|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
1.8.2010 0:59:36   
scarlett
pa ja mislim da mu je trebalo mnogo, mnogo truda, da ga baš ovako udesi user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
6.8.2010 14:59:58   
Skvo RR
Imam namjeru u trpezariji da napravim ovako nesto slicno.....Mnogo mi se dopada. user posted image

user posted image


Evo na ovaj zid, pravo...gdje se naslanja hranilica

user posted image




< Poruku je uredio Skvo RR -- 6.8.2010 15:01:21 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
6.8.2010 15:48:15   
salmy
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam namjeru u trpezariji da napravim ovako nesto slicno.....Mnogo mi se dopada. user posted image

user posted image


Evo na ovaj zid, pravo...gdje se naslanja hranilica

user posted image



Predobro izgleda,samo se bojim da ti nece biti tamno!user posted image ako imas prozor sa druge strane bilo bi super! 

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
6.8.2010 15:52:04   
muby
Skvo super ideja, jako mi se dopada

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
6.8.2010 15:53:59   
muby
IZVORNA PORUKA: salmy
Predobro izgleda,samo se bojim da ti nece biti tamno!user posted image ako imas prozor sa druge strane bilo bi super! 


Mislim da se to moze uraditi i u nekoj svjetlijoj varijanti. Inace volim police, ali ovako neobicne bas su fora.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
6.8.2010 15:56:45   
Hannica
Moze li mi neko reci za koliko novaca se moze napraviti kuca od temelja do krova,znaci samo zidovi i krov,bez dopremanja unutrasnjosti,bez gradjevinske dozvole i bilo kakovih prikljucaka???

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.8.2010 20:35:23   
mamica
Eh draga moja, na to pitanje se ne moze bas sasvim jednostavno odgovoriti, sve zavisi koje su dimenzije kuce, je li kuca prizemna ili na sprat, od kakvog materijala ces je graditi i puno toga...
To je i mene zanimalo ja sam i postavila ovu temu prosle godine kad smo mi poceli sa gradnjom svoje kuce, dimenzije su cini mi se 13,90 X 11,60, prizemna je, na pocetku negdje sam postavila sliku, tako da mozes vidjeti o kakvoj kuci se radi, evo bas narednih dana treba da je pokrijemo akoBogda...
Pa dosada,  potrosili smo na temelj, zidanje i plocu oko 22.000, sad krov jos ce nas kostati jos nekih otprilike racunamo 16.000 najmanje. Mada kad je pokrijemo sad uz Ramazan akoBogda i kad budem sigurno znala koliko smo potrosili od temelja do krova reci cu ti tacnu cifru, pa ti eto donekle moze posluziti kao orjentir... Je li to i ti planiras gradnju kuce ili samo onako informativno pitas?


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:19:56   
Hannica
Pa nedavno smo kupili kuci koja je prilicno stara,sad smo u dilemi da li da je rusimo i gradimo novu po svojoj zelji i ukusu ili da je kompletno renoviramo.Naravno kucu bi pravili od cigle (sad neznam da li tu postoje neke klase) i ja zelim crni krov,posto-poto.user posted image Vjerovatno bi u prizemlju napravili poslovni prostor i jedan sprat za stanovanje.
Mislim da krov nebi trebao biti tako skup.16000 KM je bas puno.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:24:59   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam namjeru u trpezariji da napravim ovako nesto slicno.....Mnogo mi se dopada. user posted image

user posted image


Evo na ovaj zid, pravo...gdje se naslanja hranilica

user posted image



Predobro izgleda,samo se bojim da ti nece biti tamno!user posted image ako imas prozor sa druge strane bilo bi super! 


Pa ja sam mislila bez ledja da mi napravi tako da je bijeli zid iza, i mozda da ne punim knjigama svaku policu...valjda nece biti pretamno...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:30:27   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

Moze li mi neko reci za koliko novaca se moze napraviti kuca od temelja do krova,znaci samo zidovi i krov,bez dopremanja unutrasnjosti,bez gradjevinske dozvole i bilo kakovih prikljucaka???


Normalnih dimenzija 8x9 prizmelje i dva sprata  40 000 KM-45 000 KM.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:31:17   
Skvo RR
I to da ti ne radi firma, vec pojedinacni majstori....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:35:55   
Mya_81 RR
Skvo, možeš napraviti varijantu od nekog svjetlijeg drveta...a svakako ako ne budeš na svaki dio stavljala knjige da neće biti pretamno...inače, ideja je odlična user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:36:44   
mala86
uh nas gradnja tek ceka!mi smo u potrazi za zemljistem,a kucu bi polako poslije dizali i to prizemnicu,jer mi se ne gradi u visinu kad tko zna hoce li djeca zivjet s nama kad se ozene,udaju!a i ako htjednu lako im dignemo...

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:40:39   
Hannica
IZVORNA PORUKA: mala86

uh nas gradnja tek ceka!mi smo u potrazi za zemljistem,a kucu bi polako poslije dizali i to prizemnicu,jer mi se ne gradi u visinu kad tko zna hoce li djeca zivjet s nama kad se ozene,udaju!a i ako htjednu lako im dignemo...


Hajd kupite zemlju u Raspotocju da budemo kone.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 9:46:50   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hannica

Moze li mi neko reci za koliko novaca se moze napraviti kuca od temelja do krova,znaci samo zidovi i krov,bez dopremanja unutrasnjosti,bez gradjevinske dozvole i bilo kakovih prikljucaka???


Normalnih dimenzija 8x9 prizmelje i dva sprata  40 000 KM-45 000 KM.


Zahvaljujem.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 315
   [Obrisana poruka]
9.8.2010 9:50:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 10:42:44   
R&T@
Skvo, nas dvije smo se trebale udati za stolare...
user posted image user posted image user posted image user posted image
Prvo ona u djeciju sobu, pa sad ova...
Bas me "potrefis" s idejama....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 10:46:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: tajra

Skvo, nas dvije smo se trebale udati za stolare...
user posted image user posted image user posted image user posted image
Prvo ona u djeciju sobu, pa sad ova...
Bas me "potrefis" s idejama....

hahahah...palo mi je to napamet...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
9.8.2010 17:25:14   
mamica
Hannice, ovisi koliko je komplokovan krov i kakav zelis crijep, kakvu izolaciju, i tako ali 16. 000 za krov i nije bas tako skupo evo reci cu ti sve posebno recimo građa za krov nas je kostala 4.500, majstori 3.500, crijep bramacov crni 6.500, 1.500 za lim mislim na oluke i eto tako to otprilike izadje toliko.
Zemljiste smo dobili od svekra , lijepa lokacija, znaci 22.000 temelj i zidanje, plus 16.000 krov, to je 38.000. To je ono cisto od temelja do krova, bez stolarije, malterisanja i tako... znaci samo konture kuce. Mi nismo zeljeli dizati kucu na sprat, zeljeli smo prizemnu kucu i dolje imamo sasvim dovoljno prostora, veliki dnevni boravak sa kuhinjom, hodnik, dvije djecije sobe, jedna spavaca, kupatilo i jos posebno wc, terasa, plus kotlovnica. Nama sasvim dovoljno, mislim da nam je i to akoBogda uraditi, pa da uselimo u svoju kucu... Muzevi roditelji nam najvise pomazu,a mi to polahko, pa bice akoBogda!


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
10.8.2010 12:17:18   
mimh
cifra koju smo mi uložili od temelje do krova, bez plaćanja majstorima dakle samo materijal, dimenzije 8x9:
temelji 5000 KM
prvi sprat samo zidovi: cigla 1700KM, srednja klasa
mreže i šipke: 2000KM, tad bilo užasno skupo,
ciment i pijesak zajedno bili oko 2000-2500KM, nemam tačnu cifru jer je bilo naknadnih radova.
pijesak za zidanje, uzimali dio po dio, ali nakon svega savjetujem ti da izmeš odmah veliki kamion i nemaš više briga mi smo uzimali stalno po malo, pa više ne znam ni koliko je otišlo.
krov nas je izašao punih 5000KM (sa majstorima), to znam jer su nas uplašili da nam treba bar 7000KM, a ostalo je 2 hiljade, s tim da smo mi pokrili crijepom, i nismo uzimali lamperiju, jer smo proširili ploču, tako da je betonski potkov(valjda se tako zove). ako ćeš opkrivati sa limom, izađe te više, ali dobiješ u tome, odžake i oluke, tako da dođe otprilike na isto.
mi smo kasnije računali izašli bi nas 500 KM skuplje da smo pokrili limom i to u bilo kojoj boji.


(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.8.2010 14:07:56   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR


Imam namjeru u trpezariji da napravim ovako nesto slicno.....Mnogo mi se dopada. user posted image

user posted image


Evo na ovaj zid, pravo...gdje se naslanja hranilica












Cekam crtez, uzeli su mjere...user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 13.8.2010 14:08:25 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.8.2010 14:11:45   
bananica
svaka cast na izboru, jako mi se svidjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.8.2010 14:14:29   
malena27 RR
skvo javi koliko kosta... interesuje me i koja je visina i duzina i dubina ove police?  ja bih voljela ovakvu samo manju... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.8.2010 14:20:13   
Trnoruzica
Skvo, polica je predivna user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.8.2010 14:22:51   
Skvo RR
Hvala vam...meni ce biti malo drugacija...Mislim forma ista sa tim da ce mi napraviti kao most, dakle u sredini nece stajati polica vec ce tu biti slika...ma moje fiks ideje...user posted image user posted image user posted image
Uglavnom javim vam...

Jest mi drago sto vam se dopada...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *