|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.11.2010 21:52:14   
mamica
Skvo sta bi, jesi li napravila, ti rece da ces nam javiti i nista... nadam se da si napravila i da ti je uspjelo i da ti se skroz svidja...

I usput da vam javim mi smo svoju kucu hvala dragom Allahu u septembru pokrili, prikljucili struju i vodu... cim sakupimo dovoljno novca treba da kupimo stolariju i da malterisemo...


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 11:44:01   
Nedi
Evo i mi se bavimo mišlju zvanom kuća poslije problema sa svim mogućim u našem stanu od struje, vode, poplave itd. Večeras idem kod arh. da napravimo projektić naše kućice i da vidimo kako bi to izgledalo. Nestrpljiva sam, i ne mogu čekati do večeras, zna li neko šta mogu uraditi za 50.000 KM? Samo gradnja kuće bez plaćanja papirologije, prizemna kuća, oko 120m2, znači 10x12+garaža. Prilikom kupovine imam popust na: cigle -40%, PVC stolarija 15%, grijanje 15%, poneki besplatni majstor, ostali građevinski materijal 10%. Kamion besplatno 1-2 dana u sedmici. I mogu li završiti za 6 mjeseci?

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 11:56:45   
palachinken
Nedi, nek ti tvoj arhitekt uradi predmjer i predračun radova. Na to računaj nepredviđene troškove. Ti bi sa svojim popustima dobro prošla. Nisam toliko u cijenama, ali vjerujem da ćeš pokriti i ozidati kucu, a sad enterijer, on se moze i naknadno.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:00:01   
Anoniman
mi bi trebali, nekad u skorijoj buducnosti, mijenjati parket...jucer sam iscitavala o toliko hvaljenom tarkettu a naisla sam na vise negativnih iskustava nego pozitivnih...zanima me ovaj "seljacki pod" ...jako mi se svidja...da li je to isto sto i brodski pod ili ima neke razlike? ima li iko iskustva? i ako, da...gdje ga je nabavio i kako se cijene krecu? i kakav mu se pokazao?

user posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:06:49   
palachinken
Ja ovdje ko dežurna :)
dadada, ovaj pod jest dobar, ali ovakav nelakiran, rustičan,kao na slici. Međutim jednom kad ti mrvuljak nešto prospe, sjetićeš se familije i parketu i seljacima i podu, jer ga je teško održavati.
Drugo, kad biraš parket, treba ići sa što manjim dužicama, jer drvo "radi", suši se i nakon nekoliko mjeseci se dužice skupile a tebi se pojavile fuge.
I isto tako, treba ti jako jako dobar majstor da ga dobro postavi i uklopi.
Ali izgleda mrak :D



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:09:07   
Nedi
palachinken hvala na odgovoru user posted image

dadada imamo mi na vikendici u potkrovlju  od ranih sedemdesetih i još uvijek mu ništa ne fali osim što ga treba lakirati. Meni se ne sviđa...sad kad (ako) budem pravila kuću staviti ću laminat na podove

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:11:48   
palachinken
Nedi, ako ti zatreba koja cijena za predračun, ja baratam nekim okvirnim, projektantskim, pa bih ti mogla pomoći :)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:14:56   
Nedi
Hvala user posted image ako zatreba pitati ću. Vidjeti ću kad večeras stavim na papir idejni projekt i kad mi stručnjak da grubu procjenu.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:19:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja ovdje ko dežurna :)
dadada, ovaj pod jest dobar, ali ovakav nelakiran, rustičan,kao na slici. Međutim jednom kad ti mrvuljak nešto prospe, sjetićeš se familije i parketu i seljacima i podu, jer ga je teško održavati.
Drugo, kad biraš parket, treba ići sa što manjim dužicama, jer drvo "radi", suši se i nakon nekoliko mjeseci se dužice skupile a tebi se pojavile fuge.
I isto tako, treba ti jako jako dobar majstor da ga dobro postavi i uklopi.
Ali izgleda mrak :D


user posted image user posted image user posted image user posted image

ovo za drvo da radi i majstora mi je jasno...i toga se najvise i bojim...pogotovo u ovim nasim stanovima (gradnja je 75-6) svi su zidovi krivi...ali opet kontam bolje mi je ovako nesto rusticno...sto cak i kad se izgrebe i ostari, izgleda dobro...nego dati pare za neki klasicni s visokim sjajem...kod kojeg se isto tako mogu pojaviti "fuge"...desilo se mojoj tetki...

a da stavimo ovaj najjeftiniji koji smo i dobili u stanu...vala...grehota mi para...a ruzan je...pravo

licno, ne volim plastiku...a u plastiku mi spada laminat...zna on dobro izgledati...ali kad hodas pa ono odzvanja...mene plaho nervira...i kad se izgrebe...pisi...propalo...drvo je ipak drvo

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:19:37   
henna ze
imam ja seljački pod..samo svijetli i lakirani..nisu mi se stvorile pukotine..valjda je bio dovoljno suh kad je kupovan ..pojma..nemam..tu sam 8 mjeseci..sad sam zadovoljna..pa vidjećemo dalje...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:23:45   
DM
Seljački pod-je li tzv.šipod?!
Ako je to taj-kupiti dasku i sušiti je dodatno kući(tako je moja ex kona uradila) i onda ugrađivati, a ako ga direktno stavite, dolazi do isušivanja i razmicanja daske tj. šupljine između daski! Ali isto to se može desiti i sa parketom!
Ovaj pod se isto kao i parket-brusi i lakira(mislim na  šipod)!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:24:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: henna ze

imam ja seljački pod..samo svijetli i lakirani..nisu mi se stvorile pukotine..valjda je bio dovoljno suh kad je kupovan ..pojma..nemam..tu sam 8 mjeseci..sad sam zadovoljna..pa vidjećemo dalje...
a nemas pojma koliko para i novaca je m2user posted image

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:27:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: doublemum

Seljački pod-je li tzv.šipod?!
Ako je to taj-kupiti dasku i sušiti je dodatno kući(tako je moja ex kona uradila) i onda ugrađivati, a ako ga direktno stavite, dolazi do isušivanja i razmicanja daske tj. šupljine između daski! Ali isto to se može desiti i sa parketom!
Ovaj pod se isto kao i parket-brusi i lakira(mislim na  šipod)!

pojma nemamuser posted image ...evo ti link...mozda skontas http://www.parketi.ba/sp-solidfloor.php

meni se ovo cini najidealnijim za nasuser posted image koji ne lickamo previse kucu...a i ne pazimo prilikom razmijestanja namjestaja...tj. habamouser posted image

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:31:54   
taurus
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: henna ze

imam ja seljački pod..samo svijetli i lakirani..nisu mi se stvorile pukotine..valjda je bio dovoljno suh kad je kupovan ..pojma..nemam..tu sam 8 mjeseci..sad sam zadovoljna..pa vidjećemo dalje...
a nemas pojma koliko para i novaca je m2user posted image



od 15km pa do 40 km
zavisi od kvaliteta, debljine, broja onih čvorova po njemu (valjda se tako zovuuser posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:33:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: henna ze

imam ja seljački pod..samo svijetli i lakirani..nisu mi se stvorile pukotine..valjda je bio dovoljno suh kad je kupovan ..pojma..nemam..tu sam 8 mjeseci..sad sam zadovoljna..pa vidjećemo dalje...
a nemas pojma koliko para i novaca je m2user posted image



od 15km pa do 40 km
zavisi od kvaliteta, debljine, broja onih čvorova po njemu (valjda se tako zovuuser posted image )

uuuuuuuu...hvaaaaaaalaaaauser posted image

to ispade znacajno jeftiniji od tarketta a i od obicnog parketauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:36:10   
taurus
dadada ovo ti ja rekoh za brodski pod, a vidim da vi spominjete neki seljački pod, pa ne znam je li to istouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:38:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

dadada ovo ti ja rekoh za brodski pod, a vidim da vi spominjete neki seljački pod, pa ne znam je li to istouser posted image
e ne znam ni jauser posted image

a voljela bih da me neko prosvjetliuser posted image



(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:40:38   
taurus
ako je na ovoj slici što si stavila seljački pod, onda je brodski pod malo uži
bar ja tako mislim
i brodski pod je boje drveta pa ga lakiraš u željenu nijansu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 12:46:24   
palachinken
Seljački pod i brodski su tu negdje s dimenzijama dužice - širina oko 12cm, ali dužina brodske ide do 4m, pa mozeš cijelu sobu prevući s jednom dužinom, a kod seljačkog su dužice do 2m, čini mi se, pa uklapaš fuge.
I da, za seljački pod ti sebi biraš drvo, hrast, bukva tralala, a brodski je svijetli, kako taurus reče.

< Poruku je uredio palachinken -- 4.3.2011 12:48:02 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:05:25   
Blue rose RR
Kod brodskog poda, veliku ulogu igra kvaliteta isušenosti građe/daske, zatim temperatura i vlažnost zraka kad ga postavite. npr. meni je daska bila haman pa 100 % suha, međutim nakon dvje godina od kako se postavio počeo se isušivati i pojavile su se fuge. Meni lično to ne smeta, ali nekome bi sigurno smetalo. Planiramo za godinu ili dvije da ga ponovo lakiramo (jer drvo uvlači u sebe lak, haba se i pod prestaje biti sjajan), i tada ćemo ga ponovo prekitovati, te će biti kao nov. Ali znam da ću opet za 5-6 godina morati to isto raditi.
opet ponavljam ja volim drvo i meni se smeta njegova nejednoličnost i proces skupljanja i širenja. Moramo biti svjesne da drvo iako je odrezano i prerađeno, i dalje živi, i u sebe uvlači i otpušta vlagu.


A  Nedi ni pod razno nemoj stavljati laminat preko poda. Vremenom će ti se stvoriti škripanje poda, koje će se odraziti na laminat, a onda ti ne gine dizanje laminata.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:07:19   
Blue rose RR
I dadada, cijena obrade daske za brodski pod, do postavljanja je od 15-17 KM.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:08:26   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


A  Nedi ni pod razno nemoj stavljati laminat preko poda. Vremenom će ti se stvoriti škripanje poda, koje će se odraziti na laminat, a onda ti ne gine dizanje laminata.



Hvala na savjetu...Pomalo sam laik sto se tiče tih detalja, sreća pa imam u porodici stručnjake i RR koji će me ispravno savjetovati.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:13:09   
Blue rose RR
Nema na čemu.
To ti je kratkoročno rješenje. Bolje ti je prostri estrih i polijepi laminat - mada ko što neko reče plastika je plastika - hladno pa hajde :(


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:18:14   
palachinken
Ne može se drvo porediti s plastikom, kao što ne može pamuk s poliesterom, ali opet je to stvar ukusa.
A inače, ja sam uvijek za preslaganje starog parketa, brušenje i lakiranje, naravno tamo gdje može, jer je taj suh a kvalitetom iz onog vakta kad su se stvari radile da traju. Danas je to već lutrija.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.3.2011 14:21:44   
Blue rose RR
Upravo tako, meni ne smetaju različite nijanse boje prirodnog drveta, ne smetaju me frži, ne smeta mi što je isparan ... dok npr. kd mene brat užasava se toga. I ja to poštujem.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *