|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
18.6.2010 18:27:29   
w.pooh
faris06 mi smo sebi rodile viteze i kavalire (Faris) user posted image user posted image

Faris-Horseman, knight, cavalier

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Znacenje imena
18.6.2010 18:31:52   
jasmin
Faris znaci konjanik :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Znacenje imena
18.6.2010 23:50:11   
Lady26

IZVORNA PORUKA: bedelindja

Nasa djevojcicauser posted image ce se zvati Mona -arapsko je ime i znaci zelja i ceznja

26.07.2010



Prelijepo ime.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bedelindja)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Znacenje imena
19.6.2010 9:47:29   
tehna
hvala samedi i vjeruj mi super sam prosla mada sam se strasno uplasila jer ni sama nisam vise znala kad mi je termin ijer su me dr gadjali terminima ali eto HB super sam prosla i 15.06 sam je rodila tj. moje cetvrto sunce i dali joj ime DZejla u stvari to je zelja bila moje starije curice da joj se slaze ime sa njenim i velikii user posted image za sve

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Znacenje imena
19.6.2010 10:51:09   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Lady2'


IZVORNA PORUKA: bedelindja

Nasa djevojcicauser posted image ce se zvati Mona -arapsko je ime i znaci zelja i ceznja

2'.07.2010



Prelijepo ime.... user posted image user posted image user posted image

Lady26, izgleda da imamo isti ukus u pogledu imenauser posted image nama je ime MOna bilo medju top 3 (Lana, Dalia i Mona)user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Znacenje imena
11.7.2010 23:43:49   
Melanie
Ja sam sve do nedavno mislila da je Adisa isto što i Hadisa (od hadis=mudra izreka) samo sa izostavljenim H. Međutim sada po prvi put čujem i za to afričko porijeklo (tačnije jezik Yoruba koji se govori u Gani i Nigeriji).Međutim ono što me zbunjuje je to da je tamo to ime isključivo muškoga roda. Inače  je Adisa bosansko ime novijeg datuma, ja ne poznam nijednu ženu stariju od 40 godina koja nosi to ime, dakle, nekako je 70-ih dolepršalo k nama iz Afrike.

Još nešto-to ime ne nalazimo više nigdje osim kod bosanskih muslimana, znači može se s pravom reći da je autohtono žensko bosansko ( a korijen mu je upitan).

< Poruku je uredio Melanie -- 11.7.2010 23:46:33 >

(odgovor članu Almyć)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Znacenje imena
12.7.2010 7:09:47   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: bedelindja

Nasa djevojcicauser posted image ce se zvati Mona -arapsko je ime i znaci zelja i ceznja

26.07.2010



Plaho.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu bedelindja)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Znacenje imena
12.7.2010 9:08:44   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: bedelindja

Nasa djevojcicauser posted image ce se zvati Mona -arapsko je ime i znaci zelja i ceznja

26.07.2010



Plaho.user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Cekamo jos jednu MONU slatku ko bombonuuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Znacenje imena
18.7.2010 9:20:11   
frenkoza
znacenje imena

evo super stranica za one koje traze znacenje, porijeklo, karakter imena


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Znacenje imena
19.7.2010 10:20:22   
rose
IZVORNA PORUKA: Melanie

Ja sam sve do nedavno mislila da je Adisa isto što i Hadisa (od hadis=mudra izreka) samo sa izostavljenim H. Međutim sada po prvi put čujem i za to afričko porijeklo (tačnije jezik Yoruba koji se govori u Gani i Nigeriji).Međutim ono što me zbunjuje je to da je tamo to ime isključivo muškoga roda. Inače  je Adisa bosansko ime novijeg datuma, ja ne poznam nijednu ženu stariju od 40 godina koja nosi to ime, dakle, nekako je 70-ih dolepršalo k nama iz Afrike.

Još nešto-to ime ne nalazimo više nigdje osim kod bosanskih muslimana, znači može se s pravom reći da je autohtono žensko bosansko ( a korijen mu je upitan).


mozda je nastalo od Adis Abeba user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Melanie)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Znacenje imena
19.7.2010 17:12:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: Melanie

Ja sam sve do nedavno mislila da je Adisa isto što i Hadisa (od hadis=mudra izreka) samo sa izostavljenim H. Međutim sada po prvi put čujem i za to afričko porijeklo (tačnije jezik Yoruba koji se govori u Gani i Nigeriji).Međutim ono što me zbunjuje je to da je tamo to ime isključivo muškoga roda. Inače  je Adisa bosansko ime novijeg datuma, ja ne poznam nijednu ženu stariju od 40 godina koja nosi to ime, dakle, nekako je 70-ih dolepršalo k nama iz Afrike.

Još nešto-to ime ne nalazimo više nigdje osim kod bosanskih muslimana, znači može se s pravom reći da je autohtono žensko bosansko ( a korijen mu je upitan).


mozda je nastalo od Adis Abeba user posted image user posted image

bas tako '70 i 80ih su dolazili studenti iz afrike u ex yu...pa je vjerovatno to to

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Znacenje imena
25.7.2010 23:44:23   
zeze
citala i citala, al ne nadjohuser posted image user posted image user posted image
Molim vas da mi neko kaze znacenje imena Hanadi, svidja mi se odavno.
user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Znacenje imena
5.8.2010 23:21:08   
te.amo

IZVORNA PORUKA: zeze

citala i citala, al ne nadjohuser posted image user posted image user posted image
Molim vas da mi neko kaze znacenje imena Hanadi, svidja mi se odavno.
user posted image



Evo ja nadjoh na jednoj stranici da znaci:

Lovely smell

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Znacenje imena
7.9.2010 21:11:14   
ja_sam_ja
zna li neko sta znaci melisa mislim da nije msm znam da nije muslimansko ali eo da znam hh, i Iman-Merjemuser posted image

(odgovor članu ajša)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Znacenje imena
7.9.2010 21:15:39   
ja_sam_ja
moja sestra se zove adisa user posted image

(odgovor članu Melanie)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Znacenje imena
7.9.2010 21:17:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ja_sam_ja

zna li neko sta znaci melisa mislim da nije msm znam da nije muslimansko ali eo da znam hh, i Iman-Merjemuser posted image
grc. pcelauser posted image

(odgovor članu ja_sam_ja)
  Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Znacenje imena
7.9.2010 21:24:39   
ja_sam_ja
hwalla vam <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Znacenje imena
7.9.2010 22:15:52   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: zeze

citala i citala, al ne nadjohuser posted image user posted image user posted image
Molim vas da mi neko kaze znacenje imena Hanadi, svidja mi se odavno.
user posted image


Hanadi arapskog porijekla znači velikodušna, velikoga srca....
inače u novije vrijeme prevod joj je povezan sa žena prva u svemu, ispred drugih a razlog je što je prava žena pilot u islamskom svijetu bil Hanadi Hindi, prva žena sutkinja u islamskom svijetu bila je hanadi i prva žena koja je u oktobru 2003 izvršila bomabaški napad u želji da osveti narod Palestine bila je hanadi....
user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 21:51:37   
anidla
da se ponovim:

molim znacenja ako neko zna za slijedeca imena

Nora

Amani

Ebru

Nera

Mak

Nadja (nije dj nego samo d ) a mislim da je orosena, svjeza znacenje





_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 21:53:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

da se ponovim:

molim znacenja ako neko zna za slijedeca imena

Nora

Amani

Ebru

Nera

Mak

Nadja (nije dj nego samo d ) a mislim da je orosena, svjeza znacenje





amani znaci zelja


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 21:59:04   
anidla
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: anidla

da se ponovim:

molim znacenja ako neko zna za slijedeca imena

Nora

Amani

Ebru

Nera

Mak

Nadja (nije dj nego samo d ) a mislim da je orosena, svjeza znacenje





amani znaci zelja



thx user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 21:59:07   
Anoniman
Mak...koliko ja znam nema nikakvo znac...osim cvijet mak... ja sam kontala Andreju dati ime Mak pa znam da nisam mogla nista naci

Nor...mislim isto

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 22:00:22   
Anoniman
A Nadja ti je rusko i znaci nada

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 22:01:10   
anidla
IZVORNA PORUKA: dadada

Mak...koliko ja znam nema nikakvo znac...osim cvijet mak... ja sam kontala Andreju dati ime Mak pa znam da nisam mogla nista naci

Nor...mislim isto



cula sam da je mak hebrejsko ime, ali ne mogu doci do znacenja...ali ok je i cvijet user posted image

za Neru sam cula dok sam citala knjigu, znacenje isto ne mogu naci


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Znacenje imena
15.9.2010 22:01:33   
teacher75
nora na arapskom moze bit izvedenica od nur- sto znaci noc, a ne znam ostala znacenja tog imena


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

ptice
myb@by

Šta mislite o masovnom pomoru ptica, koji se desio u Arkanzasu i Švedskoj?

plaši me (43%)

ne plaši me (57%)


Broj svih glasova: 98

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *