|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
24.10.2010 21:41:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

i ja sam bila protivnik hodalice, alije Noa dobio na poklon i super se pokazala...fura po stanu ko veliki...cak i sudje uspijem oprat od njega user posted image

nasa hodalia ima 8 tockica i bas je stabilna, nema sanse da se prevrne



I ja sam porekla svoju rijec i pocela ga stavljati u hodalicu jos proslog mjeseca ali sasvim kratko, 10-15 min medjutim njemu se jako svidja, place kad ga izvadim...Mogu reci da je nakon par puta u hodalici  propuzao i sad  je veoma rijetko koristim....Takodje ima 8 tockica i 3 stepena visine ....
Jutros se prvi put digao sam na nogice ali veoma kratko....

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: hodalica
24.10.2010 21:44:42   
nikita
ja sam kupila hodalicu i kontala sam da ga dnevno u nju stavljam satak vremena medutim momak nije htio nikako u nju ...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: hodalica
24.10.2010 21:46:59   
Hanady RR
isabela

iskreno jako je teško dati ti sada advekvatan savjet.

naime svaki ortoped zabranjuje hodalicu. znam da je dr. gavrankapetanović rekao da može on bi ih zakonom zabranio. Zna čovjek i zašto no ja kao mama dvojie djevojčice nisam ga poslušala. za sad nisma se ni pokajla, ali smatram da je 6 mjesecai zaista rano.
moja starija djevojčica sa 8 stavljena je u hodalicu i baš je fino iskoristila. mlađa je stavljena isto sa skoro 9 mjeseci al njoj nije bila zanimljiva...njoj je u hodalici bilo bezveze ali je voljela da se uhvati za nju i da je gura po kući...pa smo je sklonili radi sigurnosti.
obe su porhodale u istom vremenskom interavlu nakon prve godine ali nisma siguran koliko je hodalica tome odmogla ili pomogla.
Kažu studije da će se loš utjecaj hodalice pokazati tek u starijem dobu, kriva kičma, nepravilan razvitak kukova, porblemi sa stopalima i tabanima...no svako ima pravo na izbor.user posted image
Ovdje ćeš naći dosta savjeta, dobićeš i nove ali ono što ti ja želim reći kao mama koja je koristila hodalicu da je 6 mjeseci rano.
neka beba pokaže interes da se sama sutane u svom krevetiću i stoji pa onda razmisli o hodalici.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: hodalica
25.10.2010 9:09:57   
veeseelaa
ja sam malenu počela stavljati u hodalicu sa haman ne navršenih 6 mjeseci, malo (petnaestak dana) je koristili kao dubak (skinul kotačice) a onda kao hodalicu
Sve je ok bilo i prošlo, znam da je bila oduševljena hodalicom, mislim da joj bolji poklon nismo mogli uzeti
I sljedeće bi dijete takodje stavila u hodalicu sa 6 mjeseci naravno ako bi ocijenila da je bebica čvrsta i stabilna i da se sama odupire na nogice


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: hodalica
25.10.2010 12:00:50   
vjestica
ja se slažem sa dr Gavrankapetanovićem, ja bih to zakonom zabranila
ali to sigurno nije mišljenje koje želiš čuti
u svakoj varijanti prerano je za 6 mjeseci stavljati bebu u uspravan položaj
ovo je moje stručno mišljenje, ne govorim kao mama


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: hodalica
25.10.2010 13:10:38   
Malenaoduvijek
[
IZVORNA PORUKA: isabella

imam jednu nedoumicu,,,,pa me zanima sa koliko mjeseci ste vi pocele svoje bebe da stavljate u hodalicu(hodaljku) jer stvarno vise me zamaraju svi neznam sta bih dali da ju stavljam u hodalicu inace beba ima 6 mjeseci,,jedni kazu to je grozno za kukove i nogice,drugi kazu bas obrnuto da je dobro da jaca misice pa tako da sam ja izmedju tih sukobljenih strana i gledam u hodalicu i neznam sta bih pa dajte pomozite mi inace prva mi je beba i mlada sam....pa me sve nesto brine,,,,,





Beba kad je spremna za nesto pocne to da radi sama.sve mame rade po nekom svom osjecaju ali treba pratiti djete.Moj stariji sin se poceo dizati prije nego sto je propuzao, ali sam i dr je rekla ok, sve sto radi sam u redu je.moj mladji sin je propuzao prije mjesec i po (sa 7 i po mj) i poceo je da se dize prije par dana.meni je to bilo nesto rano, ali su mi rekli dr pusti ga kad radi sam neka ga.dijete samo ne treba forsirati.prema tome po mom misljenju treba bebu pustiti da sama krene kako zeli.ako pocne da se dize onda je tek stavljati u hodalicu (ja svoje nisam stavljala i ne bih ali to nije bitno).to je moje misljenje i nadam se da cu ti pomoci da se odlucis sta raditi.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 25.10.2010 13:11:42 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: hodalica
25.10.2010 14:17:04   
jasmin
Slazem se s MALA1994,dakle,kada se bebica pocne dizati na noge,vidis da je stabilna,cvrsta onda hodalica,ali ne dugo,15-20 min,svakako mislim da beba i nece duze od tih 15-ak min.I ja je ne bih odmah pustila da se odguruje stopalima,prvo bih pustila da sjedi(kako vec sjedi kod majke u krilu),pa onda nakon odredjenog perioda da se podesi visina koja odgovara visini djeteta.Nasa je imala 6 tockica i sirok obim,tako da je beba bila sigurna od pada.Mali je prohodao sa svojih 11 mjeseci.Znaci,draga,sama vidi koliko je tvoja beba sposobna za hodalicu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: hodalica
25.10.2010 15:21:36   
chuci
koliko studija se mora uraditi, anketa napraviti, specijalista izjasniti pa da nekome bude dovoljn?

ljudi uvijek misle da znaju najbolje, to je u ljudskoj prirodi. samim time što pišem ovaj post ja to potvrđujem.
ono po čemu se ljudi razlikuju jeste to koliko su spremnu saslušati suprotno mišljenje i primjeniti ga, odnosno da li mogu promijeiti mišljenje i koliko im ubjeđivanja treba za to.

meni vala nije trebalo mnogo. pročitala na par strana da od hodalice hajra nema za bebu. to što bi ja stigla ručak napraviti, ili kuću pospremiti dok je ona u hodalici meni nije bio faktor. isto kao što me nije interesovalo ubjeđenje okoline da je trebam, tad i tad (pa svako ubaci svoje mišljenje) stavljati u hodalicu na toliko vremena. čitala sam vala i po forumu mišljenja drugih mama i ne nađoh ni jednu koja je stavljala bebu u hodalicu s dovoljno dobrim razlogom. meni je bio faktor to što nisam našla ni jednog dr specijalistu koji kaže da je hodalica dobra za razvoj bebe, niti da je korisna za bebu na neki drugi način.
što bi ja svojoj bebi radila nešto što njoj ne valja. neću vala, pa makar ručak pravila dok je držim u rukama, ili kuću pospremala u 11 navečer.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: hodalica
25.10.2010 15:26:14   
snijeg
IZVORNA PORUKA: chuci

koliko studija se mora uraditi, anketa napraviti, specijalista izjasniti pa da nekome bude dovoljn?

ljudi uvijek misle da znaju najbolje, to je u ljudskoj prirodi. samim time što pišem ovaj post ja to potvrđujem.
ono po čemu se ljudi razlikuju jeste to koliko su spremnu saslušati suprotno mišljenje i primjeniti ga, odnosno da li mogu promijeiti mišljenje i koliko im ubjeđivanja treba za to.

meni vala nije trebalo mnogo. pročitala na par strana da od hodalice hajra nema za bebu. to što bi ja stigla ručak napraviti, ili kuću pospremiti dok je ona u hodalici meni nije bio faktor. isto kao što me nije interesovalo ubjeđenje okoline da je trebam, tad i tad (pa svako ubaci svoje mišljenje) stavljati u hodalicu na toliko vremena. čitala sam vala i po forumu mišljenja drugih mama i ne nađoh ni jednu koja je stavljala bebu u hodalicu s dovoljno dobrim razlogom. meni je bio faktor to što nisam našla ni jednog dr specijalistu koji kaže da je hodalica dobra za razvoj bebe, niti da je korisna za bebu na neki drugi način.
što bi ja svojoj bebi radila nešto što njoj ne valja. neću vala, pa makar ručak pravila dok je držim u rukama, ili kuću pospremala u 11 navečer.




Pametnice moja, ako dozvoljavaš ja bih potpisala user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: hodalica
25.10.2010 15:33:02   
vjestica
IZVORNA PORUKA: chuci

koliko studija se mora uraditi, anketa napraviti, specijalista izjasniti pa da nekome bude dovoljn?

ljudi uvijek misle da znaju najbolje, to je u ljudskoj prirodi. samim time što pišem ovaj post ja to potvrđujem.
ono po čemu se ljudi razlikuju jeste to koliko su spremnu saslušati suprotno mišljenje i primjeniti ga, odnosno da li mogu promijeiti mišljenje i koliko im ubjeđivanja treba za to.

meni vala nije trebalo mnogo. pročitala na par strana da od hodalice hajra nema za bebu. to što bi ja stigla ručak napraviti, ili kuću pospremiti dok je ona u hodalici meni nije bio faktor. isto kao što me nije interesovalo ubjeđenje okoline da je trebam, tad i tad (pa svako ubaci svoje mišljenje) stavljati u hodalicu na toliko vremena. čitala sam vala i po forumu mišljenja drugih mama i ne nađoh ni jednu koja je stavljala bebu u hodalicu s dovoljno dobrim razlogom. meni je bio faktor to što nisam našla ni jednog dr specijalistu koji kaže da je hodalica dobra za razvoj bebe, niti da je korisna za bebu na neki drugi način.
što bi ja svojoj bebi radila nešto što njoj ne valja. neću vala, pa makar ručak pravila dok je držim u rukama, ili kuću pospremala u 11 navečer.



potpisujem od do user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: hodalica
25.10.2010 20:42:41   
Hanady RR
issabela ovi pojedinačni stavovi takoreći napad na tvoje pitanje su zanemarljivi mila.
nemoj da te to ohladi u tvojoj daljnjoj želji da postavljaš pitanja i tražiš savjet.
ja sam mama dvoje dijece...i kada sam rodila drugu starija je imala 2 god i 8 mjeseci. ja nisma mogla da držim bebu u rurkama i ručak napravim jer tad je i velika htjela da i nju nosim a onda niti imama snagu nit slobodne ruke.
mene je moja mama stavljala u hodalicu i imama 31 godinu i nisma deformisana. Nisu ni moja djeca deformisana.

nisma mogla bebu da stvim u vrtić jer nisu željele...nisma mogla da mlađu spustim na pod jer će je starij ugušiti dok im ja užinu ili ručak napravim. Nisma mogla od muža tražiti da bude s amnom svaki dan i noć jer mora još uvijek dva posla raditi. nisma mogla svekrvu imati uz sebe jer je umrla, nisma mogla ni mamu jer dalje od mene živi i 24 sata nisma je imala. Nisma mogla ženu platiti da mi pomogne jer bi mi odna falilo da djecu zdravo i kavlitetno hranim. nisma loša mama što su mi djeca bila u hodalici ali nisma ni najbolja na svijetu.

tebi sugerišem da sačekaš period da se beba sama ustane...to sam ti već rekla.
Nemoj forsirati sama...kada bude spremna porhodat će uz hodalicu ili bez nje.

i dalje slobodno pitaj što te zanima. Ovo nije prostor za izvršenje napada na nekoga, svai imamo različite stavove koji se naravno mogu na nekoliko načina iznijeti nekada to izgelda kao napad, a nekada to i jeste...ali moraš znati da nekoga ponesu emocije kada piše i ne misli o situaciji i načinu življenja svake od nas.

Ja živim u ogromnom prostoru i hodalica bila je savršeno rješenja da moja beba na završi na pločicama puzajući. neću tvrditi da sam u pravu što sam to uradila ali neću ni druge natjerati da rade kao ja.user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: hodalica
25.10.2010 21:07:40   
chuci
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

issabela ovi pojedinačni stavovi takoreći napad na tvoje pitanje su zanemarljivi mila.
nemoj da te to ohladi u tvojoj daljnjoj želji da postavljaš pitanja i tražiš savjet.



hanady pošto je moj stav bio oprečan tvom osjećam se kao da je ovo meni upućeno pa zato odgovaram.
pročitaj ponovo njen post pa ćeš vidjeti da je žena napisala da je mlada i da ne zna šta da radi, da li da stavlja bebu ili ne, i kada da je stavlja.
ne vidim da je napad na njeno pitanje ako joj se napišu naučno dokazane činjenice da hodalica nije dobra  za bebu. ako je već pitala o tome. kad pitaš ne treba očekivati da će svi imati isti stav, i to da bude baš onaj koji si ti zamislila.

isabella uspt rečeno nije hodalica dobra za jačanje mišića. ona bebu prerano oslanja na nogice i kičmu.
ako već želiš da je stavljaš u hodalicu sačekaj da se beba sama počne oslanjati na nogice, i dizati. to znači da beba sama iz ležećeg položaja sjedne, a onda se i digne na nogice iz iskoraka. tada ima kičmu i mišiće dovoljno jake da se osloni. ali ja vjerujem da tada beba ne bi ni htjela u hodalicu. što bi bila u hodalici kada može sama uz namjetaj i slično.

ni ja ne volim da me neko forsira da radim stvari koje ne mogu, zašto bi to radila svojoj bebi.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: hodalica
25.10.2010 21:11:49   
aida.
Meni je moja dr rekla da je moj malisan koji ima 7 mjeseci pravo cvrst i da mu nista nece bit danas 10 minuta u hodalici... i stavljam ga... ne dugo... ali stavljam... na pocetku sam ga stavljala samo da stoji u njoj, tj.zakocim je... sad seta i bas je veseo kad je u njoj.. znam nevjerovatno mnogo djece koja su bila u hodalici i duze od 10 min dnevno pa hvala Bogu nista im nije.. ne kazem da treba pretjerivati stalno stavljati ali isto tako ne treba pretjerivati tipa "zakonom je treba zabraniti" pffff...........

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: hodalica
25.10.2010 21:13:01   
chuci
stvarno hanady ccc nisi mi dosljedna
u prethodnom postu na ovoj temi si pisala da si stariju stavljala u hodalicu, a da je mlađa nije htjela
a u posljednjem pišeš da ih nisi mogla obje istovremeno držati i praviti ručak, a nisu htjele u vrtić, pa si zato koristila hodalicu.
ako je to razlog što si je onda koristila sa starijom.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: hodalica
25.10.2010 21:13:12   
Hanady RR
chuci tebi se nisma obraćala...to  si se sama prepoznala.
sve naučne činjenice porčitala sam i ja imama školovanog čovjeka za muža u kući...nisma loša mama ako sam to uradila, ali nisma ni ona koja će tvrditi da je sve pročitala i da su svi deformisani ako su bili u hodalici. ta saznanja nemam.

A post sam pročitala više puta i prebacila ga na mjesto sa novootvorene teme do issabele.

i da upravo moj post upućuje na to da svako ima svoj stav...ali kada ga iznosimo trebale bi biti malo opreznije jer ne rijetko puta nekoga uvrijedimo ili zbunimo.

tvoj drugi  dio posta u kome joj sada savjet daješ...mnogo je primjereniji situaciji i nikoga ne  osuđuje...to je ono što nam i treba ovdje.
Uvijek da smo tu jedna za drugu.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: hodalica
25.10.2010 21:13:24   
Blue rose RR
U svemu treba imati mjeru, pa i u hodalici, i u kolicima, i pred TV-om, i u hrani i u piću ....
Ništa ne valja ni previše ni premalo.

Bdw-ja ne vjerujem današnjim kvazi stručnjacima i naučnicima.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: hodalica
25.10.2010 21:19:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci

stvarno hanady ccc nisi mi dosljedna
u prethodnom postu na ovoj temi si pisala da si stariju stavljala u hodalicu, a da je mlađa nije htjela
a u posljednjem pišeš da ih nisi mogla obje istovremeno držati i praviti ručak, a nisu htjele u vrtić, pa si zato koristila hodalicu.
ako je to razlog što si je onda koristila sa starijom.




ja sam obe stavljala draga lai mlađoj je jako kratko bila zanimljiva i nije je željeza nego je željela vozati po kući a nije bila dovoljno čvrsta da to sama radi pa sam je sklonila.
a stariju sam stavljala jer je bila najprije mirna beba,a onda je poželjela da bude na rukama stalno jer osjećala je da me nema kraj nje po cijeli dan pa se nani na kosti naklatila.user posted image a ja sam se sa 8 mjeseci vratila na posao...morala sam tada...moja mama tada je čuvala i pored toga imala studenta u kući te o svemu vodila brigu. Moja starija djevojčica je porvela više vremena od mlađe u hodalici ali obe su bile.user posted image
Imam i slike kao dokaz tome...i hodalicu nov-novu iako je stara čak 4 godine od kupovine.

i onoga trenutka kada sam mlađu oslobodila hodalice to je već bilo vrijeme u kome je ona stajala kraj ugla...imam i to sliku kao dokaz a i ugao mila moja koji je izlizan na mjestu njenog stajanj od 10 do 14 mjeseca kada je napravila samostalne korake.user posted image

i pravila sam ručak noću, između dojenja, peglala i bila smorena i završila na voltaren inekcijama i apaurinima jer moja kičma više mogla nije. dvije bebe u kući velka je obaveza. kada sam vrijeme porvodila u kuhinji onda bih stariju povela sa sobom pa je sa mnom kuhala ...a mlađa staja kraj ugla.user posted image
jeli ti dovoljno pojašnjenjeuser posted image
ako imaš još pitanja otvorena sam za ista.user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: hodalica
25.10.2010 21:21:09   
aida.

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

chuci tebi se nisma obraćala...to  si se sama prepoznala.
sve naučne činjenice porčitala sam i ja imama školovanog čovjeka za muža u kući...nisma loša mama ako sam to uradila, ali nisma ni ona koja će tvrditi da je sve pročitala i da su svi deformisani ako su bili u hodalici. ta saznanja nemam.

A post sam pročitala više puta i prebacila ga na mjesto sa novootvorene teme do issabele.

i da upravo moj post upućuje na to da svako ima svoj stav...ali kada ga iznosimo trebale bi biti malo opreznije jer ne rijetko puta nekoga uvrijedimo ili zbunimo.

tvoj drugi  dio posta u kome joj sada savjet daješ...mnogo je primjereniji situaciji i nikoga ne  osuđuje...to je ono što nam i treba ovdje.
Uvijek da smo tu jedna za drugu.user posted image


slazem se... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: hodalica
25.10.2010 21:21:43   
bebacha
Ajla nije bila u hodalici ni minute,nece ni Alen.Al to neznam da sam ja strogo protiv hodalice i ne osudujem majke koje djete stavljaju u hodalicu.Ja kad bi stavlja sacekala bi da se beba sama podigne na noge pa onda

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: hodalica
25.10.2010 21:26:47   
muaaa
Ma drage moje,ja sam velika mama 12,5 i 10 god.Stavlljala djecu od 6 mjeseci.Nije bilo protivljenja od strane doktora.Lijepo su razvijeni oboje,nemaju problema sa kukovima,nemaju ravne tabane.Koliko znam sada se protive i davanju kamilice tek rodjenoj bebi a 97 se niko nije protivio,jer su mi rekli da hranim cajem i vodom secernom dok ne nadodje mlijeko.I tako radila dok nije doslo mlijeko.....i nista im ne fali.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: hodalica
25.10.2010 21:29:27   
chuci
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

chuci tebi se nisma obraćala...to  si se sama prepoznala.
sve naučne činjenice porčitala sam i ja imama školovanog čovjeka za muža u kući...nisma loša mama ako sam to uradila, ali nisma ni ona koja će tvrditi da je sve pročitala i da su svi deformisani ako su bili u hodalici. ta saznanja nemam.




sad ću ja reći jel to ti govoriš da sam ja rekla da tvrdim da sam sve pročitala i da su svi koji su koristili hodalicu deformisani. i reći ću pročitaj moj post ponovo jer ja nijedno od to dvoje ne tvrdim.
onda ćeš ti odgovoriti da ti nisi ni to meni rekla, nego da  sam se opet ja prepoznala, a ti općenito govorila.

eto sad ne moraš ja sam odmah za tebe odgovorila user posted image
a ne kažem ja da sve znam
ja samo prenosim stvari koje sam pročitala na više strana. da drugi ne troše vrijeme.user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: hodalica
25.10.2010 21:37:57   
Hanady RR
chuci nebih ni htjela ulaziti u raspravu. nema joj mjesta zaista....ovo je zdrava razmjena mišljenja. Svako naše komuniciranje na ovome nivou može sutra pomoći nekoj mami da donese odluku a da se na temi i ne javi.user posted image

Ja sam čitala i pročitala i sa Gavrankapetanovićem se suretala kada sam stariju rodila, bila sam ''super'' mama koja je željala da joj privatnik za 50Km pregleda kukove bebe, pa onda i da idem na kontrolu za to pa opet iskeširam 50KM.
Ja sam išla kod specijaliste i znam o čemu govorim...i nisma niti jednom riječju tvrdila niti da je on u pravu ali niti da sam ja što sam ga ''slabo'' čula.

Nebih da svahtiš da bi ja sada nekoga ''natjerala'' da radi kao jauser posted image ne ni slučajno...ja sam prvim postom rekla i mišljenje stručnjaka, i svoje iskusvo sa datom temom i dala savjet i čak sugerisala da sačeka. nisma joj rekla
ma stavi ba šta ima veze i ja sam...a mogla sam i to, zar ne?user posted image jer imama svoje iskutvo....
i nisma ničim komentirala druge mame koje su dijete stavile ili nisu....svako ima svoj izbor i stav, a vrijeme će pokazati koliko sam bila u krivu iili dali sam uopšte bila.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: hodalica
25.10.2010 21:39:37   
škorpija
e baš danas smo imali na poslu raspravu o hodalicama, kolega ima bebu od 8 mjeseci i pitao je pedijatre i dr, kad su išli na UZV smije li je stavljati u hodalicu, svi su rekli ne nikako,
e sad svi su počeli raspravljati, stariji kažu, i mene su stavljaju u dubak šta mi fali, bla, bla, bla.
uglavnom na kraju ga ubijediše da smije i on sav sretan javi ženi vijest.
ja sam htjela bebija stavljati, al on nije htio, vjerujem da hodalica nije zdrava, ali opet pod utjecajem okoline htjela sam da i mi budemo "fensi" i imamo hodalicuuser posted image , niđe veze, sreća dijete pametnije nego mama.
a sad niko neće biti deformisan zbog hodalice, ali možda svi imamo tegove koje ne bismo imali da nsimo visili u hodalic, ali opet ko to zna

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: hodalica
25.10.2010 21:41:02   
chuci
hanady nemoj se pravdati za korištenje
nisam pitala za informacije

nekome će ovo izgledati kao da ja ubjeđujem druge da ne koriste hodalicu a ti suprotno, a nije tako

mi samo prezentujemo informacije koje imamo dostupne. a isabella će odlučiti kako želi, a da bi se bilo kakva odluka donijela moraju se imati informacije o problemu. sreća pa imamo forum pa žena može dobiti i za i protiv razloge na jednom mjestu.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: hodalica
25.10.2010 21:44:07   
chuci
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Svako naše komuniciranje na ovome nivou može sutra pomoći nekoj mami da donese odluku a da se na temi i ne javi.user posted image




pročitaj moj prethodni post. pisale smo u isto vrijeme otprilike istu stvaruser posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *