecava znojenje, a nema ni mirisa ni boje ni nista, a jako dobro sprecava, moj brat ga koristi, iskreno ja to nisam probala.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
28.7.2008 14:10:27   
bubamara80
ja sam se vrlo slabo znojila prije trudnoće skoro nikako i na visokim temperaturama, rodica je govorila čekaj da prođeš 6. mjesec pa ćeš vidjeti.
Sad sam 8.mjesec i ne znojim se opet nešto posebno ali kako su ove nesnosne vrućine ja osjećam da vrućinu ne podnosim više ni malo, dakle ne znojim se ali i kad je hladnije i svima oko mene taman, meni je vruće, mužu hladno zatvara prozore ja ih samo otvaram.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
17.6.2013 17:45:26   
tratinčicaa
Kupanje u znoju! Doslovno! Ne pomaže ništa...jesam li jedina?
Veš neću ni da pominjem....doslovno se uplašim da je plodna voda ne daj Božeeeee! user posted image
Svijetle kombinacije hlača i sl.ne dolaze u obzir, jer izgleda kao da sam se u pi pi user posted image
Imate rješenje? user posted image

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
18.6.2013 12:00:43   
budućamama
Draga moja, nemam ti rješenje jer sam vrlo slična. Dok tipkam, upravo osjetim kako mi kap znoja curi ispod grudi preko stomaka. Trudnoća je takvo čudno stanje, od nje ti je jednostavno vruće, a ljetne vreline ne pomažu previše :) i moramo prihvatiti da se znojimo i sve ostalo što ide uz to.
Ja sam uvijek bila zimogrižljiva, ali i u prvoj trudnoći mi je stalno bilo vruće (rodila sam 18.10) a nekamoli u ovoj. Što se tiče veša, i ja se presvlačim više puta dnevno, gaćice su najčešće mokre od znoja i to je sve što možemo učiniti da još ne fasujemo gljivice.
Jedini savjet koji ti eventualno mogu dati jeste da se ne mažeš kremom dole i ispod pazuha te po grudima dok traju vreline, jer se ja npr od toga još više znojim.
Kako god, izdrži još malo. Trudnoća je privremeno stanje, bar se ja tako tješim user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
18.6.2013 13:45:09   
tratinčicaa
user posted image user posted image "privremeno" i ja sebi stalno to ponavljam uhhhh ma najgore je kad negdje odem, pa dole potop....na svijetlijim varijantama hlača izgleda gore user posted image joooj fuj sam etoooo sama sam sebi fuj!
ja sam prvi porod imala u maju, ma najljepše je zimi, obuci se koliko ti treba, a ovako se ne možeš skinuti koliko ti je potrebno....ni gola da hodam, nema efekta user posted image
Ne mažem se ničim, jučer sam samo baby puder dole nabacila, mislim po preponama, reko neće li ublažiti i vatu isto....bilo je bolje, pa ne mogu svakih sat vremena veš mjenjati....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
28.7.2013 14:21:56   
Snovolovka
Ja se ošišala na kratko i opet se budim mokre glave i mokrog jastuka...džaba i klima i sve. Svako malo se sva preznojim...tabani plivaju a između i ispod grudi potop! Još vani ovaj toplotni udar...užas!
Kuku meni koliki će mi račun za struju doći user posted image
Inače ne volim velike vrućine, a sad još s ovim hormonima...uh! A treba još cijeli osmi mjesec pregrmiti, a možda i deveti bude vruć...fina zima!

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
4.8.2013 10:17:41   
Snovolovka
Mislim da sam skontala zašto se u ovoj količini znojim...zbog Gynipral tableta! Otkad njih pijem budim se svako dva sata mokra ko čep i uznemirena. Sva se presvučem, posušim kosu i jedva opet zaspem, da bih se za dva sata ponovio isti scenarij.

Ima li još netko da pije ove tablete i ima ove probleme?

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
4.8.2013 13:51:51   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Snovolovka

Mislim da sam skontala zašto se u ovoj količini znojim...zbog Gynipral tableta! Otkad njih pijem budim se svako dva sata mokra ko čep i uznemirena. Sva se presvučem, posušim kosu i jedva opet zaspem, da bih se za dva sata ponovio isti scenarij.

Ima li još netko da pije ove tablete i ima ove probleme?


Ja ga nisam pila ali sam se uzasno znojila u obje trudnoce, par puta u toku noci bi se tuto kompleto presvalcila, horor, samo lije. Valjda hormoni, sta li vec. I sada nakon porordjaja ali manje.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prekomjerno znojenje u trudnoci
5.8.2013 12:40:31   
Snovolovka
Ma ja ne mogu vjerovat da će mi ovako biti do kraja trudnoće...pa evo već tri noći ne spavam i presvlačim se po 4-5 puta. Osjećam se užasno iscrpljeno, a danas mi je tlak 100/50. Ovo je živi užas!
Uspijem zaspati po danu možda dva puta po 15 min i isto se probudim mokra. Kako ovo podnijeti još bar 6-7 tjedana??? Ima li kraja???

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *