|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:23:22   
Nedi
Vjerovatno ću se pokriti onoliko koliko mi je dugačak jorgan tako da pored moje želje za nekim luksuzima to neće biti prioritet u prvih 5 godina. Koja solucija mi je srednje cijene? Jer ipak trebati će pokriti oko 85m2

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:38:02   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Nedi

Evo i mi se bavimo mišlju zvanom kuća poslije problema sa svim mogućim u našem stanu od struje, vode, poplave itd. Večeras idem kod arh. da napravimo projektić naše kućice i da vidimo kako bi to izgledalo. Nestrpljiva sam, i ne mogu čekati do večeras, zna li neko šta mogu uraditi za 50.000 KM? Samo gradnja kuće bez plaćanja papirologije, prizemna kuća, oko 120m2, znači 10x12+garaža. Prilikom kupovine imam popust na: cigle -40%, PVC stolarija 15%, grijanje 15%, poneki besplatni majstor, ostali građevinski materijal 10%. Kamion besplatno 1-2 dana u sedmici. I mogu li završiti za 6 mjeseci?


Nedi bravo za pravljenje kucice, i mi cemo ako Bog da sljedece godine!

IZVORNA PORUKA: palachinken

Nedi, ako ti zatreba koja cijena za predračun, ja baratam nekim okvirnim, projektantskim, pa bih ti mogla pomoći :)



Ovo bi trebalo meni hihi.

Mi planiramo ako Bog da sljedeće godine praviti kućicu, bio je plan za ovu godinu ali odgođen jer mm još uvjek nije tu a ja se ne usuđujem sama!

Zemlju, građevinsku, priključke imamo, treba nam cijena projekta (i u našem slučaju 120 kvadrata, sa potkrovljem + garaža) kao i cijene materijala, naravno okvirno ako ništa.



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:41:46   
Nedi
Ja cu vjerovatno imati u ponedjeljak okvirnu cifru za kucu od 120m2(10x12)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:41:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

I dadada, cijena obrade daske za brodski pod, do postavljanja je od 15-17 KM.
a znas li za seljacki...posto mene taj interesuje...hvala ti u svakom slucaju

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:52:21   
Blue rose RR
Definiši "seljački" :)
Fakat - koji ti je to?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:57:37   
palachinken
Blue Rose, evo ovdje imas i jedan i drugi :)

http://www.miam.ba/miam_seoski_pod.htm





_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:01:20   
Anoniman
cinka ti je dala link....a evo ti jos jedan http://www.parketi.ba/sp-solidfloor.php

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:02:55   
Blue rose RR
Vidjoh sada na linku dadad sa prethodne stranice, i po meni to je obični pod koji je širi od ovog našeg klasičnog poda, kojeg nazivamo brodski pod, a po dužini je isti kao i onaj. U suštini kada kupujemo gotov pod onda smo osuđeni na dimenzije koje nam nudi prodavač, dok kada sebi naručujemo kod stolara, onda mi biramo širinu, dužini, način postavljanja, boju farbe, vrstu drveta i šta još poželimo.
Npr. moj mu je htio da naš pod bude uži negoli je klasični pod, i lijepo izgleda, ali onaj ko se ne razumije u te dimenzije, izgleda mu isto kao i onaj u prodavnici.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 4.3.2011 15:03:09 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:28:59   
Anoniman
nasla na jednom drugom forumu...cijene se izgleda krecu od 40-50 km po m2user posted image

odoh igrat bingo



(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:30:18   
Blue rose RR
Za šta tolika cijena - možda do završetka radova?
Znači-drvo, izrada, postavljanje, farbanje =50 KM!

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:32:16   
Nedi
IZVORNA PORUKA: dadada

nasla na jednom drugom forumu...cijene se izgleda krecu od 40-50 km po m2user posted image

odoh igrat bingo





Kupila 2 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:33:11   
veeseelaa
ma da, to je sve sa materijalom i ugradnjom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 15:36:07   
Anoniman
no... klasa i duzina daskeuser posted image vjerovatno i vrsta drveta...oticicu ovih dana bas da vidim...on d fejs of d plejs

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 16:01:34   
Blue rose RR
Nije isto kupiti borovinu i hrastovinu, ili bijeli bor, razlika je u cijenama, ali i u kvalitetu. Onda ne možeš od svakog drveta praviti pod, jer imaš tzv. mehko i tvrdo drvo. Nego ti skontaj koje drvo, koju boju/lak, i onda nam daj podatke, pa ćemo dati cijene :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 0:30:15   
Idina mama
Pravimo kucu. Bas me kosta zivaca. Mislila sam da je to lakse ovdje. Nije. Izgleda svi dobri majstori vratili se u Bosnu. Ne budite sebicni, posaljite kojeg nazad na privremeni rad...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 0:38:30   
veeseelaa
može li mi neko reći kako objekat priheftati na struju??? mislim objekat nema građevinske dozvole a od prošle godine Elektroprivreda ne da nikom priključak na struju bez dozvole...

imal neka finta, fazon, ovo - ono, znate većuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 8:27:39   
leli§
jedino da posudis od komsije user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 10:07:03   
princeza
i mi posudujemo od komsije ima vec dvije godine  na sparatu imam brojilo i svaki mjesec obracunam po srednjoj tarifi sa pdv_om ni mi nemamo gradevinske dozvole sve dok nas ne uhvate hehe

_____________________________

Mamina curica 30.01.2009
Mamin djecak 29.07.2012

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 10:31:46   
djoisa
http://ytongbih.cmass.info/active/sr-latin/home/porodine_ytong_kuce.html


http://ytongbih.cmass.info/active/sr-latin/home/katalozi.html

nesto za one koji grade user posted image

< Poruku je uredio ĐoIsA -- 7.3.2011 10:38:54 >

(odgovor članu princeza)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 12:35:51   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko reći kako objekat priheftati na struju??? mislim objekat nema građevinske dozvole a od prošle godine Elektroprivreda ne da nikom priključak na struju bez dozvole...

imal neka finta, fazon, ovo - ono, znate većuser posted image



Može, platiti građevinsku i bit će struje .
Ovo za komšijijinu struju, hem je nezakonito, hem može da se kazna "prihefta" i onda ćemo *ebati državi dalje od majke.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 23:39:04   
malena.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko reći kako objekat priheftati na struju??? mislim objekat nema građevinske dozvole a od prošle godine Elektroprivreda ne da nikom priključak na struju bez dozvole...

imal neka finta, fazon, ovo - ono, znate većuser posted image



ne moze se bez gradjevinske dozvole.ali moze sa urabanistickom dozvolom,a to vecina ima. a moze i bez iceg...samo nadji nekog zaista.znam da je jedan covjek nasao stelu da mu prikljuce struju bez ijednog jedinog papira.za pola sata rjeseno,dakle moze se i tako samo nadj nekog

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 23:41:22   
taurus
meni za vikendicu nisu dali ni sa urbanističkom, već smo morali srediti građevinskuuser posted image

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 23:45:22   
malena.
a evo da dodam da i mi gradimo kucu...mislim radimo sprat trenutno smo u prizemlju.zavrsilo smo sve vanjske radove...mislim zidovi fasada,prozori...a sada smo pripremili materijal da radimo unutrasnje zidove...opredjelili smo se za stiropol fasadul...kontam toplije.ehhh a znam koliko onda jos ostaje...podovi,kupatilo...namjestaj...ehhh.
ma polako.ja sam optimista...a i ne zuri mi se nije mi tjesno

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 23:47:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: taurus

meni za vikendicu nisu dali ni sa urbanističkom, već smo morali srediti građevinskuuser posted image


I nama identicno.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.3.2011 23:48:36   
malena.
kod nas u mostaru...nije rjeseno to pitanje.mislim da rijetko koja kuca koja se pravila poslije rata ima sve papire(mislim na zemljistu na kojem nije prije bilo kuca.sada se napravilo milion nekih novih naselja)...to se cak nije ni moglo rjesit...pokusavali su ljudi al stanu na urbanistickoj.e sada se pocela vlada baviti tim problemom i polaku pocinju ljudima dolaziti rjesenja. pa mozda zbog toga kod nas moze sa urbanistickom

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *