|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 9:40:58   
FARA
Za učenje na tutu sad je najpogodnije vrijeme, pamučne gaćice na guzu pa kad ih upiški te malo bude mokar/a, biće neugodno, otprilike kad bude vrijeme za drugo piškanje nastavak na wc šolju i u akciju, mislim da je za njih puno interesantnija šolja nego tuta (valjda zato što nas viđaju u tom položaju), kad se obavi posao s osmijehom mu user posted image .Mislim da će tako biti najuspješnije.
 
Sretno !
 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 18:34:13   
medavi
Za 2 mjeseca Samed ce napuniti 3 god. Pokusavala sam da ga stavim na tutu vise puta, tako sjedi na tuti i ceka a piskit nece. Onda kad ga obucem odmah se upiski. Imam starijeg sina, njemu je 6 god. On se naucio na tutu sa 2i3 mjeseca pa mi je ovo malo neobicno.user posted image nadam se da ce ovo ljeto biti zadnje s pelenama. Pozdrav mame i sretno s tuticama!!!user posted image user posted image  

(odgovor članu FARA)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 18:49:59   
medavi
Ma kakvi nije naucio! Hvala na dobrodoslici! Ima ljeto citavo prad nama pa nadam se da ce naucit jer meni su stvarno pelene dosadile. Kako se rodio hary i tako do dan danas nosim pelene kud god idem, patnja ziva,znas. Mala je razlika izmedju njih tako da nisam imala priliku da odmorimuser posted image
U svakom slucaju slatki su  i brzo ce da narastu user posted image to nam je jos malo da uzivamo u tim bebi stvarcicama, jeli tako???? Pusa Lamijici i Edinici, volimo vas puno!!!!!!!user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 20:22:16   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: FARA

...kad bude vrijeme za drugo piškanje nastavak na wc šolju i u akciju, mislim da je za njih puno interesantnija šolja nego tuta (valjda zato što nas viđaju u tom položaju), kad se obavi posao s osmijehom mu user posted image .Mislim da će tako biti najuspješnije.
 



I moja kikica, u trenutcima kada je zanese, trči na Wc-šolju, a tutu stvarno ne voli...
U stvari njoj tuta služi da se igra konjića  :(

I ja se nadam da će ovo biti posljednje ljeto sa pelenom...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu FARA)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 20:43:13   
Kesten
I ja se uzdam u ovo ljeto u boga dragog da će moja curica konačno da
naući da traži tutu, več sam pomalo zabrinuta njoj su pune tri godine ali nema
šanse , može da sjedi satima i kad ustane upiški se u gačice...user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 21:02:29   
amdi
A da pustis vodu da tece? To refleksno izaziva na piskenje.
Mozda upali

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Tuta i kako naučiti!?
9.5.2008 22:20:18   
Kesten
Moja amdi sve sam pokušala pa i to, čak sam bebu stavljala na drugu tutu..ne znam ni sama sta vise da radim, čekam ovo toplije vrijeme pa cu je intezivno skidati u gačice pa neka se piški valjda če joj se i to smučiti  jednom i zatražit će tutu...pusa mila i hvala na savjetu..ali je već isproban..user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Tuta i kako naučiti!?
12.5.2008 9:39:38   
medavi
Kestencicu, potpuno te razumijem ali ja sam cula da curice prije nauce na tutu ali izgleda da nije pravilo. Moj mali jednostavno nije nije ni svjestan kad hoce da piski i to tako obavi u neznanju pa i tvoja curica sigurno jos nije spremna kao ni on i tu je samo vrijeme lijek.Nego eto probaj svasta tek da ti vrijeme prodje a oni kad budu zreli za tuticu sami ce da trazeuser posted image i tako a do tad cemo da peremo prljave gaciceuser posted image . pozdrav i sretno!!!

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.5.2008 8:32:13   
Kesten
user posted image user posted image user posted image   hvala medavi nadam se da ove naše male pišonje i pošonjice neče zadugo još ovako, jer mi je pelena preko glave , vjeruj mi,,user posted image ..gdje god krenem samo gledam jesam li ponjela dovoljno pelena..user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Tuta i kako naučiti!?
22.5.2008 23:40:04   
mamsi
Kenana sam počela kad je 1 godinu napunio stavljati na tutu i išlo nam je ali onda zaglavi bolnice a gadilo mi se da ga stavljam na zajedničku tutu a nisu dali vlastitu ponijeti,i kad smo došli kući sve ispočetka i tako par puta.Kad je napunio 20 njeseci preko dana smo je izbacili iz upotrebe,a sad je preko dana stalno u gačicama i koristi više šolju nego tutu i sam je traži,čak i sam ode u WC i obavi nuždu,i onda traži da opere ruke i čunuuser posted image . Uvečer mu je još nisam skinula jer se budi ponekad do vrata mokar ali sam odlučila od 01.06. poraditi na tome,samo da hoće otopliti.Čuvajte namm fige

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.5.2008 13:21:38   
medavi
E drage moje kod mene je slatkauser posted image user posted image user posted image user posted image Samed se naucio na tutu!!! eto konacno sam i to prebrodila. Sad mu samo navece stavljam pelenu i toliko mi je lakse...pusa drage moje svima vama!

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.5.2008 17:44:46   
medavi
Hvala mamsi meni je drago da su jos nocne ostale dnevnih mi je preko glave ali i snjima cemo brzo zavrsit...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.5.2008 22:38:08   
almai
uh,ako su ikome dosadile te pelene onda su MENIIIII.
PA zamislite ja evo vec 5-a god.(izuzev pauze od 2mj.) baratam sa pelenama i to vec 7mjeseci dnevno mjenjam duple peleneuser posted image . user posted image od 2god.i 2mj. i user posted image od 7mj.user posted image mi je naucila na tutu sa 1god. i 10mj. a user posted image jos uvijek nezna da trazi sam.Jedino kad ga ja stavim onda i piski.Nadam se da cu se ovo ljeto rijesiti bar jednih pelena, a ono iduce aBd ZAUVIJEK od pelena,cuca i flasicauser posted image

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.5.2008 22:49:57   
Blue rose RR
I mi da se prijavimo,
kikica već cijala dva dana ne nosi dnevnu pelenu.
još samo da skinemo one s perioda spavanja..


Ali doći će i taj dan...user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.5.2008 23:42:39   
medavi
E ja sam cula da muski kasnije idu na tutu .Neznam kolko je tacno al po mojim procjenama ispada da je tacnouser posted image user posted image user posted image Tako je i kod mene bilo samo sto je jedan poceo na tutu drugi se rodio i tako samo nastavak pelenovanja.user posted image user posted image user posted image Stim sto kod mene nije bilo nikakve pauze cak je bio period kad sam uzimala 5 i 2 zajednouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.5.2008 23:44:43   
medavi
Ceasttam!!! Znaci zajedno slavimo. Super lakse je i njima i nama njima nece smetat pelene a nama ostaje koji kaemcic u dzepuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Tuta i kako naučiti!?
26.5.2008 16:35:36   
hanabanana
jedan savjet: kada ste skinuli pelenu, više je ne vračajte.

Ako idete vani s djecom, nosite sve da ih možete presvući ukoliko se desi "nezgoda" ali ne stavljajte pelenu kada idete vani. I sretno.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Tuta i kako naučiti!?
27.5.2008 22:01:28   
amdi
Ja sam svom isprva stavljala pelenu na izlasku i nije bilo nikakvih problema poslije kad smo je skinuli. Ipak mislim da dijetetu treba isprva skidati pelenu sat-dva dnevno dok ne nauci da trpi. Ako mu se cesto desavaju nezgode u gacice moze lako odustati. To je moje misljenje

Pozz i sretno

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Tuta i kako naučiti!?
27.5.2008 23:39:27   
mamsi
Kenanu ne stavljam već dugo vremena pelenu kad izlazimoo ako ga natjera trčimo do prvog kafića a ponekad i uz neki žbunić to obaviuser posted image
samo da ga pohvalim,već dvije noći u terminu između 01:00-03:00 se uzvrti i ja ga pitam hoće li piškiti on klimne glavom,donesem mu tutu i on piški,ali mu opet vratim pelenu i bude opet ujutro mokra,manje ali bude,uglavnom krenuli smo na noćno piškenjeuser posted image user posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Tuta i kako naučiti!?
28.5.2008 8:46:02   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

jedan savjet: kada ste skinuli pelenu, više je ne vračajte.

Ako idete vani s djecom, nosite sve da ih možete presvući ukoliko se desi "nezgoda" ali ne stavljajte pelenu kada idete vani. I sretno.



A kako regulisati noćnu pelenu?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Tuta i kako naučiti!?
28.5.2008 13:35:40   
hanabanana
Hm...e to ti pojma nemam. Mi smo prvo skinuli noćnu pelenu. Moja Hana je prava kćerka svoje matere - sve naopako. user posted image Šalim se...dakle ja sam odlučila skinuti joj pelene tek kada sam skontala da se već par mjeseci probudi suha. Kada bi krenula spavati stavila bih je na tutu, i ujutro odmah na tutu - tako je bilo par mjeseci, jutra sa suhom pelenom. Napominjem da Hana nikada nije pila tokom noći ništa. Nema ono: daj vode, daj čaja, daj soka. Nisam joj dala nikada, kada je sama izbacila noćni obrok to je bilo to.

I zamisli: tri mjeseca se budila suha, skinem joj noćnu pelenu - tu noć sve zapiša.
Ali joj je nisam vratila nego sam stavila nepromoćivi čaršaf. Medjutim, više nikada nije upišala krevet.
Isto tako je nikada nisam dizala u neka doba noći da piša na tutu. To neki roditelji rade, a poslije se žale kako se dijete dva puta u toku noći diže da ide u WC.
Ja je nisam dizala, ali kažem ti da se budila mjesecima suha prije nego smo odlučile skinuti pelenu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Tuta i kako naučiti!?
28.5.2008 13:43:19   
nikka
IZVORNA PORUKA: hanabanana
Napominjem da Hana nikada nije pila tokom noći ništa. Nema ono: daj vode, daj čaja, daj soka. Nisam joj dala nikada, kada je sama izbacila noćni obrok to je bilo to.




Tako i moj sin od 4.mjeseca,sad ima 1,5god. ali je ujutro puna pelana,natopljena skroz,neide još na tutu tek se zbližavamo snjom,sjedi na njoj i kaže da piški i odmah ustaje.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Tuta i kako naučiti!?
28.5.2008 14:19:12   
Blue rose RR
Eh sad se tu kod mene javlja jedan problem.
Ne znam jeste li upratili, kikica je do prije nekih mjesec - dva stalno noću budila se, u stvari bolje rečeno plakala u snu...što smo kao zaključili da proživljava svoje dnevne događaje.

Međutim u tim polu-buđenjima, uvijek je tražila vode ili čaja...što je dobijala, jer nekako pođem od sebe, i ja haman svako večer pijem vode (nemam pojma što ožednim-nije do suhoće vazduha).
Tako da je vrlo rijetko se dešavalo da ujutro pelena bude suha, mada , nije da nije bilo i takvih slučajeva.

Možda da jednostavno je stavim bez pelene, tako da i ako se upiški, shvati da je mokra, pa će možda sama od sebe probuditi svoj nagon za buđenjem prilikom potrebe za pi-pi.

Ah, da ..danas me mama zove, i kaže da je sama od sebe otišla po malu stolicu, donijela je u WC-e ispred šolje da se popne, skinula gaćice i sama kakila ... user posted image user posted image

Da mi je neko rekao da ću se radovati kao malo dijete, običnoj kaki koja je završila tamo gdje joj je i mjesto - rekla bih mu da je poludio.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Tuta i kako naučiti!?
10.6.2008 9:26:31   
majki
Mi smo izgleda završili sa pelenom. Moja curica ( 2god. i 4mje.) je već odavno preko dana bez pelene, kako je otoplilo skinula sam joj je i kad izlazi vani, evo već četvrti dan spava bez pelene i nije se ni jednom upiškila. Naravno pred spavanje ide na tutu i poslije 6 izbjegavam da joj dajem puno tečnosti. Flašicu mlijeka koja je inače bila na redu prije noćnog spavanja prebacila sam poslije popodnevnog, a za večeru joj dajem nešto suho (sinoć je bila pura sa pavlakom i mladim sirom). Kad smo vani ako hoće da piški odemo negdje u kafić ili se sakrijemo negdje iza žbunića i sviđa joj se to naše skrivanje i šaptanje. user posted image
Eto koliko sam mislila o tome, a nije bilo puno teško. Vidim da zna i da trpi, pa i ne čekam da sama traži tutu već je s vremena na vrijeme pitam hoće li.
Valjda dijete treba i da sazrije, nemože nasilu.
Puno sreće svima koji se trude, netreba odustajati, pogotovo sad kad je toplo...
Pozdrav

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Tuta i kako naučiti!?
26.6.2008 22:00:20   
Kesten
,,evo konačno smo se upisali na listu; ,,,,kakimo i piškimo u tutu,,user posted image user posted image
 
..ni sama ne mogu da vjerujem da ovo pišem, jer kako nam je loše išlo bojala sam se svega,,ali napokon valjda je dozrelo pa moja cura traži da piški i kaki jeste da ponekad malo i lagi ali opravdano bitno je da nema više  PELENA ,,,eto drage moje morala sam da ovo podijelim sa vama,,,pusa .....

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *