|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
8.10.2010 13:49:50   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: salmy

Kad smo kod kapica mene zanima koja temp.u toku noci treba biti u user posted image sobi?
Prosle godine se tek rodio i mi smo pravili saunu u stanu! svi su mi govorili da se samo preznojavaju kako je toplo! Eh sad obzirom da je user posted image sad vec velikiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas sam u dilemi? ostaviti grijanje nocu ii ne? sinoc ga kupali nahajcali obukli gauser posted image user posted image KAPICA obavezna! Mozda pretjerujemo!
ps.i carapice obavezno!user posted image user posted image user posted image user posted image

/quote]



Salmy, tebi se vjerovatno tako čini, ali pretopljavanje nije smiješno, ni najmanje! U prvoj godini života se upravo pretopljavanje povezuje sa Sindromom iznenadne smrti u koljevci, između ostalog. Ne znam koliko je tvojoj bebi, ali pouzdano znam da temperatura noću treba biti između 18 i 20 stepeni, danju od 20 do 22, a kada se beba kupa, u kupatilu, dakle, oko 24 stepena. I to je sve. Dijete treba obući slojevito, a ne pretjerano. Poslije dva tri mjeseca se uspostavi sistem termoregulacije, tako da te obavezne kape i čarape i slično čine djecu nepotrebno preosjetljivom i nisu nikakav kapital za budućnost!
Sretno!

< Poruku je uredio bebbe RR -- 8.10.2010 13:50:12 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
8.10.2010 14:06:19   
salmy
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Kad smo kod kapica mene zanima koja temp.u toku noci treba biti u user posted image sobi?
Prosle godine se tek rodio i mi smo pravili saunu u stanu! svi su mi govorili da se samo preznojavaju kako je toplo! Eh sad obzirom da je user posted image sad vec velikiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas sam u dilemi? ostaviti grijanje nocu ii ne? sinoc ga kupali nahajcali obukli gauser posted image user posted image KAPICA obavezna! Mozda pretjerujemo!
ps.i carapice obavezno!user posted image user posted image user posted image user posted image

/quote]



Salmy, tebi se vjerovatno tako čini, ali pretopljavanje nije smiješno, ni najmanje! U prvoj godini života se upravo pretopljavanje povezuje sa Sindromom iznenadne smrti u koljevci, između ostalog. Ne znam koliko je tvojoj bebi, ali pouzdano znam da temperatura noću treba biti između 18 i 20 stepeni, danju od 20 do 22, a kada se beba kupa, u kupatilu, dakle, oko 24 stepena. I to je sve. Dijete treba obući slojevito, a ne pretjerano. Poslije dva tri mjeseca se uspostavi sistem termoregulacije, tako da te obavezne kape i čarape i slično čine djecu nepotrebno preosjetljivom i nisu nikakav kapital za budućnost!
Sretno!
Ma nocu i bude tako,ali ja se zaledih pa mislim da je i njemu hladno! a dnevna dobaci do 25user posted image user posted image Ove zime bih trebala smanjiti malo,njemu je ovaj mjesec godina user posted image pa sve kontam da je velikiuser posted image user posted image user posted image  
problem sam ocito ja koja jos uvijek spava u carapamauser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
8.10.2010 14:34:29   
dzeni_nl
e sad ste me zbunile sa tim carapicamauser posted image ja svojoj bebi uvijek oblacim carapice, jel ne bih trebala?

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
8.10.2010 14:50:36   
snijeg
Ja pahuljici uvijek skidam čarape kad ide spavat, dok je bila manja imali smo one pidžamice sa stopalima (ne znam kako da ih opišem), a sad smo veliki pa nosimo pidžame bez "stopala" i spavamo bosi. Vjerujem da joj je tako ugodnije spavati, a čisto sumnjam da joj je hladno...dosadašnja iskustva govore da je sve ok user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
8.10.2010 14:56:44   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: snijeg

Ja pahuljici uvijek skidam čarape kad ide spavat, dok je bila manja imali smo one pidžamice sa stopalima (ne znam kako da ih opišem), a sad smo veliki pa nosimo pidžame bez "stopala" i spavamo bosi. Vjerujem da joj je tako ugodnije spavati, a čisto sumnjam da joj je hladno...dosadašnja iskustva govore da je sve ok user posted image


pa i ja M. oblacim pidzamicu sa stopalima kada spava, ali kada joj obucem hlacice bez stopla onda joj obucem i carapice, jer mislim da joj je hladno. ali ona je jos uvijek mala beba pa i zbog toga, mozda poslije nekoliko mjeseci i budem skidala.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
13.10.2010 15:25:15   
vila_7
Moja bebica kapicu u stanu nikako ne nosa, ni kad se okupa-pedijatrica rekla samo vani i to sad kad je hladno i da se ne iznosi vani ako je vjetar ili magla,a za ostale vremenske nepogode (kisa,snijeg,minus temp.) nema veze samo je dobro utopliti.
Temperatura mi je inace u dnevnoj 23, u spavacoj pazim da ne padne ispod 19-20. I ja na psavanje oblacim gegice sa stopama,mada jedva cekam da joj nogice budu gole (to cemo tamo na proljece) jer su mi tako medena djecija stopala! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
15.10.2010 21:52:52   
malena.
ja svojoj bebici stavim samo kada je okupam nekih sat vremena... i kada idem vani i to ne uvijek nekad zaboravim...
a da joj je u kuci stavim bezzze nevidim razlog...i ovakon je trga i sva je nervozna zbog tih sat vremana nakon kupanja...

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
15.10.2010 21:58:22   
marny
kapica u stanu, nevjerovatno ja to u životu nisam čula, pa koliko mora biti ladno da bi se kapica nosila u stanu.

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
15.10.2010 22:00:45   
nena82
Kapa u kuci to nesporazum-za mene.Mojoj Maloj sam obukla kapu poslije kupanja na koji minut kad je bila novorodjence,poslije sam prestala.Carape nosi zimi,mada se jos uvijek borimo sa njihovim konstantnim skidanjem.Ljeti hoda bosa,u stanu imamo laminat,zna i napolju hodati bosa.Nikad nisam joj oblacila jako puno odjece-od malenog bose noge,slojevtio oblacenje...I nikad nije se prehladila zbog lakseg oblacenja,nego vecinom virus "zaradila" od nekog drugog.
Svaki put se zgrozim kad vidim bebu obucenu u skafander i zamotanu cebetom na temp.10-15 stepeni.

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
3.12.2010 22:27:44   
lejna_
IZVORNA PORUKA: MELLI

Ne samo u stanu nego i kada smo izlazili vani ,bebi sam oblačila kapu samo ukoliko bih imala potrebu da je obučem i sebi.Poslije kupanja nisam nikad.
Imali smo jedan "incident" tek kada smo stigli iz bolnice,pa prvo kupanje.

Kupaju moja mama i moja sveki bebu,toliko pažljivo ko da demontiraju atomsku bombu.u kući 75 stepeni,a one samo lože,prehladit će se beba.Niko ne hoda pored kade da bebi ne pravi propuhuser posted image user posted image ,pa trljanje ko da sam je iz septičke jame izvadila ,a ne iz stomaka.
A onda kada je krenulo oblačenje.user posted image user posted image user posted image user posted image   bodi,benkice,majičica dugih rukava,pa gegice takođe dugih rukava,pa kapa (da ne dobije upalu ušijuuser posted image user posted image user posted image user posted image ) pa onda umotavanje u pamučnu dekicu i kao šlag na kraju pokrivanje jorganomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i stavljanje pamučne pelene iznad glave da ne prehladi mozak.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Beba urliče, a one jadne samo govore nije to njoj vruće to je ona gladna,samo ti nju podojiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tad sam rekla tako ste vi svoju djecu,o.k. ,poštujem, ali ovo je sada moje dijete i sada idu moja pravila.

Ako će se razboliti na sobnoj temperaturi,dobiti upalu uha i prehladiti mozak JA ću biti svakako odgovorna.
Nema više kapica,jorgana,i tolikog utopljavanja MOJE djece.
Kapice smo znači nosili vani ukoliko je baš baš hladno,ukoliko puše jak vjetar i na suncu obavezno.



user posted image user posted image user posted image  Ismijala sam se pravo, ... a onda sam mužu kroz plač (od smijeha) jedva pročitala. Fenomenalno user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
3.12.2010 22:39:56   
lejna_
Mi kapicu stavljamo poslije kupanja, ... ali bebač to brzo skine, ... jer se vrti, ... tako da ne "ispoštujemo" onih dva sata kao što nam je patronažna rekla.
Uvijek stavljamo kapicu kad idemo vani. Decembar je. user posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
5.12.2010 10:22:53   
rose
evo citam temu pa odlucih sinoc da joj ne stavim kapicu za spavanje...inace su joj 22 dana u dobar cas a nisam je sinoc kupala...probat cu i ovo s kapicom samo 2 sata nakon kupanja...ima dosta kosice pa me strah stavit je da spava mokre kose...po danu je ne nosi chupa mala a carapice joj oblacim i ispod pidzamice sa stopicama...budu joj none hladne...prvih dana joj je patronazna cak stavila vatu u carapice da je grije...sada samo carapice po citav dan...kontam da ce joj biti lakse kad se rijesimo sirokog povoja...sigurno joj je i od toga srklet

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
5.12.2010 10:25:42   
rose

IZVORNA PORUKA: lejna_

IZVORNA PORUKA: MELLI

Ne samo u stanu nego i kada smo izlazili vani ,bebi sam oblačila kapu samo ukoliko bih imala potrebu da je obučem i sebi.Poslije kupanja nisam nikad.
Imali smo jedan "incident" tek kada smo stigli iz bolnice,pa prvo kupanje.

Kupaju moja mama i moja sveki bebu,toliko pažljivo ko da demontiraju atomsku bombu.u kući 75 stepeni,a one samo lože,prehladit će se beba.Niko ne hoda pored kade da bebi ne pravi propuhuser posted image user posted image ,pa trljanje ko da sam je iz septičke jame izvadila ,a ne iz stomaka.
A onda kada je krenulo oblačenje.user posted image user posted image user posted image user posted image   bodi,benkice,majičica dugih rukava,pa gegice takođe dugih rukava,pa kapa (da ne dobije upalu ušijuuser posted image user posted image user posted image user posted image ) pa onda umotavanje u pamučnu dekicu i kao šlag na kraju pokrivanje jorganomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i stavljanje pamučne pelene iznad glave da ne prehladi mozak.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Beba urliče, a one jadne samo govore nije to njoj vruće to je ona gladna,samo ti nju podojiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tad sam rekla tako ste vi svoju djecu,o.k. ,poštujem, ali ovo je sada moje dijete i sada idu moja pravila.

Ako će se razboliti na sobnoj temperaturi,dobiti upalu uha i prehladiti mozak JA ću biti svakako odgovorna.
Nema više kapica,jorgana,i tolikog utopljavanja MOJE djece.
Kapice smo znači nosili vani ukoliko je baš baš hladno,ukoliko puše jak vjetar i na suncu obavezno.



user posted image user posted image user posted image  Ismijala sam se pravo, ... a onda sam mužu kroz plač (od smijeha) jedva pročitala. Fenomenalno user posted image user posted image user posted image user posted image


kod mene obratno...mm citao dok sam presvlacila bebu i cijepao se od smijeha...na kraju kaze i da ce se i on registrovati na rr jer ima dobrih provala user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
5.12.2010 10:43:27   
Anoniman
potpisujem bebbe

ja sam Andreju stavljala kapicu jedino nakon kupanja na dva sata i to mozda prva 3 mjeseca...tako i carapice ispod gegica, msamo prva tri mjeseca...mi ljeti spavamo s sirom otvorenim prozorom...uglavnom, ima bolju cirkulaciju od mene...to je definitivno...ja mislim da je kod mene ovako slaba bas iz razloga sto su me uvijek pretopljavali...pa tako se  i ljeti pokrivam carsafom i dekom...dok se Andrej non-stop otkriva jer mu je toplo

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
5.12.2010 11:03:49   
anidla
i mi smo stavljali kapicu neka 3-4 mjeseca poslije kupanja na 2-3 sata, i to je sve...
sad smo veliki i susimo kosu fenom i pajkimo bez kapice


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
6.12.2010 0:46:32   
Husic10
Nikada, sem kad idemo napolje i sve je okej

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
6.12.2010 0:51:13   
lost
Ne, nema potrebe ukoliko je u stanu/kući adekvatna temperatura... Ja svojoj djevojčici nikad ne stavljam kapicu osim kad idemo vani, nema puno kosice pa se brzo osuši nakon kupanja tako da nema potrebe da joj stavljam kapu. Inače je nikad ne oblačim previše, za spavanje samo pidžamica/gegice sa stopama i ispod naravno body kratkih rukava...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kapica u stanu - da ili ne ?
11.12.2010 2:37:55   
Husic10
Bas tako je i kod mene... pempas, pidzamica neka, i jorgancic i to je sve :)
Ne mogu da zamislim kako su zene prije radile i toplile djecu... joj obuce ga pa ga povije do zuba,kapa obavezno, pa ga zamota u deku i onda deka preko za svaki slucaj ...jadna djeca , a tako je i meni bilo sigurno hahaha

a sasvim ne potrebno


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *